Pomůže chodítko, aby se malá přestala bát chodit?

makinka2
27. kvě 2012

Ahoj holky 🙂 Prosím o radu. Malá nechce sama tapkat, podle mě se bojí pustit a i když ji vedu za ruce, tak ta chůze není vůbec stabilní, se strašně motá, teda nožky se ji motají. Stojí tak od ledna, kolem nábytku chodí od února, a první 2 krůčky udělala v dubnu a od té doby žádný pokrok a a ani ty 2 krůčky už nedělá. Přemýšlím, že koupím to chodítko, které se tlačí před sebou. Máte s tím někdo zkušenost, je to v pohodě, pomůže to, aby se přestala bát, blbý je že máme doma dost vysoký prahy. 😝
Děkuju za rady 😉 🙂

mamkamarketa
28. kvě 2012

ty choditka co dite tlaci pred sebou jsou super.

jijitka
28. kvě 2012

Ono pomáhá, že dítě něco před sebou tlačí - někdy to nemusí být ani chodítko 😀 Malému jsme koupili na 1. vánoce autíčko, které se dá i tlačit a jeho nejvíc zaujala krabice od něj, do které se opřel. Nebo židle 🙂

lecijasek
28. kvě 2012

Dej jí čas a netlač na ní 🙂 Píšeš, že se jí motají nožičky, tak na chůzi asi není připravená 😉 Malá obcházela nábytek v prosinci a rozchodila se až 1.5. Měsíc před tím sem tam udělala 3 krůčky sama, ale jinak chodila maximálně za ruku. Ze začátku byla hodně nestabilní, pak už mě spíš držela za ruku a vláčela mě. A toho prvního prostě chytila do ruky hračku a přešla celou místnost. Druhý den už chodila i venku a nikdo mi nevěřil, že chodí teprve 2 dny 😀 Ona prostě všechno dělá teprve až to umí pořádně 😀 To chodítko, co tlačí před sebou je dobrý. Malá měla místo něho autíčko nebo tlačila židli. Ale nemyslím, že to urychlí nástup chůze. Chodit začne, až na to bude připravená🙂 Ještě bych ale před koupí popřemýšlela, jestli máte doma dost prostoru, kde bude moct s tím chodítkem chodit. Malá, když se zarazila o zeď nebo o práh, tak se hrozně vztekala a musela jsem jí pořád otáčet...

cicacica
19. říj 2012

Přesně tak, rozhodně bych na ní netlačiala a nechala jí. Děti si samy řeknou kdy už je čas. Nevím jestli se tomu dá nějak pomoct nebo ne. Známá mi rozhodně chodítko nedoporučovala, malá ji totiž začala chodit po špičkách a byl z toho dost problém, to mučení v nemocnici bylo pak prý šílené. A dotorka jí řekla, že je to z chodítka.
My ale chodítko taky používáme a vše je vpohodě.

cervena_vila
19. říj 2012

Moje obcházela nábytek snad půl roku. Je to dlouhý proces. Aktivní chodítko jsme taky měli, hrála si s ním všelijak, možná s ním i párkrát přešla místnost. 😉 A taky je baví typ "sekačka", nejlíp dřevěná, co dělá kravál, s tím holky lítaly jak splašené.
Špatná chůze je z toho chodítka "pavouk", jak je tam dítě vražené.