Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Píchání oušek na náušničky. Máte zkušenost?

marti73
19. únor 2011

Ahoj.. budu nechávat holce píchat ouška. Jaké máte zkušenosti? Teď jí je 5.měsíců, doktor mi radil až v 6.-ti měsících, až bude mít za sebou základní očkování. Jak dlouho se to hojí a na co si mám dát pozor?? 😒

crca
19. únor 2011

@marti73 Nám je píchali ve 3,5 měsících.Sestra si jí odnesla,pak jsem slyšela jen řev(ale čekala jsem horší 😅 ) a hned přinesla(no asi bych to snášela hůř kdybych tam byla u toho,ale i tak to bylo srdcervoucí 😀 My to měli v srpnu a měla jsem s sebou bavlněnou čepičku s těma ouškama na zavazování,jak jí to píchli a dali přes to ten fáč,tak aby jí to nesjíždělo a neteklo a nebo si to nestrhla 😉 Nechala jsem do večera,večer vykoupali a projížděla náušničku v oušku aby to nesrostlo a mazala Framikoinem a opět projížděla,několikrát denně.U většího dítěte si to teda neumím představit 😅 takhle byla malinká a neměla tendenci na to sahat 😉 Nám se to hojilo krásně,ani nehnisalo,jen asi 2 dny to měla rudý,ale nic strašného.Tak hodně štěstí 😉 Jinak ti dr.řekne co a jak,ale ta čepička byla super 😉

gucci
19. únor 2011

já nechávala nastřelovat po prvním očkování, tzn. po 3m a naprosto v pohodě, byla jsem u toho a Leu jsem držela, netekla krev, asi po měsíci jsme jí vyměnili erární za naše a vše ok

deyana
19. únor 2011

nechali jsme jí je nastřelit cca ve 3 měsících a reakce - 2 vteřiny řev a jinak klid, nehnisalo, nemuseli jsme mazat, bylo to hnedka zahojený. Asi bych nenechala dítě trápit při píchnutí..

mataharyy
19. únor 2011

Já bych vlastnímu dítku ouška nenechala píchnout/nastřelit do chvíle než by samo přišlo a řeklo že chce... Z vlastní zkušenosti - mě nechali dát náušnice jako miminu a ještě v sedmi letech jsem měla šílené potíže, hnisalo mi to, zarůstalo a mohla jsem mít jedny jediné náušnice, po jinejch se mi hned uši zapálili a bylo veselo 🙄 Tak proto bych do toho nešla, ale jináč to bude dost individuální (asi) záleží na tom jak je dítko (ne)snášenlivé, myslím kůží a tak 😉

deyana
19. únor 2011

@mataharyy mám stejný problém.. vadí mi některé kovy, ale zlato teda nee 😅

dadous
19. únor 2011

@marti73 určitě dej píchnout co nejdřív, dokud si mala netaha za ouška 😵 a jinak , taky jsem radši pro nastřelení, je to rychly , a brzo zahojeny 😵

mataharyy
19. únor 2011

@deyana já mohla mít jen zlaté a fakt jen jedny jediné... Nevím proč i doktorka z toho byla paf... Zkoušeli jsme totiž zda náušnice nejsou těžké tak mi dali menší (taky zlaté) a bylo zle, když jsem si je vyndala že je nechci, tak bylo taky zle... No zkušenost bohatá, tak jsem proti náušnicím u malejch dětí, ale jak říkám bude to asi dost individuální a asi jen v určitém věku, teď už si do těch děr můžu nacpat kde co a pohoda, jen větší těžké náušnice můžu mít den a pak zas oddech 😅

marti73
autor
19. únor 2011

@crca Díky.. mám z toho trochu obavy, kamarádky holce se to hojilo měsíc, nějak jí to hnisalo.. 😖

luckaa
19. únor 2011

Tak my u první dcery nechali nastřelit a probrečela půl dne,u druhé dcery jsem to nechala píchnout hned v porodnici a úplně bez problémů,3 dny jsme to 3x denně mazali Framykoinem a protáčeli a to je vše

baris
19. únor 2011

@marti73 Každý doktor ti doporuči něco jiného a zjistila jsem, že v každém městě to i funguje jinak. Ve F-M se dávají holčičkám náušnice až po prvním očkování - tedy po 3 měsíci. Od švagrové jsem v Olomouci slyšela, že tam nechávají píchat/nastřelovat náušnice až po 2 očkování hexavakcíny. Na jedné diskuzi jjedna maminka psala, že její holčičce propíchli uši už v porodnici ....

Osobně z mých zkušeností (mám dvě dcery). Starší jsem nechala nejdříve propíchnout uši, ale začaly jí hnisat, tak jsme museli náušnice vyndat a po zahojení znovu propíchnout. Mladší jsem nechala uši prostřelit a bylo to v poho - za 2 měsíce jsem náušnice vyměnila za zlaté.

Jediné, co doporučuji dát nejdříve starší náušnice (klidně i třeba rok nošené ...), jinak to může dělat paseku.

A taky souhlasím s názorem, dát náušnice co nejdříve - pak si začínají hrát s ušima, "likvidovat" je a pokud nejsou zvyklé, že tam mají náušnice, mohou si ublížit.

marti73
autor
19. únor 2011

@dadous Chtěla jsem je jí dát píchnout po 6.-ti nedělí, ale dala jsem na radu doktora, že je to trochu riziko, když nemá ještě to očkování a při další návštěvách, mi radil ještě posečkat. Nechtěla jsem zbytečně riskovat, i když už se moc těším, až je bude mít.. 😅

crca
19. únor 2011

@marti73 Je to individuální 😉 taky jsem se toho bála a já sama můžu mít jen zlaté,což jsem koupila i holce a dobrý 😉 S tím nastřelením souhlasím,pokud to tvůj doktor taky dělá tak radši nastřelit,ale naše dr. jen píchá(teda naušnice 😀 )tak jsem neměla moc na výběr a když už mám páreček tak jsem chtěla holčičku se vším všudy 😅 .

marti73
autor
19. únor 2011

Díky všem za rady.. 😅 😅

dadous
19. únor 2011

@marti73 nam dr říkala, po první očkovaní, takže jsme jeli ve čtyřech měsících 😵 co dr to jinej nazor 😅 někde dokonce píchaj už v porodnici 😕

crca
19. únor 2011

Jo a ještě jsem zapoměla...ty náušničky jsem měla přes noc naložené v lihu a nesla jsem to tam i s tím lihem.Je jedno v jakém,ale do slivovice mě to bylo škoda,tu jsem si dala pak radši doma 😀 takže jsem to měla v tom klasickém co jsme měli na pupíček na čištění 😉

mataharyy
19. únor 2011

@marti73 Dle lidí co dělají v salonech různé propichování je lepší píchnout (není to prý tak brutální pro kůži a tkanivo), no ale většinou se nastřelení hojí rychleji, ale zase je to hodně individuální... Každopádně bych si hodně dávala pozor kdo bude probodávat/nastřelovat a kde... Většina doktorů ale jen píchá 😉 JInáč v porodnici kde jsem rodila nebodali ani za nic... a pak dětská doktorka taky nebyla zastáncem, takže kdo chtěl musel hledat jinde 😉

myschka
19. únor 2011

@baris Aduš měla odsunuté očkovánía naušničky měla až v 8měsících a žádný problém tu nebyl, vůbec jí nezajímalo co má v uších. Z ušima si nikdy vysloveně nehrála, simyslím, že je úplně jedno kdy se naušničky dají 😉

dadous
19. únor 2011

@mataharyy ja bych řekla že dneska je to už pul na pul, píchaní a nastřelovaní, samozřejmě do salonu bych s míminem nikdy nešla, my musely jet 60km za dr, pže tady u nas nenastřelujou 🙂

marti73
autor
19. únor 2011

@crca Jo jo.. dík.. to už mi kámoška říkala.. Taky mám schovaný ten co jsme měli na pupík. 😅

simonceli
19. únor 2011

Ahoj, nechali jsme malé skoro v 8 měsících nastřelit naušnice. Doktorka, co jí to nastřelovala byla ultra lempl a každou dírku ji nastřelila jinak. Ani si to neoznačila a rovnou od oka to nastřelila. Takže malá má každou dírku jinde na uchu 😠 furt jí to hnisalo, pak zas to bylo moc suchý a ouško praskalo, tak bylo doporučený ty nastřelený naušnice vyměnit (průběh cca 20 dní než jsme je měnili) za zlaté, tak jsme koupili kvalitní zlaté naušnce s certifikátek původu a pravosti zlata, aby jsme něco nepodcenili, ale prblém furt stejnej. Tak jsme opět na doporučení lemploidní doktorky koupili naušnice z chirurgické oceli a ještě s protialergenní úpravou, vyměnili, mazali, ošetřovali a problém pořád stejný. Malá si ouška, třela, měla je furt horká, z toho to chvilku hnisalo pak zas to bylo strašně suchý a do krve popraskaný..... tak jsme se na to vykašlali, naušnice jsme vytáhli, dírky jsme nechali zatáhnout, ošetřovali jsme jse mastičkama ouška (to už po konzultaci s naším dětským doktorem - on ouška jen píchal a ne nastřekloval, proto jsme volili lempla doktorku) a až nedávno (malá má 16 měsíců) se nám ouška zcela zahojila. Dírky jdou vidět, ale naušnice já jí rozhodně už dávát nebudu a pokud bude chtít někdy nějaké nosit, tak ať si je nechá píchnout sama. Navíc vyšla nová studie, že spousta holčiček kvůli píchnutým ouškům trpí očními vadami a nosí rýle, protože je v uchu spousta nervových zakončení, která se můžou propíchnutím narušit. A pokud někdy budeme mít druhé dítě a bude to holčička, tak rozhodně ouška nepíchneme. ALe jsme možná jen extrémní případ, ale po zkušenosti s malou už to my za sebe rozhodně neuděláme a u vás ostatních to může být a je pořádku. 😉

marti73
autor
19. únor 2011

@simonceli Tak to je mi jí líto chudinky.. 😨

babulinkab
19. únor 2011

my jsme na doporučení doktora nechali píchnout cca 14 dni po prvním očkování. u očkování jsme byli v ordinaci, doktor se sestrou ji svázali do plíny a píchli, no nebudu ti lhát, řvala u toho hodně, tak jsem ji ještě neslyšela. doma už o tom nevěděla, hnisalo to asi týden, ale červené ty uši měla docela dlouho, myslím si tak skoro měsíc. Někdy řvala i přitom protáčení a mazání framykoinem.

mataharyy
19. únor 2011

@dadous Já se ještě nesetkala s doktorem který nastřeluje 😅 ale hlavní důvod asi bude ten že po nich nijak nepátrám 😀 Jen když se někde nudím v čekárně a čtu co vše dělají nad rámec a kolik za to chtějí 😎
@simonceli Jo to znám a já to takhle měla sedm let... Horor děs a běs taky svejm dětem je nenechám dát 😉 Ale asi to je opravdu individuální v okolí jsem byla jediná, tak asi ta co potvrzuje to pravidlo... 😎

marti73
autor
19. únor 2011

@mataharyy U nás nastřeluje doktor z ORL (ušní), jinak uši píchá dětský doktor, co jsem tak pozjistila. 😕

mataharyy
19. únor 2011

@marti73 přímo na ORL, tak tam bych to asi nečekala 😅 tak člověk má tu útěchu že je to doktor odborník... 😅

katy007
19. únor 2011

Malé taky píchali až téměř v 6 měs. až měla za sebou 3. dávku hexy a píchali ji na ORL, měla jsem z toho hrůzu, jak ji budou "mučit" ale vůbec za 5 min. byla venku s naušničkami, skoro neplakala a ani ji to nekrvácelo. Hnisat naštěstí nezačalo, první dva dny jsem ji to otírala čtverečkem namočeným v borové vodě.

simonceli
19. únor 2011

@marti73 naštěstí už je z toho micinka venku a je spokojená a krásná i bez naušnic

@mataharyy no někdo to pravidlo musí potvrzovat, že? 😉 kolem sebe máme taky spostu holčiček přibližně stejného věku a žádná takový problém neměla.

mataharyy
19. únor 2011

@simonceli Tak někdo musí být jinej 😀 Tak pokud to bude mít jak já, tak si jednou bude nechat ty uši prostřílet na cedník a ani to s ní nehne 😉 Ale jsou to muka, když to svědí, pálí a celkově bolí... U mě byl pak ten problém že jsem je nemohla ani vyndat, jak to začlo "zarůstat" tak to bylo ještě horší vevnitř se mi udělal jako by hnisavej špunt a celé uši rudé a zahnisané 🙄

simonceli
19. únor 2011

@mataharyy teda.... taky jsi s i s tím zažila... jako až bude velká, tak ať si s něma udělá skoro cokoliv (nesnášim ty tunely v uších a tak), ale teď jí chudinku nebudu trápit. Kolikrát i tak naříkala, když si to ouško drhla..... 😔

sussanah
19. únor 2011

@mataharyy @simonceli jsem rada, ze nejsem jediny blazen, ktery nenecha sve pripadne dceri pichat nausnicky 😅 Sice uz jsem to musela obhajovat pred kdekym (a to jeste ani nevime, jestli cekame holku nebo kluka), ale ja proste z toho nejak nemam dobry pocit 😒
Kazdopadne ale vsem ostatnim maminkam, ktere davaji nausnicky pichat preji, at to probehne bez nejmensich komplikaci a rychle se hoji 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli