V čem perete plenky?

kafr
5. kvě 2018

Prosím o radu, v čem perete plenky? Ty žluté fleky tam mám na památku? Díky za zkušenosti.

kozaci
5. kvě 2018

@kafr Peru v mýdlovém slizu. Fleky nejlépe vybělí sluníčko, a když náhodou ne, ztratí se při dalším praní (to pak ale zase vzniknou nové ;) )

v_erunka
5. kvě 2018

Když je na plence nebo oblečení flek, tak přeperu v ruce s zlucovym mydlem a je po skvrně.

sobist
5. kvě 2018

Podle mě je nejlepší smířit se s tím, že skrvny budou a některé i zůstanou. :D Něco vyřeší žlučové mýdlo, něco Savo Perex, nicméně mému vlastnímu klidu nejvíc pomohlo hlavně to, že tam ty fleky prostě jsou a nic se neděje, všechno se ok. :D Jinak bych mohla prát a šudlit v ruce každou hodinu, až bych se z toho úplně zbláznila.

karlik123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
karlik123
5. kvě 2018

Je super ze je multifunkcni a da se pouzit i na cisteni inych veci nez jen na vyprani fleku na obleceni

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
pampeliska1
5. kvě 2018

Neřešit to a semtam plenky pověsit na přímé slunce a fleky zmizí 🙂

eviicka
5. kvě 2018

Zrovna dneska jsem při věšení čistě bílých plen vzpomínala, jak byly zoufale flekaté. Malý už má tuhoně a plenky se postupně opraly a vybledly. Pokud šlo o oblečení, potírala jsem žlučovým mýdlem, ale u plenek bych nedělala nic jiného.

frufrunka
5. kvě 2018

Já jsem plenky před praním namáčela v kýblu s troškou pracího prášku, prala jsem vždy jen na 60, na vyvářku jen velmi výjimečně. Fleky jsem na nich nikdy neměla, prala jsem s předpírkou. Prací prášek jsem používala různý - podle toho, co mi zrovna padlo pod ruku... 🙂 Tak nevím, buď děti (3 ks) měly neagresivní stolici a nebo to bylo tím namáčením ve vodě s práškem ještě pře praním - prala jsem většinou obden, někdy po třech dnech. Teď jsem objevila super sprej na skrvrny od Jelena (na plenky už ho nepotřebuju, zato na skvrny od trávy a hlavně ovoce na tričkách hodně často) a je super, sama jsem si pokecala bílé tričko mrkví, ani jsem nedoufala, že byo to něčím pustilo a Jelen si s tím poradil natolik, že vůbec nepoznám, kde ty fleky byly. Takže i to by mohlo být řešením... 🙂

kafr
autor
6. kvě 2018

Díky moc všem,
jsem lenoch, takže předpírat v ruce nebudu a přidám se k "neřešit". Na slunko mám možnost věšet, jen co poleví ten pyl (pověsit je tam teď, neřeším flek- budou žluté celé 😂)

bartche
9. kvě 2018

Vůůůůůbec!!! Naházela večer do vany, napustila vodu, přilila SAVO Perex (bez něj bych to asi vzdala), ráno vše bílé. Šup do pračky na normál praní a bílé jako nové 👍

marii90
9. kvě 2018

Peru je na 95 a fleky nemam 😊

kackaahonzik
26. črc 2018

Ahojky. Zrovna dnes jsem resila to same a nasla jsem dle meho poměrně dobry navod 😉 https://www.bamboolik.cz/cs/info/jak-prat-latko... pro zajímavost juknete 😉