Teploměr Hartmann Thermoval duo scan, máte zkušenost?

pattyo
10. led 2013

Ahoj všem,

máte někdo zkušenost s teploměrem Thermoval duo scan od Hartmanu? Jsou tyto ušní/čelní teploměry spolehlivé nebo je lepší klasický digitál s ohebnou-pružnou špičkou a miminka měřit rektálně?

Děkuji za rady a tipy.

amasonic
10. led 2013

Doporučuju přečíst si recenze na heurece, tam vychází dost špatně. My jsme koupili Body Comfort BC 07 a je naprosto super, měří přesně.

jitie
12. led 2013

Máme ho doma pár dní a zatím jsem s ním spokojená, měřila jsem tedy jen na čele a teplota vyšla stejná jako u klasického digitálu.

margeta
12. led 2013

My jsme koupili ušní, sice trochu jiný, a dost jsme si naběhli. Ukazovalo to nesmysly. Čelní teploměr na mé dítě nefunguje. Nemá úplně rozpálené čelo, i když má horečku. Sestra v nemocnici mu tím změřila, že je bez teploty a když jsem mu dala teploměr do zadečeku, tak to teplotu ukázalo. Sestra se na mě koukala jak na blázna, asi jsme vyjímka. Teď už měříme teplotu jen v zadečku.

kettynka1234
12. led 2013

my máme od DR. MAX stál 450,- a měří přesně ( doma jsem udělala zkoušku 3 teploměrů a měřil přesně jak rtuťový) Digitální měl o něco jiný záznam. Máme ušní a čelní. http://www.drmax.cz/produkty/172-dr-max-thermom...

simcca654
21. únor 2013

My ho máme několik měsíců ,je super a nemůžu si na něj stěžovat, měří přesně a bez problémů. Většina kupujících si totiž nepřečte řádně za jakých podmínek se měří, po jakých intervalech měřit a pak nepřesnost v měření vidí sami v teploměru a ne v neznalosti 😖

helavis
29. bře 2013

Ano. Máme ho a jsme spokojení. Je potřeba dát si pozor, aby jsi měřila, jak je popsáno v návodu. Ze začátku to může plsobit složitě,ale cvikem získáš praxi. Teploměr změří rychle a dítěnemusíš při tom svlékat.

blannie
29. bře 2013

Dle recenzí jsem vybrala body comfort bc07 a je super. Ostatních bezdotykových jsem se bála a jedna nemoc s klasickym teploměrem s ohebnou špičkou mi u malé naprosto stačila 🙂

jtinacz
19. čer 2013

Ahooj, Thermoval duo scan mam a v pohodě. Četla jsem si recenze a nevychazelo to moc dobře, ale kamaradka ho ma a byla s nim spokojena, takze na doporuceni od ni - a taky jsem si ho vyzkousela v praxi u ni. Kdyz clovek vi, jak na nej (k tomu je potreba si precist navod, coz ja delam strasne nerada 🙂) ale holt se to vyplati), tak meri velmi presne a hlavne rychle - nemusim malou vysvlekat, v noci ji v pohode zmerim. Ma ho i jedna moje znama a ta s nim dost bojovala, myslim, ze mela podobne problemy, jako jsem cetla na heurece v tech recenzich - jenze kdyz si pak precetla poradne navod, tak bylo hned jasno a uz to merilo dobre - je zkratka potreba dodrzet podminky pro mereni, neni to obyč teploměr, měrí na bázi infracerveneho senzoru a tam je prostě potřeba vědět a dodržet jak.

xsenova
19. čer 2013

ahoj, my sme mali 2. Jeden bol TOP 1 na amazon.co.uk a druhy bol najlepsi hodnoteny na heureke a zle. Prvy sme vratili ako reklamaciu ze meria ako sa mu zachce, druhy sme si nechali pretoze do anglicka je drahe postovne. Museli sme kupit klasicky. Infra meral +/- 2 stupne a 3x merania 3x inak a nakoniec som z toho bola len mrzuta ci nahodou mala nema tepolotu pretoze cisla lietali od 37 - do 38.6

elilly
22. zář 2013

Tak neviem, ci si sa uz nerozhodla, ale tiez som si Thermoval kupila na odporucanie pani v lekarni a som velmi spokojna 😉 hned ma upozornila na caste chyby pri merani - ako pisu kocky, treba s nim vediet pracovat a odkazala ma na thermoval.cz keby som mala s niecim problem, alebo zabudla ako spravne merat 😅 tak drzim palceky pri vybere 🙂

jamate22
13. lis 2013

Máme ho doma a je naprosto nejlepší a úplně senzační. Měří se "skoro sám" a používá ho celá rodina 🙂 I muž, který nerad měřil teplotu a nechával to na mě - teďka chodí a "pípá" 🙂 Za mě 100% ANO i když cena je trochu víc než klasický teploměr rozhodně stojí zainvestovat.

hojda
13. lis 2013

čelní teploměry v testech dopadají dost špatně, takže bych do drahého neinvestovala, máme obyčejný z lidlu za 300.- na orientační měření v noci, pokud chci přesnou teplotu, tak jedině rtuťový.

http://ekonomika.idnes.cz/specialni-priloha.asp...

http://ekonomika.idnes.cz/specialni-priloha.asp...

http://zpravy.idnes.cz/na-nove-teplomery-neni-s...

http://ekonomika.idnes.cz/jednoduche-teplomery-...

Měřením teploty jsem se zabývala dost detailně, malý trpěl na syndrom periodických teplot. Docela se také osvědčil nalepovací diodový teploměr Traxit.

lucimate
25. lis 2013

Thermoval duo scan mi doporučili v lékárně. Prý to zkoušeli více než rok na zákaznících a fungoval. Již jsem jeden infrateploměr měla doma a ten měřil nesmysly, takže jsem byla dost skeptická. Musím říct, že Thermoval měří opravdu přesně. Pro jistotu jsem ze začátku používání porovnávala naměřené hodnoty s rychloběžkou a hodnoty se shodovaly. Teď už používám jenom infra Thermoval. Teplota je změřená během chvilky a nemusím budit dítě, když spí 🙂

varecka246
25. lis 2013

Máme ho a je super 😊 měří přesně a rychle

lucillese
3. led 2014

Ano, mám ho, měřím syna (8m) hlavně na čele a jsem spokojená. Nejprve jsem měla problém pochopit návod, pak jsem se koukla na video na youtube -

https://www.youtube.com/watch?v=pZM1F5tmMzo

a od té doby mu naprosto věřím. vždycky teplotu kontroluju opakovaným měřením a vychází mi to vždycky stejně. nejvíc jsem ho ocenila, když měl syn vyšší teplotu a já ho měřila asi 10krát za noc. To si nedovedu představit, kdybych ho pokaždé vybalovala...

terifox
7. led 2014

Teploměr používám cca měsíc a mohu jen doporučit. Je dobré si pořádně přečíst návod nebo shlédnout video návod na you tube a pak už je to hračka. Je super mít za pár vteřin změřenou teplotu 🙂 .

dufalik
20. led 2014

Ahojky.. já thermoval používám taky a jsem spokojená. Vyzkoušela jsem více infračervených teploměrů a nakonec thermoval vyhrál.. zpočátku jsem byla trošku zmatená, jelikož mi neseděli výsledky měření v oušku a na čeličku, ale po nastudivání videa na youtube měří stejně 🙂
Za sebe doporučují 😉 😉

mondour76
16. únor 2014

Též jsem si zakoupila tento teploměr THERMOVAL duo scan ......a měří úplné nesmysly......můj syn měl ted teploty a na čele mě to ukazovalo 38,2 a v oušku 42,2 a klasický rtutový naměřil 40 stupnů .....sousedka mí ten samí teploměr a i jí ukazuje jiné hodnoty....nedoporučuji

adowik
12. bře 2014

Ahojky, tak teplomer Thermoval môžem len doporučiť. Rýchly a ľahký spôsob merania. Treba si pozorne prečítať pribalený návod, pozrieť piktogramy 🙂 ale najlepšie je určite vidieť, ako to robí niekto iný, teda napr. kuk videonávod 🙂 Nie je nič nad názornú ukážku 🙂 Skúšala som merať teplotu aj klasickým starým ortuťovým, namerala som rovnako ako s thermovalom. Takže doporučujem 😝

jana.kyralova
21. dub 2014

Ahoj, my jsme Thermoval dostali. Je to uz temer pulrok co ho mame doma a ja jsem s nim velice spokojena. Zezacatku to chtelo vychytat ty spravny grify, urcite si procist navod, eventuelne zkouknout instruktazni videa, kazdopadne po techto krocich je mereni velice rychle a pohodlne. Zmerit nase skoro dvoulete prcky je vzdycky strasna prace, kazdopadne s timto teplomerem je to ted opravdu napohodu a hned. Rozhodne doporucuju

pajaka
22. dub 2014

Ahoj, my také dostaly Thermoval Duo Scan darem a po troše nácviku jsme s ním spokojeny - dcery už nemusím k měření teploty přemlouvat a nejradši by si ji měřily sami 🙂 Obrovské plus je, že se děti nemusí v noci budit, stačí přiložit k čelu a za 3 sekundy je hotovo. I modré podsvícení displeje je velká výhoda, nebudím děti rozsvícením světla v pokojíku 😉

moni7ka
6. kvě 2014

Teploměr mi půjčila kamarádka, když byla malá nemocná, měly jsme jen klasický dig.teploměr a nedalo se s ním nic naměřit. Do zadečku nedržela a v podpaží taky ne. Takhle je za 3 vteřiny hotovo a máme klid obě 🙂 Určitě si ho pořídím.
Jen se to s ním chce naučit měřit...nechat si poradit od někoho, kdo už ho má a nebo na Hartmannu shlédnout návod.

silvapokorna
6. črc 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Ahoj. Já už mám taky néjakou dobu tento teploměr. Je fakt, že s ním není tak jednoduchá manipulace jako s klasickým teploměrem. Ale s trochou cviku si na to zvyknete a děti to baví. Mě vyhovuje možnost měření na čele a to i ve spánku. Jsem ráda, že nemusím děti pro měření budit. Musí se ale měřit správně, pohybem po čele a taky nečekat až to pípne a pak přiložit teploměr, ale zapnout, počkat až teplomér naběhne, ukáže se poslední měření a pak displej ukazuje už jenom čárky a je připravený, pak přiložit, zmáčknout (tady to pípne) a táhnout ke spánku. Nejlepší je asi se na to podívat u nich na stránce. Je tam video návod, takhle se to asi blbě popisuje. www.thermoval.cz.

jana_ul
15. lis 2014

Zdravím, my máme Thermoval duo scan něco přes rok, a jsem moc spokojená. Používáme měření na čele. Chce to prostudovat návod, a pak už je to hračka. Ráda tedy doporučuji. Koukala jsem, že teď mají dárkové balení: https://www.mall.cz/detske-teplomery/hartman-th...

martinahalaburdova
28. led 2015

Ahojky holky, chtela jsem poprosit muzete sem nejaka dat presny navod pripadne odkaz podle ktereho jste se naucili spravne merit teplotu. My to asi fakt delame blbe, protoze nam vychazeji uplne sileny hodnoty a ja nevim podle ceho se ridit. A na navod jsem koukaka snad xxkrat a stejne nic ☹ Takze moc diky, zatim bVh ho tedy nedoporucila, spis bych rekla te je uplne na nic ☹