Problémy látkových plen - otlačená zádíčka. Máte zkušenost?

veera77
13. led 2020

Ahoj, omlouvám se, že začínám novou diskuzi na téma látkových plen, ale ty předešlé už jsou docela staré a řeší jiné věci. Já jsem moc chtěla používat látkové pleny z různých důvodů. Od narození našeho malého jsem je párkrát zkusila, ale nejdřív byl moc maličký, takže úplně neseděly a teď, když jsou mu téměř čtyři měsíce a dorostl do 6-ti kilo, tak má po těch kalhotkách na zádíčkách nad zadečkem hrozné otlaky - prostě je tam otlačená červená čára od zadní gumičky. Máme vložné pleny a svrchní kalhotky od Petitlulu. Máte někdo podobnou zkušenost?

ah1234
13. led 2020

Asi mu nesedia Petitlulu, alebo moc utahujes. A to mas tie uni alebo novorodenecke? Lebo tie jednovelkostne su od Petitlulu z mojej skusenosti prave dost velke a je zvlastne ze ho otlacaju uz v 6kg. Skus inu znacku, idealne nakupit trebars 3-4 znacky a vyskusat co sedi, kludne skus z druhej ruky nejake najprv po jednom kuse.

kacenka115
13. led 2020

@veera77 My měli Petit Lulu Onesize od 1. měsíce a bez problému. Jiné jsme tím pádem nezkoušeli. Ale četla jsem, že různým dětem vyhovují různé značky dle typu postavy.

veera77
autor
13. led 2020

@ah1234 Máme kalhotky pro 4 - 15 kg, jak je uvedeno na štítku. Taky jsem si říkala, že to asi zapínám moc fest, ale na druhou stranu by to pak zase mohlo kolem nožiček a na zádíčkách protékat.

nik1
13. led 2020

PL taky používám a právě na nich oceňuji nejvíc to, že jsou trochu větší, takže sedí i mému dvouleťákovi. Jejich svrchní kalhotky ale mají docela tlusté okraje. Nevím, jestli máš kalhotkove plenky nebo Sio od PL, ale zkus třeba Bamboolik svrchňáčky.

nik1
13. led 2020

A ty bamboolik svrchňáčky mnohem lépe těsní. Maji kolem nozicek dvojitý okraj. Fakt je zkus.

ah1234
13. led 2020

@veera77 ja mam zase dobru skusenost s pop-in, maju dvojite gumicky, pekne tesnia. Ak by si ju chcela skusit, poslem ti ju za nejaku sympolicku cenu jednu na vyskusanie 🙂

veera77
autor
13. led 2020

@ah1234 Mohla bych zkusit. Dívala jsem se na jejich stránky, nemají jednovelikostní pleny, pro nás by tedy byla vhodná 2.

veera77
autor
13. led 2020

@nik1 Bamboolik vypadá sympaticky. Ale nejdřív si je "ošahám". Zkusím se podívat, jestli se někde po Praze prodávají. A PL pustím dál do světa.

malytlustyhroch
13. led 2020

@veera77 Mám jedny svrchňáky od Petitlulu na patentky . úplně nadšená z nich nejsem (dítě se mi v nich přehřívá a dávám přednost suchým zipům), ale čáru mi na dítěti nedělají. Myslím, že by stálo za to zkusit míň utahovat, ani málo utažené mi neprotýkají (ale dítě se zatím moc nehejbe), do rantlu u nožičky klidně ještě mohu dát prst, a v pase pohodlně přidám monitor na plenku.

marketa_sob
13. led 2020

Petit lulu také používáme, ještě kromě již zmíněných rad - co oblečení? Nemá ho moc natěsno, že to ty kalhotky zmáčkne? Já už dávám v 6. měsících vel. 80 (má 7,5 kg...), aby to prostě měla volnější.

astyna88
22. led 2020

Pl mi pro lezaka nesedely taky, tam musi byt ploche gumicky, bamboolik bezva nebo aio plenky.

ryba85
10. únor 2020

My používaly od T-tomi jak AIO tak kalhotkové. Za mě super!

drep
10. únor 2020

@ryba85 ttomi je česká čína, za mě dost odpad

ryba85
10. únor 2020

@drep a co konkrétně?? vše co jsem měla bylo kvalitní a vydrželo

veera77
autor
10. únor 2020

@astyna88 Přesně. Asi ještě zkusím dávat, až se malý bude víc hýbat, lézt, sedět a tak.

astyna88
10. únor 2020

Naopak,me cinske plenky z aliexpresu vydrzely dve deti,napr.od bambooliku aio sotva pul roku a na odpis. A to je tak 3nasobna cena.