Těhotenský polštář - využívaly jste ho?

slunicko1551
18. bře 2019

Holky, využívaly jste těhotenský polštář? Pořád nad ním uvažuji, ale není zrovna levný a tak abych pak nelitovala vyhozených peněz. Je to dobrá investice? Jsem v 19tt, občas mě bolí záda v kříži, hlavně po probuzení. Někdy mě i tahá břicho, když ležím na boku a často před usnutím hledám správnou polohu. Zas ale když jsem si dala mezi kolena normální polštář, tak mi to zas jako takový zázrak nepřišlo. Tak nevím. Litovala jste některá té koupě?

chumlee71
18. bře 2019

@slunicko1551 já jsem ho měla a nelitovala jsem. Do porodu jsem s ním spala a po porodu na něm kojím malého

petulejan
18. bře 2019

já nad ním také uvažuji a i z důvodu,že se dá potom využít i ke kojení a k tomu,že tam můžeš mimi i ustlát na chvíli 😉

veronikacv
18. bře 2019

Já si polštář pořídila a jsem spokojená (má cca. 230cm do tvaru "C" a stál mě asi 600,-Kč).
Nevím, jak bych bez něj teď usnula. Také jsem dřív používala jen polštář pod nohu,ale ten těhotenský/kojící je úplně jiného kalibru 😀 Takže jen doporučuji 👍

journals
18. bře 2019

Nemela jsem a neprisla jsem si o neco ochuzena. Kojici polstar je zbytecnost uplna. Ja osobne jsem se bez tohoto polstare obesla. Ale mozna je to i tim, ze v posteli nesnasim nic navic a hodne se prevaluju, takze by mi v tehotenstvi spis prekazel

sudylichozrout
18. bře 2019

@slunicko1551 mela jsem a mam. Nedala bych bez nej ani ranu, je to bezva pomocnik. Spim s nim porad, i kdyz uz nejsem tehotna 🙂 Je to tezce navykova vec 🙂

anita003
18. bře 2019

Polštář jsem kupovala v Kaufu úplně za hubičku (mají ho tam už asi 2 měsíce)... Jednou jsem s ním zkoušela spát v posteli, ale vzhledem k tomu, že než usnu, tak se hrozně převaluju, tak mi překážel a během noci jsem ho zahodila... Ale určitě ho využiju na kojení...

fresshinka
18. bře 2019

Taky jsem nad tím dlouho uvažovala, pořád jsem to považovala za zbytečnost. Koupila jsem ho nakonec v 33tt protože už vůbec nemůžu spát a chtěla sem vyzkoušet, jestli se to nezlepší. Koupila jsem nakonec od candide, který je pak určen i pro kojení, nebo k relaxaci mimča (nebo vůbec, když si potřebuješ odskočit, tak se tam dá zafixovat, aby nespadlo a tak).. Taky jsem zkoušela ten fígl s polštářema před pořízením kojícího, ale to se srovnat nedá.. no uplně zázrak to není, ale je to trochu lepší... mě malej dost kope i kvuli tomu nemůžu spát a s polštářem už mám i noci, kdy se asi trochu zklidní .. ale nevydržím to na něm celou noc

annynka94
18. bře 2019

A teď klasická otázka : s jakou vyplní máte? Kuličky mi přijdou rušné, ale zas klasická výplň se bojím, že slehne 🙂

xkalisto
18. bře 2019

Pořídila jsem si MyBrestFriend. Je ergonomicky a úplně krásně mi uvolnil ruce. Sice nový ale úplně v poho se dají sehnat na bazarku.

barmo
18. bře 2019

Já mám a neměnila bych!!! Každou noc sním spím protože me bolí záda. Tak si ho dám alespoň mezi kolena a trochu se mi uleví. A i malý v břiše tolik nekope celou noc jako předtím když jsem ho neměla. 🙂pak snad využiju i na kojení

majdulena
18. bře 2019

@slunicko1551 já koupila z druhé ruky za 200 kaček :D měla jsem už předtím jeden, ale zabavil mi ho manžel a mě už začínají bolet záda, takže jsem si na fb bazárku dala poptávku a už pak jen vybírala 🙂

slunicko1551
autor
18. bře 2019

Všem moc děkuji za odpovědi! 😊 Ještě se zeptám, od kdy jse tak využívali?

veronikacv
18. bře 2019

@slunicko1551 cca od 15tt 🙂 je pravda, že jsem chvíli bojovala, aby mi nepřekážel, když chodím x-krát v noci a záchod 😀 🙈, ale nakonec jsem si zvykla 🙂

fresshinka
18. bře 2019

@annynka94 Já mám kuličky, aby se dali přesypávat, abych si to mohla jakoby upravovat

jancabr
18. bře 2019

ano, měla jsem asi od 20 tt ten velký Motherhood. Krásně jsem se díky němu vyspala i s břichem a pak ho ještě skoro 2 měsíce používala na kojení.

adinka19
18. bře 2019

@slunicko1551 ahoj, ja vubec nelitovala. Pouzivalajsem jej od druheho trimestru az do porodu a bez nej bych se asi vubec nevyspala!

mysce
18. bře 2019

Také mám a nedám na něj dopustit. Používám cca od 20tt a mam ten s kuličkovou výplní. Sice šustí, ale dost mi vyhovuje že si ho můžu přesypávat tak jak zrovna potřebuji. Je dlouhý tak ho můžu mít jako podporu břicha a zároveň mezi koleny, protože mě dost bolí kyčle a paráda. Za mě určitě dobrá investice.

miba10
18. bře 2019

@slunicko1551 měla jsem ho a mám ho i teď. Můžeš si ho i ušít doma a nevyjde tě na tolik peněz. Já mám jeden od ségry do C, ale tenmimoc nevyhovoval a pak mám právě šitý a ten má snad 2 metry, je to jako had, ale prostředek je dělaný tak, aby se dal ohýbat a je měkký. Jinam je vyplněný kuličkami

slunicko1551
autor
18. bře 2019

Moc vám, holky, děkuji. Jste zlaté 😊

kremilek94
18. bře 2019

Mám, nedám na něj dopustit 😍. Myslim, že na něm budu spát i po porodu . Doporučuju tvar C. Zkoušela jsem i klasickej rohlík a neni to ono.

zavodnice
19. bře 2019

Mám ten největší ve tvaru C. V tehotenstvi jsem na něm spát kvůli komplikacím nemohla, ale kojení bez nej ani ránu, je opravdu senzační. Mám ještě jeden, menší ve tvaru U. Je tlustší, ten používám v některých případech, jiná poloha pro kojení, dá se z nej udělat hnízdečlo pro mimčo.

greenlizard91
17. dub 2019

Ano, je bezvadný. Museli jsme objednat i pro manžela 😂 Dobře se mu na něm spí. Oblíbila si ho i naše rok a půl stará dcera. Válí se po něm a často s ním usíná, takže uvažuji o koupi třetího. Já na něj nedala dopustit v těhotenství, kvůli komplikacím a i teď s ním spím. 😉

martina1317
17. dub 2019

Aho, mam dokonce dva. Jeden velky C a s tim se mi paradne koji, a pak dlouhy rovny, kupvany na lidl eshopu, s tim jsem spavala (a spim i po porodu).

drep
18. dub 2019

Měla jsem ve tvaru c, spala jsem na něm od začátku, protože ač jsem měla pidibřicho až do porodu, ležet se na něm nemohla, tak abych se aspoň napolohovala na polobok. Teď s ním kojím a už jsem si pořídila i druhý na chatu.

zikisek
18. dub 2019

mám ho a ještě se nám ani nepodařilo otěhotnět :D je to úžasná věc...miluje ho i partner 🙂 máme teda jenom kuličkový,ale jakmile otěhotním, kupujeme pořádný 🙂 rozhodně je to dobrá investice

petulejan
18. dub 2019

@zikisek Můžu se zeptat,jak myslíte ten pořádný? Kuličkový nebrat? Právě jsem chtěla kupovat.

zikisek
18. dub 2019

@petulejan moje šéfka kupovala druhý šéfce nějaký na způsob hypoalergenní s nějakou vlnou nebo něco takového..byl dokonalý! ale nevím odkud a nechci se zatím ptát, abych nějak neupoutala pozornost :D já bych teda do kuličkového asi taky už nešla, ten plněný co jí kupovala byl krásně měkký, plný, hebký, luxus! ale upřímně ani já zatím nenašla odkud byl :D

zikisek
18. dub 2019

@petulejan https://www.poofi.cz/kojici-polstare/tehotensky... // něco takového podobného ale neměl potah..byl to prostě jen ten válec, vím, že si na to šila potahy,ale byl jako ty zdravotní polštáře nebo přikrývky

ejmate
18. dub 2019

@slunicko1551 Já bych se teda bez něj nevyspala. Od té doby co trochu povylezlo břicho, tak bez něj nedám ani ránu a spím na něm každou noc 😉 Koupě určitě nelituji 🙂

petulejan
19. dub 2019

@zikisek super,děkuji moc 👍

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru