První boty, doporučte

nakad
2. únor 2016

Ahoj maminky, klukovi je rok, obchází nábytek a brzy bude chodit sám. Zatím nosí bačkůrky. Chci koupit první botky, v obchodě mi doporučili Superfity. http://www.boticky.net/superfit-kozena-kotnicko...
Že od Fare již ustupují. Je fakt, že Superfit byly fakt lehké, oproti Protetika, ty byly těžší. Můžete mi doporučit ještě jiné lehké kotníčkové celoroční první botky? Jako 1150 se mi zdá fakt moc. Neznáte třeba Peddy? http://www.modadeti.cz/detske-boty/celorocni-bo... ty nejsou tak drahé, ale nevím zda nebudou mít tvrdou podrážku.
JO chci boty na suchý zip s ohebnou podrážkou, hlavně lehoučké. děkuji. PS: syn má vyšší nárt a širší tlapku. Superfity jsou mu OK

sara84
2. únor 2016

Pegres jsou dobre! A nebo Richter, Bama...Peddy nic moc kvalita, rychle se znici, prijdou mi jako vietnamske s jinou cedulkou.

efijil
2. únor 2016

Také Vás zdravím, nášemu chlapečkovi jsme kupovali první botičky od této značky: http://www.detskeboty-rak.cz/ Botičky byly moc fajn, hodně vydržely. Jsou měkké a lehké.

mafeska
3. únor 2016

@nakad já se přiznám že jsem to až takto neřešila, šla do deichmana a koupila první boty které dceři sedly. Až když tyto boty zničila jsem se začala zajímat o certifikované boty a kupovala jsem hodně FARE, Pegres, Protetika, koupila jsem několikrát Peddy, jsou sice levnější ale moc dlouho nevydrží.
Superfit botám se vyhýbám, jsou na můj rozpočet moc drahé.

mafeska
3. únor 2016

@nakad nejde mi upravit příspěvek, nějak mi to blbne, chtěla jsem ještě dopsat že Peddy jsou sice levnější a moc nevydrží ale na druhou stranu na první kroky by mohly bohatě stačit.

nakad
autor
3. únor 2016

No my mame bot tri tasky po znamych, ale na prvni boty se mi nezdaj, jsou tvrde, neohebne podrazky, a jako sportovni takze ne nad kotnik a zdaj se mi tezke, ale chlap mi zakazuje kupovat nove kdyz jich mame tolik a bude je mit par mesicu. Ze je to pry jedno. Jen nevim jestli je to fakt na ty prvni boty jedno a bojim se aby blbe pak nenaslapoval na paty nebo spicky jak jsou tvrde

japona
3. únor 2016

@nakad Na první krůčky je asi jedno, že jsou boty málo trvanlive (pedy), měly by mit pevný opatek, co nejohebnejsi podešev, lehke, kotnikove, s nadmerkem 1-1,5cm. Pokud nejsou moc seslapane a jinak splňují vyse uvedene, nebála bych se použít boty od známých.

suzanna123
3. únor 2016

@sara84 jak které. My měli peddy sandálky a byly super. Tenisky hezké a měkké, ale odchlipovala se guma - tam už kvalita provedení pokulhávala. A pak mají také boty, které mají tuhou a neohebnou podrážku :-/ Musí se vidět a osahat

dundee88
3. únor 2016

@nakad můj syn má taky širší nožku a v obchodě nám paní právě ríkala, že Superfity jsou pro užší nožky, že ta bota je docela úzká. Máme Jonap a zatím jsem spokojená, jsou celokožené kotníčkové a synovi v nich nožka sedí dobře.

sara84
3. únor 2016

@suzanna123 no mame doma nekolik Peddy a bohuzel i prvni mrl syn a sice s klembou, ale ne nad kotnik a neohebne. A dalsi tenisky ok. Ale opet nizke, a zimni strasne neohebne.. Superfity jsou super, ale prote strasne drahe...Prvni botky- papucky jsem druhemu kopila Rak. A parada. Starsi syn mel dost botek pouzitych, ale vzdy jsem hlidala aby nebyly ochozene podrazky, ani mirne seslapane, aby byly kvalitni, s klembou a nad kotnik. Urcite ne ty placate tenisky ala puma atd.Pouzitych bych se za techto podminek nebala, spousta lidi ma hodne penez, deti maji x paru bot a nebo vyrostou drive nez je staci vynosit. Ale boty hodne nosene, a nebo i nosene od vietnamcu jsem synovi proste nedala...ani na pisek...Daji se na bazarcich sehnat dobre za dobre penize, jen se musi hledat

suzanna123
3. únor 2016

@sara84 jákupovala nízké záměrně, nemyslím si, že je dobré nohu zpevňovat v kotníčku. A určitě bych botu nekoupila bez toho, abych si ji mohla osahat a zkusit ohebnost podrážky. Ani bych nekoupila botičky z druhé ruky - to, že není sešmajdaná podrážka neznamená, že to ta noha "nepozná".

majkoz
3. únor 2016

Myslím si, že se to dnes nějak přeceňuje a řeší-jaká bota pro batole...Moji kucí měli, když byli plazivci a občas k něčemu stoupli, kožený capáčky... Když nastalo období "obcházení nábytku", tak už měli na nožkách kotníčkové botky-přeci jenom nežijeme v lese na mechu, takže na prkený podlaze se kotník chová jinak, než když děti capkaly po udusané hlíně a slámě 😀 Proto zpevněný kotník-na tvrdém podkladu🙂 Když šli kucí běhat na zahradu...dostali kožený capáčky(kdyby soused nechoval včely, tak by šli nabosky...se ví) Ale prostě doma pevná bota, venku nepevná...
A co se značek týče, stejně nikdy nebudeš mít dobrej vzorek spokojenosti/nespokojenosti tu...každá má tu a tu zkušenost s tou a tou značkou...nemyslím, že uděláš fatální rozhodnutí tím, že koupíš botky od Essi, Peeddy,Superfit...Samozřejmě je nej dítku tu botku vyzkoušet, ale že by se tak moc hrálo o značky, si nemyslím....

ladyhacek
31. bře 2016

Chystáme se na první koupi botiček a jdeme mi hlava kolem 🙂 koukala jsem na Attipas nebo jaké jiné boty s nepevnou podrážkou? Doma chodí v ponožkách a venku jsme ještě nechodili ale brzo budeme

janina8686
31. bře 2016

my doma máme pro první krůčky capáčky od značky Robeez, jsou rozkošné http://www.spartoo.cz/Robeez-b471.php. ale na ven nejsou.