První oslava narozenin. Máte tipy na dárky, dort?

liduskabalanova
11. říj 2014

Ahojky maminy, mé malinké princezničce bude co by dub jeden roček a samozřejmě představu o úžasné oslavě pro mojí kočičku už mám, ale napadlo mě aložit diskuzi o nějakých originálních tipech nebo nápadech na dárečky, nebo hlavně, na dortíkách 🙂 .. Miminko kolem roka už samozřejmě papá víc než před pár měsíci, ale měli vaši miláčkové dortíka třeba z marcipánu ..?? Snažím se maličké necpat cukřík pod nos, ale udělali jste na tu odlavu vyjímku nebo jakpak jste to řešili ..?? Děkuju moc a budu se těšit na příspěvky 🙂 .. A určitě nezapomeňte na fotečky k inspiraci 😉 ..

1velrybka
11. říj 2014

@liduskabalanova Ahoj, nás to teprve čeká v únoru. S mamkou docela pečeme a troufám si říct, že dorty umíme dobré, ale přemýšlím, že poprvé v životě si necháme dort upéct profesionály. Máme asi rok nově u nás na sídlišti cukrárnu, kde dělají úplně luxusní dorty (i když teda taky drahé), chodíme tam často s mamkou nebo kámoškama na kousek dortu. A právě přemýšlím, že bych na tu oslavu objednala nějaký krásný s dětským motivem potažený marcipánem. Ale pak bychom s mamkou ještě asi jeden upekly, nějaký klasický. Asi nebudeme dělat nějaký opravdu vyloženě dětský, protože malá by si jednou dvakrát kousla a co pak s ním...Možná mě tu některé maminky odsoudí, ale asi ji nechám kousnout do toho "dospěláckého" dortíku (ne vyloženě do marcipánu) a pak jí dám nějakou její dobrotu, kterou má ráda a kterou může. A jako dárek - chtěla bych jí koupit odrážedlo (takovou tu hezkou motorku) a nějakou lepší tříkolku - s vodicí tyčí, takovou tu, co můžu ovládat i já jako kočárek a ona může, ale nemusí šlapat. No a jedno z toho dostane k Vánocům, to druhé k narozkám, jen ještě nevím, co k čemu - asi spíš motorku k narozkám. A pak určitě ještě nějaký dáreček, ale vůbec netuším, co děti v tomhle věku zajímá.

mysonek
11. říj 2014

@1velrybka my koupili k narozeninám motorku a malá na ní drandí neskutečně. Takže u nás to mělo úspěch 🙂

@liduskabalanova my měli oslavy asi 3, takže 3 dorty. 2x to byl piškot s tvarohovo-jogurtovým kreémeme a ovocem, oba dostala a moc jí chutnaly, od švagrový pak dostala dort s marcipánem. Ten ale nedostala, jen ochutnat kus toho piškotu, ale marcipán obarvený potravinářskými barvami jsem jí dávat nechtěla. Malá naštěstí nepochopila, že je to k jídlu a s marcipánovými prasátky si chtěla hrát 🙂

bunny123
11. říj 2014

Super diskuze, taky nas prvni rok teprve ceka, tak rada nacerpam inspiraci.

blahova_andrea
11. říj 2014

ahoj, já dělala k prvnímu roku jen tvarohový s piškoty a banány, až k druhému jsem dělala s marcipánem 😉 ale ono fakt záleží co vše je které dítko zvyklé v roce jíst. někdo nedává dětem ani ten tvaroh. jinému se dítko cpe téměř vším už v půl roce 😅

blahova_andrea
11. říj 2014

@1velrybka každé dítko zajímá trošku něco jiného 😉 ale třeba první panenka, nějaká ta hadrová by šla, nebo nějaké ty rozvíjející hračky, skládačky. na to s tou tyčí se vyprdni, to je strašná blbost a nakonec tě to bude jen štvát 😉

kamino
11. říj 2014

My prvni narozeniny zas tak neprozivali,jako dort byl nepeceny s jogutrem a ovocem,takze i prcek si pochutnal,mohl ho pekne patlat,coz se mu hodne libilo a dostal motorku. Nejsme zastanci moc hracek,neni kde je skladovat a hlavne kdyz je jich moc,tak je jen vytaha a necha byt..

blahova_andrea
11. říj 2014

souhlasím...plastová motorka je super věc, u nás byla k prvním vánocům, což bylo dva týdny po prvních narozeninách. jinak dřevěné vkládačky všeho druhu, dostal toho hodně od příbuzných, ale s hodně věcmi si začal hrát až skoro o rok později a hraje si dodnes, takže k roku možná zbytečně brzy 😅

lucieandrlova
11. říj 2014

Ahoj, jak píšou holky, je to o tom, co je dítě zvyklé jíst. My jsme k 1. narozeninám měli dort marcipánový (s rybníčkem a kachničkami a pejsky... Nádherný! Malé se strašně líbil, s marcipánovými figurkami si hrála a protože jsme jí dávali maximálně dětské miminkovské sušenky, jinak nic sladkého, tak jí ani nenapadlo, že dort byl k jídlu... 🙂 více ji zajímaly ty balíčky (nejvíc samozřejmě balící papír) a balónky, které byly všude, po celém bytě... Jestli něco mohu doporučit, tak to je pozvat profesionálního fotografa. Máme nádherné fotky na památku a nemusela jsem se starat o momentky a mohla si to užít...
Dárky - jak píšou holky - odrážedla, skládačky... My jsme dali i dětskou "maketu" počítače, protoźe ji pořád zajímal ten náš... A jako hlavní dárek kočárek - dcera se všude dívala po kočárku a chtěla vozit...

arrowka
11. říj 2014

Inspirace na dort: http://kivibloguje.blogspot.cz/2012/07/dort-pro...

Stejně jako @kamino jsme první narozeniny nijak neprožívali. Uplácala jsem jednoduchý dort (cukrářské piškoty, vanilková šlehačka a lesní ovoce) a malá dostala interaktivní stoleček, který koupili manželovi rodiče. Z dortu vzala jeden piškot, který olízala a zahodila. 😀 V roce si teprve začala stoupat, takže dárky typu odrážedla by jí byly k ničemu a ani by si jich nevšimla. Navíc z toho neměla rozum, tak k čemu hromada dárků. Už tak jich má hromadu a to ještě ani nebyly druhé Vánoce. 🙂

agne
11. říj 2014

Já dělala dort vlastní výroby, jakoby piškotové těsto z bio vajec a špaldové mouky (tolik nevyskočí) a méně hnědého cukru a promazávala jsem jej jahodovou výživou místo marmelády, kolem dlouhé cukrářské piškoty se stuhou na ozdobu, na něm marcipánové figurky, které nejedla... Chtěla jsem sice původně dort kupovat, ale na druhou stranu jsem chtěla, protože byl její, aby jej mohla taky baštit a tak dostala přednost domácí výroba... 😀 K tomu dostala ještě jeden paplací pididortíček z bezlepkových piškotů a rozvařených jablek s pudinkem 😉
Největší úspěch - odrážedlo kočárek od Fisher price, Minnie autíčko, kuličky/míčky, reporela, plavky do vody, župánek, jídelní sadu Avent s králíčkem a kočičkou,... 😎

mysonek
11. říj 2014

@blahova_andrea to je pravda, že záleží co které dítko v roce jí. Ale naše malá sladké do té doby moc nejedla, občas nějaký piškot, jinak nic a tvaroh do roka taky neměla, ale na ten dort jsem tvaroh dala a malá toho snědla dost. Dostala na talířek svůj kousek a pak ještě ukazovala prstíkem na dort, že chce ještě. 🙂

mafeska
12. říj 2014

když dcera měla rok tak oslava byla spíš v rámci toho že se sešla celá rodina, v klidu jsme poseděli, po povídali, rozbalili dárečky co dostala a bylo. MAlé dítě, kor roční z toho nemá vůbec rozum, dort sice dostala ale nejedla ho takže byl spíš pro dospěláky. Ségra mi hodně s přípravama pomohla, napekla sladké vč. dortu, já udělala chlebíčky a vyzdobila jsem byt nafukovacíma balonkama. Dostala motorku, na té řádí jak drak a moc ráda, "výbavičku" na písek, oblečení, vkládačky.

mafeska
12. říj 2014

@1velrybka přítel koupil malé tříkolku s vodící tyčí, šlapkami k druhým narozeninám a bohužel musím říct že to je zbytečný. Musíme u toho být obě dvě sehrané, malá neumí ještě šlapat a to jsem jí to hodně učila a hlavně já držím tyč a ona musí řídit (zatáčet atd)

radulka57
12. říj 2014

Já rozhodně nechci dort s marcipánem, chci dort ze složení co může sníst, jak se ráda já dívám na fotky z mých 1. narozenin kde jsem dort rozmlátila a na pul snědla 😀 Přijde mi to hezké, je to její dort a má právo si ho rozbít 🙂 Pak se na ty fotky taky ráda podívá až bude větší. Takže pro mě nějaký piškot promazanej třeba její přesnídávkou a nebo s tvarohem i, kterej jí od 8 měsíců. A já mám skutečně jistotu, že ona ho bude chtít jíst a mlátit do něj, protože to chce dělat se vším jídlem i u nás. Tak proč jí to nedopřát s JEJÍM DORTEM?

mysonek
12. říj 2014

@radulka57 souhlas, taky jsem chtěla aby malá mohla dort jíst. A že jí fakt chutnal. Takže piškot, ovoce, tvaroh, jogurt. Žádný marcipán nebo čokoláda.

liduskabalanova
autor
13. říj 2014

Jéé, děkuju moc holky za rady a příspěvky do diskuze 🙂 .. A i za inspiraci, tak vypadá, že s dortíkem mám jasno - upeču doma nějakého z piškotu, její přesnídávky, tvarůžku a ozdobím piškotkama, no něco takového, co může papkat, vždyť je to dortík pro ní, tak hlavně, aby šmakoval jí ♥ .. Jinak né k narozkám, ale k Vánocům budeme pořizovat tříkolku Be Move Minnie Comfort, stráášně se nám zalíbila a je to jako odrážedlo, šlapadlo, dá se zaaretovat volant a dokonce má vzadu rukojeť 🙂 .. Takže dáreček taky vyřešený 🙂 .. Děkuju moc všem za příspěvky, máme vybráno 🙂 ..

Jinak tu máte moc krásné dortíky 🙂 .. Podle prvního se nechám asi inspirovat, je nádherný s tou mašličkou, akorát tedy mi budeme holdovat růžové mašli :D ..

Taky s přítelem nejsme zastánci hodně dárečků, vždy vybíráme jedno takové to největší překvápko a potom už jen takové věcičky pro radost nebo i potřebné 🙂 .. Doma už máme sadu talířku, mističky a hrníčku s Minnie, chystáme koupit nějakou hráču, náušničky, prostěradýlko, povlečení s Minnie, plno hadříků pro frajerku 🙂, ale všechny nápady musíme rozdělit k narozkám (11.12.) a k Vánocům 🙂 ..

Děkuju moc za rady, už se mi rýsuje plno nápadíků 🙂 ..

A jinak s přípravou oslavy ( nějaké balonky, dekorace ... ) , připravovali jste taky ..??