Prací prášek - bělení, praní skvrn ap. 🙂

babuna
16. kvě 2016

Otevírám novou diskuzi na téma praní dětského oblečení. Jelikož ty co tu již jsou jsou postarší a dost přípravků už se bohužel nevyrábí. ☹ Do porodu mi sice zbývá ještě nějaký čas, ovšem je nutné projít oblečení a pod. které máme a vše samo, že vyprat. Jelikož je spousta věcí nejen ještě po mě, ale mnohdy mnohem starší (mám tu i kousky skoro válečné) je nutné je šetrně vyprat a dost často i vybělit.

Na takto staré předměty (neb dobové oblečení sbírám - první republiku) jsem používala Ariel gel - profesionál (byl to jediný přípravek, který opravdu fungoval a plátna neničil), bohužel jej v gelové formě neřádi přestali dělat.... ☹

Nevíte prosím o něčem stejně kvalitním na praní ? Na dělání pokusů s kašičkama, sodou, savem a Vanišem nemám nějak odvahu ani čas (nehledě na to že tyto prostředky látku ničí) ... 😒

Díky ... 🙂

alicam
16. kvě 2016

používam gel z mydlovych orechov, zasle skvrny som este neprala, ale perie dobre 🙂 v brane k detem urcite nieco vhodne je.. http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/na-prani

babuna
autor
12. čer 2016

Tak jsem sehnala konečně Ariel Profesional ... ještě že jsou tací co vozí prášky z Německa a ostatních zemí ...

yelowangel
12. čer 2016

Jojo pořád se ariel profesional vyrábí, dá se sehnat v Tetě i na internetu. Taky jsem s tím měla problém. A až budeš začínat s příkrmama bude se ti hodit. Jenom to pak vždycky ještě hoď do pračky a proper v Lovele nebo jiným prášku/gelu pro děti.

babuna
autor
12. čer 2016

@yelowangel Právě že u nás není k dostání nikde :( můžeme používat jen gel ne prášek (mám po tom vyrážku) a ten se k nám nedováží už rok (není ani v Polsku ani na Slovensku)... nikdo neví proč ... ale sehnala jsem to na aukru a pak v jedné drogerce co vozí německé zboží (Ostrava) a kamarád mi jezdí do Německa tak tam ... dětské pak přepírám v nějakém méně žravém ... potřebovala jsem ten ariel hlavně na klasické materiály a dobové oblečení (nebo třeba zavinovačky), které je z plátna ...to bohužel nic jiného nevypere ....