Potřebuju poradit ve velikosti ponožek, triček, plenek

bergina
23. črc 2014

Ahojky, jsem prvorodicka a potrebuju poradit ve velikostech ponožek, cepicek, triček, dupacek, plenek látkových, protože jednorazovky chci používat výjimečně a v dalších obleckach či vybavení do kočárku po porodu. Jsem už ze všeho zmatená a můžu hledat na netu jak blázen.

gosa22
23. črc 2014

@bergina nic nehledej, instinkt ti napoví 😉 pořiď si základní výbavičku oblečků (vel 56 a 62), kosmetiky, pak budeš dokupovat, spousta věcí jsou zbytečnosti...počkej, až co mimi bude sedět, u nás třeba zavinovačka neměla žádný úspěch, od mala se nechtěl nechat zavázat do ničeho (naštěstí byla půjčená)...látkové pleny sice hlásí megaboom návratu, ale až budeš ráda, že si na chvíli zdřímneš a plínu hodíš do koše, asi si zvolíš svého favorita... 😎 těš se na miminko a nic neřeš 😉

dokument
23. črc 2014

@bergina našla jsem takový pěkný blog, kde je to hezky popsané. Já ho bohužel našla pozdě 😀, ale až na nějaké detaily s tím, co tam píše, souhlasím. Buď v klidu, když ti něco bude chybět, prostě použij co máš. Prodává se spousta pitominek, které člověk opravdu nepotřebuje.
tady je ten odkaz:
http://susu-sufik.blogspot.cz/p/pro-mimi.html

bergina
autor
23. črc 2014

Musím se přeci nějak připravit 😀 nejen že mám deprese z porodu, ale i z toho co vše musím koupit.. Přesto mám termín na konci října. Jo a mimi budu mít před zimou, což je ještě lepší.

bergina
autor
23. črc 2014

@dokument děkuji 🙂

betelgeuzz
23. črc 2014

@bergina o látkových plenkách je tu skupinka i diskuze, tak doporučuji na rady zajít tam. Látkové plenky můžu jen doporučit, není to tak složité, jak na začátku vypadá. Odlátkovala jsem obě holky. 🙂

bergina
autor
23. črc 2014

Mě jde ale i o velikost bodýček apod.. Nechce se mi kupovat nové oblečení, když mi z toho rychle vyroste

romcilena
23. črc 2014

Velikost body pro novorozence je 50, ponožek 10, Velikost 50 vydrží zhruba měsíc, takže s ní to nepřehínět. Co se týče použitého oblečení, tak jsem nakupovala buď tady na Koníkovi, Aukru nebo Mimibazaru 🙂

zulitvi
23. črc 2014

Velikost body a dupaček - novorozenec sice většinou má 50, ale během 2 týdnů z toho dost často vyrostou. Za mě je to naprostá zbytečnost. Malej nosil 56, body mu bylo a dupajdy mu byly trošičku větší, tak jsem mu přes ně dávala ponožtičky, aby to na něm neplandalo.

bergina
autor
23. črc 2014

Juu, moc Vám děkuji.

ellar
23. črc 2014

Úplně přesně tě chápu, měla jsem to samé 🙂
Mně tchýně pořád strašila, jak byl manžel velké mimino, tak ať čekám to samé.. Nakonec jsem rodila o měsíc dřív a Kubík měl 2,7 kg, 47 cm. Neměla jsem na něho nic. Bylo to těsně před Vánocema. Ségra mi naštěstí zašla koupit úplně ty nejmenší dupačky, co měli.
Já radím, nakup si klidně i pár oblečků 50 a 56. Nekupuj toho moc. Např. v Tescu mívají balení po několika kusech. Když nevyužiješ, tak třeba prodáš nebo věnuješ.. Ale vybereš si to sama 🙂
Pak jsme v Tescu nakoupila bryndáky (dnes jich mám asi 25 ks). Vůbec jsem malého přes den nemusela převlíkat, jen jsem měnila bryndáky 🙂
Než jsem se zorientovala v plínkách, taky mi to trvalo. Běž na kurz. Tam ti vše vysvětlí a vše ukážou. Kubíkovi je teď 7 měsíců a dodnes půl na půl používám klasické čtverce na novosklad a plenkové kalhotky. Jako novorozeňátku mu kalhotky moc neseděly. Doporučuju Libštátské extra kvalitu 70x70,a dvoje, troje svrchní kalhotky (mám PUL, vlňáčky). Ale toto si fakt radši projdi přímo v diskuzi látkových plen 🙂

sonik05
23. črc 2014

Moje prvni dcera mela asi jen 5 oblecku ve velikosti 50 (narodila se 45 cm). Jinak nosila 56, trochu v tom plandala,ale vydrzelo to zase delsi dobu 😉. Druha dcera (48 cm) nosila rovnou velikost 56.
Nakoupila bych jen par oblecku na zacatek a postupne dokupovala podle potreb.

bergina
autor
23. črc 2014

Moc Vám všem dekuju. Chci být už od začátku skvělou a vzornou matkou.

gosa22
24. črc 2014

@bergina kdybych koupila bodýčko o velikosti 50, malej by se mi do toho nevešel, měl 4 kg...takže si myslím, že 56 je jistota 😉 nám z toho vyrostl do 3 týdnů 😀 náš odhad porodní váhy byl přesný, takže jsme na to byli připraveni...skvělou a vzornou matkou už jsi teď 🙂 🙂 🙂 😉 zjistila jsem, že nejlepší je neřídit se pořád tabulkami a tím co by se mělo a nemělo...nech dítě fungovat jako samostatnou bytost (samozřejmě s nějakou to korekcí, aby si neublížilo apod.) a uvidíš, že budeš spokojená jak ty a dítě, tak zbytek rodiny... 😉 nejhorší je uštvaná, unavená, vyčerpaná a nasr...matka, odnáší to pak všichni 😒

kripli
24. črc 2014

Já to znám, taky jsem nevěděla vůůůůůbec nic. Nakonec se Jáchym narodil o 6týdnů dřív, já neměla nic a všechno jsme řešili za pochodu. Na začátek jsem používala tohle:

bodíčka 56 a 62 (lepší, když to bude větší, než menší) dlouhý a krátký rukáv tak 5x od každého
kalhoty 2x se širokým páskem ne s gumou, aby ho to netlačilo.
čepičky a svetříky zapínací (natahovat přes hlavu je nepříjemné) taky po dvou asi.
nějaké dečky a peřinky a tak.

látkové plínky používám obyčejné čtvercovky (30ks) a navrch kalhotky Haipa-Daipa velikost S 2x. A nemůžu si to vynachválit. Rychle schnou a dobře a rychle se s nimi manipuluje, žádné patentky a podobné blbosti. Doplnit se to dá separačníma plenama, ale nakonec jsem je taky vyřadila. Především odpomůžou od pokakaných plenek.

Kosmetiku jsem použila, co mě dali v porodnici v balíčku, ale už nic z toho nepoužívám, jenom olivový olej po koupání a Rybilku na opruzeniny.

A to je vše.
Přeju hodně zdaru.

mafeska
24. črc 2014

@bergina s látkovkama neporadim, zkušenost nemám, výbavičku jsem pořídila ve vel. 56 a 62 (50 bych neřešila vůbec). Tyhle dvě velikosti do začátku bohatě stačí. Co ti bude chybět dokoupíš.
Osvědčily se mi body s dlouhým rukávem, košilky, dupačky, overaly, kabátky, polodupačky s širokým lemem.
Velikosti ponožek do začátku ty nejmenší, čepičky jsem kupovala od oka. Do kočárku deky (těch není nikdy dost). KOsmetiku jsem kupovala krátce před porodem (tuhé mýdlo, šampon, tělové mléko, modrá indulona)

kamino
24. črc 2014

Z me zkusenosti bych mela par 50 v zasobe ( klidne bazarkovych,daji se tam koupit i uplne nove veci,prave z duvodu,ze je mimi neunosilo ) na kontrole v 38 tydnu mi lekar pri odhadu vahy rekl,ze prcek ma uz vahu pres 3 kg..tak jsem si rikala,ze 56 bude stacit...no a prcek se narodil v terminu 2.60 a 48 cm..takze rovnou z porodnice jsem jela nakoupit obleceni,protoze z porodky jel ja Zilvar z chudobince,vse mu bylo megavelke 😉

romcilena
24. črc 2014

Jak jsem psala, malá měla 49cm a 3230g a v 56 plavala...

soleilll
24. črc 2014

@bergina Pokud máš termín v říjnu, pořiď si jen body s dlouhým rukávem, s krátkým použiješ až za rok. Já první 3 měsíce oblíkala jen body, dupačky a hlavně overaly - co nejvíc propínací, ať se ti dobře převlíkají (zezačátku neděláš nic jinýho). Samozřejmě teplou kombinézu, ideálně dvě různě teplé, ponožky, čepice, rukavice (v nouzi poslouží i ponožky), fusak a pár dek. Zavinovačka se na zimu taky hodí. Tady je orientační tabulka velikostí http://www.tabulkavelikosti.cz/deti

smardik
24. črc 2014

s látkovýma plínama neporadím a jinak v klidu, v dnešní době když tak vše dokoupíš hned. já teda měla i 50 a byla jsem ráda (obě děti měli pod 3 kg abyli v termínu) takže jsme využili 50 a 56 a to nosil starší syn skoro do 3 měsíců. Já teda nejvíc využila overalky v těch byl skoro pořád a bodyčka, ponožky jsem snad měla jen 3 v té malé vel. a stačilo to. Trička jsem neměla vůbec pro tak malé mimi v tomhle období-konec října, konec ledna. Za mě overálky, bodyčka, zimní kombinézu.

Do kočárku jsem měla jen fusak, jinak nevím jaké vybavení-takové ty peřinky já vůbec nemusí takže fusak a šup do kočárku. čepice jsem měla ty nejmenší a stačilo to-myslím že 2 a pak jsem už dokoupila v obchůdku u nás ve městě

bergina
autor
24. črc 2014

Moc Vám všem děkuji. Už jsem o něco klidnější 🙂

barinkas
24. črc 2014

@bergina to zvládneš neboj 🙂 naši malé v porodnici dávali i bodyna v 68 😀 takže bych velikosti zas tak neřešila, jak malé leží, nevadí, že to má větší... zkus bodyna se zapínáním ne přes hlavu, lépe se to obléká. JInak my nejvíc využili body a dupačky, žádné ponožečky, tepláčky atd. Velikost od 56 do 62 pro začátek stačí. Na zimu ven pak kombinézku, čepičku, fusak a konec...
Zavinku taky doporučuji...
Co se týče plín, používáme jen jednorázovky, nemám nic proti látkovým, ale na rovinu se příznám, nebudu žehlit a prát, když nemusím... navíc dítko je v sucho relativně ikdyž se počůrá a vůbec by se mi nechtělo prát pokaděné, když vzpomenu jen, kolikrát to proteklo a já drhla oblečky... takže látkové kdepak. Raději jsem čas věnovala malé, než žehlení a praní plín...

kachidlo
25. črc 2014

Určitě bych nepořizovala, extra pidi oblečky. Pár kousků vel 56, jinak 62 se dá založit. Rukávky se ohrnou, nohavičky drží ponožky. Já jsem předpokládala, že když u nás v rodině se rodí děti 3,5-4,5 kg, tak náš maloch bude taky tak, takže jsem nekupovala moc malinkých věcí. Trošku jasnovidecký odhad 🙂)))) a ono to vyšlo 🙂
Kamarádka používala látkovky, ale místo kalhotek pampersku, kterou sem tam bylo třeba vyměnit a lépe džela než gaťky.

olusenka
25. črc 2014

@bergina Já nakoupila mraky bodyček, ale nakonec pro první 1-2 měsíce byly nejlepší overaly, rozepnulo se to hned, nemusela jsem nic tahat mimču přes hlavu. U látkových plen se asi kvůli plínám používá body o 1 číslo větší nebo se použije extendor, to je šikovná věc:
http://www.mamaja.cz/prakticke-doplnky/manymont...
http://moderni-latkove-pleny.cz/cz-kategorie_56...