Seznam věcí z kosmetiky a lékárny, než se malý narodí

hankatrdlinka
4. kvě 2014

Maminky, mohla bych vás poprosit o seznam věcí z kosmetiky a lékárny apod, které bych měla mít, než se malý narodí???? Zatím mám toto...viz foto a mini balení Sudocrem (cca 10g)...moc děkuji. Hanka

anetaji
5. kvě 2014

No to sice nebylo,ale taky dnešní doba a jiné děti ;) Trochu se to posunulo a když už to tu je,tak proč to dítěti nedopřát,stojí to pár korun ;) Vaničku osobně nepoužívám i kdy jí mám doma ani jednou jsem jí nepoužila :D Chtěla jsem si užít kontakt Dítě-matka,je to nejlepší než ho položit do vody na nějaké lehátko a chlejstnout na něj občas vodu :D Samozřejmě rozhodnutí co miminku koupíš je na tobě ;)

l.ucka
5. kvě 2014

Jinak k tomu koupání, nám dr říkala, že není třeba používat "saponáty" na dítě častěji než 1x týdně. Je to zbytečné. Myli jsme jen vodou a jednou týdně,když jsme myli vlásky, umyli jsme i zbytek těla. A je fakt, že dcera neměla vůbec problém s nemocemi, opruzeninami... Prý se přílišným mytím smývá ochranný film a narušuje se imunita. Tohle platí jen pro mrňata, která jen leží, tedy s stejně nemají kde zamazat, kromě vylučování 🙂

l.ucka
5. kvě 2014

S tou vaničkou to u nás bylo stejné. Koupili jsme i s tím lehátkem. Ale dceři se to nelíbilo, tak jsme praktikovali mytí ve sprše. Jeden ji měl v ruce a druhý myl - na začátku, když jsme byli neohrabaní 🙂))

anetaji
5. kvě 2014

l.ucka Já měla savičky od Farlina, fungují stejně jako bradavka a kojenci nejsou údajně "zmatení", když jim dáš jednou z prsa a jednou z lahvičky. Je to dobré i v létě, když třeba potřebuješ dodat ještě vodu nebo čaj přes lahvičku. Je fakt, že u dcery s touhle savičkou nebyl problém. A když už byla větší, jen jsem zvětšila dírku nůžkami emoticon

Přesně tak,já teda používám od Aventu teď je to novinka,mají stejný tvar jako prso a není tudíž problém přejít nebo to občas střídat ;) A samozřejmě budeš muset miminku dávat kojeneckou vodu či čaj aby mělo přísun tekuti kor v létě ;) Existují fenyklovy a ještě jeden čaj a ty jsou od narození ostatní jsou od uk.4měsíce.Čím dřív si miminko naučíš pít vodu či neslazené čaje tím líp aspoň potom nebudeš uset zakládat diskuze až budeš zoufalá,že ti mimísek nepije vodu ani čaj ;)

hankatrdlinka
autor
5. kvě 2014

@l.ucka Jo no, to jsem taky slyšela, že se nemá koupat každý den, asi to tak budu praktikovat, max dupu opláchnout pod umyvadlem...Pár fotek jsem viděla a vypadalo to fajně 🙂.
A tu vaničku chci z Ikey, je tam taková bílá se zeleným dnem, je praktická, žádné kachničky, panáčci apod, takže ji pak v pohodě použiju na další věci....prádlo apod....a navíc je cenově výhodná...Lehátko jsem koupila tady na bazárku na 40Kč, takže pokud to nebude ok, nebude mě to tak trápit.....
Vždycky jsem si představovala, že budu mít nové věci apod, ale zjistila jsem, když došlo na věc, že kupovat nové a DRAHÉ je naprosto zbytečné.....samozřejmě, že něco nové být musí, ale většina může být klidně po jiném mimi...a do budoucna chci ještě jedno, takže to hned nebudu posílat dál, ale nechám si to.

anetaji
5. kvě 2014

Obecně ale mají spíš víc kluci problém s exémy atp takže u kluků je to jiné koupání než u holčiček 🙂 Ale třeba budeš vyjímka 🙂 Jinak ještě se ti bude třeba hodit odsávačka mléka,já jí dost ocenila,když malá neměla hlad a já umírala bolestí :D

hankatrdlinka
autor
5. kvě 2014

@anetaji Takže hned ze začátku můžu dávat vodu nebo čaj???? Hned od narození????

hankatrdlinka
autor
5. kvě 2014

@anetaji a co když ji nebudu potřebovat a jak poznám, že ji potřebuju???
A co je u kluků jiné než u holek s tím koupáním???

l.ucka
5. kvě 2014

Odsávačku jsem měla také. Je jich víc druhů, mně se osvědčila od Farlina (může být Avent, Madela...), manuální. Dobré bylo, že tu lahvičku šlo použít pod savičku. Tedy bych se držela značky lahviček, které máš. Ještě jsem pak koupila nějakou v akci v Tescu, ale ta měla tak tvrdou tu přisavačku, že jsem myslela, že umřu 🙂 Odsávačka se mi hodila i když jsem potřebovala někam odběhnout, aby mohl nakrmit tatínek 🙂

l.ucka
5. kvě 2014

Vodu budeš dávat jen tehdy, když bude mít propadlou fontanelu na hlavě (to Ti vysvětlí pediatr) 🙂

hankatrdlinka
autor
5. kvě 2014

@l.ucka já se toho nějak bojím....že to bude bolet nebo tak.
Já nevím, jsem z toho trochu nervózní, ale neumím si představit, že bych měla vymačkávat mléko rukama ☹...
A ty MAM lahvičky neznáš???

l.ucka
5. kvě 2014

Hlavně klíííííd 🙂 Uvidíš, že po narození vše velmi rychle poznáš sama. Navíc na začátku budeš u pediatra na prohlídkách tak často, že Tě vždy na vše upozorní. Budeš mít doma kojeneckou vodu a když bude třeba, dáš ji. Nebo víc nakojíš, když to půjde 🙂 Na podzim a v zimě ji ale určitě potřebovat nebudeš, když budeš kojit 🙂

anetaji
5. kvě 2014

@hankatrdlinka
Přesně tak Hančo,hned od narození je fenyklový a ještě jeden mrknu se ti na balení ; já osobně používám bio stojí v lékárně 56kč a je tam dost sáčků ;) tyto dva čaje se dají použít od narození a kojenecká voda taky ;) musí mít mimísek dost přísunu tekutin i když budeš kojit.No to poznáš Hani neboj se 🙂 prostě budeš mít nalítá prsa a budeš je mít tvrdá až se ti kojení rozjede a ta bolest je nesnesitelná nebudeš ani spát :D ale já tě nechci strašit,když odsaješ je to pohoda 🙂 A jak píše Lucinka,budeš moct odsát a použije to tatínek a bude moct nakrmit když ty si budeš potřebovat odskočit či odpočinout 🙂 A osobně jsem používala manuáln Avent mám od ní i lahvičky.......Tak kluci většinou trpí na exémy a různé vyrážky i koupací tetka mi to v porodnici říkala 🙂

anetaji
5. kvě 2014

Přesně 🙂 Hlavně klídek,není potřeba se stresovat 😎

l.ucka
5. kvě 2014

Neznám, ale když na ně koukám, vypadají úplně normálně 🙂 Každé dítě je jiné a potřebuje něco jiného. A výrobci se snaží, aby to dětem vyhovovalo. Dokup nějakou savičku, která je pro novorozence a určitě bude také vyhovovat. Když ne, dáš vodu v případě potřeby na lžičku 🙂 Koupit jinou lahvičku (savičku) můžeš vždy...

hankatrdlinka
autor
5. kvě 2014

@l.ucka
@anetaji holky moje 🙂, super debata je s vámi....moc jste mi pomohly a já jsem za to ráda 🙂.
Njn asi začínám trochu vyšilovat, když se blíží to stěhování, nemám žádnou komodu na věci pro malého, nemám vše dokoupeno, nevím, kdy si chystat nějakou tašku, kdyby náhodou, jakou porodnici a a a a a....ani nevím, co všechno 🙂 😝 a co hlavně, nejsou peníze ☹
Díky bohu, že nemusím kupovat postýlku a cestovní postel, fusak mi půjčí kámoška

anetaji
5. kvě 2014

@hankatrdlinka
není vůbec za co Hani ;) pokud budeš mít nějakej dotaz určitě ti poradíme 🙂 od toho tu ta stránka je.Kdyžtak to sem šoupni ať nemusíš zakládat další diskuzi zbytečně.

Ale hlvně klídek a pohoda 😎 😎

hankatrdlinka
autor
5. kvě 2014

@anetaji Klídek není moje silná stránka 😀, celkově jsem typ, co neumí hodit věci za hlavu, všechno řeším a přemýšlím apod.....někdy si připadám jako cvok....už teď se těším a přemýšlím nad dovolenou příští rok 😀😀

anetaji
5. kvě 2014

@hankatrdlinka
já jsem úplně stejná dokud nemám vše tak jak by to podle mě mělo být nejsem klidná :D
Ale tak lepší než být lempl a kašlat na to 🙂
Kdybych měla kluka,tak ti něco prodám levně,ale já mám bohužel 2 baby :D :D spousta blbostí se dá dokoupit za chodu hlavně že ude mít mimčo co na sebe a do čeho zabalit zadek :D :D

gosa22
5. kvě 2014

@hankatrdlinka v žádném případě nedávat vodu od narození...jen kdyby bylo příšerný vedro nad aspoň 35 st...a to se dává jen jedna dvě malinké lžičky...jinak počkat s vodou až k příkrmům...opravdu není nutné řešit věci tak dopředu, uvidíš, co bude třeba časem 😉
a za mě teda dubovku na 1000 %...ale ne ten gel ani mast...nejlepší je dělat si koupel, každý večer se opláchnout...hned po porodu, vše se začne stahovat a hojit mnohem rychleji...kdybych to tenkrát věděla, mohla jsem si ušetřit 3 týdny trápení s nehojící se ránou...pak mi můj gyndař poradil a do týdne to bylo dobrý...
a co se týče Bepanthenu...nám se neosvědčil, drahý je jako blázen a stejně nehojil tak rychle, jak jsem si představovala...naše mudra nám poradila Imazol a naprostá paráda, hojí snad přes noc 😉 ale holt nemá takovou mediální propagaci a zajímavý obal...funguje ale mnohem líp
na bradavky je skvělý Avent krém (ale hodně drahý, skoro zbytečně...fajn je i krémik z DM té jejich značky, splnil svůj účel a nebyl o nic horší než drahý Avent) 😉 😉 😉

anetaji
5. kvě 2014

@hankatrdlinka
je to podle toho jaké máš dítě ;) pokud budeš mít tak nenasytné jako já,tak mu budeš dávat vodu či čaj od narození ;) Stejně pokud příjdeš k dr.s tím že má dítě bolesti břicha a koliku,tak ti doporučí nejlépe fenyklový čaj (je dobrý na prdíky) Takže rozhodně bych na to nezanevřela,ale je to podle tvého uvážení ;) lépe naučit dítě na vodu či čaj,než aby jsi s tím bojovala až v létě a potom brečela,že jsi nezačala dřív 🙂 Nechat ho cucnout třeba hodku před jídlem ať si zvykne.Já taky plně kojím a dcera toho vypije i tak dost.První dcera na to nebyla naučená a potom jsem měla v létě celkem peklo s pitným režimem 🙂

hankatrdlinka
autor
5. kvě 2014

@gosa22 jo taaaak, takže voda při velkých vedrech...já to zatím nechám jen na tom kojení a pak to budu řešit, těch informací je na mě nějak moc 😀

hankatrdlinka
autor
5. kvě 2014

@anetaji sama jsem zvědavá, jak to všechno bude.....jak jsem psala gosa22, těch informací je na mě moc, takže bych měla asi trochu zvolnit.....
oblečení mám, plínky do začátku taky, spinkat bude mít taky kde, takže se to doladí všechno časem 😉

anetaji
5. kvě 2014

@hankatrdlinka přesně takže nohy nahoru a klídek 🙂 užij si mimíska v bříšku 🙂 krásný večer vám oběma 😅 😅