Španělská nebo flaušová deka na přikrytí novorozence?

darina7
13. srp 2016

Ahoj holky, nemáte prosím zkušenosti čím přikrývat novorozence na podzim a v zimě (malá bude v říjnu)? Malá bude spát asi v miracle zavinovačce a nebo v té polovysypané péřové zavinovačce. Ale ráda bych pro malou měla ještě nějakou dečku na přikrytí. Peřinka je asi ještě zbytečná, to až tak od 1ho roku. A ta deka raději španělská a nebo flaušová? Kupuji přes internet, tak nemohu materiál "osahat"🙂..

Děkuji

lv
14. srp 2016

já měla španělskou, hustá, měkká, teplá, tlustá, po 2 dětech byla jak nová. Vlastně ještě po sestřiné dceři.

aiva01
14. srp 2016

Taky mam doma 2 spanelky

maudd
14. srp 2016

Ahoj. Malý je narozen koncem října. Ze začátku byl v postýlce v rychlozavinovačce a přes něj jsem měla klasickou peřinku (my teda v ložnici téměř netopili - 18 - 20 stupňů). Jak rostl tak jsem ubírala vrstvy. Španělku jsme měli ze začátku v kočárku, byla moc fajn. Ted už to neřeším, malý nesnese být čímkoliv přikrytý 😆

janabrozova
14. srp 2016

my máme španělskou od mojí mamky a zda se být úplně perfektní. Jak píšou holky - měkká, hebká a velmi, opravdu velmi teplá.

kolmenka
14. srp 2016

Mohu se zeptat jaký je mezi dekami rozdíl?

darina7
autor
14. srp 2016

Já právě nevím, jaký je mezi nimi rozdíl, ale asi v kvalitě materiálu.. Někde jsem četla, že má španělka termoregulační schopnosti. Nevím, ale jestli to platí i pro španělské deky za 300,- http://www.heureka.cz/?h[fraze]=španělská+deka
a nebo je třeba investovat více a jak se ta kvalita pozná...
Jinak moc všem děkuji za rady, asi půjdu do té španělské🙂

lv
14. srp 2016

@darina7 no, ta moje stála před 12 lety snad 1300,- asi to chce šáhnout, než koupit po netu

kocour1
16. srp 2016

Já tedy nevím, zda mám doma španělskou, nebo jakou...ale pro dceru mám deku, která stále víc jak 1000Kč, pro syna mám na pohled stejnou, jen asi za 300...a ta první, dražší je z mnohem lepšího, příjemnějšího materiálu...používám obě a nejspíš je to jedno, protože to splní stejný účel a ta deka je malá a tříletá dcera už se pod ní v podstatě nevejde - je to opravdu jen tak do kočárku, nebo na lehké přikrytí u telky, ale pokud vyloženě nešetříte, doporučuji možná tu dražší - něco na tom bude🙂