Sterilizace/vyvařování lahviček a odsávačky. Jak často?

danca81
4. črc 2007

Ahojky maminky,
chtěla jsem Vás poprosit o radu ohledně sterilizace (vyvařování)kojeneckých pomůcek. Začala jsem používat lžičku na podávání vitamínů malému a taky to vypadá, že v nejbližší době budu muset použít odsávačku, protože malej se napije z jednoho prsu, u kterého usne a druhý pak nechce. Chci se Vás zeptat, zda je nutné vyvařovat lžičku, odsávačku a taky lahvičky vždy před každým použitím, nebo stačí vyvařit jednou a pak už jen umývat jarem? Děkuji Vám mockrát za odpověď

berunka
20. kvě 2009

ahojky maminky mam dotaz jake znacky sterilizatoru pouzivate?mate nektera zkusenost se znackou Pierot Baby a Mothercare?

krista
5. črc 2009

hannah80 • 36tt • Včera ve 20:32
Ahoj, mam dotaz. Nevim, jestli nové lahvičky, dudliky atd vyvařit, nebo pry stači přelít horkou vodou? to se mi nejak nezdá. Jak to děláte vy? Díky

smardik • 1d, 10tt • Včera ve 20:36
hannah když byl malý menší vyvařovala jsem, ale tak asi od toho půl roku to přeliju horkou vodou a je to

kaa • 33tt • Včera ve 20:50
Hannah- nové určitě poprvé vyvařím a potom budu pořádně mýt a vyvařovat občas. Nic se nemá přehánět , ale napoprvé si to nelajznu.

ygreen • 1d, snž • Včera ve 20:58
určitě převařit a tak první měsíce denně a pak už jen tak 3x týdně. Dobré je kápnout kapinku jaru, zalít trochou horké vody, protřepat a vymýt studenou vodou.

smardik • 1d, 10tt • Včera ve 21:08
ygreen tak lahvičky jsem denně fakt nepřevařovala

kacka79 • 1d, 8tt • Včera ve 21:37
Tak my teda používali láhve až od 7 měs, ale rozhodně jsem nepřevařovala každý den, tak cca 1 x týdně. Jinak je myju normoš horkou vodou a trošinku jaru... pak dobře opláchnout

petrach • 2d • Včera ve 21:53
hannah tak určite poprve vyvařit,sterilizovat..umyt nejdřív horkou jarovou vodou a pak sterilizovat..
u maleho mminka by se to melo denne..my teda sterilizujem každe pití,ale my jsme extremisti 😀

hannah80 • 36tt • Dnes ve 12:36
Diky za odpovědi.. No sterilizovat to nebudu, nechci kupovat sterilizator, příjde mi to zbytečná vymoženost. Naše mámy to také neměly a my jsme to přezili 🙂 ..

inna12 • 38tt • Dnes ve 13:16
Hannah, opravdu ty nové věci je třeba vysterilizovat...však nemusíš kupovat sterilizátor 😲
prostě to minim. 5 minut povaříš v kastrůlku, můžeš přidat kyselinu citronovou, aby se nedělal povlak nebo rovnou použít destilovanou vodu. A naše mámy též sterilizovaly, přesně takhle

mousunek
5. črc 2009

pokud nechcete mit povlak staci sterilizovat v pare polozite na ohrivacek na knedliky a proste to varite.
Nove veci bych sterilizovala urcite

nika251
5. črc 2009

Ahojte. Tiez mam jeden dotaz 🙂 - kedy ste vysterilizovali cumlik a odsavacku pred porodom? Teda ci ste ju sterilizovali v den ked ste odchadzali do porodnice alebo skor? A ako ste to riesili v porodnici?

dadak231
5. črc 2009

Ahoj nika251. Ja som si vysterelizovala oboje dopredu ked som sa balila do porodnice. Zena nikdy nevie kedy male pride na svet a balit sa na poslednu chvilu to nie je pre mna. A v porodnici si tiez s tym tazku hlavu nerobia. U nas v LC sterilizuju na novorodeckom iba 1x za den. Este stastie ze som mala vela mlieka a vylievala som ho.Lebo davat mlieko z riadne neumytej a nevysterelizovanej odsavacky nie je dobré. U nas v LC dostali niektoré bábetká ECOLY. A kým im na to neprišli aj 4 mes. trpeli bolesťami bruška.

jananinka
5. črc 2009

Pripajam sa k dadak, sterilizovala som vopred, pri baleni, a v nemocnici v MY tiez sterilizuju i 1x za den 🙂

nika251
6. črc 2009

Vdaka. A pouzivali ste niektora ten sterilizacny roztok od chicca?? Nejako nemam chut vyuzivat pri novorodencovi taku chemiu 😝

shaula
6. črc 2009

Nika - já jsem sice jen chvíli sterilizovala lahvičky, ale ten roztok jsem nikdy nepoužívala, nemám k tomu důvěru, že tam nějaké chemikálie nezůstanou. Vždyť vyvařit je jistější a ani to netrvá tak dlouho🙂

gedgitka.a
6. črc 2009

ahojky já vyvařovala lahvičky, dudlíky atd. malému do 6 měsíců, pak jsem je omyla slabounce jarem a horkou vodou a malej je vpoho nikdy neměl žádný problémy 😉

efa7
6. črc 2009

ahojte,my jsme na UM a vyvařuju lahvičky,savičky jednou denně,jinak klasicky pod horkou vodou, i v porodnici mi to taklhe radili.Ty tabletky Milton mi přijdou strašně chemické,zkoušela jsem to,smrděl nám celý byt chlorem...To radešiklasiky vyvařit a je klid

lucyy01
6. črc 2009

caute kocky, mozno trosku hlupa otazka, ale ak mate dudliky, ktore sa nedaju rozobrat a sterilizujete/vyvarate ich (tak isto aj umele fllasky) nijako sa neposkodia? myslim, ci sa nejako nepovykrucaju, nestratia farbu atd. diky 🙂

shaula
7. črc 2009

Já jsem dudlíky nikdy nerozebírala a vyvařování jim nic neudělalo.

zukab
8. črc 2009

mala mala velke problemy s bruskom, takze ja jej zatial sterilizujem kazdy den, nerobi mi to nejaky velky problem, hodim do sterilizatora a je to. ale to robim len pri flasiach. dudle a lyzicky len umyvam. cize tym padom v podstate nemusim sterilizovat ani tie flase, ale akosi mam z toho lepsi pocit.
inac ju nechavam zit v takej tej "zdravej spine", kedze sa plazi kade tade a vsetko pcha do ust.
lucyy01, este sa mi nikdy nestalo, aby sa mi nieco poskodilo vyvaranim.
co sa tyka sterilizacnych tabliet, taku kravinu som spravila prvy a posledny krat. nieco tak hnusne som este nezazila. smrad z nich bol ako v carihrade a tak putovali pekne krasne do kosa. takze ked som bola mimo domu, vyvarala som vo vode.

sunea
13. črc 2009

Ahoj, my sme si kupili do vacsieho hrnca taky nastavec, na ktorom sa napr. ohrievaju v pare knedliky a sterilizujeme flasky, event. odsavacku raz denne v tom - je to velmi lacne riesenie (mikrovnku nemame ani nechceme, da sa v nej sterilizovat este elegantnejsie, ako tu uz bolo popisane). Akurat treba davat pozor, aby sa ten sterilizovany plast nedotykal stien hrnca, inak je to rychly a ucinny sposob, ako udrzat veci ciste. Ale myslim, ze ked bude dieta starsie (napr. od polroka) a bez nejakych zdravotnych problemov, tak staci sterilizovat raz za tyzden a inak vymyvat horucou vodou.

lienka43
13. črc 2009

Ahojte tak my sme sterilizovali do pol roka a od pol roka normalne umyvam jarovou vodou a sterilizujem len obcasne. Ja myslim ze to netreba prehanat musia si zvykat na nejaku tu spinu... 🙂

soanpe
13. črc 2009

holky, jakmile děti začnou být aktivní, válet sudy atd. tak si myslím, že veškerá steilizace je k ničemu. neznám nikoho, kdo má doma absolutní čistotu 😉

zukab, sterilizační tablety jsem dostala v porodnici. no nedovedu si představit, že bych v tom omývala dětské potřeby a následně podle návodu je neopláchla čistou vodou 😝
já je použila na vytírání, když jsme začala dávat Sofi na zem na deku 😀

berunka
15. črc 2009

ahojky maminky,mam na prodej sterilizator a spoustu dalsim veci ke spokojenemu krmeni miminka,mrknete na inzeratek a nabidnete cenu 😉

dominka11
15. črc 2009

ja som všetko vyvarila pred prvým použitím a potom len normalne umyvam vodou s jarou. Malemu nikdy nič nebolo, tak si nemyslím, že je to nutne zakaždym všetko sterilizovat 😉

leopolda
9. zář 2009

Ahoj.

Já si myslím,že by se vyvařovat mělo.
u prvního dítěte jsem to vyvařovala v hrnci,ale nyní už tuto praxi nechci opakovat.
Zajímalo by mě s jakou značkou sterilizátoru jste spokojeni a jaký zvolit,do mikrovlnky či elektrický.
Děkuji. 🙂

nikollette
9. zář 2009

Pred prvým použitím, som aj ja všetko strerilizovala, a čím ďalej tým menej...
teraz od pol roku už vôbec... normálne umývam úplne horúcou vodou, a jarou... 😉

lamarika
9. zář 2009

leopolda: My máme od Aventu do mikrovlnky a jsem s ním úplně spokojena 😉 Nicméně jsem na sterilizátory do mikrovlnky slyšela kritiku a spíš se doporučují elektrický. . . 😕

eviska83
9. zář 2009

my mame avent elektricky a som max. spokojna- ja tiez niesom zastanca sterilizovania po kazdom krmeni- ja ster.1xd rano - myslim ze to staci- potom uz len horuca voda a jar 😉

magdulenka
9. zář 2009

já v prvních 6 týdne sterilizovala lahve v sterilizátoru od aventu do mikrovlnky. teď už jen občas. umývám horkou vodou a jarem. na dudlíky mám pipilu a v tom je sterilizuju tak ob den, jinak umývám obyč.vodou.

jituskak
9. zář 2009

teda, jak to tady čtu, tak jsem asi ujetá na sterilizování. dělám to pokaždé. a to komlpetně od lahviček, přes ty kroužky, dudle i vršky. lžičky samo taky a kelínky, k kterých začínám dávat příkrmy taky. a začínám se toho bát, že i to zůstane. koupila jsem i bio eko jar, kdybych to náhodou špatně opláchla, ale stejně to tam do toho sterilizátoru dám... jsem asi nemocná...

magdulenka
9. zář 2009

jituskak: nic si z toho nedělej, každá jsme na něco "ujetá" 😉 já myslím, že uškodit to rozhodně nemůže, až začne malej lízt a chodit, tak si něco špinavýho určitě najde 😉

kamarádka umývala lahve (tím myslím komplet - i savičk atd.) v myčce - to si myslím, že není moc dobrý, to leštidlo a tak, co myslíte? myjete někdo taky v myčce - a to pro mimča do 6 měsíců.

berunka
10. zář 2009

Milé maminky sešlo se nám pár věcí,které již nepoužíváme,proto nabízím dál: - sterilizator Pierot Baby (ještě v záruce,kupovaný 12/2008) - lahvičku Tefal s 4bodovou savičkou - pouze vyvařená,nepouživá - plastovou lahvičku na čajiček - 2 dudličky latex savička - pouze vyvařené a jednou odzkoušené - dudlik Nuk - nový - 2x termoobal na lahvičku - jeden uplně nový,druhý používaný 2 měsíce - čistítko na lahvičky - nepoužité. pokud by se vam nektere hodilo pisnete do IP urcite se dohodneme 😉

pajinka23
10. zář 2009

ja som prestala sterilizovat po druhom mesiaci lebo sme za dva mesiace mali trykrat zabu a doki nam povedala ze je to s prilisnej higieny a vyvarania lebo som tiez za kazdym vyvarala flasu a aj cumle stale dookola a doki nam povedala ze vlastne sa tym zabijaju bakterie ktore ma mali v ustockach ktore mu chrania ustnu dutinu,tie obranne bakterie a ze to sposobuja zabku ☹ ☹ ja som si vzdy myslela ze zabka sa detom robi zo spinavych veci a nie s cistoty ale ako sme sa presvedcili doki mala pravdu lebo ako som prestala s vyvaranim tak mame aj zo zabou pokoj..klop,klop 🙂 🙂 vyvarim tak raz mesacne a to je vsetko,inak len umivamv teplej vode,ved je to flasticka len mojho drobca a nikto iny mu s nej nepije 😅 😅

wiwienne
10. zář 2009

Ahoj, ja sterilizujem raz za dva dni a po pouziti poriadne poumyvam, moj maly predsa strka pasticku do ust cely bozi den a netreba to s cistotou prehanat...udrzovat cistotu, ale nie privelmi, nech si telicko zvyka...a radsej prevarit, nam sa zo sterilizatora urobil povlak na podnebi...mudr poradila radsej prevarat...

wiwienne
10. zář 2009

Pajinka,zaba je ten povlak? hm, to pocujem prvy raz 😲 🙂

pajinka23
10. zář 2009

wiwienne asi je to ta zaba 😲 😲 my sme s tym mali trapenie stersne nieco mali bol nervozny a nechcel ani poriadne papat co sa zlostil,vlasne kvoli zabe bol koniec aj s dojcenim lebo prso vtedy odmietol a bolo ☹ ☹ teras sme na um...ale spitaj sa doki ci je to zaba a ak ano tak mu to osetruj fialovou vodickou...ale porad sa s doki,lebo moze to mat aj z mliecka a kojis ci davas um??po mliecku by mal ten povlak zmiznut tak do hodinky 🙂 🙂