Teploměr. Jaký mám pro mimi pořídit?

klara.t
25. lis 2009

Doufám, že nezakládám duplicitní téma. žádné o teploměrech pro děti jsem ale nenašla.

Chci nějaký pořídit, ale nevím jaký.

1) klasický rtuťový - ten se už neprodává, ale mám ho, myslím ale, že to trvá dlouho a je nebezpečí, že se zlomí a ublíží miminku
2) rychloběžka - jak jsem tak pochopila, je to ten rtuťový, ale měří rychlejí, tam tedy hrozí to samé
3) digitál - prý jsou ale často nepřesné
4) digitál s ohebnou špičkou - to samé jako digitál obyč. - nepřesné
5) tepoměr do ouška - prý také nen tak přesný
6) teploměr jako dudlík - některá miminka ho vůbec nechtějí, je nutné ho mít 5 minut
7) teploměr na čelo - ten nechci, nepřesný

No a teď babo raď. Nejpřesnější jsou ty rtuťové, ale už se nedají koupit a navíc ce pro mimi nehodí. No ale ty další nejsou tak přesné.
Zatím se přikláním k digitálnímu s ohebnou špičkou. Máte někdo tip na nějaký spolehlivý digitální? Ty poslední tři nechci.

tymothy
25. lis 2009

Já používám digitální, ale musím měřit v zadečku nebo v puse - v podpaží je fakt nepřesný. Měla jsem doma rtuťový (už jsem ho bohužel zničila a nový nekoupím ☹ ) Ale jinak si myslím, že je lepší trochu míň přesný ale rychlý digitál než "týrat" dítě 10 minut normálním. Rychloběžky prý také nejsou nijak extra přesné. A co se týče ušních, čelových nebo dudlíčkových teploměrů, připadá mi to jako zbytečné a ne moc funkční lákadlo na rodiče.
Jinak ten digitální s ohebnou špičkou máme také. A jsem s ním spokojená. 🙂

beruska2x
25. lis 2009

ja mam klasickou ychlobezku - tady se pouzivaji i v porodnici, i digitalni, merila jsem obema a rozdil tam nebyl...
maji jeste kombinovane, ja kdybych ted kupovala tak tenhle...
http://www.zdravotnipotreby.cz/zdravotnicka-tec...

beruska2x
25. lis 2009

ty digi jsou fajn pro mala mimi ale tak v roce uz to jde ztuha, dite ma silu a je neudrzitelne a pka dal si to nedovedu ani predstavit, takze je asi lepsi investovat rovnou nez pak kupovat stejne ten drahy - budu to muset udelat taky jinak nemam sanci ho zmerit 😉

bibi78
25. lis 2009

klara, najpresnejsie meranie je do zadocku digi teplomerom, vraj je najvhodnejsi s ohybnou spickou, rychly a dost presny. ja ho pouzivam od porodnice a neriesim, ci je 100% presny, funguje nam to s nim 😀

klara.t
autor
25. lis 2009

a nějaký tip na ten digitál s ohebnou špičkou?

lulii
25. lis 2009

klara, já má taky digi s ohebnou špičkou, myslím, že přesný je dost a hlavně změří do deseti vteřin. Takže super rychlý 🙂

pikusa
25. lis 2009

Tak my máme tak digitál s ohebnou špičkou a měli jsme ho i v porodnici a je super a rychlý.... 😀
Klarko...v každém obchodě zaměřěném na dětičky by ho měli mít...já mám od chicca...

atreides
25. lis 2009

máme digi s ohebnou špičkou, ale co jsme pořídili do ucha, tak bez něj ani ránu - max. spokojenost (nepřesný mi nepříjde)

martulikk
26. lis 2009

My máme také digi s ohebnou špičkou 😉 klasický rtuťový je sice přesný, ale hodně nebezpečný... neriskla bych situaci, kdy by mi mohl prasknout... měla jsem ho v porodnici a sama jsem ho omylem mrskla na zem 😅 pro miminka je u nás v porodnici už nějakou dobu zakázaný...
chtěla jsem takový ten paprskový na čelíčko, ale manžel říkal, že ho mají v práci a bývají tam mnohem větší rozdíly... škoda, je to rychlovka... navíc ty peníze, uf...

klara.t
autor
26. lis 2009

Ten THERMOVAL RAPID FLEX mi ukazovali v lékarně za 233,- tak o něm uvažuju. No ještě popátrám.

klara.t
autor
26. lis 2009

Tady něco o nich - jsou nejprodávanější a vyhrály nějaké hodnocení či co.

http://www.lekarna.cz/clanek/digitalni-teplomer...

martulikk
26. lis 2009

my máme ten Thermoval rapid flex 😉

pikusa
27. lis 2009

V listopadovém časopise Máma a já je velký článek o teploměrech....
a srovnání cen a tak 🙂

tygrous
27. lis 2009

Já jsem včera koupila Hartmann Thermoval Rapid flex. Myslím, že na měření v zadečku je nejlepší a celkem přesný. Zkoušela jsem si sama měřit teplotu v podpaží -tímhle digi a pak klasickým rtuťovým - a digi ukázal po těch pár vteřinách o 0,5°C méně. Ale v návodu píšou, že v podpaží se musí měřit déle než těch 10-15 vteřin, aspoň několik minut, takže to pak stejně na čas vyjde stejně jako rtuťovým a pak se ta hodnota lišila asi jen o 0,1°C...
Do ušních a čelních a dudlíkových teploměrů bych nikdy nešla, z mého okolí s nimi mají jen špatné zkušenosti.

agness02
27. lis 2009

tady je téma o teploměrech 😉 :
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
my máme taky ten Thermoval Rapid flex a jsme naprosto spokojení 🙂

petka80
27. lis 2009

Já mám obyč digitální za pár desítek korun z DM a svůj účel teda plní dokonale. Ale jasně, měřím v zadečku. Dcera bude mít dva roky a problém nemáme 😉

susik77
27. lis 2009

my jsme meli digitalni rychlobezku-zmeril za 12 sek, ale od roku a pul to bylo jako tyrni...tak jsem ted poridila ten infracerv. na celo a do ucha ale je opravdu silene nepresny-musim merit 3x, zato zmeri za 2 sekundy...

ined77
9. led 2014

Dobrý den maminky 🙂 ,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/teplomer/.
Budu moc ráda, pokud si najdete chviličku a podělíte se i s ostatními maminkami ohledně výběru a spokojenosti s vybraným teploměrem pro Vaše děťátko. Vaše zkušenosti a recenze jistě pomůžou maminkám, které se třeba zrovna teď rozhodují, jaký teploměr vlastně zakoupit.
Vaše postřehy, rady a tipy můžete psát přímo pod článek do okénka "Moje zkušenosti s ...".
Mockrát Vám děkuji a přeji krásný den 🙂 .

@susik77 @petka80 @agness02 @tygrous @pikusa @martulikk @bibi78 @tymothy ... a další 🙂

jana_ul
20. lis 2014

Zdravím, Wiki knihovnička je super, a hned jsem přispěla se svou zkušeností a doporučením teploměru Thermoval duo scan.

jana_ul
23. pro 2014

Navazuji na mé doporučení teploměru Thermoval duo scan - právě jsem narazila na jeho recenzi na Youtube, tak můžete kouknout:

https://www.youtube.com/watch?v=yGHBL0bB5II

Krásné Vánoce - hlavně v klidu 🙂

mrazulkav
23. pro 2014

Rtťové se už neprodávají... je tam jiný kov, který není nebezpečný. A teploměr se jen tak nezlomí...
Já kupovala taky digitální s ohebnou špičkou. Ale brzy se nám rozbil a dcerka stejně měření v zadečku špatně snášela (stejně tak čípky, které mi na férovku vytlačila ven). Takže od té doby používáme "rtuťový" do podpaží. Vetšinou u toho prohlížíme knížky, takže jí udržím v klidu. Sama i zvedne ručičku a nemá problém s pevnějším držením, aby se nehnul...