První botičky, ale zimní. Poraďte

kotcheva
2. led 2017

Ahoj, zdravim, a prosim o radu, zkusenost, nazor. Dceri je rok, zacina chodit, ale problem je, ze chce chodit i venku, v kocaru ji neudrzim☹. Takove ty klasicke kozene boticky s tenkou, ohebnou podrazkou jsou fajn, ovsem na zimu nevhodne. Takze jake prvni boticky na zimu, aby dite nenastydlo a pritom byly na chodici zacatky vhodne? Dekuju moc

lajla
2. led 2017

Superfitky.lehoucke a teple

panickatlamicka
2. led 2017

@kotcheva stonz, froddo preawalkers ( nebo tak nejak, mozna jsem zkomolila nazev-jde o radu pro prvni krucky). Dulezity je i to, jak je nozka siroka, jaky je nart, zda je uzky kotnik....

panickatlamicka
2. led 2017

Jinak boticka by nemela nohu fixovat, mela by byt ohebna vsemi smery ( idealne srolovatelna do rulicky), bez tvarovane stelky, bez pevneho opatku. Spicky kulate, dostatecne siroke.

muhehehe
2. led 2017

Ahoj, mám dceru podobných parametrů 🙂 Máme tyhle boty, jsem spokojená -https://www.vpavucine.cz/tikki-shoes/brown-deli... Jsou to teda ,,kožené botičky s tenkou podrážkou" 🙂 ale uvnitř teplé, normálně v nich chodí venku, nesedí v nich v kočáru. Ani neví, že je má, fakt skvělé pro čerstvé nezkušené chodce... ve většině bot co jsou k mání by se přerazila, jsou moc pevné.. zimní zvlášť.

muhehehe
2. led 2017

ty Froddo Prewalkers, o kterých tu padla zmínka, jsme zkoušeli taky. Jsou v reálu opravdu nádherné (na webu tak neoceníš🙂, fakt krásná bota, měkoučké. Ale jsou na opravdu extra-ultra úzkou nožku. Dcera má nohu spíš užší a delší oproti jiným dětem stejného věku, ale ani tak nám boty neseděly, vepředu, kde je noha nejširší, měla nohu v botě úplně narvanou. Takže pokud máte takové ty buclaté andílkovské nožky, tak to ani nemá cenu zkoušet.

panickatlamicka
2. led 2017

@muhehehe diky za upresneni. fakt az takhle, jo? 🙂

martaveg
2. led 2017

Dcerka chodi cca dva mesice a na ven ma stonz toddler, dala jsem do nich vlnenou stelku, babicka upletla teple ponozky a v pohode i ted co bylo par dnu pod nulou, pripadne jde do nich koupit i merino vlozka a to jsou pak i do velkych mrazu.. na obrazku vypadaji jak kopyta, ale ve skutecnosti jsou mekke a ohebne spis jak navleky.. model na tuto zimu ma vylepsenou podrazku (s oznacenim toddler), takze jsou vhodne i na tvrde povrchy ve meste,predchozi modely se doporucovaly spis do terenu, ale realne neznam nikoho komu by se u starsich podrazka na tvrdem povrchu opravdu znicila

hanih
2. led 2017

My jsme ted resili podobny problem - minuly tydem jsme kupovali prvni boticky. Mame Superfity a jsou bezva, dcera si na ne hned zvykla. Ale vyber byl narocnej, v obuvi jsme byli asi hodinu. Moje zkusenost je ted takova - vybrat dobrou prodejnu zdrave detske obuvi, kde maji kvalifikovany personal, a nechat si poradit. Boty jedne znacky nemusi vubec sedet tak dobre jako boty jine znacky stejne velikosti, pritom nejde o kvalitu, ale o tvar nozicky. V obuvi, kde jsme byli se nam pani fakt venovala celou tu hodinu, premerovala nozicku, zkousela stelky z bot, zkousela, jak bota sedi, jak v ni mala chodi...
A jeste jedna rada - pokud vam dcera teprve zacina chodit, s casem stravenym v botickach bych to neprehanela. Mame v rodine fyzioterapeutku a ta nam radila pockat s botickama az tak tri mesice po tom, co dote zacne samo chodit. Drive to pry neni pro spravny vyvoj nohou vhodne. Ale chapu, ze pokud ditko rve v kocaru, ze chce chodit, neni moc jina moznost 🙂

kotcheva
autor
3. led 2017

@lajla dekuji za tip, je pravda, ze superfitky se mi osvedcily i jako jarni boticky.

kotcheva
autor
3. led 2017

@muhehehe diky moc, dcera je tedy hubenour a taky ma uzkou nozku, ale asi je zkouset nebudu. Naopak tikki shoes me zaujaly hodne, jen jsem porad nechtela verit tomu,ze by byly fakt teple🙂.

kotcheva
autor
3. led 2017

@hanih dekuju, ja prave doufala, ze s prvnimi botkami pockam az na jaro... ale presne, v kocaru rev a ja pri nejlepsi vuli nedokazu sladit rezim vsech deti, aby ta nejmensi v kocaru idealne spala🙂

verinikki
3. led 2017

Myslím, že základem je ohebná podrážka v první třetině botky - Superfitky ji mají, ale naší malé tedy vůbec neseděly -širší nožka a vyšší nárt. Kupodivu jsem nakonec byla spokojená v obyčejném Deichmanovi s jejich botkama - nebyly kožené, ale splňovaly všechno.
Každopádně zpětně vidím, že jsem to moc řešila-venku ušla malá pár metrů na půl hodky denně, to se noha nepokřiví, ani kdyby měla na nohách botky úplně špatné🙂
Doma jsme měly ze začátku klasické kožené barefoot capáčky, ale na ven v zimě mi tento styl přišel nevhodny, takže nemám zkušenost.

astyna
3. led 2017

My jsme synovi koupili z CCC lasocki kids a super 🙂 kožené, ohebné, za 6 stovek 🙂 na tu chvilku, než z nich zase vyroste (min za 2 měsíce) a na občasné capání....mě se bf botky na zimu nelíbily žádné.

kotcheva
autor
3. led 2017

@astyna no super, dekuji za tip. Pokud budou dceri sedet, jsou idealni. Ted v nich stravi tak hodinu denne max, jen potrebuji, aby v nich dokazala dobre chodit a nenastydnout.

lajla
3. led 2017

@hanih to je zvlastni a to 99% fyzio rika ze botku nahodit prakticky hned jak se dite vic stavi nez leze...zajimave...zajimalo by me proc cekat. Z jakeho duvodu to neni dobre

karlajasmine
3. led 2017

@lajla protoze dite potrebuje citit povrch, po kterem chodi, lidska noha ma obrovsky pocet malych kustek a ty se vyvijeji a 'sedaji si', a pokud je noha ihned fixovana do boty, dite to hodne zbrzdi a do budoucna mu to oslabi kotniky a vubec mu to s chuzi nepomuze... ja jako jedina z mych sourozencu dostala hned boty a taky mam jako jedina plochou nohu, takze asi tak... a mam I srovnani s okolim - muj syn chodil cely leto bosky a taky chodil nejdriv ze svych vrstevniku.. ostatni deti, ktere dostaly boty, sotva si stouply, se rozchodily az o 4 mesice pozdeji..

panickatlamicka
3. led 2017

@lajla To ne, fyzio to fakt nedopotucuji. Nespletla sis to treba s ortopedama? 🙂 🙂

lajla
3. led 2017

@panickatlamicka mozny to je ze jsem si ty strany popletla...ale jak nas hnali na rehabky tak nam to rikali primo tam...a i co vim od znamych atd...ja to tak teda praktikovala a deti maji nohy v poradku..ale v lete chodi bosky

ladie
3. led 2017

@kotcheva Jack&Lily, Froddo Prewalkers, Little Blue Lamb (řada Baby), Tikki, Stonz.

Pokud chceš "víc klasické boty", tak se dají DD Step (řada 015), Primigi (ten typ, co má na podrážce "zobáčky". Viz foto), v Deichmannu občas mají nějaký použitelný kus (pěkně ohebné a lehké viz.obrázky).

blahova_andrea
3. led 2017

ještě jsou perfektní měkoučké ohebné do ruličky pepino by ricosta. ale mám zkušenost jen s celoročky, zimní jsme neměli. jinak podobné primigi se zobáčky, co sem dala @ladie měla dcerka loni a taky fajn 🙂

hanih
3. led 2017

@lajla Jak uz je tu psane - je to hlavne kvuli klenbe, ktera se urvari nejlepe pri chuzi naboso. Taky pry je to dobre z hlediska uceni chuze - je lepsi zacit naboso a az kdyz je ta chuze jista, dat boticky.

lajla
4. led 2017

@hanih mi to prave moc logiku nedava...na bosky chapu...kvuli vyvoji nozky ale doma po podlaze a koberci...teda za botky beru i backurky...jinak maly si takto dvakrat zlomil nohu v berci...pri te vratke chuzi takze za me urcite lepsi neco co tu nozku drzi a potom az neni jako guma muze bez...za tri mesice se ta klenba neznici...ale pouze muj nazor a jak rikam vsechny deti maji nozky ok

blahova_andrea
4. led 2017

@lajla jde o to, že když tu nožičku v začátku zafixuješ, aby bylo dítko "jakože" dříve stabilní, tak neposiluje při chůzi ty správné svaly, neposilují se správně šlachy (prostě to drží opora v podobě boty) a když tu botičku potom sundáš, tak se nožka začne bortit jako domeček z karet. pak vznikají problémy celkově s páteří a držením těla. není to jen o plochých nohách 😉 je to stejné, jako když někdo děti podpírá a posazuje dříve než se k tomu dostanou sami a posílí si ty správné svaly na zádech a na břiše. pokud se jim "pomáhá" chodítky, podpíráním polštáři na gauči, polohováním v kočáru apod., tak to dítě sice "dřív" sedí, ale za jakou cenu? tělo na to není připravené, není správně posílené na důležitých místech a pak opět přichází problémy pohybového aparátu. ale nejsem odborník. takto jsem já jako laik pobrala tuto problematiku 😉 😅

kajalka
4. led 2017

@lajla Jsem fyzio a neznám jediného kolegu, který by doporučoval zavřít hned nohu do boty. Rodíme se bosí a bosí bychom měli i zůstat, nebo proč si myslíš, že potřebujeme boty? Max. jen jako ochranu před mechanickým poškozením či chladem (vedrem). Každé dítě, nemá-li vrozenou deformitu, se rodí se zdravými nohami a automaticky chodí správně. To až bota navádí nohu na dopad na patu a to je špatně. Otřesy se pak přenášejí až k hlavě a tlumící fci přebírají svaly, které se i tímto přetěžují.

alboo
4. led 2017

Prvni boty urcite, co nejvic ohebne, siroke. Ten, kdo tvrdi, ze superfity jsou lehke a ohebne, nemel treba v ruce Zeazoo, kidofity a tak
Jinak botka musi na nozicce sedet, jinak je to prisvih at je sebelepší

alcar
4. led 2017

Ani doma na podlaze nechodi dite porad rovne s rovnou nohou. Deti jsou fyzicky akcni, litaji, stoupaji si na spicky, prelezaji, sedaji si, lezou na gauc a zase dolu, jsou porad v pohybu. Staci dite chvili pozorovat. 😉 Takze ani domaci podlaha necini spravnemu vyvinu nozni klenby a posileni svalu zadne potize. Mimochodem nozni klenba se vyviji a tvaruje az do peti let, z toho prvni tri roky dost intenzivne, takze barefoot idealne az do min. 3 let.

kajalka
4. led 2017

@alcar S tím posledním moc nesouhlasím, klenba je dynamický systém, její podoba není nikdy definitivní. Rozhodně ne, dokud roste noha, pak už je to otázka udržování.

alcar
4. led 2017

@kajalka mozna jsem nepresna. Tech prvnich pet let zivota je idealni doba k ovlivneni vytvarovani klenby a posileni svalu. V peti letech by uz dite melo mit klenbu viditelnou. Pokud ne, tak je neco spatne. Je mi jasne, ze klenba se tvaruje cely zivot, ale pozdeji uz se jeji vzhled a funkce spatne ovlivnuje. Tohle konkretne o tech prvnich peti letech zivota jsem cetla v nejakem clanku o barefoot, ale je to uz mozna dva roky, tak se mozna uz zase neco zmenilo. 😀

kajalka
4. led 2017

@alcar On to byl dost často přejímaný názor. Pokud je dítě výhradně barefoot dejme tomu první tři roky a pak ho zavřeš výhradně do boty, tak za nějaký čas jako by první 3 roky ani nebyly. Klenba se vyvíjí a mění po celou dobu růstu nohy.

alcar
4. led 2017

@kajalka jj je to logicke. Clovek by mel chodit barefoot idealne cely zivot. Ale uz vidim, jak 15leteho pubertaka narvu do BF obuvi. 😀