Sterilizace/vyvařování lahviček a odsávačky. Jak často?

danca81
4. črc 2007

Ahojky maminky,
chtěla jsem Vás poprosit o radu ohledně sterilizace (vyvařování)kojeneckých pomůcek. Začala jsem používat lžičku na podávání vitamínů malému a taky to vypadá, že v nejbližší době budu muset použít odsávačku, protože malej se napije z jednoho prsu, u kterého usne a druhý pak nechce. Chci se Vás zeptat, zda je nutné vyvařovat lžičku, odsávačku a taky lahvičky vždy před každým použitím, nebo stačí vyvařit jednou a pak už jen umývat jarem? Děkuji Vám mockrát za odpověď

anamor
27. únor 2008

kočky tie čo máte sterilizátor do mikrovlnky dá sa tam sterilizovať všetko? myslím to tak, že keď máte dajme tomu Avent či tam vysterilizujete aj iné flaše napríklad?

nevesta
27. únor 2008

Anamor, ano, pokial sa zmestia, tak ano 😉

zusma
27. únor 2008

Anamor, já mám sterilizátor Avent do mikrovlnky a sterilizuju tam vše-skleničky,dudlík,lahve avent i Medela apod 😉

konoupek
27. únor 2008

Já mám od chicca a taky tam hážu všechno,myslím,že v to není problém 😉

nissanek
29. únor 2008

tak jsem nakonec moc nepochopila jak řešíte vodní kámen usazený na vyvařených lahvích a dudlících. vyvařuju v hrnci, jenom občas, plně kojíme. Máme dost tvrdou vodu, já to pak opláchnu pod tekoucí vodou a ručně sundám ten povlak, čímž je ale sterilizace na prd. takže vyvařovat v balené vodě?

monas
29. únor 2008

My používali tablety Milton a naprostá spokojenost, do toho kyblíku s roztokem se dalo namočit v podstatě cokoliv, přišlo mi to ideální. Ale dlouho jsme nesterilizovali, jen pár měsíců. Od té doby vůbec, malej si aspoň zvyknul 😉

miluska.woolley
19. bře 2008

Kdyz sterilizuju lahvicky ve sterilizatoru v mikrovnlce, je pak nejaky zpusob jak je udrzet sterilni? Nebo se to musi delat tesne pred pouzitim?
Jinak mne v porodce rikali ze dudlik sterilizovat nemam, jen omyvat horkou vodou.

Kde se daji koupit ty tablety milton?

jandalinka
20. bře 2008

Já používám tabelty Milton!Každý večer ponořím hračky a lžičky do vody s tabeltou Milton na 15min.a je to.Někdy jen opláchnu pod vařící či teplou vodou hračky,zdá se mi to přehnané pořád jen vše sterilizovat. 😕
jinak tablety Milton kupuji v Tesco,možná by ale mohli být i ve zdravot. potřebách,hm,chce to zkusit.

gerda
20. bře 2008

Cem sa opytat do ktoreho mesiaca treba vsetko sterilizovat?

pipisek
20. bře 2008

Tablety Milton prodávají i v DM

erni
24. bře 2008

gerda,ja som citala v prirucke,kt.sme dostali v kufriku v porodnici,ze sterilizovat treba ked su deti malicke t.j.urcite v sestonedeli a potom,ze staci vsetko dobre umyt v horucej vode alebo hodit na 10 minut do vriacej vody.netreba mat vsetko sterilne, lebo deti si nevytvoria dobru imunitu.

minda
25. bře 2008

Ahoj,
mám 2 dotazy:
1) od sestry jsem dostala odsávačku Avent ISIS, mám ji smontovanou, stačí jen namontovat lahvička, ty jsem si koupila nové. Vyvářely jste odsávačku celou, tedy všechny díly nebo je tam nějaký díl, který bych vyvařením zničila ?
2) uvažuji o parním sterilizátoru do mikrovlnky, ale mám obavu, že se do té naší nevejde, průměr talíře máme 28 cm, u Aventu uvádějí průměr 28 cm, Babymoov 27 cm, nemáte někdo menší sterilizátor ?
Díky za info.

janaboris
13. čer 2008

Maminky jak dlouho necháváte předměty(dudlíky,lahvičky)vřít?Myslím odbodu varu?A dáváte je hned do studené vody nebo až do té vroucí.

nissanek
13. čer 2008

janaboris - tak já nechávám opravdu vařit min 5 minut a dávám do studené vody a přivedu k varu.

jak myjete savičky z kouzelného hrnečku od aventu. Z čaje se vevniř usadil takový sajrajt, který nemůžu nijak vydat, jak je to úzký. Vyvařením sice zničim bakterie ale pořád tam zůstává takový hnědý...

mirka8429
13. čer 2008

janaboris no ja vyvaram podla toho ako je napisane v navide..niekde 5 minut niekde menej...a chcem sa spytat..kojim cez nasadky ale tie som zo zaciatku nevyvarala a ked som kojila v noci tak som to neoplachla a ked sa zobudil o hodinu dala som z tej istej... ☹ teraz som to raz vyvarila ale uz teraz za kazdym kojenim umyvam..snad to nevadi..co myslite...

janaboris
14. čer 2008

Děkuji za rady,já si sice návody čtu,ale toto mi asi nějak uniklo.Já to nechávala vždycky tak minutu možná ani to ne.Také to dávám do studené vody a přivedu k varu.
Nissanek s aventem bohužel zkušenosti nemám☹
Mirka myslím že to nevadí,dudlík taky nevyvařuješ po každém použití a prso jako takové taky není sterilní takže to určitě stačí vyvařit jednou za čas.🙂

pietra
14. čer 2008

nissanek, ja to cistim takou kefkou na cumliky, nejde to sice velmi dobre, ale pri troche snahy sa to vzdy podari 😉

mirka, mala by si ich po kazdom kojeni umyt, lebo na nich ostava mliecko a to zacne kysnut. Po hodine nie, ale po dlhsom case urcite. Ak mu vsak z toho nic nebolo vtedy, tak mu to zjavne nevadilo a netrap sa tym. Ale oplachuj

janaboris
14. čer 2008

Oplachovat určitě ano,ale vyvyřovat po každém použití je podle mě zbytečné 😉

niega
14. čer 2008

Niss, já to pítko úplně rozeberu, páč z toho po jednom dni cejtím jakoby plíseň 😠 . Takže vyloupnu pítko a pak ještě vyloupnu to bezbarvý jádro a pak tomu jádru jakoby oddálím ty dva disky - prodrbu kartáčem a nehtem oškrábu usazeniny. Co vlastně píšou v návodu?

nissanek
14. čer 2008

mirka, mě v porodce řekli, že klobouček stačí jednou denně přelít vroucí vodou a po každém kojení opláchnout

niega - jádro, to myslíš ten gumový kroužek? A to má dva disky? 😲 to já umeju jenom zvrchu, nevím že se dá něco oddálit...a co ta savička jako taková?, nemůžu se právě ničím dostat dovnitř, je to moc úzký...ale jak čtu tvůj popis tak asi nemluvíme o tom samým 😕 , návod jsem samozřejmě vyhodila a le je to ten kouzelný hrneček od aventu a máme bílou savičku pro 6+m.

pietra
14. čer 2008

niss, my mame tiez ten biely sosacik. Podla mna to niega myslela tak, ze ten biely sosacik vyberie z toho, co mas nasroubovane na hrnceku, potom z toho da dole ten priesvitny bezfarebny ventil, stlaci boky toho bieleho sosaciku a vycisti. Tak to robim aj ja, cistim to kefkou na cumliky, co som mala pri kefke na flasky

nissanek
14. čer 2008

pietra, no já žádný kartáček (kefka je kartáček, ne? 😅 ) nemám...tak přemýšlým co do toho sosáčku strčit aby se to vyčistilo...ale už mi ten popis niegy dává smysl...stlačí vlastně tu savičku po stranách. čím zvětčí prostor uvnitř a vyčistí...no zkusím to...třeba obrácnou lžičou s hadříkem...to by šlo ne?

niega
14. čer 2008

Niss, já mám takovou tu bílou měkkou hubičku (pro starší děti jsou tvrdé zelené, ale tu my nemáme), a to nasazenou na normálka lahvičku, nicméně mělo by to být kombinovatelné s hrníčkem, pokud vím. Asi mám takový starší typ... Prostě ta hubička je ve šroubovacím uzávěru - souhlasí? Tak ji vymačknu ven. Pak vydloubnu to průhledné kolečko, co je namáčknuté na hubičce vespodu. Pak si všimneš, že tohle průhledné kolečko je složeno ze dvou k sobě přiléhajících dílků, který lze trochu oddálit. No a bílou měkkou hubičku meju hlavně zespodu po uvolnění průhlednýho kolečka - bývá tam i po 1 dni používání pěknej bordýlek a smrádek (Edík totiž nejvíc pije při jídle, takže do flašky plive 😀 ).

niega
14. čer 2008

Niss, tady je obrázek, jak to čistit - v pravým horním rohu. Sice kvalita není nejideálnější, ale dá se to. Jo a dělám to stejně 😉 . http://www.ajuty.cz/shop/kouzelny-hrnecek-200-m...

kacka.va
14. čer 2008

jééé, tak to já občas umyju dudlík po vařící tekoucí vodou a tím to hasne. lahvičky zatím neřešíme, protože kojíme.

petule.h
15. čer 2008

nikdy jsem nevyvařovala nic, ze začátku možná lahvičky, ale později už né, jen pod vařící vodou, cca od 4 měsíců...

nikka.vo
15. čer 2008

http://lumpik.mimishop.cz/detail.php?zbozi=82645 já mám tenhle kartáč a ten je super - ta houbička na konci ,,vymete,, nečistoty uplně suprově a nahoře v rukojeti je zastrčený ještě mini kartáč na savičky 😵

Nevyvářim cca od šestinedělí 😉

nissanek
15. čer 2008

niega- polopatický popis 😀 , už chápu a i vyzkoušela a sajrajt je pryč, ale stejně to jednou za dva dny i vyvařim, jsem trochu posedlá bakteriema 😉

krista
19. zář 2008

syrael • 1d • 29. srpen 2007 v 16:34
Jsme trimesicni a stale vesele vyvarime lzicky na kapicky - mam pocit, ze si ale Kubajs stejne narve do pusy co muze, takze uz to asi nebude mit valny efekt...Moucnivka nas zatim miji, mame ale strach z bacilu vseho druhu...
Jak to delate vy? Znate to: vitamin D, popripade jine kapicky davame denne...Dekujuuuuuuuuuuu

musko • 1d, snž • 29. srpen 2007 v 16:38
Ahoj!
No, ja som teda lyžičky nevyvárala nikdy.... Kvapkala som rovno do pusy.

syrael • 1d • 29. srpen 2007 v 16:40
Tak to jsi tedy drsnacka - ten nas cvicitel se midli jak das, takze kdyz jsem to zkousela, nakapala jsem vsude, jednou i na kocoura, jenom do Kuby to nekaplo🙂

alcav • 1d • 29. srpen 2007 v 16:48
syrael,oprav si v pase , ze uz mas ditko. At nejsi tehotna porad jako slon 😀
Jinak lzicku jsem nikdy nevyvarovala. Mame klasickou detskou umelohmotnou a davm na ni kazdy den Radimkovi vitamin D rozpusteny v mlicku. Vzdy tu lzicku jen umyju vodou a utru.

kalo • 1d • 29. srpen 2007 v 16:49
Já lžičku max.přeleju vařící vodou z konvice 🙂 Jsem lenoch!

zany • 1d, 29tt • 29. srpen 2007 v 16:52
Syrael, my jsme lžičky nevyvářeli nikdy. Teď když už malej baští ze lžičky, tak dám jen do myčky a nebo je případně opláchnu pod teplou vodou a otru. Kapičky kapeme rovnou do pusinky a teď už malej otvírá pusinku sám, tak to jde...
Myslím, že nic se nemá přehánět... Děti si pak stejně strčí všechno do pusy a je jim jedno co to je a zda to bylo vyvařené. Vždyť i chrastítka bys musela denně vyvářet...

androna • 1d, 12tt • 29. srpen 2007 v 18:35
lyzicku som po1x vyvarila so vsetkym umelohmotnymi detskymi vecickami a odvtedy uz nic ani nebudem.praveze sa ma zoznamovat s bacilmi nech si telo voci nim robi imunitu.

kacka79 • 1d • 29. srpen 2007 ve 21:28
yrael, my jsme lžičky vyvářeli jen v šestinedělí, teď jen opláchnu pod horkou vodou z kohoutku..

gedren • 1d, 21tt • 29. srpen 2007 ve 22:05
Ja taky nikdy nevyvarela. Vigantol a spol. kapu rovnou do pusy, od 2 mesicu jsme davali na lzicce zelezo a normalne jsem ji myla jak bezny nadobi. Pokud mimi neni vylozenej novorozenec a je jeste kojeny, tak se bacilu neboj, imunitu za nej obstaravas Ty. A pokud si uz cpe do pusy cokoli, tak to uz je uplne jedno, co mu jak peres a mejes 🙂

syrael • 1d • 30. srpen 2007 v 10:22
ate pravdu damy, ja mam proste mirne hysterickou maticku, ktera zola bohuzel v dobe, kdy bylo dite spis jak kosmonaut ve sterilnim prostredi - dokonce dezinfikovali i bradavky pred kazdym kojenim!!! Kdyz jsem na zacatku jednou zapomnela vyvarit, mamca ztropila silenou scenu, ze nejspis chci to nemluvne zabit🙂 Nicmene je to fakt, prestavam vyvaret - dikyyyyyyyyyyyyyy

mikca • 2d • 30. srpen 2007 ve 12:29
jasně syrael, ono ho uzkostlivě chránit před bacilama taky neni dobrý a hlavně nejde to pořád, takže kdyby v budoucnu "potkal" bacila, tak se s ním nebude umět "poprat" a bude ti akorát marodit 🙂, musí se naučit se svým prostředím zžít a né se mu bránit 🙂 . tak hodně štěstí

elize
19. zář 2008

ja som vyvarala najprv kazdy den, potom kazdy druhy, potom raz za mesiac a teraz nevyvaram vobec. Mame sice predcasniatko, ale uplne zdrave 🙂 netreba to prehanat. Ja som pocula, ze dieta ma zjest kilo spiny rocne 😀 Ved ked bude starsie tak si bude davat do pusy vsetko, ale to uz bude na budovanie imunity trosku neskoro a moze byt stale chorlave.