Seznam věcí z kosmetiky a lékárny, než se malý narodí

hankatrdlinka
4. kvě 2014

Maminky, mohla bych vás poprosit o seznam věcí z kosmetiky a lékárny apod, které bych měla mít, než se malý narodí???? Zatím mám toto...viz foto a mini balení Sudocrem (cca 10g)...moc děkuji. Hanka

mafeska
4. kvě 2014

Přebalování:
jednorázové plenky
vlhčené ubrousky
sudocrem nebo bepanthen mast
přebalovací podložky

Koupání (dle své zkušeností):
tuhé mýdlo
tělové mléko
šampon (na začátek není potřeba)
vatové tyčinky
nůžky na nehty
teploměr do vody
kartáček na vlásky

Lékárna, jestli myslíš fakt lékárnický věci tak:
zmíněný bepanthen
líh na pupík
digi teploměr
a koukám že budeš mít letní mimi tak i opalovací krém

Dětské potřeby:
dudlík
láhev

Víc mě nenapadá, snad jsem torchu pomohla 🙂

gosa22
4. kvě 2014

jestli můžu doporučit...přikoupila bych plenky Newborn - to malé balení, tyhle od 3 kg jsou větší (byť jsou váhově blízké novorozeněti)
my měli 4 kg obříka a měl ty jedničkové (1) asi 14 dní 🙂
a taky se mi osvědčil starý dobrý pudr - nakoupila jsem taky masti na zadeček a po odzkoušení x druhů jsme skončili stejně u pudříku, pořád se nám po krémech zapařoval zadeček, pudr to krásně vysuší...takže bych přidala i to...jinak poctivá výbavička 🙂

hankatrdlinka
autor
4. kvě 2014

@mafeska moc díky., ale co třeba na rýmu, nachlazení a tak, to není potřeba??? Hodně jsem to viděla....

hankatrdlinka
autor
4. kvě 2014

@gosa22 Díky moc, pudr tam mám taky nějaký, používala jsem ho já na stehna, když jsem měla třeba sukni, vždycky se mi odírala ☹ ☹, ale ty plenky chci ještě přikoupit....a kolik balení...to, co mám má 108ks...slyšela jsem dobré ohlasy na Albert pleny...ty Pampers byly v akci, jinak bych je nebrala, jsou drahé jak sv...

mafeska
4. kvě 2014

@hankatrdlinka do výbavy jsem nekupovala nic, až když to bylo opravdu potřeba. Ještě jsem si vzpomněla na odsávačku rýmy co připojíš k vysavači, super věc, určitě časem využiješ 🙂

s těma plenkama, měla jsem jeden balík vel. 1 a pak už dvojkové. Měla jsem pampers rpemuim care (slevové kupony od kamarádky 🙂 )

terezapetrova
4. kvě 2014

@hankatrdlinka podle me zrovna plenky počkají az bude dite na svete, max nejake do porodnice, ale az když je dite na svete tak vis jakou vel potřebuje, my třeba nakonec mohli ze zacatku kupovat jen v porodnici protože jinde byly pro neodnosene deti tezce k sehnani. Jinak mydla bych na uplne male nepoužívala zadne a az později mozna od 3mesicu mi prisla supr Weleda koupel - jen par kapek primo do vody 🙂

gosa22
4. kvě 2014

@hankatrdlinka plenky v porodnici byly (to si raději ověř, jestli tvoje to má taky), pak na doma můžeš i menší balení těch jedniček, jestli nebudeš mít cvrčka do 3 kg, během 14 dnů přejdeš na ty dvojky 😉
vím, že jsou Pampersky dražší, ale náš malej nesnese nic jinýho (vyzkoušeli jsme DM, Rossmann, Tesco...), vše mu zapruzovalo prdelku...je to individuální, uvidíš, co sedne...ale zelenejma Pamerskama nic nezkazíš...
nakupuj v akcích (DM a Rossmann mají své "dětské kluby", kde máš slevy a slevové poukazy, hodně akcí na Pampersky mívá Tesco, taky teď poslední dobou Lidl - tam mívají od dvojek za parádní ceny, občas i Teta...stačí sledovat) 😉 😉 😉

gosa22
4. kvě 2014

@hankatrdlinka ještě k těm nemocím...počkej s tímhle na návštěvu pediatra...tam ti vše poradí a doporučí, tohle bych dopředu nekupovala...

lenkazdenek
4. kvě 2014

Tak já se taky přidávám k plenkám 1čkám,naše měla porodní váhu necelé 3 kg a 2ky jí neseděli,takže první 3 týdny jsem byly vyloženě na 1kách a teď dojíždíme pomalu 2ky..a jinak za mě nej plenky pampers premium care
Pak mě napadlo ještě pro prcka: buničinu na pupík
teploměr (kdyby nedej bože)
mořskou vodu do nosánku

Jinak bylo asi řečeno vše. Jen ještě za mě,my máme kosmetiku od Alpy-avril olejíček a koupelovou olejovou lázeň Batole a nemůžu si vynachválit,ta z dmka nás bohužel zklamala a Hipp ji vysušoval:(
A hlavně nezapomeň i na sebe-porodnické vložky,vložky do podprsenky,jednorázové kalhotky,dubovou kůru .....

gepe
4. kvě 2014

@hankatrdlinka po prichodu z porodnice si vystacis s lihem na pupik, slunecnicovy olej z lekarny (natirani telicka po koupeli), veci na prebalovani, zinka na koupani - my malou koupali cele sestinedeli pouze v ciste vode, az pak davali do vanicky par kapek detskeho koupeloveho oleje. Na rymu Libenar ampulky - jedna kapka do kazde nosni dirky pokud bylo potreba. Vic nic, zbytek Ti poradi v pripade potreby pediatric, nebo poridis az dle potreby.
Nekupuj moc do zasoby - pliny, jednorazove ubrousky, kremy aj. Muze se stat a stava se, ze co sedne jednomu diteti jinemu uz nez. Kup jeden balik plin velikosti 1 ci newborn a sebou do porodnice. Pliny bude ze zacatku maly dostavat, avsak je limitovany pocet. Happy Bella 1 jsou dobry a jak jsou pevnejsi, hezky drzi nozicky od sebe - jadyrka v kyclich 🙂 nam sedly tyhle 1 a pak uz jen Pampers Premium care od 1-3 vel, kterou ted aktualne pouzivame.

hankatrdlinka
autor
5. kvě 2014

@lenkazdenek A na co je Dubová kůra? Na hojení ran po porodu??? A jinak díky za radu 🙂. Hanka

hankatrdlinka
autor
5. kvě 2014

Holky, moc děkuju za rady, tipy, připomínky....Jsem ráda, že většinu věci mám a s těmi lékárenskými počkám, až jak bude potřeba....a jedině snad ještě pořeším ty plenky č.1...MOC DÍKY, MAMINKY A PŘEJI MOC ŠTĚSTÍČKA S DĚTMI ♥♥♥♥♥

sonik05
5. kvě 2014

Necezla jsem vse,ale ja bych vatove tycinky vubec nekupovala,misto nich ctverecky z bunicinne vaty. Staci srolovat a dat na kraj ouska a vysaji krasne vodu. Tycinkama spinu do ucha akorat zastrcis hloubeji.
Lahev a dudlik bych take nekupovala dopredu. Jestli chce maminka kojit,nepotrebuje ani jedno a naopak je to nevhodne, kazi to techniku sani.
Doporucuji nenakupovaz zasoby plen a spis vyzkouset vice znacek a zjistit,ktere jsou ok. Moje mala muze mit jen jedny (babylove nature z DM), po ostatnich ma silene opruzeniny. Zkousela jsem pampers,huggies,tesco i pleny z nemecka.

lenkazdenek
5. kvě 2014

@hankatrdlinka jj,na hojení ran,dělaj to i v tubě 🙂

gepe
5. kvě 2014

@sonik05 s tycinkami do usi souhlas 🙂 nam se osvedcili ze zacatku po gazovych bunicitych ctvereckach jakmile se zahojil pupik. Taky ty detske uz ani nepouzivame, vic se nam na cisteni ted osvedcily klasicke. Po koupani ctverecky - opravdu dobre vysaji krasne vodi, jen po vlozeni 😉
Jinak jsem na cisteni ousek chodila radsi na ORL, kdyz mala byla prcek 🙂 (ted ji je 8,5m)
Lahev se neztrati, nikdo dopredu kolikrat nevi, zda bude ne/kojit.
Misto dudliku jsme davali malicek, krasne ji uklidnoval a dodnes mala dudlik bere v potaz, ale nevyzaduje.
S plinkami jsem stejneho nazoru, taky jsem to tady psala, nam nad moje presvedceni historicky ze Pampers nikdy, sedly akorat pouze Pampers premium care a taky happy bella vel 1 - podle diky temhle mala mela v 4 mesici i hotova jadyrka a uz videt i kosti - siroky sed, pevnost 🙂 jen jsou oproti jinym trosku mensi.
To same i jednorazove ubrousky, maly vsechny delaly neplechu na prtce vyjma Huggies pure a bile dm babylove.
@hankatrdlinka veci do porodnice pro sebe a po porodu mas nejaky?

hankatrdlinka
autor
5. kvě 2014

@gepe to jsem zatím neřešila, ani nevím, kde budu rodit, ještě jsem se nerozhodla...
u mě se vlhčené ubrousky neztratí, klidně jich přikoupím více, protože já je používám při odličování a když je potřeba se trochu otřít nebo tak, takže jsem v klidu 😉. Máme se v červenci stěhovat do většího, takže bude zmatek kolem toho...nemám ani nachystané věci pro malého...všechno je v taškách a schované všude možně....není místo, musím počkat, až se přestěhujeme a pak se budu zase věnovat věcem kolem sebe a malýho....

anetaji
5. kvě 2014

@hankatrdlinka
Ahoj Hani 🙂
ještě bych rozhodně přidala nějakej ten dudlík ať máš rezervu když budeš jeden vyvařovat.Dále:sterilní čtverečky (dají se použít na oči a pupík)V lékarné je mají a raději z buničité vaty,je to takové velké kolo 😀 Dále,líh na pupík,borovou vodu na očička,bepanthen na prsa (to se bude hodit tobě pokud tě budou bolet),pokud nebudou dá se použít i na mimíska na zadeček,taková univerzální :D krom oleje na miminko,bych koupila krém na tělo,skvělej je třeba od Nivea v takové kulaté placaté nádobce.Já osobně ho používám a malé už jsou 4měsíce a stále mám jedno balení 🙂 plastovou lžičku pro děti bude se ti hodit na kapičky jako je Vigantol a Kanavit co dostaneš od doktorky 🙂 ať pak někde nemusíš na rychlo kupovat a olejíček na hlavičku když se bude miminku loupat 🙂 A je to asi všechna má výbava co jsem používala já.V porodnici by jsi měla dostat takovou obří krabici ještě s nějakejma krémama atp.Takže buď naprosto v klidu 🙂 Přeju krásné nakupování a zdravé miminko 🙂 Kdypak to vlastně máš a co čekáš Hani? 🙂

hankatrdlinka
autor
5. kvě 2014

@anetaji termín mám na přelomu srpna a září, tak nějak....bude to klučík Daneček 🙂.
A připomněla jsi mi, že lžičky mám 2 - IKEA, dudlíky mám asi 4, nemám tu všechny fotky ☹, ty čtverečky mám taky vlastně, to mi dala kámoška, taková role toho je 🙂. Ten Bepanthen mám na seznamu, ale musím počkat na penízky ☹....

anetaji
5. kvě 2014

@hankatrdlinka
tak to je super 🙂 to už máš vlastně všechno,ten Bepanthen se hodil mě osobně v nemocnici moc 🙂 Měla jsem úplně popraskaná prsa a tohle pro mě byla úleva 🙂 a teď to momentálně používám dcerce na zadek proti opruzeninám 🙂 Ano přesně taková role 🙂 A ta borová voda a líh na pupík?? 🙂
Jé klučina,to je supr chlapů je tu málo se mi zdá všude kolem mě jsou samé baby :D

zuza01
5. kvě 2014

Mě teda pediatrička pěkně seřvala, že nemáme doma vybavenou lékárnu - Paralen a Nurofen čípky, Ophtalmoseptonex kapky, něco na průjem - třeba Hylak a Kulíšek... Já byla tenkrát úplně mimo, ze všeho vystreslá, prostě mi to nedošlo...

l.ucka
5. kvě 2014

My ještě měli na seznamu jedno kojenecké mléko (malé) pro jistotu, kdyby byl problém s kojením. Koukat na dlouhou trvanlivost,protože ho využiješ kdyžtak až přestaneš kojit. Lahvičku jsem doma pro jistotu také měla. Na mazání se mi osvědčil Sudocrem, vždy bylo do druhého dne po opruzení. Používám dodnes.

l.ucka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hankatrdlinka
autor
5. kvě 2014

@anetaji Tu vodu a líh ještě nemám, potřebuje to každá mamina na malé???
Jo, s těma holkama se mi to zdá stejné, i v mém okolí je více děvčat

hankatrdlinka
autor
5. kvě 2014

@zuza01 Opravdu? Tak to musela být nějaká kráva, že to tak řeknu....
Sice je asi každá maminka klidnější, když to má zařízené, ale dá se to přece koupit i posléze....v porodnici poradí....já něco pořídím, ale určitě něco nechám až potom....
Ale fakt, takoví lidi mají jít do pr....☹ a pak se na něco někoho zeptej

anetaji
5. kvě 2014

borová voda je dobrá po koupeli,když mimíska vykoupeš aby jsi neotírala oči ručníkem či tak,ono se tam pak dostane to co by nemělo a může mít zánět v oku a používají se ptom na to kapky a při horších případech i antibiotika :( tak mi to příjde zbytečné tohle riskovat ;) borová voda a líh tě výjde dohtromady určitě do 90kč a to ještě přeháním ;) není to drahá záležitost.Borová voda je jen na tvém uvážení,ale čím chceš miminku otírat oči???.......A líh budeš potřebovat určitě!Už v porodnici ti to řeknou a budeš čistit miminku pupík od krve tak 3x denně ;)

hankatrdlinka
autor
5. kvě 2014

@l.ucka Sudocrem mám, tady na koníku jsem vyhrála mini balení 10g, takže aspoň něco 🙂.
Já si taky myslím, že lahvičky se neztratí.....mám celkem tři, to na začátek stačí, jen musím sehnat náhradní savičky...koupila jsem sadu 2 MAM a tam jsou savičky 4+, které mají označení, že rychle tečou, takže asi nějaké 2+,1+ nebo tak, ale jsou strašně drahé a prý nesedí žádné jiné savičky...myslím od jiných značek

l.ucka
5. kvě 2014

Já měla savičky od Farlina, fungují stejně jako bradavka a kojenci nejsou údajně "zmatení", když jim dáš jednou z prsa a jednou z lahvičky. Je to dobré i v létě, když třeba potřebuješ dodat ještě vodu nebo čaj přes lahvičku. Je fakt, že u dcery s touhle savičkou nebyl problém. A když už byla větší, jen jsem zvětšila dírku nůžkami 🙂

hankatrdlinka
autor
5. kvě 2014

@anetaji Já nevím, dříve takové věci taky nebyly a přežily jsme my i naši rodičové apod.....některé věci mi přijdou jako nesmysly ☹...teď teda nemyslím tu borovou vodu a konktrétně mě nic nenapadá....
Jsem myslela, že mi bude stačit na koupání vanička s nějakou podložkou (možná je zbytečná, ale ze začátku ji chci mít), čistá voda nebo mám jakousi koupel o J+J, olejíček, krém na prdelku, osuška nebo plena a je to....
😒

hankatrdlinka
autor
5. kvě 2014

@l.ucka jo no, to jsem slyšela takový zlepšovák pomocí nůžek...a tak mám chápat, že když budu kojit, tak k tomu mám od narození dát i vodu???? Jsem myslela, že moje mléko bude stačit???? Bože, to je věcí 😀

l.ucka
5. kvě 2014

Mělo by stačit kojení, ale dcera se narodila v šílených vedrech (padaly rekordy, tak jsme ještě museli doplňovat tekutiny. V té době toho ještě tolik nevypila... Ale obecně ke kojení není třeba už většinou nic dávat 🙂