Seznam, co koupit před narozením miminka. Máte

erunka
6. led 2007

ahojky, holky nemate nekdo seznam, co koupit nebo obstarat pred narozenim miminka? Pres kocarek az po vlozky do podrpsenky? Dekuji

kristi
6. led 2007

5 ks kojenecké body vel.56, nebo košilka 20 ks plen při výhradní používání papírových plen
1 ks rychlozavinovačka 80 ks plen při jejich výhradním používání
3 ks dupačky samet vel.56 1 ks nůžky na nehty
1 ks plymo do kočárku 1 ks nosní odsávačka
3 ks dupačky bavlna vel.56 1 ks hřebínek+kartáček na vlasy
1 ks deka do kočárku 1 ks teploměr do vody na koupání
2 ks kojenecký kabátek samet vel.56 1 ks vanička na koupání
1 ks anatomické vatové tyč. do uší 1 ks lehátko do vaničky
2 ks kojenecký kabátek bavlna vel.56 3 ks kojenecké lahve+dudlíky
1 ks igelitová plena do postýlky 1 ks termoobal na kojeneckou lahev
2 ks ponožky vel.10 2 ks šidítko
1 ks digitální teploměr 1 ks pouzdro na šidítko
1 ks capáčky 1 ks řetízek na šidítko
1 ks bačkůrky samet 1 ks koupel pro miminko
2 ks čepičky bavlna 1 ks šampon pro miminko
3 ks bryndáky 1 ks tělové mléko
3 ks žínky na koupání 1 ks krém na opruzeniny
6 ks tetra osuška 1 ks prsní vložky pro kojící maminky

V zimním období oceníte:
1 ks pytel do kočárku 2 ks punčocháče
1 ks zimní overal 1 ks rukavičky slebé bavlna
2 ks čepičky teplé fleece 1 ks rukavičky teplé fleece

Dále je samozřejmě nutný
1 ks kočárek 2 ks froté prostěradlo do postýlky
1 ks postýlka 1 ks peřinka+polštář do postýlky
1 ks matrace do postýlky 2 ks 2 dílné povlečení do postýlky

raculka
6. led 2007

Erunka,zkus prolétnout různé www stránky s dětskou tematikou.
Já Ti posílám jeden odkaz do IP,který mi přišel fajn. 😉

majka07
6. led 2007

ahojky erunka, dobrý téma, když každý něco připíše tak snad na nic nezapomeneme 😀 😀
Píšu všeobecně, někdo to třeba nepoužívá apod. a jen na co si vzpomenu...

takže mít pár oblečků na mimi, jak nové tak onošené, flašky, chrastítka, postýlka, vanička, lehátko, baby vak, klokanka, autosedačka, kosmetika pro mimi, plínky, kdo používá dudlíky, osušky, děčky, peřinky, vybavení postýlky, někdo polohovací lehátko do postýlky....
Jak si vzpomenu budu pokračovat nebo holky budou pokračovat:o)

majka07
6. led 2007

ty jo kristi to má v malíku 🙂 chválím...to bych asi taky měla začít co 😀 😀 😀

kristi
6. led 2007

majko, ja to opsala....kdyz na to tak koukam, tak snad mame vsechnoooooo

majka07
6. led 2007

no já když na to tak koukám, tak jen pár maličkostí a něco vůbec, jako dudlíky...a spoustu toho mám po sobě 😅 já spíš už kupuji něco většího, páč z těch malých brzy vrosteme a mám jich hafu 🙂

kristi
6. led 2007

majko, tak tak....

kajule
6. led 2007

Teda když tak koukám na ten seznam, tak už abych začala. 😉 😀

jess
6. led 2007

Je toho dost,co 😀 .A moje kámoška měla malou která měla problém s papáním a na jeden den ji nestačilo pět oblečení(košilka,kabátek,dupky),blinkala po každém jídle a ne pokaždé to stihla chytit do plínky.Takže jestli nakoupíte i něco většího do výbavy,doporučuji,vyprat najednou 😀 Já měla to štěstí že malá neblinkala vůbec,poprvé když byla nemocná,a ani se mi nestila prokakat,já furt přebalovala 😀 ,a to jsem měla věcí připravených kupu.Asi je to známí zákon schválnosti,kdo připravý nepotřebuje,kdo ne ,tak naschvál by to potřeboval🙂.Doufám že to budu brzy chystat znova taky 😉

alcatko.j
7. led 2007

Tady je neco z toho, co jsem nasla ja 😉 Ale berte to s rezervou, nektere veci mi prijdou zybtecne 😉

Oblečení:
8 ks body(4 ks s krátkým rukávem + 4 ks s dlouhým rukávem)…vel.56,62
8 ks dupačky, vel.56,62
3 ks teplejší dupačky,vel.56,62
2 ks overalek na spaní,vel.56,62
4 ks kabátek nebo svetřík, vel.56,62
3 ks slabá kojenecká čepička(madeira, bavlna)
3 páry bavlněných ponožek,vel.10
1 ks kojenecká čepička(úplet)
2 páry rukaviček
1 ks bačkůrky
2 ks bryndáček
soupravička do porodnice
rychlozavinovačka

Přebalování
7 ks papírových plen na 1 den(velikost new born)-2-5 kg
20 ks klasické látkové pleny
vlhčené ubrousky na zadeček
6 ks žíněk na mytí(3 ks jiné barvy na obličej + 3 ks jiné barvy na tělíčko)
přebalovaní podložka(molitanová třeba)
zvláštní koš na použité pleny(ať nám to nesmrdí pod nosem)

Lékarna a drogerie
Optal-na očička-nepoužívat borovou vodu, nejlepší je převařená kojenecká voda
Líh-na pupíček + buničinové sterilní čtverečky
Fialka-nemusí, když tak posléze-na na moučnivku apod
Řepíková mast-do porodnice na drobné ranky po šití apod.
Gel z dubové kůry(olejíček Mitra od Nobilis)-do porodnice , na konečník, hemeroidy
Pityol-na zadeček, pomocník při opruzeninách
Puralan- na prsa,drobné poranění apod,nebo vepřové sádlo po každém kojení-do porodnice
Lecitin-podpora na uvolnění mléka-do porodnice
Teploměr-rychloběžka
Nůžky na nehty s kulatou špičkou
Klobouček na kojení-do porodnice
Dudlík-kytička, dát dítěti asi 3 den po porodu, až vyzvrací plodovou vodu-do porodnice
Sterilizační roztok Chicco
3x jednorázové poporodní síťované kalhotky+ poporodní vložky-už i do porodnice
vložky do podprsenky
kojící podprsenka-2 ks
čtverečky z buničiny
Bepathen na zadeček nebo mamince na prsa nebo Rybilka-už i do porodnice Bepathen
Čaj pro kojící matky
Na prdíky –fenyklový čaj(max 2 hrníčky denně pro maminku),nebo na masáž bříška kapičky Sabsimplex
Něco na mazání tělíčka-Excipial, modrá indulona, olivový nebo slunečnicový olej,
Na koupání nejlépe čistá voda, na umytí zadečku obyč.mýdlo(Nela batole.,Nivea)
Na potničky-extrajemný krém od Sebamedu
Odsávačka na rýmu

Pro maminku
1x župan-i do porodnice
2x noční košile, abych mohla kojit-už i do porodnice
hygien.vložky-i do porodnice
vložky do podprsenky-už i do porodnice
2x podprsenka-i do porodnice

Další věci
kojenecká láhev-125 ml.
Sterilizátor na lahvičky(např.od Aventu-celá operace trvá 12 minut)
Ohřívačka na láhve-Avent
Monitor dechu-např.Nanny
Elektronická chůvička
Kloboučky na kojení
Odsávačka mateřského mléka
2 dudlíky
3 bryndáčky1 baleni dětské výživy pro novorozence(Nutrilon nebo Hamilon)
odsávač mateřského mléka


Koupání
Vanička
3 osušky(velmi dobře poslouží i velká silná plena)
6 ks žíněk(3 ks jiné barvy na obličej+ 3 ks na tělíčko)
kartáček na vlásky
teploměr do vody
teploměr rychloběžka
nůžtičky s kulatou špičkou
nosní odsávačka
vatové tamponky nebo tyčinky
kartáč na mytí lahviček
lehátko do vaničky

Nábytek a lůžkoviny
Postýlka-60x130 nebo 70x 140 cm+ matrace(hypoalergení-kombinovaná s kokosem)
Komoda na oblečení a věci
Přebalovaní pult
Rychlozavinovačka
Přikrývka do postýlky
2 ks povlečení
3 ks prostěradlo
nepromokavá podložka do postýlky(z obou stran bavlněná a igelit je vevnitř)
podložka na přebalování
dětská deka 2 ks(na přikrytí a do kočárku)
20 ks plen pod hlavičku a na utírání pusinky

Kojení a krmení
Vložky do podprsenky(bavlněné, hratelné, 3 páry)

Kočárek a vybavení
Hluboký kočárek
Peřinka a povlečení
Prostěradlo
Fusak
Deka
Siťka proti hmyzu
Pláštěnka
Autosedačka(0-13 kg)
Skládací cestovní postýlka

baruna
7. led 2007

Super seznámky. Jen některé věci mi přijdou zbytečné. Např. lahvičky, odsavačky, teploměr do vany apod. To jsou zrovna věci, které kupovat nebudu. Lahvičky a dudlíky určitě od někoho dostanem a odsavačku a podobné koupím, až když to bude potřeba. Stejně tak peřinky a povlečení. Ty se ze začátku taky nepoužívájí.

jess
7. led 2007

barunka: Je fakt že je tam dost věcí co nejsou nutné,ale odsávačku do nosíku bych si koupila,co když ti nachláddne nebo nějaká alergie v noci nebude moct dýchat,to bych radši měla při ruce.Tepoloměr do vany ten je asi na nic,já se raději irientuji podle sebe,ale peřinka je taky důležitá,mimi v ní cítí bezpečí,nikdo mu neublíží,není mu chladno.Je to pro mimi lepší,jsou klidnější,cítí se tam prý jak v bříšku 😀 ,tam byli taky natěsno 😉 .To je ale jen můj názor,druhým jejich neberu 😉

baruna
7. led 2007

Jess - já se moc seznamy neřídím. Prostě jsem se vyptala kamarádek s dětmi, co a jak. A zrovna odsávačku koupíš v každé lékarně, stejně tak lahvičky a takový ty blbiny, takže to fakt neřeším. A mimčo bude chrnět v zavinovačce nebo pod fleesovou dekou. Nekupovala jsem ani peřinky do kočárku, prý fusak nebo deka bohatě stačí.
Stejně tak nekupuju kosmetiku. Pouze Rybalku na zadeček a obyčejný olejíček. Dle rad zkušených nic ostatního není potřeba.
Já bych tu radši uvítala právě zkušenosti maminek, co a jak a třeba i to na co si dát bacha a tak.

musko
7. led 2007

Ahojte!
Už som si to tu raz úspešne zmazala 😀, tak repete......
Do porodnice nezabudnite čajík pre kojace mamky - ja som mala od Lerosu, bol výborný, malý mal lepšie prdíky....Na popraskané bradavky je dobrá Cicaderma - homeopat. krém, aj na zadoček pre mimi, alebo Bepanthen.No, na kúpanie Seba-med kúpeľ, na natieranie Lipolotio( na johnson je strašne veľa alergií, my sme sa osypali v porodnici).No a monitor dychu Nanny je pri donosenom a zdravom mimi podľa mňa zbytočná investícia, radšej si požičajte....Ale podľa mňa stačí podložiť postieľku, alebo kolísku pod hlavou - my sme dali pod nohy knižky - encyklopédie....

doubek
7. led 2007

Ahoj, jaky je rozdil mezi elektronickou chuvickou a monitorem dechu? Chci si koupit monitor dechu, ktery signalizuje,jestlize je nejaka dechova anomalie. Diky za odpoved.

adusum
7. led 2007

Elektronická chůvička jsou vlastně dvě vysílačky...Jedna je u miminka v postýlce, kočárku....apod. a druhá u maminky, no prostě v ní slyší , když se mimi vzbudí a pláče.
Monitor dechu - je to taková dečka ,k terá hlídá dýchání miminka, kdyby se dusilo, přestalo dýchat, monitor to zachytí a začně pípat...

Chůvičky se vyplatí zvlášť pokud bydlíte v patrovém domě, máte zahradu,...monitor dechu kupovat nebudu - u prvního jsem to také neměla..(chápu to třeba u mé kamarádky, které se narodila předčasně holčička a ta kvůli nedozrálým plicím s dýcháním měla problémy s dýcháním...), u zdravého mimi to podle mě není třeba..Ale to je každé maminky vlastní názor.Pokud díky tomu bude klidněji spát, beze všecho to kupte! 🙂

doubek
7. led 2007

Diky za odpoved. Ja jsem se ptala v obchode, kde meli ty chuvicky a mozna, ze existuje neco jako dva v jednom, protoze jsem se ptala prodavacky, jestli existuje neco, co mne bude avizovat spatne dychani a ona rikala, ze se jmenuje andel a myslim si, ze slysis mimino, kdyz se vzbudi a jeste hlida dech. Kolik asi stoji jenom ry chuvicky?

girl.misel
7. led 2007

doubec chůvičky se pohybují v různách cenových relacích.já sem sehnala chůvičky za 1100kč jsou od philipsu.záleží také na značce

doubek
7. led 2007

diky girl.misel 🙂

jess
7. led 2007

girl: A ty hlídače dechu-nanny,stojí nové kolem tří tisíc,tu jsem měla já.Ale prodávají je lidi i po miminku tak za poloviční ceny.

doubek
7. led 2007

A byla jsi spokojena? Takze jenom hlida dech, nebo i slysis, kdyz se mimino vzbudi?

girl.misel
7. led 2007

myslím že nanny je zbytečná věc pokud mimčo neni narozený dřív nebo má nějaké potíže,pak bych si ho koupila ale jinak ne.říká se že matka nikdy nespí tak tvrdě aby neslyšela mimčo dýchat

jess
7. led 2007

To jen hlídá dech,měla jsem problémové těhotenství,tak jsem měla strach,a navíc je plno případů umrtí novorozence,tak jsem to chtěla pro jistotu.To má jen diodu,,která bliká,a když přestane dýchat,tak asi 14sekund pípá-hlasitě,za tu dobu prý mimi může přijít samo k sobě,že u novorozenců je to normální,že někdy se zapomemou pravidelně nadechnout,a když se nerozdýchá spustí alarm,takže nehrozí,že si mamča nevšimne,že mimi nedýchá. 😉

doubek
7. led 2007

Ale kdyz ho mas v loznici a ty jsi v kuchyni, slysi pres chuvicku dech?

kacabacka
8. led 2007

mě by třeba zajímalo, na co jsou potřeba lahvičky? Je to jen pro jistotu v tom případě, že by dítě bylo krmeno umělou výživou nebo je to potřeba i když se normálně kojí?

karotky
8. led 2007

Ty lahvičky jsou pro případ,že by mimi chtěl krmit manžel a tím pádem bys Kačko musela odstříkávat.Lahvičky koupím a ž po porodu,podle toho,jestli budu mít mlíko nebo ne.Občas se taky děti dokrmujou um.mlékem,když je mámlo mateřského.

ladunka
8. led 2007

kacobacko, při kojení se nedoporučuje používat ke krmení lahvičky. Miminku se z lahve pije snadněji než z prsu a mohlo by začít prs odmítat. Pokud se krmí mateřským mlékem jinak než z prsu, používají se hlavně ze začátku různé vymakané metody, aby se miminko muselo namáhat - např. do pusinky se mu strčí prst a pokud miminko z prstu "saje", stříká se mu zároveň mléko do pusinky stříkačkou.. Nicméně lahvičky by se mohly hodit třeba na uchovávání odstříkaného mléka, je třeba si dát ale pozor, aby lahvičky byly uzpůsobené k uložení do mrazničky. A kvůli objektivitě musím říct, že moje kamarádka svoji holčičku kojila a po kojení ještě dokrmovala umělou výživou z lahve a holčička se neodstavila 🙂
Já plně kojím, mám láhev, kterou mi po porodu darovala kamarádka, a nepotřebuju ji k ničemu.

kacabacka
8. led 2007

ladunka: díky za vysvětlení, taky jsem si právě řikala, na co lahvička, když se dítě kojí, že si pak zvykne na tu láhev a nebude chtít pít z prsu. A neni třeba jednodušší než kojení odstříkat odsávačkou mléko do lahvičky a dítě by pilo pořád jen z lahve, bylo by to řešení popraskaných a pohmožděných bradavek, nebo ne?

ladunka
8. led 2007

kaco, určitě není 🙂 Moje zkušenost je taková, že 1. popraskané a pohmožděné bradavky jsou záležitostí cca dvou týdnů, pak si tkáň zvykne 2. pro mimi je bradavka v puse přirozená, rozhodně normálnější než láhev, prso je teplé, miminko je při kojení přitulené u mámy.. 3. nejlepší odsávačka na světě je miminko, saje nejefektivněji a je menší nebezpečí retence mléka a zánětů prsu, 4. prsa nemusíš desinfikovat, starat se o teplotu mléka v nich, no a za 5. aspoň pro mě je kojení moooc příjemné 🙂

protea
8. led 2007

Jestli vám do toho mohu vstoupit, Kacabacka a co ten tělesný kontakt mezi matkou a dítětem při kojení?
Ten je asi hodně důležitý, neeeee.
Takhle by o něj mimčo přišlo, kdyby jsi jen odstříkávala a krmila flaškou.