Teploměr Thermoval Duo scan, máte zkušenost?

luciasojkova
21. lis 2013

Dobrý den,
právě jsem vyzkoušela teploměr Thermoval Duo Scan a dost jsem spokojená. A moje děti především. 🙂
Už nemusím bojovat s nemocným dítětem a strkat mu něco do pusinky nebo do zadečku a dlouho čekat na výsledek.
Má šetrné, jemné, nenásilné měření na čele a v uchu.
Měří se jenom 3 sekundy na čele a v uchu 1 sekundu. Měření pomoci infračerveného senzoru, což je u nás doma výhoda.
Máte taky nějaké takové zkušenosti s tímhle teploměrem, nebo mým dětem vyhovuje, což jsem ráda.

silvapokorna
23. pro 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Ahoj, já jsem taky moc spokojená s teploměrem Thermoval duo scan. Největší pohoda je, že je možné měřit i ve spánku a bez světla, má podsvícený display. 😀 Našla jsem dnes tuto recenzi na youtubu, tak přidávám. Teď je otázka nemocí a teplot hodně aktuální. A hodí se i jako dárek pod stromeček. 😎

https://www.youtube.com/watch?v=yGHBL0bB5II
jana_ul
30. pro 2014

Zdravím, a taktéž se hlásím jako spokojená maminka, které teploměr Thermoval duo scan ulehčuje práci, když není naše malá dcerka ve své kůži. Měření v zadečku nebylo cca od roka vůbec možné, a tak jsme hledali jiné řešení - v té době jsme přešli na tento teploměr, a jsme moc spokojení. Dcerka už se měření nebojí, je to pohodlné a rychlé. Měříme se s ním celá rodina, a bereme ho s sebou i na dovolenou.

panihk
30. pro 2014

Teploměr mám taky a jsem teda trochu na vážkách, protože hrozně často ukazuje při několika měřeních po sobě různé teploty. Třeba o 0,3 stupně, což mi někdy přijde celkem dost.

silvapokorna
31. pro 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@panihk Ahoj, to je minimální rozdíl. Pokud netrpíte na febrilní křeče, tak to není nutné tak přesně hlídat. A tělo není stroj, nemá non-stop konstantní teplotu jak podle příručky. 0,3 je podle mě rozdíl v pořádku, vždyť i ve zdravém stavu stačí se víc hýbat a už máš určitě o kousek vyšší teplotu. A při nemoci tělo pracuje i v klidu, bojuje s nemocí a teplota se různě mění. Pokud je to opravdu jenom takový malý rozdíl, tak teploměr měří dobře. 🙂

romca35
31. pro 2014

Je to dobré, ale musím říct, že při vyšších teplotách jsem vždy ještě pro jistotu použila rychloběžku. Prostě, když jsem chtěla mít jistotu, že teplota aspoň o půl stupně klesla po prášku. Píšou, že se s ním člověk musí prostě naučit pracovat, přikládát ho na to správné místo. Mezi očima mě to vždy ukazovalo vyšší teplotu než jen na čele. Další měření se musí dělat min. půl minuty po prvním měření. Ale na takové to rychlé, jestli děcko má nebo nemá teplotu, dobrý.

panihk
31. pro 2014

@silvapokorna Já vím, ale když se teplota pohybovala kolem 38 a já měla doma malý miminko, tak jsem nevěděla, jestli už srážet, nebo ještě ne... Teď už to tak neřešim, ale vím, že tehdy mi to přišlo dost a znejistělo mě to. Na druhou stranu je to fakt rychlý a nijak ji to neobtěžuje.

silvapokorna
6. led 2015
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@panihk Právě, u miminka je maminka hodné vystresovaná a není si jistá, jak se zařídit a tak spoléhá na teploměr a přesnou teplotu, Důležité je ale spíš se zaměřit na miminko a jeho celkový stav. Naštěstí se každá maminka časem s miminkem sladí a pak už umí lépe zareagovat a rozhodnout se, kdy srážet a kdy ne. A infra teploměr s měřením na čele je a v tomto ohledu opravdu skvělý pomocník 😉