Plastové míčky pro roční holčičku, jaké?

julie82
4. pro 2013

Chci se zeptat, jaké plastové míčky pro roční holčičku. Dívala jsem se, že se prodávají běžně, ale ty jsou většinou až od 3 let. Chtěla bych je koupit už letos a dát je do bazénku a tak nevím, jestli mám koupit jen vhodné pro její věk. Míčky jsem nikdy pořádně neviděla, tak nevím, v čem by ty od těch tří let mohly vadit mladším dětem. Poradíte?

blahova_andrea
4. pro 2013

je to úplně jedno. nekupovala bych je od čínského výrobce. prý pouští barvu i při žužlání podivně chutnají. to, že nejsou vhodné pro děti do 3 let je blbost. dítěti nemají jak ublížit, výrobci toto uvádí téměř na všem, co je pro děti a upřímně...s většinou věcí by si starší děti ani nehrály 😀 já mám tedy balonky z německa a máme jich víc, tak nějaké i prodávám, pokud bys chtěla, tak mrkni do inzerátů 😉

gingerone
4. pro 2013

Ahoj, já si myslím, že výrobci, kteří dělají hračky pro děti do 3 let, musí splňovat přísnější atesty ohledně barviv, plastů, nezávadnosti apod. No a ne všichni to mají (asi to pro ně bude i drahé), takže když napíšou "od 3 let," tak maií vystaráno a nemusí tolik řešit nějaké normy na hračky pro nějmenší, i když se počítá s tím, že to jsou hračky pro malé děti. Takže já bych vybrala nějaké míčky, které nejsou úplně levné čínské od 3 let, ale zároveň víš sama, jestli a jak moc to třeba bude dcerka kousat a cumlat, takže i podle toho bych třeba hledala nějaký nápis o nezávadnosti 🙂

romcovaklarka
4. pro 2013

@julie82 Je to tak. Ti, co píšou na hračkách, očiviidně určených pro malé děti (třeba i pěnové puzzle apod.), že jsou od 3 let, je to proto, že nemají potřebné atesty. Může to být tím, že normy nesplňují těžce, lehce anebo třeba i splňují a nemají na to vyřízený papír - to ale nepoznáš. Takže "risk" je na tobě.

julie82
autor
4. pro 2013

Díky za reakce, moc jste mi nepomohly ☹ Jde mi konkrétně o tyto a tyto balónky http://www.maxikovy-hracky.cz/katalog/hracky-na...
http://www.maxikovy-hracky.cz/katalog/hracky-na...

dzejnab
6. pro 2013

myslím, že u těch míčků bude rozdíl i v tvrdosti. S těmito zkušenost nemám. Já dostala míčky koupení v Tecsu (jdou zmáčknout - jedná se o měkký plast), pak mi jich dovezla pár kamarádka po dcerce (výrobce neznám) a ty jsou mnohem tvrdší. Osobně jsem spokojenější s těma z Tesca