První boty - barefoot, s jakou značkou máte nejlepší zkušenost?

gorda
18. kvě 2018

Ahoj. Jdu si pro rady a zkušenosti ohledně prvních botiček. Nejraději bych barefoot, hodně jsem o nich i zde načetla, ale ráda bych svůj vlastní dotaz, proto prosím o názory. Dcera má 14 měsíců, zdatně ťape kolem nábytku, udělá sama u dva tři krůčky a protože začala chodit po kolenou - je to jednodušší, než chůze a přitom má obě ruce volné, jinak si nedovedu představit, proč to dělá 😀 - čekám, že se každou chvíli rozejde sama. Na doma má ponožky a i na lezení po zahradě ji do ničeho neobouvám a přes léto ani moc neplánuji obouvat, v případě potřeby má ponožky teplejší. Ale hodně jezdíme ven, kdy ji prozatím dávám kožené capáčky z Lidlu, ale už bych ji ráda nějakou botu dala, alspoň v případě horšího počasí, nižších teplot atd. Představuji si nízké boty s pevným opatkem - ne pevným kotníkem. A proto se ptám, s jakou značkou máte nejlepší zkušenosti, nebo rovnou který typ boty se vám osvědčil, jako první boty pro čerstvé chodce? Děkuji za odpovědi. 🙂

kac_kac
18. kvě 2018

Jsme asi tak o měsíc před vámi, mám podobné požadavky. Teď mi syn běhá venku v hodně dírkovaných kožených capáčcích nebo ve Froddo Prewalkers (kožený capák s podrážkou, hezky sedí okolo paty, spíš pro úzkou nožku). Na cestě k nám jsou celoročky od Tikki jako náhrada místo Prewalkers, ty už začínají být malé, a na synovu tlapku zbytečně úzké v prstech.
Kožené capáčky taky budeme muset brzy vyměnit za větší, hodně zvažuji že na léto pořídím Attipas (ponožky s podrážkou) právě místo kožených capáků jako náhrada běžných plátěnek.

westie
18. kvě 2018

Syn zacal chodit v zime, vybrala jsem littlebluelamb a byla jsem moc spokojena. Ted na jaro ma filli a bohuzel jsem si nechala spatne poradit a mam dojem, ze mu jsou uzke pres nart. Ted na leto jsem poridila DDstep sandalky, ale to zatim nema ozkousene. Za sebe muzu rict, ze dulezitejsi nez znacka je si nechat nohu zmerit (nejen delku, ale i sirku a posoudit vysku nartu) v nejake specializivane prodejne. U prvnich bot jsem si nechala poradne poradit, prodavacka se nam opravdu venovala, syn se v botach poradne prosel, nekolikrat jsme je zkusili obout/zout. Vysledkem byla max spokojenost. U druhych jsme to s prodavackou trochu odflakly a vysledkem jsou nepadnouci boty, takze mi je celkem k nicemu, ze jsem poridila barefoot, kdyz mu nesedi:( A ohledne kozenych capacku, zalezi na diteti, ale synovi se v tom hrozne potila noha, o kdyz jsme mu do nich udelali vetrani:( Bohuzel jsem nenarazila na barefoot prezuvky v malych velikostech, ktere by nebyly kozene.

keicy
18. kvě 2018

První rok měl capáčky nebo boso, první zimu kompromis, jaro/léto mu sil manžel. Nejlepší zajít do bare prodejny, kde změří délku, šířku a podle toho se rozhodnout. Na MK je skupinka zabývající se bosochodectvim a barefoot, na fcb barefoot nejen pro děti. Tam se můžete taky poradit. U LBL a DDstep je to bare/kompromis jen v určitých typech a velikostech😉

fifina86
19. kvě 2018

@westie tak nechat usit latkove capacky/prezuvky,vyrobci na to jsou.
Jinak i u capacku je treba hlidat tvar spicky,ty bezne dostupne ji maji vetsinou spatnou,nerespektujici tvar nohy.
A na mereni sirky doporucuji supleru a ne obresleni.

horymili
19. kvě 2018

@westie mrkněte na Fler.cz...pavorka šíje látkové capáčky a možná že už i někdo další 😀

majovasnazilka
19. kvě 2018

Přidejte se do FB skupiny Barefoot nejen pro děti - ČR/SR, hodně se tam dočtete a poradí vám. Také se tam dají bare botky dobře pořídit, nebo pak prodat. 🙂 PS: Lidl capáčky radši nezmiňujte 😎😨

ada22
19. kvě 2018

Pak je na Fb ještě skupina zdravé obouvání/ neobouvani. Jinak to chce fakt nohu posoudit, zda je úzká nebo buclatá tlapička. A pak v případě většího města zajít do bf obchodu. Někdy se vyplatí udělat i výlet, protože není nic zábavnější jo než vracet nebo prodávat nevyhovující boty. Někdy lze již narazit na první botky v běžné obuvy. Jonap proteticka Lens teď nově fare bare

prejeta_zaba
19. kvě 2018

Nevíte jestli Jonap jsou všechny tak ohebné nebo jen některé typy?

ada22
19. kvě 2018

Jonap light myslím rada 51 a mám dojem že 41 sandálky. Jsou do velikosti 26 . Pak bude mít jonap ještě nove do velikosti 30 to nevím pod jakým označením. Ale bacha jonap jsou spíše na užší nohu

ada22
19. kvě 2018

Jestli plánujete boty jen na občasné nazutí v případě špatného počasí, tak bych se nebála koupit bazarové. Dcera začala chodit v létě a těch dní co boty měla by se dalo spočítat na prstech jedné ruky. Měli jsme bazarové dd step 015, ale teď je výběr již větší. Ve městě byla hlavně v kočárku a nebo capáčky na povrchu, kde jsem nechtěla,, aby byla bosa Hodně lidí doporučuje capacky dados .

marcellia
Autor odpověď smazal
Zobraz
gorda
autor
23. kvě 2018

Dekuji za odpovedi a rady, po cem se do budoucna divat. 🙂 Po debate s fyzioterapeutem, co velice propaguje barefoot, zustanu v tuto chvili o kozenych snerovacich "capacku" z Lidlu. 🙂