Sandály Keen, nebo Santé?

2veverka
28. čer 2016

Holky, poraďte mi prosím. Přes prázdniny budeme na chalupě, kde děti vyběhnou a pobíhají po venku, a pak možná na horách (něco přes týden). Zdají se vám v této situaci lepší sandály Keen, nebo klasická kotníčková Santé, kvalitní a ozkoušená, která se ale brzy ušpiní?
http://detska-obuv.heureka.cz/sante-810-101_4/

sara84
28. čer 2016

Meli jsme loni Sante, a pres leto padly, zedral spicky. Letos ma keeny a ty vypadaji neznicitelne. 🙂 a byt ma plocho vbocene nohy, tak je dava dobre a miluje je, nechce jine boty 🙂))

biene007
28. čer 2016

Náš dostal keeny letos ve 4 letech, dřív jsem si nebyla jistá. A jak píše sara, zdají se být nezničitelné. Jen pozor na velikosti, máme 30 a tenisky Superfit má 29 - číslování je trochu jiné.

laisobel
28. čer 2016

Nase zizala jedine Superfity... V ostatnich botach plave. Musí mit kotnickove. Zkouseli jsme od Protetiky nizsi a hruza.
Rekla bych zkusit! Je to prcek od prcka, kazdemu sedi neco jineho 🙂
Jinak u nas se pocita s tim ze botky jsou na sezonu a pak uz je neobuje... Nektere odrovna a z jinych vyroste 😉

blondynka400
28. čer 2016

@2veverka já mám Keen ráda, nevadí jim voda a atd.... A starší je má fakt ráda. Ale za mne jsou ideální až tak od 3 spíše 4 let., dříve bych je nedala.
Sante bych nekoupila, nepovažuji to za kvalitní boty, navíc moc nevydrží. A určitě ne kotníčkové boty, mění postavení celé nohy.

chris_n
28. čer 2016

idealne keen cnx

chris_n
28. čer 2016

@blondynka400 proč by si je dříve nedala? ja mam ted teda uz z bazaru (jako nové) pro dceru 2 roky a miluje je.

numerenka
28. čer 2016

Za nás Keen...máme celá rodina...jsou prakticky nezničitelné. Holky v nich lítají celé léto (od května do října), pokud neprší. Za nás maximální spokojenost 😉

panickatlamicka
28. čer 2016

Keen cnx. Neznicitelne boty.

konidana
28. čer 2016

Poslední dva roky děti chodí od jara do podzimu převážně v sandálech Keen. A to i pochody lesem, v létě klidně i v mokru a pod. Jsou to snad jediné boty, které mohou i dědit, protože je ani za rok intenzivního nošení neochodí a nezničí🙂 Ale např. trekové boty Keen se nám neosvědčily☹

2veverka
autor
29. čer 2016

Holky, naveďte mě prosím: pokud bych Keeny kupovala z druhé ruky - jakože někdy jsou moc pěkně zachované - jak se pozná ten typ cnx? Je to někde na botě označeno? Je i cenový rozdíl při koupi?
Ohledně názorů kotníčkové boty - ano, ne - nekonečná debata - a já nejsem podolog...

chris_n
29. čer 2016

@2veverka dá se to poznat asi podle oka spís, kdyz to poradne prohlédneš, mely by být s tenčí podrážkou. Nekdy to v inzerátech uvadejí, jindy ne. A cenově budou asi o chlup drazsí

chris_n
29. čer 2016

@2veverka https://www.modrykonik.cz/market/detska-obuv/q6... tohle nejsou sandaly, ale kdyz se podívats, tak mají tu podrázku takovou rovnejsi

https://www.modrykonik.cz/market/?q=keen cnx&qu... tady pak keen sandaly

nebo nastudovat na stránkch keen boty v cnx variante, a pak hledat na bazaru

2veverka
autor
29. čer 2016

@chris_n A prosím tě, když se podíváš na sandály vel. 29 zde na MK, které z nich jsou cnx?
Co třeba tyto: https://www.modrykonik.cz/market/detska-obuv/pf...

A stalo by se toho hodně, kdyby nebyly? V loni mi prodavač vysvětloval rozdíl, ale mozek ho jaksi vypustil....

bachovy_esence_poradna
29. čer 2016

doporučila bych spíš Keeny - měli jsme cnx i jiné a spokojenost...
ale chce to vyzkoušet, synovi třeba vůbec nesedly ve dvou obchodech, nakonec má takové netradiční, Kenny, ale páskové a je moc spokojený

výborné je, že jsou lehké a nevadí jim voda...
ale chce to opravdu ozkoušet... někomu vyhovuje pevnější kotník, někdo zas má rád volnou patu i špičky... 🙂

chris_n
29. čer 2016

@2veverka cnx jsou měkčí a min tvarovaná. Prostě víc kompromisní k barefoot. Ale moje malá má normální. A ok

chris_n
29. čer 2016

@2veverka z těch fotek to nepoznam. Paní bych se zeptala. Ale myslím, že to budou normalni

2veverka
autor
29. čer 2016

@chris_n
Teď koukám na tyto, nevíš?
http://www.sbazar.cz/v.apac/detail/17496031-det...

Myslím, že tak jako tak si hrozně vymýšlíme a že jsou to dobré boty! Díky za všechny rady!

chris_n
29. čer 2016

@2veverka podle me normalni

konidana
29. čer 2016

@2veverka to jsou ty obyč, ty také máme. Hodně jezdíme i na kole a to je ta tvrdší podrážka zase lepší.

2veverka
autor
30. čer 2016

Super, díky všem.

kagatkaga
30. čer 2016

za nás 100% keen....mám 2 holčičky a obě je nosí od nejmenší velikost až zatím do 33 máme koupené ....a i já 🙂Jsou super, hlavně se dají bez problému vyprat a my je nosíme i jako boty do vody a úplně ok. Byla to naše hlavní obuv na měsíční dovolené u moře a stále jsou jako nové 🙂 a vzala jsem je i k ortopedce a schválila nám je a vejdou se do nich i ortopedické vložky

blondynka400
30. čer 2016

@chris_n nemají pro vyloženě malé děti ideální opatek, patří mezi těžší boty a podrážka nepatří mezi nejměkkčí (CNX jsou na tom lépe, ale zase mají o něco užší špičku)

gepe
30. čer 2016

@blondynka400 jen maly dodatek, CNX jsou uzsi nejen jen ve spicce, ale az po klenbu, takze pro uzsi nohu jako takovou, vcetne nevysokeho nartu (i kdyz zalezi na vuli "utazeni"). A to same prave i CNX pro dospele. Idealni opatek = nepevny opatek ci jaky?.
@2veverka ty jsou klasik, CNX maji nizkou podrazku a i jsou mene robusni celkove.

blondynka400
30. čer 2016

@gepe ano nepevný.
Co se týče té šířky je to možné. Dcera má úzkou nožičku, takže jsem to neřešila, ale v té špičce je to viditelné.

chris_n
30. čer 2016

@gepe to si me ted nepotesila. zrovna jsem premyslela, ze bych mladeti vzala cnx boty a ona ma celkem bacule. Ale klasické keen jsou ji celkem dobře

chris_n
30. čer 2016

@blondynka400 tak me na tech sandálech nic pevného nepřijde teda. Ale asi je to muj subjektivní dojem

blondynka400
30. čer 2016

@chris_n teď maličko nechápu. Na jakých sandálech ti nic pevného nepřijde?

chris_n
30. čer 2016

@blondynka400 no na tech keenovych

gepe
30. čer 2016

@blondynka400 ja i mala mame uzkou nohu, vcetne nizkeho nartu. Ve spicce je to viditelne beznym pohledem v rozdilu mnozstvi "gumy", to ano. Jinak ty rozdily mam z osobnich zkusenosti. Opatek resit zde nebudu, nejsem podiatr 🙂
@chris_n vyzkouset v obchode osobne 🙂 normalni za me taky nejsou vubec spatny, taky je mame doma a zadny problem vcetne problemu s nohami, u dospelych ci male 😉 i ty "normal" lze ohybat i kdyz u detskych velikosti trosku hur, ale jsou stale ohebne i kdyz samo min nez CNX 😀 ale rozhodone to nejsou drevaky. A mj jsem zastancem nepaskove paty do tri let u ditete.

chris_n
30. čer 2016

@gepe mno budu muset no. Chtela jsem ji je vzit větší na pozdeji tady na MK. Líbily se mi uz v miminovskych velikostech, ale jestli jsou uzke, tak nevim nevim no.