Sterilizace/vyvařování lahviček a odsávačky. Jak často?

danca81
4. črc 2007

Ahojky maminky,
chtěla jsem Vás poprosit o radu ohledně sterilizace (vyvařování)kojeneckých pomůcek. Začala jsem používat lžičku na podávání vitamínů malému a taky to vypadá, že v nejbližší době budu muset použít odsávačku, protože malej se napije z jednoho prsu, u kterého usne a druhý pak nechce. Chci se Vás zeptat, zda je nutné vyvařovat lžičku, odsávačku a taky lahvičky vždy před každým použitím, nebo stačí vyvařit jednou a pak už jen umývat jarem? Děkuji Vám mockrát za odpověď

berunka
10. zář 2009

tak to teda nevim jestli ma az tak velkou souvislost sterilizovani a soor neboli "zabka" protoze moje mala soor mela a to jsem zadny sterilizator nepouzivala a nesterilizovala jsem po kazdem pouziti.takze o tom to asi az tak nebude...

wiwienne
10. zář 2009

Pajinka, nam sa to zacalo robit, ked som zacala dokrmovat..mudr povedala, ze je chyba v sterilizatore a ze mam zacat prevarat...aj kojim, ale ide to dolu vodou, maly vydrzi pri prsniku dve minuty a potom bum, obzera sa, nechce sat, zaujima ho vsetko ine len nie prsnik, kde su tie zlate dobre casy, ked prsnik bol stredom vesmiru..nam na to dali masticku, tak mu to osetrujem gazou a nou..ale stale tam trosku ma..myslis gencianovu violet?vdaka 😉 BERUNKA, aj ja som sa cudovala, tiz sterilizujem nen raz za dva, tri dni,dnes som prevarala...tazko je mi to zistit, ked som v zahranici a tu vyraz soor nepoznaju..je to plesen?

jenn44
11. zář 2009

ahojte maminy, chcela by som sa opytat, planujem kojit, no obcas budem musiet od malej odskocit a manzel ju bude krmit flaskou, planujem pouzivat dudliky, chcela by som sa opytat, ci si mam kupit sterilizator (aj na odsavacku) alebo nemusim... a ak ho zatial nemam, ako mam vyvarit napriklad odsavacku do porodnice? normalne hodit do vriacej vody? a ako dlho? sa mi to zda take... divne. dakujem

jankapiknova
11. zář 2009

ja som vsetko vyvarala vo vode 5 minut 😉

jenn44
11. zář 2009

janka, takze sterilizator sa mi neoplati? stoji to dost, tak to ozaj vyvarim asi tak vo vode, ale bez vsetkeho?

jutkapn
17. zář 2009

Ahojte baby. Viete mi prosim vas poradit,sterilizovala som flasticky, ale dlho mi schnu a ostavaju na nich flaky. Mam ich aj niecim vyutierat? Ak ano, tak cim?

jittuss
17. zář 2009

Já používam na sterilizaci jen roztok sterilizační (Milton) nechá se to tam ponořené 15 minut a je hotovo,jelikož je to sterilizace za studena můžu tam hodit i hračky,odsávačku na nos prostě vše,a super to je na cesty.Vyvařováním se vše hodně ničí.

adrioska
17. zář 2009

Jenn, mozes do vody pridat trochu kyseliny citronovej (ale nemusis), nezostanu Ti flaky na flaskach. A este tolko som chcela, ze ja mam parny sterilizator(do mikrovlnky), ale na moju odsavacku sa neodporuca, takze odsavacku som vyvarala...resp. vraj staci umyt aj v umyvacke riadu na standardnom programe...tak pisu v navode na odsavacku. Precitaj si aj ty ten navod radsej predtym, aby si ju zbytocne neznicila... 😉

miska84
17. říj 2009

Ahoj holky potrebovala bych poradit, ktery sterilizator je nejlepsi, nezalezi na penezich...a jaky typ byste doporucily zda ten do mikrovlnky nebo ten "klasicky"..diky moc za rady

misule82
17. říj 2009

miska: já mám od Aventu do mikrovlnky a jsem s ním naprosto spokojená 😉

lamarika
17. říj 2009

miska: my máme taky od aventu do mikrovlnky a neměnila bych. Nicméně jsem slyšela, že do elektriky jsou lepší, ale v čem to už mi nikdo neřekl. . . 😉

ojo
17. říj 2009

ahoj, já používám skleněné lahve a sterilizuju jen varem 🙂

zajímalo by mě, do kdy by se mělo pořád sterilizovat...resp. kdy už se sterilizovat nemusí??

lamarika
18. říj 2009

ojo:Tak to by mě zajímalo taky. . . 😒 😅 Já asipřestanu sterilizovat jak malej začne papat normálně a už nebudeme používat žádný lahve, ale talířky a žličičky.

europa8
18. říj 2009

miska-my mame elektricky parny od Chicca a som velmi spokojna,nalejem 100 ml vody,nahadzem flasky,cumle...a je to...a nebol ani drahy

hoogy
18. říj 2009

my mame ten do mikrovlnky canpol...a je to taka obycana vec,ze podla mna netraba byt moc priebercivy...ako mne toto vyhovuje.neviem ake su tie elektricke,ale ja som spokojna s tymto mikrovlnkovym.a rozhodne nepouzivajte chemicke sterilizacie lebo nie su celkom take nezavadne.sme rodina chemikov takze viem o com hovorim....a parna sterilizacia trva len 6 minut...

ojo
18. říj 2009

lamarika...já teda sterilizuju jen lahve, ve kterých dělám mlíko, v těch co dělám čaj tak ty normálně umeju...

no a říkala jsem si, že bych je mohla přestat sterilizovat, když už by se blížil k jednomu roku...nebo sterilizovat jen občas 😅

shaula
18. říj 2009

ojo - v tomhle věku už podle mě sterilizace ztrácí smysl, stějně ti malý určitě ožužlává, co se dá, takže ty bacilky do sebe dostane takhle 🙂

ojo
18. říj 2009

shaula to máš vlastně pravdu 😀 😀 😀 strká do pusy vše co mu přijde pod ruku...máme doma ještě i malého pejska a rozhodně nelítám omývat každou hračku, která se dostane mimo deku 😅

tak myslíš, že už stačí jen umejt?? nebo mám ještě nějak vyplachovat převařenou vodou?? nebo vyvařit jen občas?? 🙂

hoogy
18. říj 2009

shaula a co myslis do kedy treba sterilizovat? dost ma to zaujima my mame 5 a pol mesiaca a este raz denne sterilizujem,ale neviem ci to neprehanam🙂))ze by stacilo aj menej...

ojo
19. říj 2009

tak moje kámoška má o 2 měsíce starší holčičku a říkala, že už od 4.měsíce, co začala dávat na noc kaši nebo sunar, tak meje lahvičky v myčce a vyvařuje tak jednou týdně 🙂 tak to budu asi taky tak dělat 🙂 🙂 páč si myslím, že když se lahev umeje hned po vypití, tak tam vůbec nezůstanou žádný zbytky 🙂 🙂

shaula
19. říj 2009

hoogy - podle mě logicky do té doby, než začne všechno ocumlávat 😉 Což už v 5,5 měsících asi dělá... Normálně bych už jen umyla Jarem a pořádně vypláchla. Maximálně tak 1x týdně pro jistotu vyvařit. Ale je to jen můj osobní názor 😉

ojo
19. říj 2009

tak koukám, že takových názorů je víc 🙂 ...no jak jsem psala, i moje kámoška to tak dělá...takže končím s každodenním vyvařováním 😉 😀

hoogy
19. říj 2009

shaula diky len som chcela aj niekoho ineho nazor.len moj manzel je posadnuty sterilizacou strasne sa boji o maleho🙂asi to uz zacnem pomali obmedzovat.diky:)

bride
7. led 2010

ahoj, máte některá zkušenost s elektrickým sterilizátorem Chicco? Chtěla jsem si koupit sterilizátor do mikrovlnky, hlavně proto, že jsou levnější než ty elektrické, ale bohužel se nám žádný do naší malé mikrovlnky nevejde :( (máme max. průměr 26,5 cm a většina sterilizátorů má průměr 28 cm). Díky.

petronelie
7. led 2010

Ahoj, našemu malému je 10 měsíců a já budu sterilizovat,dokud bude pít z lahviček, především mléko. Ono ani nejde o to mít vše sterilní, ale v lahvičkách od mléka se mohou množit bakterie listerie, a to pak asi není nic příjemného.Každopádně mi ruce neupadnou a mikrovlnka to také zvládá.

bride, má ho kamarádka a je spokojená

sunea
7. led 2010

Co sa tyka sterilizacie, my stale sterilizujeme v pare, mna to nijako nezatazuje a aj ma to bavi, asi mi uz z tej materskej preskakuje 😉

lenca30
13. led 2010

ahojte babulky...chcem vas poprosit. uz tu padla ta otazka ale nebolo na nu odpovedane. po vyvarení mi ostanu na nadobkach flaky. ako ich odstranit?mozem flase poutierat z vnutra?asi to neostane sterilne ze? a mozem ich po prevarení oplqachnut v studenej vode alebo len tak nechat uschnut dakujem pekne

sunea
13. led 2010

lenca, mozes tie vyzrazane soli vyutierat cistou plienkou. Aby si mala vsetko sterilne, musela by si zit v nejakom laboratoriu, takze sa nestresuj. My sterilizujeme v pare, flaky tak neostavaju - velky hrniec s poklickou, do toho tak 4 cm vody, na to take sitko, ako ked sa robia knedle na pare. Na sitko sup flasky a flase su potom pekne.

jankanej
14. led 2010

ahoj mamky já mám zkušenost takovou, že u prvního mimča jsme vyvařili jen když to bylo nové a pak je umýt nebo opláchnout pod horkou vodou i v myčce stačí - malá nikdy nebyla nemocná, to jsme opravdu nic nevyvařovali, nikdy neměla moučnivku ani nic podobného, tak si často říkám jestli prostě lidi neplašej aby bylo pro mimča všechno sterilní, pak si nemůžou získat přirozenou imunitu a pak maj potíže...tot můj názor a zkušenost, u druhého zatím to samé 🙂

icejane
14. led 2010

fakt by ma trafil slak, keby sa tu nasla mamina, ktora to vyvara v dojcenskej vode 😀 ..ja vsetko umyvam , teda oplachujem vo vracej vode..raz za tyzden to vsetko vyvarim /flase, cumle../ nikededy nepoznali ani sterilizatory ani nic podobne..a mimochodom...mikrovlnky su taktiez skodlive nie??