Přebalovací pult - jak dlouho jste ho používali?

wildy
28. dub 2014

Ahoj, chci se zeptat, kolik let jste používali přebalovací pult. Chceme koupit dětský pokojíček a jeho součástí je i přebalovací komoda. Manžel ale včera říkal, zda má cenu kupovat i tu komodu, která vyjde na docela dost. Abychom ji pak nepoužívali chvíli a pak byla k ničemu. Jestli není lepší koupit třeba obyčejnou komodu, a k tomu podložku, aby pak sloužila jako komoda na oblečení.
A to samé řeším s postýlkou.. :( Do kompletu je hezká, ale nejspíš by byla u nás v ložnici a ne v pokojíčku, tak je pak asi zbytečné tu postýlku kupovat v kompletu, ale můžu koupit obyčejnou a levnější.

killi
28. dub 2014

Dcera v roce a půl chodila na nočník, tak měla plínku jen na noc. Já bych taky řešila obyč.komodu a k tomu podložku. To samé s postýlkou. My máme dvě, dcera spí s náma tak ji máme na nic a v té druhé jen občas leží. 😉

nadja73
28. dub 2014

Starsi dcera se dlouho odplenkovavala, pak jsme na prebalovaku oblikali po koupani, takze az ted, co je starsi dceri 3r4m a mladsi 20 mesicu davame muj nejoblibenejsi prebalovak pryc. Je to ruzny, takhle dopredu to nejderict, pak treba budete mit i druhe dite, takze prebalovak budete mit dlouho jako my. Kazdopadne, z toho prebalovaku by mela jit dolu ta prebalovaci cast a zbyde klasicka komoda, ktera se vzdycky hodi😉

pehaka
28. dub 2014

mému synkovi bude za měsíc a půl 2 pomale začíná chodit na nočník ale i přesto přebalovák používám na již zmíněné oblíkaní atd nemá mi z něj kam utéct 😀 přebalovák jsem používala na obě děti hodně vyšel mě kolem 2 tis...pukne mi strdce až ho budu must dát pryč mám v něm tolik věcí co potřebuju denně na děti + obleční pro prcka 😉

betelgeuzz
28. dub 2014

Používala jsem asi 1,5 roku. I když pak ještě plenky měly, tak mě unavovalo je tam zvedat a přebalovala jsem na zemi, nebo ve stoje. A ani jsem neměla klasický přebalovák, používala jsem svůj psací stůl a na něm jsem měla přebalovací podložku.

iluss
28. dub 2014

Já mám komodu s přebalovacím pultem, u dcerky jsem ho používala do dvou let, synovi byly dva roky teď v únoru a stále ho používáme. Je to dobrý, že když se převlíká dítě, tak je všechno hned po ruce, v těch šuplících.

granda
28. dub 2014

také stále používám, mám to vysoko a nemusím ji honit po zemi... a to nám je 18 měs...

romantika
28. dub 2014

první dcerka byla torpedo, ta sla ve 3 mesicich na zem, ale u druhého mame rok a budu používat ještě dlouho. Krom toho, ze je to takovy ritual, dite se nauci, ze se tam prevlika a i před spaním to tak bere, ze se tam prebali, prevlekne a jde se spat. Je dobry si tam povesit třeba kolotoc, aby se dite při prebalovani zabavilo. Takze je to fajn věc. Jen u první se mi to opravdu neosvědčilo, ale tokovych deti co nemaj radi ritualy je pomalu.

melodygirl
28. dub 2014

Dle mě je to zbytečné, my používali přebalovák 3 měsíce. Přebalovala jsem kdekoliv, než abych běžela do patra do pokojíčku. Navíc od 9 měsíců nešlo malou přebalovat v leže, takže na klíně za pochodu

lenkalenulka
28. dub 2014

Tak vyhoda prebalovaciho pultu je v tom ze je vysoky a nehrbite se s mimcem nekde na posteli, na zemi a setrite si zada, jak uz tu holky pisou urcite se da sundat ta vrchni prebalovaci cast tak ji muzete sundat kdyz bude treba a mate normalni komodu a bude v barvach toho zbytku pokojicku nebo si rozmyslete cenu zda je to i tak moc nebo akorat a muzete koupit jakoukoliv jinou... nebo si kupte nekde na bazarku prebalovaci pultik ktery vyjde na par korun a pak ho zas muzete z pokojicku odstranit.. postylku muzete mit jakoukoliv, v ikei jsou nejlevnejsi a slouzi dobre, zalezi jestli chcete drazsi z tehle sady nebo date obycejnou obe vam vydrzi i pro druhe mimi treba..

ivuska027
28. dub 2014

moj ma stale plienky(2,5roka) a pouzivame stale. Sice nemam prebalovaciu komodu original, len na komode mam ten prebalovak z ikeii, ale velmi to vyuzivame. Dam si drobca tam a mam to presne v tej vyske ako potrebujem. Na posteli sa mi pretaca, otaca, zdrha 😀 , na prebalovaku lezi ako 5 peňazí. Aj sa tam obliekame, nemusim sa k nemu zklanat a nahanat ho. Urcite nieco take odporucam. Inak, vacsinou sa ta "doska" z toho da dat potom dole a komoda ti ostane 🙂

andelka
28. dub 2014

Přebalovací podložku jsme používali u obou skoro do 2let. Ale měla jsem obyčejnou, položenou na běžné skříňce, v ní plenky apod. Vedle komodku na další věci. A já preferuju podložky obdélníkové, tedy spíš delší než širší. Postýlku bych koupila klidně levnější, ne ze setu, když dítko nebude mít vyloženě od začátku svůj vlastní pokojík.

mysonek
28. dub 2014

Ahoj. Já teda nemám přebalovací pult, ale jenom podložku, od začátku jsem přebalovala na zemi (bála jsem se že mi malá spadne) a podložku používala jen půl roku. Teď je malé 7 měsíců a přebaluji jí různě. Nejvíc na její hrací ploše, což je poskládané pěnové puzzle. A je to fajn, je to taky omyvatelné, takže jí můžu nechávat i nahatou.

olusenka
28. dub 2014

my koupili rovnou komplet dětský pokoj s velkou postelí, na té jsem spala já první 3 měsíce, manžel v ložnici sám, k tomu levnější postýlku jiné značky, kde spal syn (a spí dosud, ale už půjde do velké postele každým dnem) a k tomu přebalovací komodu z bazaru, ale pěknou. Stůl a židli koupíme, až půjde přebalovací komoda pryč, zatím si maluje u stolu v obýváku, kde i jí. Zatím ji totiž stále používáme, tu přebal.komodu a to jsou synovi 2 roky a čtvrt. Pult je mu dávno dávno krátký, ale je to velice pohodlné a praktické i tak, on skrčí nohy. Mám ho vysoko, nemusím se nikde hrbit a krčit, nemusím si na každé přebalování stěhovat na to všechny věci na zem nebo na postel, kde si on třeba hraje, takže by to tam překáželo a kde by to on likvidoval, navíc na zemi nebo posteli by asi více utíkal, a s pokaděným zadkem, to si ani nechci představit, jak by to dopadlo. Na přebalovacím pultu to nevadí. Takže za mě přebalovací pult určitě ano. Jaký, to je už otázka. Asi bych neinvestovala peníze do takového toho krásného pokojíčku pro malé mimi s pultem a postýlkou, tyhle sestavy mi přijdou děsně předražené. Koupila bych to jinde zvlášť.

selverin
28. dub 2014

já používala přebalovací pult jen první měsíc nebo dva.. pak už byla na něj moc dlouhá a nohy měla ven a mě se s ní blbě manipulovalo, takže šel pryč a přebaluji ji na zemi nebo na gauči s jednorázovou podložkou pod ní a pohoda 🙂

kocour1
28. dub 2014

Ahoj, s tou postýlkou je to pravda a pravděpodobně s vámi mimi bude v ložnici po celou dobu užívání této malé postele a až se bude stěhovat do svého, tak mu budete pořizovat postel novou - takovou tu, do které si samo může lehnout. No a k tomu přebalováku - mé dceři je 17měs. a používám ho dodnes...sice má skrčené nohy, ale je to pro mě pohodlnější při oblékání, přebalování a ona mi z něj aspoň neutíká jako v případě, že ji přebaluji na zemi...ale kdybych ho neměla, tak to také zvládnu..jen, že ho mám, nepřekáží mi, tak ho používám...takže ten bych si být tebou koupila - zvláště pokud plánujete ještě třeba druhé dítě🙂

zazulka
28. dub 2014

U druhého téměř vůbec, už bych ho nekupovala 🙂

jarca.macho
28. dub 2014

Mám přebalovák s šuplíkama, používala jsem do dvou let, jindy mi z přebalováku utíkala, tam ležela (né vždy klidně) ale neutekla mi z něho, jakmile jsem občas přebalovala na zemi tak to bylo torpédo k nezastavení 😉 záleží na dítku

ev.ka
28. dub 2014

máme přebalovací pult v obýváku - hodí se k nábytku co tam máme, až ho nebudeme potřebovat, sundáme jen tu horní část.
je to praktické, nemusím s ním nikam běhat, nejčastěji jsme prostě v obýváku. Ve skříňce pod tím má mimino vše od plen po oblečení.
V koupelně na pračce pak máme jen podložku z ikeii.
Stejně tak postýlku, spací máme v ložnici a hrací máme ještě jednu v obýváku.
nějak jsme zastánci toho, že byt má sloužit hlavně nám, ne návštěvě 😉
ale kamarádka to má taky tak

kyti75
28. dub 2014

Ja jsem vysoka a bez prebalovaku bych si odrovnala zada. Mela jsem u vsech tri deti, pouzivala jsem do cca 2let, pak jsem oddelala vrchni cast a byla z toho skrinka. U nejmladsiho ji pouzivam stale, trpim kdekoliv jinde, kdyz musim prebalit. Je i nauceny, ze tam lezi relativne v klidu. Prebalovak i postylku jsem mela v loznici, v pokoji az velkou postel.

akisek
28. dub 2014

U prvni rok, u druheho jsem mela podlozku na postel. Uz bych nekupovala 🙂

amallie
28. dub 2014

Ja dlouho, do dvou let a koupila bych zas
Co se postele tyče, bud bych vzala cely set, nebo nic, levnou postel a pult zvlášť a nějaké poradně skříně, než tyto. A nebo cele, komoru muzes dat pak bez té podložky do dalšího užívání.

shel44
28. dub 2014

S týmito prebalovacími pultami nemám skúsenosti, ale používame stolík, ktorý je pomerne široký a dlhý a výška je super.Na tom máme deku a jednor. podložku, keby malá cikala mimo.
Čo sa postielky týka, máme obyč. drevenú a stála 800kč, je polská, ale kvalita ako hociktorá iná. Pevnáa nastaviteľná do dvoch výšok.Úplne postačí.
V každom prípade ten preb. pult sa určite využijena dlhšiu dobu (alebo ten stôl ako u nás..)

mercedesse
28. dub 2014

Já využívám hodně a už od listopadu 2010. Pak sundáme vršek a komodu necháme. Malej tam byl i ve dvou a půl, když jsem ho prevlikala. Mám bolava záda a s pultem je to pohodlne.