Osvědčená výbavička pro miminko. Co je nutné mít?

bambulik
22. říj 2007

Ahojky holky. Jedná se mi o radu na oblečení, co je nutné pro Vás mít a co jste třeba nevyužily? Každá mamina má na to jin¨ý pohled. Čekám mimčo v lednu a co mi tak ze začátku nejvíce unosí na sebe? Nechci mít doma mraky zbytečností.

johanda
22. říj 2007

Bambulíku, jak sama píšeš, každá mamka jiný názor. Budeš dítě převážně vozit v kočárku nebo nosit v šátku? Chceš používat bavlněné plenky nebo jednorázovky? Zdědíš něco nebo budeš pořizovat všecko nové? na to všem závisí, co pro tvoje mimi bude z hlediska oblečení nejlepší.
Obecně budeš v zimě potřebovat dobrý fusak (nejlepší je beránek)do kočáru a kombinézku a deku, tak 1,2 čepičky, rukavičky jsem třeba nevyužila vůbec - holky měly ručky v kombinézce, bačkůrky jsem dávala hlavně doma. Hodně jsem využívala vlněné věci, jsou sice dražší, ale skvěle udrží mikroklima a dítěti není zima, ani se nepotí.
Johanka vůbec neunosila dupačky bez rozepínání mezi nožkama, pletené svetříky na knoflíky a takové ty zavinovací košilky.

kristi
22. říj 2007

No,tak ja napr mam unorovku a fusak jsem nemela, kombinezku jednu a uzili jsme ji malo, pac v mrazu ven nechodim,ze?
pak mi nejpraktictejsi prisli bodycka a teplacky, delalo mi totiz problem se v noci trefit do druku na dupackach. unosila asi tak 2 miniky, ponozky, cepici a jedny rukavicky.

lendy1
22. říj 2007
bambulik
autor
23. říj 2007

holky, díky, jsem takovej plašan, bojím se aby mimčo nestrádalo....

unka7
23. říj 2007

Ahojky,

mi jsme se narodily v lednu 2007. Nejvíce jsme užily dupačky s dlouhým rukávem, které se dají dole rozepnout, jsou velmi praktické. Měly jsme jednu kombinézu, kterou jsme využívaly celou zimu a teplou čepičku, pod to bavlněnou a šálu. Fusak jsme neměly, ale to proto, že jsem měla zateplenou tašku v kočárku, takže jsme dávaly jen teplou deku. Rukavičky jsem měla jen bavlněné, Vanesska se moc škrábala, tak aby neměla jizvičky. A jednu teplákovou soupravu. Měly jsme hodně věcí, ale tohle se osvědčilo. Ven jsme chodily aspoň na chvilku, ale až po šestinedělí a moc jí to prospívalo, v kočárku jí bylo teplo.

kalo
23. říj 2007

Na co nedám dopustit a připadá mi velmi praktické, jsou takové ty bavlněné dupačky-overal...mimčo se do pěkně obléká a přebaluje. Já si před porodem nakoupila spoustu bodýček, klasických dupaček a kalhot do pasu, ale vůbec je neužijem. Max.když někam jdeme, tak pro parádu, ale jinak pořád oblečená v těchto "pyžámkách"...

kristi
23. říj 2007

Bambi, vidis? ono proste kazdymu vyhovuje neco jineho, nekdo rad dupacky,ktery mi zase neradi atd....

kalo
23. říj 2007

bambulík: neboj..mimi strádat nebude. Nakup si takové ty základní věci, zbytek zjistíš postupně, co ti vyhovuje a co bys ještě využila nebo potřebovala 😉

berry07
23. říj 2007

Ahoj! Doporučuji hlavně bodíčka, košilky a dupajdy jsem moc nedávala...
Čepičky jsem nakoupila krásné malinké, ale dcerka byla oproti předpovědím dost veliká a ty malé jsme vůbec nevyužili...Tak kup jen minimum a pak uvidíš...
Možná by se ti na teplejší zimní dny hodila do kočáru teplá zavinka (třeba emitex, red castle), nemusíš vrstvit deky, děti se z nich taky odkopávají...( já ji teď dávám 5měs. dcerce, protože na fusak to podle mne ještě není - a vyloženě si v ní medí...)Zdravé miminko !

alcatko.j
23. říj 2007

ja miluju body, kratky dlouhy rukav, ze zacatku vic, pac furt blila a ja furt prevlikala, ted mam 4 s dlouhym a 4 s kratkym a pekne stiham prat a zehlit 😅

pak nedam dopustit na teplaky a puncochy, doma je pres den v puncochach, body nee 😅

Mikinky a svetry na knoflik ci zip, pac prevlikani pres hlavu Neli ee 😅

A spime na brise, tak nejlpi zapinani na zadech 😅

Na noc overy 😉

A opravdu neni potreba milion obleceni, priste budu chytrejsi a nebudu maniacka, aspon polovinu veci nelus vubec na sobe nemela...

bambulik
autor
23. říj 2007

holky díky za tipy. asi stačí málo věcí a kdyby náhodou se něco osvědčilo nebo chybělo pomalu na každým rohu tady v Praze je značkovej a dobrej sekáč, skoro nepoužité věci, tak proč za to platit miliony korun když to může být za hubičku ne?
ale holky díky moc za tipy, někdy jsem si říkala že snad ve svých skoro třiceti letech budu neschopná matka...

pucik
23. říj 2007

ahojky, poradila bych určitě bodíčka s dlouhým rukávkem a dupačky s rozepínání mezi nohama, fakt to usnadní přebalování a to docela dost, čepičky bych nakoupila tak 1-2 a pak dokoupit podle velikosti hlavičky, fakt se to může různit mimčo od mimča.rukavičky používám teď hodně je zima a Daník má pořád studený ručičky a pořád tak nějak do vduchu, takže ty se taky docela vyplatí, ale záleží na každém. Neboj se, určitě budeš dobrá mamča a tvoje mimi nebude strádat,do všeho se za pár dní dostaneš a poznáš, co tvoje mimi potřebuje, každé je individualita a ososbnosti už od začátku 😉

petraluk
23. říj 2007

Ahojky, já bych ti poradila, aby jsi nekupovala cokoli, co má zapínání za krkem, protože pokud nebudeš mít lenocha, tak zapnout to, je umění. Jinak já hodně používam jen bodíčka bez rukávů a přesto triko (krátký či dlouhý rukáv podle počasí) a dolu tepláčky. Nebaví mě to zapínání u overálků. 😉

zluvinka75
21. říj 2010

ja nasla na firstkids hezkej seznamek s popisky, ale jak tak ctu tak plati co clovekk to nazor...

silvapokorna
11. kvě 2013
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@bambulik neplaš, neboj se. určitě budeš mít vše nutné a ostatní si pak v klidu dokoupíš, nebo vyšleš tatínka nebo babičku a rádi ti něco pak přinesou. první dny toho mimčo moc nepotřebuje, hlavní je spokojená a klidná maminka. 😉
určitě nezapomeň na čištění pupíčku, olejíček nebo mlíčko na tělíčko, něco na prdelku proti zapaření, mě se osvědčil bepanthen mast, gázové čtverečky a vatové tyčinky. a určitě se ti bude hodit čtvercová osuška s kapucí, do které mimčo po koupání zachumláš, aby mu nebyla zima. my měli od Lovely a koukala jsem, že je opět rozdávají 😎 http://www.lovelababy.cz/lovela-web-klub

ckei
11. kvě 2013

@bambulik tak já třeba naletěla dupačkama a polodupačkama..měla jsem jich celkem dost, jako že se to nosí a je to asi fajn, ovšem syn mi dupačky ani polodupačky na nohách nesnesl, takže jsem měla velkou smůlu 😀 Stejně bych sama za sebe nekupovala pro mimčo žádné lacláčky nebo tak, prostě ať člověk chce nebo ne, tak to různě padá a to dítě v tom vypadá nehezky 😀 Ani malej moc neunosil svetříky. Top byla bodýčka, punčochy, tepláčky, trika s dl. rukávem, mikiny, kombinéza. (malej je říjnový)

salomee
11. kvě 2013

@ckei Jo tak to já bych dupačky dávala třeba do teď, mě zas trvalo zvyknout si na tepláky atp prostě jsem měla pocit, že to musí to křehké miminečko tlačit v pase...jinak s výbavou stejně nikdo univerzálně neporadí, prostě se něco koupí a chybějící není problém kdykoliv dokoupit...

kocour1
12. čer 2013

Ahoj, já bych ti doporučila koupit jen základní věci, protože časem zjistíš, co budeš potřebovat a není nutné mít všechno hned. Určitě si kup bepanthen, protože mě zachránil už v porodnici prsa při kojení a později jsem ho využila mnohokrát na různá suchá místečka u mimi a na prdelku. Podrobně o tom píšu na svém blogu: http://materskadovolena.blogspot.cz/

petralyskova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elastiq
5. zář 2013

Také si myslím, že stačí jen nějaký základ, oblečení, z kosmetiky koupel, krém proti opruzeninám, výživu, lahvičku ani dudlík bych zatím nekupovala, to až kdyby byly nějaké problémy s kojením, jinak je vše dostupné v obchodech, v lékárnách, kde i poradí

sari_nka
1. říj 2013

Mohla bych se zeptat zkušených maminek, jestli se dá nějak hodně přibližně odhadnout cena základní výbavy pro miminko. Jde mi o zcela běžné věci, žádné levné padělky ani nejdražší značky. Chtěla bych mít alespoň zhruba představu o tom, kolik našetřit, tak snad to není moc nereálný dotaz, předem díky 🙂

eleanthis
Odpověď byla odstraněná
Zobraz