Sterilizace/vyvařování lahviček a odsávačky. Jak často?

danca81
4. črc 2007

Ahojky maminky,
chtěla jsem Vás poprosit o radu ohledně sterilizace (vyvařování)kojeneckých pomůcek. Začala jsem používat lžičku na podávání vitamínů malému a taky to vypadá, že v nejbližší době budu muset použít odsávačku, protože malej se napije z jednoho prsu, u kterého usne a druhý pak nechce. Chci se Vás zeptat, zda je nutné vyvařovat lžičku, odsávačku a taky lahvičky vždy před každým použitím, nebo stačí vyvařit jednou a pak už jen umývat jarem? Děkuji Vám mockrát za odpověď

kotatko
9. črc 2007

Ještě bych chtěla dodat, že na mlíko používáme jedině skleněný lahve.

drago
9. črc 2007

My si koupili parní sterilizátor od Aventu, šupne se do vlnky a zachvilku je hotovo. Je to supr věcička. 🙂

danca81
autor
17. črc 2007

Holky, chci se zeptat. Plně kojím a teď v tom horku dávám malému i převařenou kojeneckou vodu. Ale lahvičku když vyvařím ve vodě, tak v ní zůstane bílošedý povlak. Když pak do láhve naliji převařenou vodu, tak mi v té vodě plavou maličké kousky. Nevíte, čím to je?

maddla
17. črc 2007

Tak to nevím, my jsme na UM takže lahvičky převařujeme pořád, ale tohle se nám nestávalo, jestli ti můžu doporučit, my jsme teĎ koupili parní sterilizátor a ten vyvařuje krásně, flašky jsou pořád jak nový a stál 500 to neni tak moc a podle mě se to vyplatí.

marinka
17. črc 2007

Holky a jak se to dělá, když se sterilizuje vařící vodou?

caraida
17. črc 2007

danca81, to je kalk - vodny kamen, s tym vela nenarobis. kukni do varnej konvice, ci tam nemas povlak, usadza sa a je dost pracne ho dostat dole. do konvice mozes naliat ocot, trochu zriedit s vodou a prevarit, potom to ide lepsie dole. no a pouzivat filter. alebo pouzivat vodu mineralnu, ale aj tam toho najdes po prevareni.

danca81
autor
17. črc 2007

caraida, ale já lahvičku vyvařuji v normálním hrnci s vodou, né v konvici.

konoupek
17. črc 2007

Tak my ten nános měli taky,myslela jsem ,že mám špatně umytý hrnec bo lahvičku,ale přišli jsme na to ,že to dělá kojenecká voda a jmenuje se Fromin,tak koukni,jestli ji doma nemás.začali jsme kupovat Tomu naturu je vhodná i pro přípravu kojenecké stravy je to na obalu přímo napsané a máme po problému.
tak jsem se divala,že může být takový humus v kojenecké vodě 😠 .

danca81
autor
18. črc 2007

Konoupku, dívala jsem se a máš pravdu. Mám doma taky koupenou kojeneckou vodu Fromin. Děkuji za info. Hned koupím jinou.

konoupek
18. črc 2007

Danci není zač a doufám,že už budete spokojení.Pak písni,jestli je to dobrý ju 😉

lyzenka
9. srp 2007

Caute baby,

dnes som sa po dlhom zvazovani odhodlala kupit sterilizator znacky Chicco do mikrovlnky. Tak som ho chcela hned aj vyskusat.....ale precitala som si vopred navod - a bolo tam upozornenie....nevkladajte sklenne a kovove predmety. Kedze mam uz dve sklenne flasky doma, co hodlam aj neskor pouzivat, tak som chcela sterilizovat aj sklenne flasky (nie len umele). Tak som s tym isla naspät do obchodu....a ta pani bola prekvapena,ze sa s tym este nestretla, ze sklenne sa tam nemozu dat...tak volala aj dodavatlke zn.Chicco...a ta to potvrdila, ze sklenne tam nemoze ist, lebo sa to sklo moze zohriat na vyssiu teplotu ako plast a ten plast z coho je vlastne ten sterilizator moze roztavit....takze som sa nepotesila a budem sterilizovat klasicky v hrnci... 😀

myval
9. srp 2007

konoupek: to jsou minerály kt. se jaksi nevypaří když vodu převařuješ. Já jsem tu vodu začala cedit přes kousek plátýnka (výborný je vyvařený kapesník) a je to supr. Ale Tomu naturu zkusím. Dík za tip.

tlapicka
9. srp 2007

prej jde pouzivat jako kojenecka voda i aquila a dobra voda.

danca81
autor
9. srp 2007

Kounoupku, teď jsem sem zabrousila, a po měsíci ti musím oznámit, že jsi s tou vodou měla pravdu. Fromin je humus. Už to nikdy nekoupím. Toma natura je dobrá. Přítel ale když kupuje vodu, tak občas koupí i jinou. Musím se ale přiznat, že ty vody teď spíše vypiji já, pač malej tu vodu nechtěl a taky jsem pak nevěděla, zda má hlad a nebo jen žízeň. Tak mu radši přiložím prso a on si vezme sám, jak uzná za vhodné. 😀 😀 😀

maca793
9. srp 2007

ja som vyvárala len raz do týždňa, pokiaľ som kojila. fľašku vyváram aj teraz každý týždeň.

martinka79
29. led 2008

ahoj chtěla bych se zeptat máte někdo zkušenosti s tabletami milton 🙂 ?

lusil2005
29. led 2008

ja som vyvarala pred kazdym pouzitim len dudliky ked spadli na zem. odsavacku raz za cas, inac po kazdom pouziti hned oplachut horucou vodou a obliat vriacou prevarenou vodou. to iste aj s flaskou na cajik. ale aj odsavacku aj flasku pouzivame az od pol roka a odtedy aj dudliky len oplachujem vriacou vodou. prevaram raz za cas - mozno raz za tyzden. len tak pre dobry pocit - moj 😅

ale jar ani iny saponat nepouzivam vobec!!! ono nikdy neoplachnes tie jej vecicky dokonale. myslim ze uplne staci horuca voda a este jeden dobry recept starych mam na spinave flasky: za hrst ryze, lyzicka soli, zavriet a trepat trepat trepat. ryza sa dostane aj tam kam kefka nie a sol je perfektny cistic. flaska ostane krasna cira. 😎

bihan
29. led 2008

Marinka, používam tablety na sterilizáciu odsávačky - polku tablety do veľkej misy, po 15 minútach je po probléme... Kúpili sme jedno balenie pred pôrodom a doteraz som z nich minule lan pár, lebo jedna tableta je, myslím, na 5l vody a pri tej mojej frekvencii raz týždenne som nič lepšie kúpiť nemohla 😉

martinka79
29. led 2008

děkuji.Já u dcery používala také pouze vodu, ale dostala jsem jakési sterilizační tablety milton a netuším zda je má vůbec cenu používat. 😒 Asi nová vymoženost. 😀

bihan
29. led 2008

No.. nová vymoženosť je to len v naších krajoch 😉 Milton má nielen tablety ale aj roztok, ale fľaša s tým chlórovým roztokom je taká čudná... tečie to postranách. tablety sú fajn 😉
Nie som veľkým zástancom sterilizácie, ale keď sme kúpili odsávačku, ktorá je každodenne v kontakte s MM, tak som sa rozhodla, že pre istotu ju občas tých baktérií zvavím.. pridám k nej tie dve fľašky čo máme a je po probléme.. viacmenej je to pre moje čisté svedomie 😅

martinka79
29. led 2008

díky. tak je schovám atřeba použiji. Já u dcery vyvařovala pouze dudlíky a lžičku jinak nic nepoužívala láhev nechtěla. 😠
Děkuji ještě jednou.

reruna
29. led 2008

zkoušela jsem tablety milton, měla jsem vzorek asi 4 tablety, jinak nevím, kolik to stojí, ale bylo s tím míň práce jak s vyvařováním 😉

martinka79
29. led 2008

děkuji moc. 🙂
já to viděla jako méně pracné také, ale moc nedůvěřuji chemii 😀

gandy
29. led 2008

Holky chci si koupit ohřívač kojeneckých lahví a sterilizátor. Můžete mi poradit dobrou značku?? Dík

lendy1
29. led 2008

gandy, ohřívačku jsem si koupila na MMB použitou za 100,-Kč a stačí, sterilizátor nemám, sice jsme na UM, ale nepotřebuji ho, vyvařím lahvičky v hrnci (na naše 2 lahvičky mi příjde sterilizátor zbatečný) nebo používám sterilizační tablety. Přez den prolívám lahvičku vařící vodou...

kacka.va
30. led 2008

Já zatím sterilizátor neplánuju koupit. Proleju to horkou vodou a hotovo. Podle mě není úplně dobré, když je všechno absolutně sterilní, protože jakmile pak příjde mimčo do kontaktu s něčím, co není vysterilizované, tak je podle mě o to víc náchylné.

reruna
30. led 2008

Zajímalo by mě, jak často a jak čistíte plastový hračky, náš malej cucá teď úplně všechno, než mu dám hračku umyju ji v převařené vodě, ale on to pak furt pouští a zase bere a kdybych mu to měla furt umývat, tak si ani nepohraje. Navíc on je schopnej narvat do pusy kde co a všechno samozřejmě sterilní není. A co plyšový nebo látkový hračky?

luckaa
30. led 2008

Reruna,naše malá taky strčí do pusy kde co.Ze začátku jsem jen omývala a omývala.Naše mudra říká čistota půl zdraví,špína celé 😀 ,takže už nejsem tak upjatá.Samozřejmě nemá nic špinavé,ale vzhledem k tomu,že všechno hází po zemi,tak to stále omývat dokola nejde,to bych nedělala nic jiného.Plyšové hračky jí na hraní moc nedávám.

kacerka
30. led 2008

Tak hračky moc neřeším, myslím si, že občasný kontakt s ne úplně sterilní věcí neuškodí. Jinak lahviček mám pět, po celý den používám jednu, kterou vymyji kartáčem a propláchnu vařící vodou. V noci se mi do mytí nechce, tak ji nechám stát, ráno vymyji a připravím do sterilizátoru - mám ten do mikrovlnky - a když takhle našpiuním všech pět lahviček, tak sterilizuju. V hrncích jsem vyvářela dřív a dodělávaly mě ty šedé povlaky na lahvičkách, dudlících a víčkách - máme dost tvrdou vodu . . . .

pietra
30. led 2008

plastove hracky z casu na cas strcim do umyvacky riadu (bez cistiaceho prostriedku), plysakov necham vymrznut v mraznicke 24hodin.
sterilizator mam NUK a paci sa mi na nom, ze nesluzi len na sterilizovanie, ale da sa v nom pripravit aj zelenina na pare.