Potřebuji poradit s výbavou pro prosincové miminko

miky92
9. zář 2016

Maminky potrebuji poradit v par vecech, bude to prvni miminko, proto uvitam veskere rady a postrehy 🙂 TP je 19.12.

-je lepsi koupit do autosedacky fusak nebo zavinovacku?
-jaky koupit kolotoc na postylku (na dalkove ovladani, s promitanin atd..)?
-mam si koupit radeji na doma 1 baleni Sunaru nebo jineho UM v pripade ze nebudu kojit at me pak nic nezaskoci?
-jakou velikost plenek? Uplne tu prvni nebo radeji 2?

Kdyby me jeste neco napadlo tak napisu ale zatim asi toto me vrta hlavou 🙂 Dekuji vsem co si najdou cas a zodpovi alespon neco 🙂

zmrzlinka
9. zář 2016

Ja mam fusak zimny od Emitexu a ten je i do autosedacky i do kocarku - do hluboky korby a lak se da prodlouzit na vetsi detatko.

Kolotic nevim.U prvního sme ho nemeli.Ani ted ho nebudeme mít.

UM nekupuj.Kdyby si hned nekojila,tak navazes na to co miminku daji v porodnici.

Ja bych koupila vel.1 tak dva bsliky a v pripade potreby dokoupila.Nevis jak velke se mimi narodi.

tulena
9. zář 2016

Do autosedacky nic, v aute jsme topili a na prenos stacila deka, kterou jsem pak sundala dle potreby. Ve fusaku by se mi tam deti upekly. 🙂 Kolotoc jsme nemeli ani pro jedno dite. UM ani lahve jsme predem nemeli, dnes se da dokoupit kdykoli, zalezi, kde bydlis.

trolik
9. zář 2016

Ahoj,na kolotoči záleží na tobě co od něj očekáváš....jako na uspávání nám vůbec nefungoval.Hraje různé melodie mění barvy točí se tam zvířátka,promítá hvězdičky ale spíše to rozptyluje než uspává.Našemu se to líblo ale z postýlky tak byla herna a ne místo na spaní 😒 A když byl přímo nad hlavou tak pak vyloženě překážel když jsi chtěla mimi rychle vyndat.Všechno ostatní už asi bylo řečeno.No pro první dítě se nikdo neubrání koupit zbytečnost a že jich na trhu je! 😀

trolik
9. zář 2016

Ještě ty plínky...Já měla s sebou do porodnice jeden menší balík 0 malej měl 3400g a byly mu,ale pak už jsem kupovala 1 taky záleží na značce pokaždé jsou trochu jinak velké.Z DM se mi zdáli menší než pampers.Jinak na odchod domů jsem měla připravenou krásnou soupravičku vel.50 a byla skoro malá měl 49cm

andie90
9. zář 2016

@miky92 Zdravím Tě a gratuluji k bříšku 🙂)
my fusak nekupovali, zavinku jsme dostali, ale je slozena pod matraci místo klínku 🙈 bohatě stačí deka.. V autě se topí a to by se vám prcek upekl, no a venku zas tolik času nestrávíte 🙂
Kolotoč máme FP, hraje, promítá hvězdičky, medvědomotýli se točí.... Je fajn a Ela si s ním dokáže "povídat" jakou dobu.. Na druhou stranu se kolotoče nad postýlkou nedoporučují, protože jsou v úhlu ze kterého prý mimčo nemá šanci uniknout..
UM jsem nekupovala, byla jsem rozhodnutá, že chci kojit a myslím že každá maminka se může rozkojit, pokud nemá nějaký závažný problém... Pokud by byl problém, tak klidně už v porodnici zavolat laktační poradkyni.. Doporučuji na mamila.sk vyhledat podle kraje 🙂
No a plenky určitě jedničky... Mně se narodila bezmála 4kilová cácorka a jedniček jsme využili i tak 2 balíky 🙂

miky92
autor
9. zář 2016

No holky dekuji mockrat, v kolotoci uz mam urcite jasno😁 Jako tresinka na dortu byla, kdyz sem si ty kolotoce vygooglila a ty ceny😒 Takze kolotoc nechci a kdyz uz tak jen nejaky uplne obyc bez melodii, svetylek atd😊

bekyc
9. zář 2016

Ahoj, už tu bylo vše řečeno, ale k tomu fusaku - my máme maxi cosi a byl k tomu originální fusak, kde se dá odepnout jen ten vršek, super věc. Jinak myslím, že stačí deka.

miky92
autor
9. zář 2016

A s tim fusakem je to fakt, nad tim sem tak ani nepremyslela a vlastne bych vyhodila zbytecne plno penez. Vajicko pouzijeme max v aute a na prechod do obchodu.😊 A jeste se zeptam, v cem prat pro miminka? Normalne kupuji gel Ariel a videla jsem ze je i pro miminka, nemate nekdo zkusenost? A avivaz ano nebo ne?

miky92
autor
9. zář 2016

@andie90 dekuji😊

trolik
9. zář 2016

Jinak kámošce se po ukončení kojení(asi jen 3měsíce)osvědčil sterilizátor lahviček.Ušetří vodu a čas nemusíš stát u plotny a hlídat...myslím,že i vysuší a dají se tam dát i menší kousátka a dudlíky 😉

evulina77
9. zář 2016

@miky92 vše bylo už řečeno. Doporučuji místo UM do zásoby, jít na stránky kojeni.net a nastudovat něco o kojení, jeho pravidlech , je tam spousta rad a odpovědí na otázky a taky doporučuji přečít před porodem Princip kontinua, dost to otevře oči. Né všechno jde aplikovat, ale aspoň mě hodně věcí došlo...

trolik
9. zář 2016

@miky92 Peru v Lovele ariel jsem nezkoušela a po mých gynekolog.problémech aviváž vůbec nepoužívám-doktor říkal že je to svistvo i pro miminko.Mám sušičku-prádlo měkounké i bez aviváže.Cca od 9.měs jsem zkusila dětský persil-lépe vypere skvrny od příkrmů a vyrážka se neobjevila tak kupuju co je zrovna v akci.Akorát bych to moc nestřídala abys věděla z čeho je ta virážka kdyby náhodou...Jinak mám taky špatnou zkušenost s ubrouskama pampers na prdýlku asi alergie tak sem to řešila rozprašovačem na kytky a denně čerstvým odvarem z heřmánku.
Jinak také gratuluji k bříšku a přeji ať je vše ok,hlavně zdraví 🙂

evulina77
9. zář 2016

@miky92 jinak praní bez aviváže je lepší a to nejen pro miminka, místo aviváže se dá použít ocet (neboj, nebude to čpět octem a bude to měkčí) a prádlo prát v čemkoliv sensitiv

miky92
autor
9. zář 2016

@trolik super dekuji za postreh😊 pisu si

miky92
autor
9. zář 2016

@trolik dekuji😊 A s tim rozprasovacem je to skvely napad, to by me ani nenapadlo, jinak ja taky slysela uz dost spatnych zkusenosti s ubrouskama pampers. Cetla jsem hooodne pozitivnich reakci na plenky Dada a i na jejich ubrousky, asi je treba vyzkouset nez clovek najde co mu sedi😊

petule284
9. zář 2016

Ahoj 🙂
My měli zavinovačku do autosedačky Emitex Zoe, lze rozepnout a rozhrnout, aniž by se miminko muselo vytahovat atd. 🙂 http://www.spuntik.cz/emitex-zavinovacka-zoe-do... . Kolotoč zaujal jednoduchý se zvířátky a melodií. Spíše na uklidnění, než vyloženě uspání. UM kdyžtak pořídíte cestou z porodnice, ale doporučuji pořídit alespoň jednu lahvičku se savičkou, aby byla doma. 😉 Pleny jsme brali 1 ty bílé pampers senzitive s proužkem, máme je dodneška, už ve vel. 4 a nestalo se, že by protekly, ale jsou drahé, no. 😅 Dada se chystám vyzkoušet, taky jsem slyšela samé kladné recenze. Ještě k tomu praní, Lovela jen na oblečky čerstvého miminka, později Persil senzitive ten bílý. Lovela dle mých zkušeností nevypere nic-flíčky od příkrmů atd. Já aviváž používám "dětskou", nežehlím (ano, jsem líná matka 😀 a nestydím se za to) a oblečení by bylo škrabavé. P.S. ke kojení, ať už kojit budeš či z nějakého důvodu nebudeš, tak je každá varianta v pořádku. Pokud to nepůjde nebo nebudeš prostě chtít, je to také v pořádku. Nemá smysl mordovat sebe ani miminko. 😉 Když vidím, že hysterická laktační liga opět zasahuje i v tématu výbavy, tak mi to nedalo. 😕 😅 😀

mandala
9. zář 2016

K tomu kolotoči bych ještě přidala, že není potřeba kupovat ted hned, třeba koupí někdo jako dárek, jinak za mě - neříkám, že je to špatná věc, ale dá se docela dobře obejít i bez něj, když se pouští dost často, tak pak se stejně omrzí a dítě neuklidní. Plenky určitě jedničky, ale ne moc velké zásoby a UM jsem doma neměla nikdy, dokonce ani flašku jsem neměla připravenou, což moje tchyně nemohla rozdýchat 😀

bekyc
9. zář 2016

My používáme Ariel sensitive, teď už peru prádlo dohromady i našimi věcmi, dobrý je také ten z DM přímo na dětské oblečení, je levnější a prý víc ekologický. Jen mně moc nevoní, já jsem na tohle trochu přecitlivělá 🙂

trolik
9. zář 2016

Taky bych potřebovala trochu poradit...maminky čím čistíte dětem ouška?Já mám ty speciální vatové tyčinky ale co třeba sprey?Jak fungu a co děti?Asi se jim to moc nelíbí...

alenka_p
9. zář 2016

Kolotoč máme, ale do nějakých 3 měsíců prcka absolutně nezajímal, ale nikdy jsme neměli problémy s usínáním, takže nebylo potřeba uspávat.
Plenky jedničky využiješ, pokud nebude miminko nějaký obřík, ale nedělala bych zásoby, dokoupila bych pak podle potřeby. Dvojky můžeš nakoupit taky rovnou, ty využiješ určitě, déle než jedničky.
S lahvičkami neporadím, my je doma měli, já věděla, že je budeme potřebovat (adopce, takže kojení nehrozilo), ale UM jsme dokupovali až podle potřeby - značku, co dostával v porodnici. Ale čekat vlastní, asi bych si jednu flašku pro jistotu pořídila, ale koukala bych na to, aby byla nějak kompatibilní s kojením (tvarem dudlíku) - to já řešit nemusela.
Jak už tu bylo řečeno, do autosedačky obléct méně (ne moc vrstev, ono je to nutné i kvůli bezpečnosti, třeba v zimní bundě se do autosedačky dítě zapínat vůbec nemá), stačí přehodit deku a na hlavu dát čepičku.

jennysofie
9. zář 2016

Co se týká kolotoče, tak malou do nějakého 4 měsíce vůbec nezajímal, ale od pátého to byla naše záchrana, aby se naučila spinkat v postýlce 🙂 plenky jsme měli c.1 jen v porodnici, asi 2 baliky , doma uz jsme dávali 2 🙂 jinak do autosedačky máme přímo deku, která je do ni primo dělána a to si myslím, že stačí..a lahvičku bych taky raději pořídila, já ji měla už rovnou v setu s odsávačkou mléka a musim říct že se nám občas hodila.

zandi
9. zář 2016

@miky92 ahoj 😃 doporucuju fusak od Emitexu, je do kočárku i na autosedacku (navic dite nema byt v autosedacce moc oblecene aby plnila funkci tak je lepsi obalit autosedacku a vyuzit ho pak i do kocarku). Kolotoc mam uplne obycejny od Baby Ono, jde otocit na stranu kdxz vyndavam malyho a staci nam. UM doporučuji koupit. Plne jsem kojila, nebyl problem. Vecer v sobotu najednou malej mel hlad a nic neteklo...nikde v okoli ve 23 hodin nebylo otevřeno... jako mela jsem odstrikano v lednicce MM, ale nestačilo, tak rev a rev a rev az do rana... a to jsem se fakt snazila. No a plinky jednicky využíváme dodnes a to ma syn 5 tydnu 😃

bekyc
9. zář 2016

@trolik sprej žádný nemám, tu tyčinku namočím do vody a pak ouško vyčistím. Popravdě ani nevím že nějaký sprej je. S vodou to funguje dobře.

tulena
9. zář 2016

Pokud chces kojit, urcite doporucuju investovat do vlastni laktacni poradkyne vyskolene mamilou, neni v tom zadna laktacni hysterie, jak psal nekdo vyse, jen je skoda to podelat hned na zacatku nevhodnyma radama sestricek v nemocnici. 🙂
Peru v persilu sensitive a octu, vlhcaky nepouzivam, na zadecek voda z vodovodu a mydlo nebo sprej Medvidek od Eone.

trolik
9. zář 2016

@bekyc Hodně lidí říká že tyčinky jsou špatně že jen zatlačíš ten maz hlouběji a tak mě zajímalo co použít jiného...no a před chvílí v lékárně taky o žádném spreji nevěděli.Tak ty tyčinky nakonec asi zas tak špatné nebudou 😎

kekulice
9. zář 2016

@miky92 na praní je dobrá Lovela a aviváž žádná, je to alergen.