Spací pytel pro miminko. Jaký koupit?

luciass
2. únor 2007

Ahoj,
chtěla bych se poradit, s těma, které již mají doma v běhu nebo i uvažují o koupi spacího pytle pro drobečka,
jestli je dobré koupit rovnou třeba na půlroční mimi (pak se třeba bude vic točit, v osmi měsících zvedat, což může třeba vadit v koordinaci)
jestli koupit s rukávkama nebo ne (bude spát v overálku, aby se "neupeklo" nebo v létě apod.)
vítám všechny názory a rady
hezký den 😉

zdeniii
10. zář 2010

@misak78 no právě, my máme v ložnici zimu, máme otevřené okno v létě v zime... takže je tam chladno tak 18 max 20 stupňů... A nejde jí obléknout pravidlem jedna vrstva navíc než já, páč to by zmrznula kočička moje... 😀
Takže je v bodýčku a na to má overálek je v pytli a zabalená do deky a přes ní další dečka či dečky 😀 ale stejně mi to přijde někdy málo... no děsný... tak právě proto bych možná ještě ten pytel pořádnej teplej 😀

marki.s
12. říj 2010

Ahoj holky! Mám takový dotaz, potřebuji poradit. Naše malá nechce spát v zavinovačce a to jí je teprve 6 týdnů. Když ji chceme dát do zavinovačky, tak se vždycky vzbudí a začne brečet. Když už v ní je, kroutí se, vzteká, kope a hází ručičkama. Jak ji rozbalíme, pohoda. Asi potřebuje kopat nožičkama a ruce má stejně vždycky vytažené. Myslíte, že by ji ve spacím pytli bylo líp, že by byla klidnější? Díky za všechny reakce!

xsipm04
12. říj 2010

Marki, moje děti ani jedno nemělo rádo zavinování,tak jsem je prostě nezavinovala. Zhruba v roce jsem pak pořídila ten spací pytel, aby se mi v noci nedokopávaly a ani jedna z holčiček neprotestovala. Tak myslím,že i když většina dětí má to zavinování rádo, tak to prostě není univerzální pravidlo. Když jsem měla úplně malá miminka, tak jsem je prostě jen přikrývala peřinkou a dokud se ještě pořádně neuměla valit a otáčet, tak se neodkopávala. Ten spací pytel mi přijde fajn v tom, že dítě má aspoň ty ruce volný. Mladší dcerce je teď rok a ráno jí teda z pytlemusím hned vyndat,neb po probuzení cítí to omezení pohybu a nelíbí se jí to, ale když už večer chce opravdu spát, tak proti němu neprotestuje.

jop
12. říj 2010

Spací pytel používáme zhruba od 4 nebo 5ti měsíců, kdy malý definitivně vyrostl ze zavinovačky. Teď je mu 10 měsíců a nemůžu si spacák vynachválit. Jednak je v něm teplo (malý se pořád odkopává) a taky mně tak necestuje po celé postýlce - teda cestuje i s pytlem, ale míň 🙂 Jinak jsme koupili spací pytel s outlast materiálem a super - nepotí se a zároveň je krásně teploučký. Máme tenhle: http://www.littleangel.cz/spaci-pytle/12-24-mes...

jop
12. říj 2010

ještě jsem chtěla dodat, že bydlíme v bytě, kde je prakticky pořád teplo. Kdybychom bydleli v domě, kde je přes noc 18 stupňů, tak určitě koupím nějaký tlustý zimní spací pytel...

zdeniii
14. říj 2010

@jop ahojky a to spí malý jen v tom pytli nebo ho ještě přikrýváš? Taky ho máme ale přikrývám ještě dekou :_)

jop
18. říj 2010

@zdeniii ahoj, já ho taky ještě přikrývám, má takovou tenkou přikrývku, taky outlast 🙂 Já na to prostě nedám dopustit, měli jsme outlast i zavinovačku a byla jsem nadšená, že v ní dítko není zpocené a přitom je krásně teploučké 🙂

slavkah
20. říj 2010

potrebuji koupit spaci pytel a zaujali me vase nazory na outlast, bohuzel jsem na jejich strankach zjistila, ze maji u vsech uvedeno nedostupny, znamena to, ze je prestali vyrabet?

zdeniii
20. říj 2010

@slavkah ahojky, já koukám na stzráky a jsoiu v pohodě k dostání... 😉 http://www.littleangel.cz/spaci-pytle/6-12-mesi...

zdeniii
20. říj 2010

@slavkah omlouvám se ted jsem se podívala pořádně a fakt je tam nedostupné.. asi bych tam zavolala a uvidíš...

slavkah
20. říj 2010

u dostupnosti je uvedeno Nedostupne tak nevim

zdeniii
20. říj 2010

@slavkah jjo už jsem si toho všimla...

ladybugie
25. říj 2010

@slavkah já jsem na základě téhle diskuze OUTLAST spací pytel objednala a dvo třídnů byl doma. A kupovala jsem ho podle odkazu, co byl tady v diskuzi. Díky za tip 🙂
Malá měla pytel od GMini a v něm nevydržela ani 20 minut, v tomhle chrupká jak andílek celou noc 🙂

slavkah
26. říj 2010

tak uz je tam uvedeno skladem 🙂

misula.g
2. dub 2012

Maminky, využily jste spací pytel i pro novorozence? Je to potřebné, nebo zbytečné?

helulela
2. dub 2012

@misula.g pro nás byl spací pytel na začátku zbytečný. Jako novorozenci spali kluci v rychlozavinovačce, spacáček jsme pořídili, až z ní vyrostli, cca od 4 měsíců. Myslím, že většině novorozenců sedí zavinovačka líp, potřebují být trochu "spoutaní".

davdan
3. dub 2012

U nas zase jedine pytel, Matysek spinka na brisku asi od jednoho mesice, takze okamzite sel do spaciho pytle, a je spokojeny on i ja, aspon ho nemusim porad prikryvat, je v teploucku. 😉