Srpnové dítě. Kolik čeho?

lani1
11. dub 2020

Prosim o tip, kolik toho potrebuju pro dite koncem srpna, uz vubec nemam poneti, dcera se narodila pred peti lety ma zacatku cervna do hicu, takze mela hlavne overaly/bambus zavinku/body..mam v planu 56-62 overaly 7x, body s dlouhym, spaci pytel/zavinka, cepice, rukavice, polodupacky, 2x svetr, 1x slabsi kombineza, staci to?

puhelin
11. dub 2020

Srpnovy syn mel kratky rukav jen jednou asi pred 2 tydny. Od narozeni nosil hlavne overaly, ty jsou taaaak pohodlne. Cca 5x overal, 1x chlupata kombineza, 1x fleesova kombineza, 1x mikina, 2x cepice. Od podzimu mu davam pod body tilko, jsme hodne na zemi se starsi. Od zimy leze, tak pod teplacky davam slabe puncochy. Mame vinyl bez podlahoveho vytapeni. Cca 4x puncochy, 5x teplacky, 5x tilko, 5x body, 2x slabsi mikina, 1x silnejsi mikina bez kapucky do vajicka v aute, 2x mikinovy overal, 1x kombineza, 2x cepice, 1x fleesove navleky na nohy, 1x bunda s kapucou (davam na prebehnuti z auta v zime, kdyz se nechci tahat s vajickem).

veruuu_kubesovic
11. dub 2020

Svetr? Spací pytel? očekáváš mrazy 😉?
Mám starší dcerku srpnovou a měla jsem normálně asi 5x bodynek od každé velikosti s krátkým, 5x bodynek s dlouhým rukávem, 5x polodupek, 5 legínek, ponožky, 5 trik s dlouhým rukávem, 3 mikiny, 1x chlupatou kombinézu a 3 čepice...

sasui1
11. dub 2020

Mam syny narozene 18. A 24. 8. Je uz to dyl takze presny seznam kolik a ceho uz si nevybavim ale co vim tak konec srpna uz neni uplne leto! 😁 Ja si to predstavovala jen pekne v bodynku a nic vis ale ten konec uz je takove krasne babi leto takze k bodynku pridat i polodupacky nebo tricko s dlouhym. 😊 Ale tim zase nechci rict ze uz je zima na svetr. 😊 Kazdoadne zalezi na rozpolozeni cele rodiny a jak horkokrevne ci zimomrive dite "vychovas" tak mu to bude prijemne! 😁

lani1
autor
11. dub 2020

@veruuu_kubesovic tak myslim svetr nebo mikinu, neco proste navrch, spaci pytel taky nevidim jako problem, v loznici mame 16 stupnu

veruuu_kubesovic
11. dub 2020

@lani1 jo takhle 🙂 no já nevím kolik máme v ložnici, děti spí od narození s námi v posteli a když náhodou spali v postýlce stejně se odkopali, nesnášejí být moc navlečení....

fyii
11. dub 2020

@sasui1 no nevim muj kluk je 30.8. a tou dobou bylo kolem 30 stupnu (pamatuju si to moc dobre, pac mi nikdy neotykaly nohy az v porodnici z vedra(, celkove dost teplo jeste v rijnu🤣 na to, ze byl rijen a pak se hned razantne ochladilo. Takze bych to vzala tak nejak normalne, kratke rukavy jsem vubec nedavala preci jen ty mimina maji spatnou termoregulaci

lani1
autor
12. dub 2020

@fyii jo to je prave otazka, jak bude, cerven byla jistota, srpen konec uz tezko rict

ada22
12. dub 2020

Koupila bych pár body s krátkým přes den byva ještě teplo i v říjnu. Pár s dlouhým. Tak kolem 5-7 ks od každého. Polodupacky nebo punčochy. Ponožky holky hned sundaly. lehčí fleece kombinézu. Tu jsem užila i na červencovou. Cca třikrát nějakou mikinu svetr a pár triček s dlouhým rukávem. Ty můžou být už větší velikost. Tenký fusak do kočárku. Když by jste trajdali večer po venku. Jo a nějaký overaly na spinkání. Meli jsme set po pěti myslím Tesco .