Teploměr s přesným měřením, máte?

sanara_1
23. bře 2013

Máte prosím někdo zkušenosti s teploměrem, který měří opravdu přesně? Pokud ano, prosím o přesný název. Mám digitální a ten pokaždé změří jinou teplotu, tak zvažuji, že koupím nějaký bezkontaktní infra, ale je jich na trhu hodně a většina z nich nemá pozitivní recenze. Děkuji za případné typy :o)

eloana
24. bře 2013

resila jsme toto tema s pediatrickou..... bohuzel zadny teplomr neni presny.... nejpresnejsi byly rtutove,ktere nam eu zakazala....nase dr.ma bezkontaktni,ale rikala,ze stal kolem 40tisic a je docela presny.))) ja mam ucni celni a je uplne k prdu....takze pouzivame digitalni.

hardlove
26. bře 2013

@sanara_1 nejpresnejsi je rtutovej ale ten se sehnat neda. Taky jsem to resila celni teplomery nejsou moc spolehlivy i v nemocnici mi sestra rikala ze to nemeri presne ze je to pouze orientacni. No ja jsem nakonec koupila lekarrskej teplomer thermoval nostrale ma krystalickou stupnici tak snad meri presne. No co jinej teplomer to jina hodnota kterej je ten nejlepsiti neporadim

sanara_1
autor
27. bře 2013

holky, děkuji vám za info

elilly
10. čer 2013

Ahoj, tak ak si sa este nerozhodla, mozem odporucit Thermoval duo scan (vyrobca Hartmann). Infracerveny teplomer, s ktorym nenasilne zmerias mimi na cele alebo v uchu. Ja osobne pouzivam nastavec na meranie na cele a som spokojna .. maly (syn 14 mes.) mi sam nastavi hlavicku a pocka, kym mu teplomerom prejdem po cele nad jednym ockom az ku spanku 🙂 co je spravny sposob merania a pokial ho dodrzis, budes urcite nadsena 😎

leg
10. čer 2013

A co se pozeptat u babiček příp. prababiček, jestli by neměli doma zásoby rtuťových? Mě se takhle sešly doma 2 rtuťáky a hlídám je jako oko v hlavě. 🙂¨

elilly
14. čer 2013

@leg a ako merias rocne dieta ortutovym teplomerom? 😖

leg
14. čer 2013

@elilly Holku teď už měřím pod rukou (sedí mi na klíně a držím jí připaženou ruku k tělu) a malýho v zadečku.

elilly
14. čer 2013

@leg hmm .. tak to u nas nehrozi .. maly mi 2 minuty na kolenach neobsedi a do zadocku mu nic strkat nemozem , ani cipky, proste tam nic neznesie a rozhodi ho to tak, ze mam co robit, aby som ho utisila ☹

hojda
14. čer 2013

Koukněte na teploměr Traxit, malý trpěl na periodické horečky až 40 stupňů a tento je jeden z mála, který měřil přesně.

leg
15. čer 2013

@elilly no taky jí měřím až když vím, že má fakt horečku a to mi pak sedí na klíně pořád. Ale jakmile jí je relativně dobře, tak také nemám šanci.

blahova_andrea
15. čer 2013

já mám poslední jeden rtuťovej a pořádně ho střežím, protože pak budu asi v háji. měřím s ním syna od narození v podpaží, u neklidných dětí se to do zadečku ani nedoporučuje, abychom jim neublížili.

kotito
15. čer 2013

Holky rtuťák byl ještě minulý týden k dostání na aukru 😉

blahova_andrea
15. čer 2013

aha, tak jsem teď koukala na net a fakt se ještě sehnat dají, tak asi koupím do zásoby 😉

elilly
23. čer 2013

@leg to je pravda, to ze ma maly cez 39 vidim hned .. ale zmerat ortutovym by som sa ho aj tak bala ☹ nastastie merania thermovalu mozem porovnat s ortutovym pri 5 rocnej dcere a meraju rovnako, tak neriesim 😉

ined77
9. led 2014

Dobrý den maminky 🙂,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/teplomer/.
Budu moc ráda, pokud si najdete chviličku a podělíte se i s ostatními maminkami ohledně výběru a spokojenosti s vybraným teploměrem pro Vaše děťátko. Vaše zkušenosti a recenze jistě pomůžou maminkám, které se třeba zrovna teď rozhodují, jaký teploměr vlastně zakoupit.
Vaše postřehy, rady a tipy můžete psát přímo pod článek do okénka "Moje zkušenosti s ...".
Mockrát Vám děkuji a přeji krásný den 🙂.

@elilly @blahova_andrea @kotito @leg @elilly @hardlove @eloana ... a další 🙂