Postýlka a kolotoč. Poradíte, prosím?

malina91
5. říj 2021

Ahoj, rada bych se zeptala na Vase zkušenosti s výběrem postýlky a kolotoče. Konkrétně mi jde o to, ze jsem si vybrala pevnou a stabilní postýlku v Ikee, která na však jen 2 polohy roštu. To by mi nevadilo, ale když jsem se začala dívat po kolotoci na postýlku, zjistila jsem, ze by měl byt umístěn 30 Cm nad hrudník dítěte.

A teď nevím, jestli postylka s dvěma polohami roštu bude vyhovovat, nebo jestli bych kvůli tomu měla vybrat jinou s možnosti 3 poloh roštu..?

Dekuju za případný rady

areh
5. říj 2021

@malina91 máme taky z ikea a manžel vyvrtal díry na 3. polohu. Je to jednoduché, jen se udělají 4 díry v požadované výšce. Jinak kolotoč jssm používala hlavně když byli synové malí, takže v nejvyšší poloze, kterou jsem měl cca půl roku.

ajja87
5. říj 2021

Tak to jsem nikdy neřešila... Kolotoc jsme měli i na košíku a tam teda bylo min než 30 cm...

malina91
autor
5. říj 2021

@ajja87 a jak jste to měli u postýlky? Můj problém není příliš malý prostor, ale příliš velký… aby z toho miminko taky něco mělo…

malina91
autor
5. říj 2021

@areh dekuju za tip 🙂👍

trpaslicek19
5. říj 2021

@malina91 když si to tak představuju tak si myslím že to těch 30cm bude u každé postýlky a kolotoče. Máte nějaké to "zábradlí" u postýlky které je nějak vysoké a ten kolotoč končí kousek nad tím. Ono 30cm zase tolik není. Nebála bych se toho

malina91
autor
5. říj 2021

@trpaslicek19 myslím, ze rozdíl bude v tom, v jaké výšce je daný rošt… což bohužel Ikea u postýlky neuvádí… jinak ano, zábradlí bude všude asi víceméně stejně… proto mě prave zajímá, jestli to někdo dával i knižní poloze roštu…

ajja87
5. říj 2021

@malina91 jo aha ja právě myslela, že chceš vrtat, aby bylo niz 🤦‍♀️😃mliko v hlavě no😃😃no i v normální postýlce když jsme měli rošt v té nejvyšší poloze, tak ten kolotoč pozorovalo, myslím, že tam opravdu nebude velký rozdíl a v ty nižší poloze, cca v půl roce už mají jiné zájmy na koukání než koukat na kolotoč. hlavně tam jde asi taky o to do jaké vzdálenosti vidí... Protože u novorozenat se uvádí cca 20 cm, tak si myslím, že proto 30 cm, a když už jsou větší tak se logicky vzdálenost zvětšuje, takže když budeš mít rošt níž a kolotoč výš, tak ho malé v určitém věku taky uvidí...