Suchá kůže miminka. Poraďte kosmetiku

vrtule83
5. led 2008

Ahoj ve vyhledavači toto téma nebylo, tak prosím poraďte případně písněte odkaz.
Malá trpí na atopák, ale to se mi daří držet pod kontrolou, jen má dost suchou kůži. Od dr. máme excipial u lipolotio a olej balmandol. Ale drsné fleky nemizí. A balmandol není na každodenní použití a já chci koupat denně jelikož je na to zvyklá. Poraďte nějakou kosmetiku s kterou máte dobré zkušenosti. Já včera koupila lipobase krém tak uvidíme. Díky za každou radu a doporučení.

petraluk
5. led 2008

Ahojky, mě mudr doporučila, do vody kápnout trochu olivovýho oleje koupenýho v lékárně a samo nás to časem přešlo 😉

viona
5. led 2008

suchou kůži jsem teď probírala s naší doktorkou,ale malej nemá ekzém,jen je vysušenej a ty flíčky má taky,tak nevim,jestli to bude pro vás to pravý ořechový a doporučila mi kosmetiku Menalind,Babé,nebo Sebamed a na koupání převařovat vodu,pokud by byl vysušenej i nadále. 🙂

viona
5. led 2008

Petraluk,olivový olej z lékárny?To je dobrý,to zkusim 🙂

jabber
5. led 2008

Ahoj vrtule83, my máme atopák a na promazávání se nám nejvíc osvědčila obyčejná modrá indulona. Vyzkoušela jsem jak krém Lipobase, Exomega od Adermy i Excipial mastný krém, olivový olej, kokosový olej a nejvíc promaštěná je fakt po induloně. Balmandol máme do koupele taky, ale koupeme obden, s atopákem se každý den koupat nemá, hodně to vysušuje. Jinak mrkni do diskuze k atopáku, jedna je tady na kojencích a jedna je ve škola školka, je tam spousta všelijakých rad 😉

petraluk
5. led 2008

jj Viono, normálně ti ho slejou do lahvičky. Jinak Sebamed mi mudr doporučila taky. 🙂

jabber
5. led 2008

Sebamed je super, než se nám objevil ekzém, tak jsme používali taky. Od té doby, co ho ale máme, nepoužíváme na radu dr žádný šampon ani mýdlo a na všechnu kosmetiku musíme dávat setsakra bacha 😒

eho
5. led 2008

Taky máme suchou kůži, zatím to není ekzém. Excipial nebyl nic moc, ale úplně super je leniens mast z lékárny, nevím přesně jak se to píše, ale malej má po ní kůži zase jako novorozené miminko. Koupeme jen každý třetí den.

zuzka1000
6. led 2008

Tak my máme taky atopák a v dostali jsme hned kortikoidy což jsem zavrhla a v lékárně jsem si koupila Lipikar stojí asi (350,-) ale teda fleky začaly samy mizet a od té doby co ho tím mažu je klid.

aponchie
6. led 2008

nejsme atopici ale pouzivame jen indulonu a excipial lipolotio v zime a hydrolotio v lete 🙂 do vody nic ,koupeme maximalne3xtydne,jinak sprchuju,prej to taky neni moc dobry kazdy den koupat.na vlasky seba med ale jen malicko.moje mamka je ekzematik a doktorka ji rikala ze na ekzem je nejhorzi dat olej ten prej zacpe vsecky pory v kuzi a je to pak mnohem horsi

poupe
6. led 2008

Nemate nekdo zkusenost s DOVE tabletou do vany?

silvapokorna
28. srp 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Ahoj, Excipial je super. A olejíček do vany taky, ale pozor, mimčo pak docela klouže, tak opatrne. 😉

silvapokorna
28. srp 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@poupe Jaké tablety do vany myslíš? Myslíš jako klasické tuhé mýdlo DOVE?

zaneta264
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zanri
26. bře 2015

@zaneta264 taky zdravím a doporučuji CutisHelp mimi - konopný tělový balzám a na koupel konopná mycí emulze, mrkněte na net a na příbalový leták 😉

terryska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zaneta264
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
terryska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zaneta264
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
terryska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janawei
1. dub 2015

Náš prcek má lehkou atopii a koupeme už jen v čisté vodě, s tím, že 1 x týdně používáme Měsíčkovou kojeneckou koupel od Weledy. Balmandol jsme na radu lékárnice také zkoušeli, ale prcek se po něm osypal, takže mu tam něco vadilo, a mně vadilo, že je parfémovaný. Na drsná místa nám zabralo Zklidňující tělové mléko taktéž od Weledy. Od té doby nepoužívám nic jiného + na obličej Zklidňující pleťový krém. Ekzém se už neobjevuje a malý má pokožku krásně hebkou.

teriska94
26. čer 2015

Malý pomohlo tělové mléko od Hippu 🙂