Seznam věcí pro zimní miminko. Poraďte

campi
14. črc 2008

Nemáte někdo po ruce přehlednou tabulku s výbavičkou pro miminko narozené v zimě? Něco jsem vygooglovala, ale většinou tou bylo nějak nepřehledné.

berunka
14. črc 2008

podivej se do albicka k uzivatelce spetra,ma tam super tabulku s novorozeneckou vybavickou 😉

berunka
14. črc 2008

campi to uz ted davas dohormady vybavicku?ja zacnu az tak v zari/rijnu 😀

ilci
14. črc 2008
ilci
14. črc 2008

ještě jsem zapomněla dopsat, celkem zajímevé povídání k výbavě jako takové
http://www.nunynek.cz/vybava/

pattie
14. črc 2008

Holky a co nějaká kosmetika pro mimčo? Mám sice seznam, ale absolutně nevím, na co se co používá.... Koupila jsem dneska klasickej zásyp (i když nevím na co je dobrej, jestli na zadeček????), ale kamarádka má v seznamu "dětský krém se zásypem", no prostě v tom mám pěknej hokej.... 😉

campi
autor
14. črc 2008

Berunka: nee, nedavam, nemam na to ani moc náladu, ale v srpnu jedeme do Rakouska, tak bych před tím chtěla projít seznam s kamarádkama, aby mi řekly, co je důležitý a co je nepodstatná blbost a pak se v Rakousku mrknu na ceny (jestli se mi bude chtít). Taky je třeba trochu naplánovat finance a vytvořit seznam pro prarodiče, aby nezačali nakupovat něco, co třeba dostanu od těch kamarádek.

campi
autor
14. črc 2008

Pattie: kosmetika je asi pekná věda -

"K tomu bych jako další vychytanou věcičku doporučila od firmy Bioderma mycí přípravek Atoderm moussant, který naprosto precizně, bez jakéhokoliv dření dětského zadečku odstraní tzv. smolku. Kdo už dítko má, tak ví, jak těžké je smolku z dětského zadečku odstranit a jak často to končí prvními odřeninkami, kdy se maminka snaží zadeček miminku očistit."

nunynek ma na strankach hezky veci🙂

berunka
14. črc 2008

tohle je diskuse celkove o vybavicce pro miminko a vypada to docela dobre.

gedren
14. črc 2008

Na smolku staci vobyc vlhcenej ubrousek 🙂 Ale drhnout z latkovy pliny nebo hadrovy zinky bych ten asfalt fakt nechtela! 🙂

minea
14. črc 2008

Smolku jsem poprvé ze zadečku drhla v noci, pár hodin po porodu a ještě k tomu skoro potmě, protože jsem nevěděla, kde je vypínač 😀 . No a musela jsem vystačit s vlhčenejma ubrouskama 🙂.

Mám ryze zimní miminko, z porodnice přivezené v prosinci, takže pokud máte specifické dotazy, ráda odpovím.

katchula
14. črc 2008

minea: ahojky, měla bych na Tebe dotaz. Jakou velikost takových těch zimních overálků mám koupit? Mimčo čekám začátkem listopadu a nevím zda začít až na velikosti 62 nebo to je už moc velký? Škoda, že člověk dopředu neví jak bude mimi velký 🙂

pattie
15. črc 2008

díky za odkazy na tu kosmetiku 😉 jdu studovat!!!
Katchula: čekám mimi v září a overálky (na zimu, fleesové) mám většinou vel 68. Jak říkají kamarádky, v nejhorším zahnu rukávy...

minea
15. črc 2008

Katchula, tady je to opravdu babo raď 😅 , protože fakt záleží na porodní váze. Moje mimi mělo 2,9 kg, ale paní, co byla se mnou na pokoji, porodila holčičku 4,2 kg (dostala jsem od ní balík plen, protože jí byly malý 😀 ). Velikosti oblečků malá měla 62=3m, 68=6m. V té nejmenší velikosti jsem neměla nic nakoupeno, začínala jsem na 62 s tím, že to nevadí, když to bude o trochu větší. Ukázalo se ale, že to vadí, protože novorozenec je tak mrňavej , že jakýkoli plandání nebo ohrnování oblečků ho při těch všech vrstvách strašně obtěžuje. Hlavně u zimních věcí - ohrnula jsem rukávy u zimní bundičky a výsledek byl ten, že už skoro nešla prostrčit ruka. V zimní kombinéze mi tak plavala, že jsem ji nakonec vůbec nevyužila, protože jsem najela na systém: bodýčko, ponožky, overálek, zimní bunda nebo fleece kabátek, rukavice, čepice, zabalit do dečky a šup do fusaku.
Jenže v těch velikostech se fakt nedá radit, vím, že moje dcera je spíš menší, poradit můžu jen to, že je pro všechny lepší, když ta velikost miminu dobře sedí, i kdyby z toho za tři týdny vyrostlo. Lepší je asi něco si v obchodech vytipovat a jít to koupit až po porodu.

johanda
15. črc 2008

katchula - já měla prosincové mimi, 2,6 kg, overálek 62, holce byl větší, ale zase se do něj dobře oblíkalo. Záleží na střihu.

ilci
15. črc 2008

já taky začínám oblečky na 62, mimčo prý bude po nás delší
na zimu kombinézku ještě nemám, ale já bych spíš koupila (pro mě) 68
ale možná budu vrstvit jako minea 😉

bustik
15. črc 2008

Tak já mám tedy i pár věcí v 52 (počítám, že budeme mít menší mimčo), ale spíš začínám na 58. 62 mi přijde už dost veliká na dubačky a body, na kombinézu nevím, ale tu bych klidně koupila až po porodu 😉

ilci
15. črc 2008

busti, tak u nás je číslování 50 - 56 - 62 atd.
někteří výrobci mají 56 pro novorozeně a 62 pro 0-3m
já to teda beru spíš citem
mě i prodavačky říkají, ať 56 nekupuju, i kámošky, že to většinou už děti neoblekly, ale samo záleží na velikosti mimča 😉

marci
15. črc 2008

já teda koupila několik kousků i v 50 - jestli bude malej po mě, tak bude i v tom plavat🙂

campi
autor
15. črc 2008

Sousedka ma asi 30 bodýček na velikost 0-3 měsíce! Nějak se jí to sešlo, něco koupila sama, něco přivezla švagrová z Británie, něco tchýně... Má rodit za cca týden a potom si k ní zajdu jako do obchodu a vyberu si věci pro naše mimčo. Z toho jsem taky nervozni, že nevím, jak velké věci nakoupit.

minea
15. črc 2008

Velkým oříškem byla u nás taky čepička, na to se těhulky připravte, že ne každá, co se prodává, se dá skutečně použít. Vybírejte tak, aby měla dobře vymyšlený střih - sešitá z více dílů, perfektně vytvarovaná, aby měla ploutvičky přes ouška, obkreslovala obličej bez zbytečných průduchů a aby měla neškrábací šňůrku. A to mě přivádí k dalšímu tipu - funkční termoprádlo - úžasná věc pro zimní mimina! Právě tahle čepička byla nakonec nejvíc nošená.

http://www.promi.cz/?c=p&id=549
naťukejte do objednávky kód 802574, hodí vám to slevu 😉

campi
autor
15. črc 2008

Minea: to funkcni termopradlo je uzasny.

ilci
15. črc 2008

o termoprádle jsem taky uvažovala, když jsem šla kolem obchodu, kde ho prodávají 😉

campi, tak to máš dobrý - jako do obchodu 😀

marci a jak jsi malá? já četla, že 50 je spíš pro předčasně narozené, ale osobní zkušenost teda nemám
my máme i podle utz delší mimčo a jestli bude i po tatínkovi vychrtlý .....

katchula
15. črc 2008

Holky díky moc 🙂 Je to teda fakt věda, já mám zatím asi 4 ks ve velikosti 56 (2 body, mikinu a dupačky myslím). Jinak jsem se zaměřila spíš na vel. 62. Ale moc toho zatím nemám, doufám i něco podědím od švagrový, měla 2 kluky a my čekáme taky kluka.

Minea: to jsem vůbec nevěděla, že se pro miminka taky dělá termoprádlo.

Jinak doktor mi pokaždé (i dnes) říká, že mimčo mám spíš menší. A já i přítel jsme spíš drobnější postavy a i jako mimina jsme byli drobný (já měla 2800 g).

bustik
15. črc 2008

Ilci, asi máš pravdu s těma velikostma, si to číslování snad nikdy nezapamatuji 😅
Tak já doufám, že bude mimčo po nás - já 2,6 a manža 2,8 tak snad nemá být po kom cvalík 😕
Ale v té 56 toho mám docela dost, kamarádce se všechno zdálo maličké, tak kupovala taky od 62 a pak prcek neměl první měsíc co obléknout i teď má teprve těch 56/62 (jak u čeho).

marci
15. črc 2008

Já měla při narození 2,5 kg (domů mě propouštěli s 2,3). A malá jsem doteď - cca 152 cm. Pokud bude mimouš po manželovi tak bude větší, pokud po mě, tak 50 užijem 😉

campi
autor
15. črc 2008

Manzel mel neco pres 4 kila... Se divim, ze tchyni nezabil, je velmi drobna. Ja neco pres 3. Tak myslite, ze je porodni vaha priblizne dedicna? To abych zasla do obchodu k sousedce az po porodu!

campi
autor
15. črc 2008

A budete chodit s mimisama v zimě hned ven, kdyz budou donošený? Nebo je na to nějaký omezení..?

berunka
15. črc 2008

s donosenym miminkem se ven muze pokud neni vic jak minus 5 stupu a muze se jen tak na 10 - 15 minut,teda aspon myslim tak nejak to je