Pořídit monitor dechu nový nebo zapůjčit v porodnici?

jarai
24. čer 2015

Maminky, jsem rozhodnuta pořídit monitor dechu Babysense II, ale nechce se mi dávat skoro 3 tisíce za nový. Máte někdo zkušenost s monitorem vypůjčeným v porodnici? Myslím, že tam jsou hlídané revize, u nového bych musela revize zařizovat sama. Co myslíte co je výhodnější? V bazárku nemám odvahu kupovat.

lennus
24. čer 2015

@jarai My si půjčovali Babysense právě z porodnice a jsem za tuto možnost moc ráda. Seřizují je tam pravidelně a vyjde to levnější, nechali jsme si ho jen na půl roku. Já bych taky nešla do použitého. My jsme vlastně nevěděli, jestli ho pořídit, dost známým to dělalo plané poplachy, ale protože se malý narodil předčasně, tak bylo rozhodnuto.
No a u Babysense je skvělé, že jsou tam ty dvě desky, jednu jsme mívali v obýváku v košíku a druhou v ložnici v postýlce.

junkka
24. čer 2015

@jarai já ho teda našla za 2500 na netu. No a pokud člověk plánuje třeba dvě děti, tak si myslím, že se to vyplatí, si ho koupit. V porodce se většinou půjčuje kolem 800 na půl roku. Což mi teda přijde celkem dost peněz :-/

mysonek
24. čer 2015

@jarai já mám monitor půjčený od kolegyně z práce, je několik let starý, revizemi neprošel a funguje. Takže myslím, že pokud koupíš nový a budeš s ním slušně zacházet, tak s těmi revizemi to řešit nemusíš. Starší v bazaru bych se asi bála, jedině, že bys měla možnost od někoho koho znáš a víš jak se k tomu choval. V porodnici je samozřejmě dělají, tam je to povinné. Jinak pokud plánuješ 2 děti, tak se ti vyplatí nový. V porodnici to většinou stojí kolem 900 na půl roku a já ho používala déle (po půlroce jsem se ho nedokázala vzdát). Jo a pokud si koupíš nový tak si nech účtenku, některé zdravotní pojišťovny na něj přispívají. Já jsem u OZP a když se narodila malá tak nabízeli, že na něco přispějí (očkování, plavání, chůvička, monitor dechu), asi 1500 to bylo. Ale malá se narodila na konci září a muselo se vyčerpat do konce roku, na plavání bylo brzo, očkování měla až později, monitor jsem nekupovala a od chůvičky jsem vyhodila účtenku. Takže jsme měli smůlu 🙂 Jo a myslím, že když budeš hledat, najdeš levněji než za 3000. Nebo koukni na monitor Nanny, je možná levnější a minimálně stejně kvalitní a má levný provoz (baterie duracel v něm vydržely 9 měsíců)

dobrmania
24. čer 2015

@jarai My měli monitor Babysense II půjčený z půjčovny a byli jsme nadmíru spokojení. Monitor byl totiž úplně nový, ještě nikým nepoužitý. Myslím, že za 1000,-kč na sedm měsíců. Ke konci jsem ho stejně už moc nepoužívali. Děti v postýlce hodně cestují a zbytečně to houká a stresuje rodiče a budí děti 🙂 . Kupovat nový mi přijde zbytečné.... v porodnicích i půjčovnách by to měli pravidelně kontrolovat a kalibrovat.

lennus
24. čer 2015

@junkka Když to tak počítám, tak pokud si ho půjčím na dvě děti na půl roku - to riziko SIDS je vyšší prvních pár měsíců, tak se to pořád vyplatí, což my přesně tak měli a pokud budeme mít druhé, tak to plánuju stejně 😉

chris_n
24. čer 2015

zapůjčit v porodnici

junkka
24. čer 2015

@lennus tak pokud jo chcete jen na půl roku tak jasně. Já ho planuju používat na noc déle, budu klidnější, takže mě pár stovek na víc už nezabije 🙂

smallinka
24. čer 2015

anebo z inzerátu 😀

ladyhacek
24. čer 2015

My z bazaru také nechtěli a máme z porodnice na půl roku. 😉

chris_n
24. čer 2015

@junkka plány jsou krásná věc 🙂

magdalenax
24. čer 2015

Kamarádka reklamovala 2x, tak než nový, možná raději vyzkoušený a spolehlivý, každopádně je to výborná věc

smallinka
24. čer 2015

já nevim my máme dva monitory dechu pro dvojčátka oba z bazaru každý od jiné paní, dohromady stály 1200 Kč a fungují skvěle. Máme 9 měsíců, používáme stále spíše ze zvyku. říkám si tak do jednoho roku. ale je pravda, že už u jedné holčičky nezapínám protože dost cestuje v postýlce a tím pádem na něm už neleží a už dvakrát jsme měli v noci budíčka takže už nezapínám!!! 🙂 chudák manžel přijel z pracovní cesty z Itálie, říká konečně doma 🙂 a první noc ve 2 v noci alarm tak jsem zmateně vylítla z postele automaticky jsem rozsvítila velké světlo, tak to měl manžel i se světlem...a pak jsem šla teprve vypnout ten přístroj a malou stočit aspon do nějaké trochu přijatelné polohy 🙂 druhá holčička spí na zádičkách celou noc v klidu tak tam ještě blikáme zeleně 😉

michalusenka
24. čer 2015

no jelikoz pujcovne nekde stoji az 1000 kc na pul roku a pokud chci na dve to pouzit tak radeji pridam 500 a mam novy vcetne dvou desek ;) a svagrova pouzivala az do jednoho roku

junkka
25. čer 2015

@chris_n tak jasně. Ale kamarádka taky pořád používá a říká že super, že na klidek. A co jsem tak četla, tak to riziko je až do toho roku, sice menší, ale pořád je.

chris_n
25. čer 2015

@junkka já to taky plánovala, půjčila jsrm si v porodnici a potw, co jsme byli týden pryč a bez monitoru (ve 4m), tak už jsme ho nwzapli

sarajurka
25. čer 2015
Uživatel sarajurka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sarajurka.

Já jsem si ho půjčovala od kamarádky, ale holky říkaly, že i z nemocnice to bylo fajn. Zase člověk ušetří . A jsem strašně ráda, že jsem tuhle věc pořídila. Asi bych byla hodně nervozni nemít monitor dechu 🙂

scruffy
25. čer 2015

Já jsem chtěla monitor používat až do roka, takže by se mi vypůjčení z porodnice nevyplatilo. Našla jsem si na bazárku za 1000 Kč monitor sice použitý, ale s měsíc starým certifikátem, že byl přezkoušený, a jedna deska nebyla ani vybalená.

lenildil
11. črc 2015

Zdravím, mám zľavový kupón 20% na nákup na www.detskachuvicka.cz, Kód zľavy je : VTP202014. Myslím že ho môžu použiť aj viacerí a je platný do 31.12.2015. Snáď niekomu pomôže.

metallico_mondo
11. črc 2015

Já kupovala na bazárku s revizií a fungoval bezchybně. Ale byla jsem rozhodnuta ze pokud nesezenu koupim novy. Z porodnice jsem moc nechtela ☹