Otázky k výbavičce

sim007
13. lis 2014

Ahojte....pročítám výbavičky na netu a mám pár dotazů...

1.) Oblečky kupovat ve velikosti 56 a 62????
2.) Mantinel do postýlky - zbytečný nebo ne????
3.) Od kdy jste dávaly přikrývku? (od narození mám v plánu spací pytel)
4.) Fusak do kočárku - termín mám 19.dubna - myslíte že bude potřeba nebo bude stačit teplejší deka?
5.) Co jste měly v autosedačce? (deku?)
6.) Na koupání - není lepší jen voda bez mýdla apod.???

Moc děkuji za odpovědi

castava
13. lis 2014

@sim007 1.) já nakupovala od vel.62, 56 jsem dostala od návštěv (unosil je tak 14 dní, porodní váhu měl 3350g)
2.) já si ho ušila a byla jsem za něj ráda. Měli jsme ho v postýlce až skoro do 1 roku.
3.) přikrývku jsem začala dávat cca od 11 měsíců. Do té doby jsem používala rychlozavinovačku+ deku.
4.) já rodila v březnu a fusak jsem přesto měla, koupila jsem rostoucí, takže šel do vajíčka, hlubokého kočárku a minulý rok na podzim ho měl ve sporťáku.
5.) většinou byl v kombinézce a přes něj jsem dala deku. Nikde jsme ve vajíčku nebyli, max u doktorky. Když jsem ho nechtěla navlékat do kombinézy, tak jsem dala fusak do vajíčka (bod 4.)
6.) já používala mýdlo sebamed, byla jsem maximálně spokojená a malej také.

ninive211
13. lis 2014

1) Za mě 56ku určitě koupit, i větší děti min. těch prvních 14 dní ji unosí (pokud neplánujete mít pětikilového macka), my měli propouštěcí váhu z porodnice 2,5 kila, malé je 5 týdnů a stále je jí pár kousků ve vel. 50!!!
2) Mantinel mám, dá se i bez něho (ségra neměla), ale přijde mi to dobré jako chránič a taky vytvoří takový jakoby uzavřenější prostor kolem postýlky
3) Tenkou deku mám přes zavinovačku, později chci t=ž používat spací vak, klasickou přikrývku jakože dětskou peřinku tak možná od roka a dál
4) S tvým termínem zimní fusak asi zbytečný, max. podzimní anebo teplejší deka. Nicméně zimní fusak stejně využiješ na další zimu 🙂
5) Do auto sedačky mám možnost i fusaku (mám emitex 3v1), ale spíš budu používat deku, kdyby něco. A především zimní overal.
6) Mám též mýdlo sebamed, stačí ho kapička. Určitě občas stačí omýt jen vodou, hlavně ze začátku, ale dětské mýdlo si určitě pořiď

milmic
13. lis 2014

1.) Oblečky kupovat ve velikosti 56 a 62????
Já jsem kupovala víc 62, používali jsme látkovky, takže větší bodyčko se hodilo a rukávky jsem ohrnula. Aspon se to unosilo pořádně, z 56 ty děti strašně rychle vyrostou. I přesto že jsem měla malinké děti (46 a 47cm, tak nosily rovnou 62, přišlo mi líto nakoupit výbavu ve 56 velikosti a za 14 dnů to schovat do krabice)
2.) Mantinel do postýlky - zbytečný nebo ne????
Mantinel mám a nedám na něj dopustit. Moje děti spí zásadně v rohu postýlky, bez mantinelu by byly omlácené o tyčky postýlky. Jednou jsem to zkusila dcerce už vyndat, měla asi 2 roky, a vůbec nespala, protože se furt bouchala.
3.) Od kdy jste dávaly přikrývku? (od narození mám v plánu spací pytel)
Moje děti byly hodně zavinovací, nejdřív měly zavinku Red Castle a potom měly spacáček, asi od půl roku věku. Mám několik velikostí spacáčku a spí v něm prakticky až do doby, než začnou v noci chodit čůrat bez plenečky.
4.) Fusak do kočárku - termín mám 19.dubna - myslíte že bude potřeba nebo bude stačit teplejší deka?
Fusak do kočárku už asi potřebovat nebudeš, ale užiješ ho rozhodně příští rok. Já mám Emitex, má odepínací nožičky, používáme každou zimu na nějaké to dítě.
5.) Co jste měly v autosedačce? (deku?)
V autosedačce mám deku anebo zavinky od Emitexu, měla jsem zimní i letní variantu (dcera je lednová). Tobě by stačila už jen ta letní zavinka, do zimy už bude děťátko velké. Považuji to za mimořádně praktickou věc, ale určitě se bez toho dá obejít.
6.) Na koupání - není lepší jen voda bez mýdla apod.???
Kosmetiku moje děti nevlastní. Dcerka má až šampon od Alverde na vlásky od doby, co je má delší. V pozdějším věku, kdy stolice dítěte už je jako dospělácká jsem umývala zadečky mýdlem Alverde, to už voda nestačila.

daskagal
13. lis 2014

@sim007
1) Já jsem kupovala až 62 na doporučení a pak mi ty 56 chyběly. Rozhodně koupit i 56.
2) Zbytečný není. Naše Anička je od malinka cestovatel, takže byla ve šprušlích velmi rychle.
3) Spací pytel jsme nevyužili. Anička nemá ráda stísněný prostor. Peřinku dávám od tří měsíců.
4) Tenký jarní fusak nebo deka, ale teplá.
5) Jen deku.
6) My koupeme jeden den v čisté vodě a druhý sprcháčkem od Hippu. Porodní asistentka mi doporučovala koupel s olejem, ale to šíleně vysušovalo.

blahova_andrea
13. lis 2014

1) 56 pár kousků, hlavně jsem měla 62. ale já měla docela velké děti. ono je rozdíl dvoukilové a čtyřkilové 😉
2) mantinel ze začátku ani tak potřeba není, ale časem je fajn. jak se děti více melou a otáčí v postýlce, tak je to měkčí a tolik se neotlučou, nevzpříčí se jim nožka nebo ručka mezi šprušlemi, nevypadává dudlík až za postýlku ke zdi...
3) já přikrývala i přes spací pytel larisou. klasickou deku a nízký polštářek cca od roka. záleží jak máte doma teplo a vlhko 😉
4) v dubnu může být ještě docela kosa, ale deka pod a nad by měla stačit, když bude mít miminko nějakou tu chlupatkovou kombinézku. jsou i jaro/podzim fusaky, využila bys ho později a nebo koupit 3v1 fusak, který se dá užívat pak až do golfek do tří let dítěte
5) u syna jsem neměli ve vajíčku nic. byl v kombinéze a přes sebe deku. teď máme ve vajíčku original fusáček je to fajn. ale kdyby tam nebyl, tak bych nepořizovala a zase si vystačila s dekou. zas tak často venku s vajíčkem nedrandíme a na to přejetí z domu do auta a zpět se fusak nevyplatí
6) první měsíc jsem koupala víceméně jen v čisté vodě, poté dětská mycí emulze, ale je to maminka od maminky

ono všechno je v každé rodině jinak 😉 každý má jiné možnosti, potřeby, domov, styl života...podle toho se mění i potřeby a pomůcky 🙂

jamia
13. lis 2014

1.) Malá z 56 vyrůstá až teď ve 3 měsících. Doporučuju koupit třeba troje dupačky + body a pak případně dokoupit po porodu.
2.) V podstatě je to jen estetická záležitost, ale taky chrání před průvanem.
3.) Malá je srpnová, nejdřív jsem ji přikrývala složenou fleecovou dekou, pak dvěma fleecovými dekami a až teď má peřinku, ale je pod ní úplně ztracená.
4.) Fusak do kočárku - deka úplně stačí, ale fusak je praktičtější.
5.) V autosedačce mám jarní fusak, ale vlastně jen kvůli přesunům z domova do auta a naopak, jinak je v autě dost teplo na to, aby dítě nemuselo být zabalené.
6.) Je 🙂 Koupeme v umyvadle, nevyužili jsme vaničku ani lehátko.

barinkas
13. lis 2014

1. něco určitě 56.... malá to měla i ve 3 měsících, kdyžtak 56 kup H&M, je to větší jak třeba C&A 🙂 jen příklad.
2.mantinel není třeba, ale my ho máme, dítko chrání třeba před průvanem atd.
3. malá spala v zavinovačce, zkraje spíš jen deka, je v srpnu a bylo vedro. Teď má 2 roky, spí pod dekou, peřinky nechce.
4.fusak bych nekupovala, kup zavinovačku, užiješ i doma a na to jde dát deka atd. 🙂
5. my neměli nic, malá je narozená v létě. Pak jen deka, s autosedačku jsme měli v autě, na kočár jsme ji dávali, až malá měla tak 3 měsíce. Fusak mi přišel hrozně nepraktický na vytahování a zase strkání dítka tam. Škoda peněz...
6. do vody jsme dávali olej zkraje, máme vaničku.

andelka
13. lis 2014

1.) obecně jo. Moje děti měly 48 a 50cm, takže v 56 pár dní hodně plavaly, ale po 3týdnech už 56 byla akorát.
2.) Mantinel jsem měla a používala, je to fajn aby se dítko neomlacovalo o šprušle.
3.) eee..od 2,5-3let ? Zpočátku spali v zavinovačce, pak ve spacím pytli a nakonec pod ničím.
4.) mám jarní děti a fusak jsme neměli, až na zimu. Stačila zavinovačka, emitexová.
5.) taky tu zavinovačku, později jen deku
6.) jo, koupali jsme většinou jen ve vodě, maximálně jsem trochu pomázla gelem od Babylove

hojda
13. lis 2014

4.) řešila jsem to samé, termín byl 9. dubna, nakonec jsem měla takový flísový fusak do autosedačky a ten jsem využila i do kočárku, protože v května na ledové může byla fakt zima, ale stejně ho budeš muset koupit na podzim, takže se tomu nevyhneš. Doporučuju z Dita Tábor s outlastem, měla jsem fusaků několik a tento je nej.

sim007
autor
13. lis 2014

Vsem moc dekuju 🙂

jana_ul
13. lis 2014

Zdravím, odpovědi níže 🙂
1.) Oblečky jsem kupovala 56 a 62. Kdyby bylo miminko menší (pod 3 kg), dokoupíte případně vel. 50.
2.) Mantinel do postýlky jsme pořídili, myslím, že to postýlku hezky zútulní 🙂
3.) Od narození jsme používali zavinovačku, pak jsme přešli na spací pytel, který jsme měli cca do 9 měsíců.
4.) Fusak se dá koupit buď zimní (fleece), nebo i jarní, tak bych asi pořídila ten jarní, a k němu koupila nějakou deku (ta se nikdy neztratí).
5.) Do autosedačky jsem dcerku dávala v overálku (chlupatka), a přes nožičky deku. Žádný fusak do autosedačky jsme neměli.
6.) Na koupání jsme používali jemnou mycí emulzi Sebamed.
Přeji příjemné nakupování 🙂

misar91
14. lis 2014

1) já kupovala 56 ale bylo to docela překvapení když malej měl 46cm a 2,5kg.ve všem byl jak strašidlo..takže spíš záleží na tobě.ale rosl fakt rychle takže za 2 týdny mu bylo vše vel56 akorát 🙂
2)podle mě zbytečný není,nikde na miminko netáhne a trošku to určitě pomůže k tomu,že se cítí v bezpečí.stejně jak nebesa zachytává prach....
3)já dávala peřinku hnedka ještě přes spací pytel
4)fusak bych pořídila,nějaký tenký ale jo.jsou dny kdy je chladněji i v květnu a i teplíčko od spoda.my jsme měli fusak do autosedačky,kde jsou otvory pro pásy a používali jsme ho i do kočárku.
5) jak jsem psala ve 4,měli jsme fusak 2v1 🙂
6)to myslím že určitě,podle mě mýdlo dost vysušuje.já koupala každý den,někdo koupe obden ale ne každý den jsem ho myla mýdlem...

mafeska
14. lis 2014

1) ano, 56 a 62 je ve výbavičce základ
2) zbytečnost
3) dcera se narodila v červenci takže jsem přikrývala slabou dekou, peřinku jsem začala používat od podzimu,
spací pytel jsem neměla a nechyběl mi
4) teplejší deka bohatě stačí, fusak do kočáru dle mě stačí jen na tuhou zimu
5) do vajíčka jsem měla deku
6) tohle je hodně věc názoru, já používám od narození tuhé sebamed mýdlo a tělové mléko také sebamed

sedmiteckas
14. lis 2014

1), 56 určitě, 62 je spíše už pro větší miminko...mějte i nějakou vel.50 pro jistotu-my využili a to měla malá normální porodní váhu, ale byla "do délky"
2) my využíváme, myslím, že zbytečný není, hezky ohraničuje
3) od narození je malá přikrytá obyčejnou dekou, ze které se stejně odkopává, chce spát jen tak, v overálku. Spací pytel jsme nevyužily vůbec, zkoušela jsem, ale v noci to akorát zdržovalo a rozebíralo od spánku, než jsem ji do toho po přebalení nasoukala
4) jarně-podzimním Emitex fusakem nic nezkazíte, je to jako deka, když nebudete zapínat, myslím, že využijete
5) v autosedačce byla/je přikrytá obyč dekou
6) mám mýdlo/šampon Johnson, ale mydlím s mírou - raději jen ve vodě, spíš ji po koupání mažu pokožku Excipialem pro suchou pokožku - dobře se roztírá

barus.8
14. lis 2014

1.) Já kupovala hlavně 62, 56 jsme měli jen 2 soupravy, ale malý byl velky 4kg
2.) Původně jsem chtěla pořizovat, ale pak jsem se na to vykašlala a nechyběl nám. A to malý spí nalepený na šprušlích nebo zaražený hlavou v rohu a nevadí mu to
3.) Jsme narození v říjnu, malý spal dlouho v zavinovačce, přes ni jsme v tuhé zimě dávala deku, přikrývku měl kolem 4-5 měsíce, spací pytel sme nevyužili, nelíbilo se mu v něm.
4.) Záleží jaký bude duben 🙂 Myslím, že když nebudeš mít a dáš deku bude to v pohodě, ale stejně budeš nejspíš pořizovat na zimu, tak to můžeš vzít rovnou
5.) Měl kombinézu, v zimě deku a nánožník na autosedačku
6.) Používali jsme sebamed, později hipp. Ale jen trochu do vody.

pigpeppa
14. lis 2014

1.) Oblečky kupovat ve velikosti 56 a 62???? Kupovala jsem oboje, syn byl větší, takže 56 nenosil ani v porodnici, dcera menší a narychlo jsem sháněla i 50.
2.) Mantinel do postýlky - zbytečný nebo ne???? Nemám, vzduch má kolem hlavy cirkulovat.
3.) Od kdy jste dávaly přikrývku? (od narození mám v plánu spací pytel) Od narození. 🙂
4.) Fusak do kočárku - termín mám 19.dubna - myslíte že bude potřeba nebo bude stačit teplejší deka? Těžko říct, já měla fusak jako příslušenství ke kočárku, asi bych se rozhodla v porodnici. 🙂
5.) Co jste měly v autosedačce? (deku?) Jo, deku.
6.) Na koupání - není lepší jen voda bez mýdla apod.??? Ano, jen voda, když to musí být, mýdla jen přírodní, ne chemii.

olusenka
15. lis 2014

1/ ano, měla jsem vel. 56 a 62. U prvního hodně bodyček, u 2.jsem používala spíš overaly během šestinedělí, abych to nemusela tahat přes hlavu. A taky je dobré pořídit si extendor, vyřeší víc velikostí bodyček.
2/ u 1.dítěte od narození, měl postýlku blízko dveří a hlavou k nim, tak aby na něj netáhlo, jak byl trošku větší, sundala jsem ho. Před narozením 2.dítěte jsem ho prodala. A teď když je dceři 14měsíců a cestuje po postýlce, trošku o něm uvažuju, pač je furt přimáčklá na špryncle.
3/ polštářek a peřinku u 1.dítěte až od 1,5roku (od naroz. do 4měs. zavinovačku +lehčí deku, byl narozený v zimě, od 4měs. do 1,5roku spací pytle). Dcera zatím peřinku taky ještě nedostane, taky asi nejdřív na 1,5roce. Odkopala by se.
4/ řešila bych to asi přechodovou flaušovou Emitex zavinovačkou do autosedačky (jak má dělené nožičky), využiješ ji do autosedačky, i v tom kočáře, a pak i na podzim nebo v zimě se do ní Tvoje dítě ještě vejde. Mě se do ní syn vešel ještě v 10měs. se 78cm. Údajně je do roka dle výrobce.
5/ v autosedačce-vajíčku jsme měli "Emitex zavinovačku do autosedačky". pro první dítě jsem měla jen zimní verzi (celá flaušová), pro druhé slabší přechodovou (zvenčí flauš, uvnitř bavlna a lehce slabší než zimní). A na starší dítě, třeba blíž k roku, nebo když nebyla už taková zima, tak třeba jen deku. Ale není to vždycky praktické, jak se mimčo nese ve vajíčku venku do auta, deka má často tendenci uletět, a dítě ji moc rádo odkope. 😉
6/ jo, voda samotná, nebo trošku mycího přípravku na spodek. Ale obě moje děti byly hodně suché, na začátku se miminko tzv. svléká z kůže, takže na koupání fakt jen voda, a pak mazat olejem, jak tohle skončilo, tak pak pro ně často olejíček přímo do koupele. Ale každé mimčo má jinou kůži.

ellar
15. lis 2014

To je aspoň hezky položený dotaz- jasně a stručně 🙂

1) Oblečení: Doporučila bych koupit i 56 a i 62. Nekupovat moc, ale ať něco máš. Já jsem 56 neměla nic, a pak jsem čekala, až mi to někdo z rodiny dokoupí..
2) Mantinel: My máme dodnes (11m)- aby netáhlo, aby nepadaly hračky z postýlky,..
3) Přikrývka: Malý je zimní. Spal v zavinovačce a ještě jsem přikryla dekou. Jak začal lozit, v pytli by se mi zbláznil, tak jsme začali používat přikrývku. Pořád se hodně odkopává, tak to řeším kabátkem na pyžamo.
4) Fusak: Nekupovala bych. Počkala bych jak bude, a kdyby bylo třeba objednáš přes net a do týdne máš fusak doma. Doporučila bych Emitex- zipem odepneš dolní část a máš na miminko, nebo připneš a máš na větší dítě.
5) Autosedačka: Dodnes přikrývám dekou. V zimě jako miminko měl na dupačkách takový ten chlupatý overálek- říkala jsem tomu Medvídek.
6) Koupání: Úplně ze začátku jsem používala koupací olej, ale to se mi moc nelíbilo. Pak jsem přešla a používám dodnes kosmetiku Kloran Bebe (mýdlo i mléko).