Opravdu odolné boty i na odrážedlo, máte tip? Značka Keen obstojí?

kukokuko
5. čer 2019

Holky, asi nepochodím, ale zkusím to...Řešíme to nejspíše všechny. Koupíme drahé boty a za pár týdnů můžou letět do koše. Náš dvouleťák má teď celoroční superfity s goretexem za 1600 a nosí je pořád a všude, samozřejmě i na odrážedlo. Byla to asi blbost kupovat takhle drahé, ale přišlo mi lepší koupit jedny dražší kvalitní než několik párů levných bot. Teď budu hledat jen ty s pořádně bytelnou odolnou špičkou, jiné podle mě nemají smysl. Ty plastové návleky se mi dávat nechce, i když možná mi nakonec nic jiného nezbyde. Dost mi doporučují značku Keen, že prý vydrží vše, tak nevím...Už se mi nějak nechce kupovat drahé boty na měsíc max. dva...

konidana
5. čer 2019

Keeny by sezónu mohly vydržet, ale že by špičku neobrousil to ne. Ale nemusely by být skrz. U nás to jsou jediné boty které se dají i dědit. Sandále od Bati nebo tenisky z Pepca a z Kiku, děti dorasily cca do měsíce, tak že se rozpadly na kusy. A to v tom ani nejezdily na odrážedle, jen normálně chodily do školy , školky a ven 🙄

kajalka
5. čer 2019

Koukni na sportisimo, boty junior legue

kukokuko
autor
5. čer 2019

@konidana
Já chci, aby taky děti dědily..I když to se mi velikostně asi aspoň ze začátku moc nepodaří, protože první je červnový a druhý bude listopadový🙂

rendulinka3
5. čer 2019

@kajalka ano ty my máme, stali 350kc a nosíme na hřiště a odražedlo, zatim drží 😉takže také doporučuji

evilin
5. čer 2019

Pokud je odrazedlo spravne vysky, dite by nemelo odirat spicky. Dcerka muze mit jakekoli boty a nozkami nic neodira. A nebo super vec...nechejte na odrazedle dite naboso. ☺

konidana
5. čer 2019

@evilin ono záleží jakým způsobem a jak často dítě brzdí 😉 naboso ani omylem, stačily mi ukopnutá prsty při chození, ještě rozedřený a uražený z odrážedla, to fakt ne. I nakole když vidím někoho bosého, tak mi vlasy vstávají hrůzou,

bekyc
5. čer 2019

Keeny mohu jen doporučit. Syn je měl vloni,. přesně tenhle typ a v létě nechodil v ničem jiném, byl v nich několikrát i ve vodě, na odrážedle téměř každý den, no nešetřil je... a letos se mi je ještě podařilo prodat, neměly žádné větší vady.

konidana
5. čer 2019

@bekyc
@kukokuko holky ale za mne z keenů jen tyhle sandály. trekové boty keen se nám vůbec neosvědčily ☹

kukokuko
autor
5. čer 2019

@kajalka
Zkusím, jsou fakt levné, ale třeba příjemně překvapí..

kukokuko
autor
5. čer 2019

@konidana
Trekové ne? A proč?

konidana
5. čer 2019

@kukokuko synovi se v tom strašně potila noha, během pár hodin , i když venku bylo na nule a sucho, úplně mokré ponožky. dále kraje boty u kotníku a u tkaniček (daly jsme místo stahovací gumy) se ošoupaly běžným nošením až skrz materiál. celkově nevydržely naše náročné podmínky. Např. víkendové výlety desítky km lesem mimo cesty.

jaja01k
5. čer 2019

Keeny fakt vydrží všechno. Moji kluci v nich jezdili na odrážedle a špičku odřenou nikdy neměli. Teď v nich jezdí na kole, chodí do školky, na hřiště, do lesa, do písku, do bahna, do potoka... Po dvou dětech je ve slušném stavu ještě pošlu dál. Jiné sandály a tenisky už nekupuju. A velká výhoda je i to, že se dají prát v pračce.

malytlustyhroch
5. čer 2019

O keenech sandalech jsem loni taky premyslela, ale pak jsem si zkusila dospelackou verzi na svoji nohu, a zdesila jsem se, ze jsou snad na jiny zivocisny druh. Nikdy jsem snad nemela na noze boty, ktere by mi tak moc nesedely. Tak jsem se bala je dvouletakovy poridit, protoze ten mi toho moc nerekne o tom, jestli mu dobre sedi... Vase starsi deti, co uz rozumne mluvi, treba ctyrleti nebo dvanactileti jsou s nima v pohode?

kejt29
5. čer 2019

A co ty chranice na boty?

jaja01k
5. čer 2019

@malytlustyhroch Moje děti už jiné sandály nechtějí. Letos jsem chtěla ušetřit, tak jsme byli vyzkoušet i jiné, ale stejně jsme u nich zase skončili. Kupuju model Seacamp CNX. Mám je i pro sebe, od jara do podzimu jiné boty skoro nenosím. Mně naprosto vyhovují.

malytlustyhroch
5. čer 2019

@jaja01k diky. Mozna mam proste divnou nohu, protoze na keen slysim ze vsech stran jenom chvalu. Kdybych jen vedela jestli po me syn tu nohu zdedil nebo ne...

konidana
5. čer 2019

@malytlustyhroch mě taky moc nesednou, ale syn od dubna do října jiné boty nenosí. Má širokou nohu takže kupuji newport H2. Dcera má sice užší nohu, do školy se parádí v jiných botech, ale na outdoorové víkendy jezdí také ve stejných co má brácha (aby je případně zdědil)

konidana
5. čer 2019

@malytlustyhroch pokud mu nebudou příliš úzké či příliš široké, tak podle mne to děti odnosí v pohodě 😉

jaja01k
5. čer 2019

@malytlustyhroch Tak to je jasný, že nebudou sedět každému. Chce to prostě zkoušet. I když s dětmi je to někdy těžké, no, zvlášť když si ještě samy neřeknou, co jim vyhovuje a co ne.

fifina86
5. čer 2019

@kukokuko nastav na vysku spravne sedlo a nauc dite brdit a mas po problemu ;)

konidana
5. čer 2019

@fifina86 😂 😂 😂 😅

fifina86
5. čer 2019

@konidana ono to fakt jde, mam doma 2exeplare, ktere jsou to naucila ;)

konidana
5. čer 2019

@fifina86 asi jak u koho. Moji poděsové milovali ježdění z kopce co nejrychleji to šlo, odrážedlo nemělo ruční brzdu, brzdili nohama, smyky, náhlá zastavení, ...

fifina86
5. čer 2019

@konidana jezdili s nohama na riditkach uplne v klidu. Na plastove motorce se naucili brzdit celou plochou boty (coz v klidu prezily i jejich bf boty). Odrazedlo uz meli s brzou, ale i tam v pripade potreby proste brzdili celou plocou nohy. Sice to chtelo trpelivost, ale neucili se. A kdyz pak delali maschvali, proste z kola museli slest a vest a ne se vozit. Pravidla jizdy meli jasna ;)

konidana
5. čer 2019

@fifina86 u nás bylo jediné pravidlo: nezabít se, a ani nikoho jiného 😅

konidana
5. čer 2019

@fifina86 ale musím říct, že v době odrážedel keeny ještě neměli, měli nějaké standatní rozumné boty a ani je moc nezničili 😉

ladyhacek
5. čer 2019

@evilin syn špičkama brzdil

Dělají navlékly - chrániče na boty

fifina86
5. čer 2019

@konidana to je z meho pohledu malo ;) U nas tech pravidel je vicy

ssissina
7. čer 2019

Moje děti již nosí nekolikatou sezónu......kupuji jim je každý rok a rozhodně je nešetří, výdrží hodně .....tenhle tip,jsem spokojená,já sama mám keen sandály se špičkou...

kukokuko
autor
7. čer 2019

@ssissina
Tohle je typ Newport, ty jsou robustnější. Já spíše zvažuji ty Seacamp, ty jsou subtilnější. Ale asi budou fajn oboje..