Vaše zkušenosti s nosní odsavačkou

moncicik
25. črc 2009

Ahojda chystám se koupit lepší nosní odsavačku než je ta manuální ale nevím pro kterou se rozhodnout , na internetu jsem našla dvě u kterých se rozhoduju

http://unicum.cz/store/GoodsDetail.asp?strGoods...

http://www.detskezbozi.com/inshop/ostatni/nosni...

ale stále nevím jak moc fungují.
Prosím o Vaše zkušenosti s jakoukoliv i jinou odsavačkou.....děkuju.Mona 🙂

lienka43
27. črc 2009

Tak u nas je odsavacka des bes. Pouzivame tu na vysavac ale su to minuty hruzy....Mame teraz rymu a nie a nie sa jej zbavit, kvapky do nosa to je u nas nemozne a odsavanie je len vo velmi nutnom pripade, je to fakt hruza...

gabrianka
27. črc 2009

petja zajimave ale ja si fakt nikdy nestezovala ani jsem nejak nepozorovala na male ze by po vysati nejak trpela.vzdy ji to pomohlo.

mousunek
27. črc 2009

atreides - pokud se hlen poradne neodsaje jsou kapky na nic

lienka43 - doporucuju z vlastni zkusenosti poradne odsat a pokud mate s rymou potize kapni ortivin pro prcky nam 100% pomohl malej se s nim vyspal celou noc kapala jsem dopoledne a vecer pred spanim a bylo vse OK

senja
28. črc 2009

Ahoj holky, mame Ariannu 2 Ergonomic a spojeny s ni velky problem: Ja mam hrozny strach ji poprve zkusit 😕 Bojim se, ze bych mrnouskovi nejak ublizila, kdyz ma teprve par tydnu ☹ Mela nejaka z vas takove obavy? Da se vubec ta odsavacka pouzivat u tak maleho ditete? 😖

gabrianka
28. črc 2009

a to vite ze lekari ani moc nedoporucuji nosni odsavacku?jen ve velkem pripade nutnosti...pry to narusuje nosni sliznici a muze prasknout cevka v nose a neli co horsiho....treba by mohlo ditko pri nesikovnem zachazeni i ztratit cuch...a mnoho jinych veci co lekari vytahuji...ale zas pokud bychom neodsavaly tak se to mimcu usadi na pruduskach nebo z toho vznikne treba zanet stredniho ucha...tak ted si to ale protireci ze? 😎

senja
28. črc 2009

gabrianka Ja jsem spis slysela, ze s kapkami by se nemelo prehanet 😅

mousunek
28. črc 2009

gabrianka - jj cetla jsem to odsavacka ma byt az ve velice nutnych pripadech maji se pouzivat kapky a aromaterapie.
Na druhou stranu kdyz vidim ze prcek nemuze dychat tak mu radeji ulevim a odsaju ho...
kde jsi vycetla to o te ztrate cichu? to je preci blbost navic odsavacky moderni se nezavadeji do nosanku tedy ditku nemuzou ublizit

senja - toho se neboj, rekni treba nejake kamaradce ktera ji ma taky at ti to ukaze ze neni ceho se bat a uvidis jak ti to pak bez strachu pujde samo 🙂

atreides
28. črc 2009

gabi určitě odsát, ale ne každou hodinu, když už odsávám, tak pořádně, to je jasný, že ji tam nenechám

paja1975
28. črc 2009

Ahoj, s nosní odsavačkou mám dobré zkušenosti. poprvé jsme ji použili když malému bylo 7 týdnů. měla jsem hrozný strach a tak jsem to zkusila nejdřív na sobě 🙂. je to nepříjemný,ale ne bolestivý... a když jsem pak viděla co mu tahám hlenů, byla jsem ráda,že ji máme. Určitě odsávat a odsávat. Teď je malýmu 9 měsíců a už ho neudržím a nedokážu ho odsát - bohužel....a taky se rýmky špatně zbavujeme ☹ ☹ ☹

lienka43
28. črc 2009

Mne poradila doktorka nech dam malej kvapky Sinupret davaju sa ustami a su urcene na rymu 🙂 Su sice od roka ale povedala ze to mozme dat... U nas je odsavanie a kvapkanie do nosa nemozne.

gabrianka
28. črc 2009

o te ztrate cichu to mi rekla svagrova at si da pozor na spravne zachazeni s odsavackou ze pokud ji tam pry moc vsune tu odsavacku nebo poskodi nejakou cevku mohlo by to vyustit i ve ztrate cichu...nevim co je na tom pravdy ale docela to dava logiku.jinak ja mam jak uz jsem psala tu klasickou odsavacku kde sajes usty hleny miminka.mela jsem jeste tu balonkovou ale tam jsem odsala maximalne houby a ne hleny.co to je ta ariana?na jake bazi se ty hleny saji?muzete vic popsat?protoze ta klasicka se strka miminku az do nosanka a zalezi jen na mamince jak daleko ji strci.... 😒

petja
28. črc 2009

určitě neodsávat příliš často.Já i při větší rýmě max.3x denně.Nejsem zastánce kapek,spíše nosní olej od AOK nebo vincentka,ta ale u nás moc nepomáhala.No a bez pochyby nejlepší jsou homeopatika.

Senja,pokud máš obavy,dej co nejnižší výkon,ale neboj,malej o tom ani nebude vědět.Já prvně odsávala taky kolem 2 měsíce.

blka
28. črc 2009

Senja, já se taky bojím 😅 . Koupili jsme Arianu, protože má malej denně v nose šušinky, tak mu je tahám tyčinkou do uší, což je asi horší 😒 . Ale furt se jaksi bojím tu odsávačku šupnout do vysavače a odsát to.

petja
28. črc 2009

blka jestli má šušinky,tak bych neodsávala.koupila bych ten nosní olej AOK,je vynikající...

gabrianka
28. črc 2009

taky takhle taham tycinkou do usi susinky...ono se to ani jinak neda kdyz to mimcu zabranuje v dychani mnohdy.a pry nejsou dobre ani ty spreje....pry jak se to do toho nosiku strikne ze to udela takovemu malemu mimcu dost velky tlak a sliznice tim trpi...jako ono neni dobre asi nic jak tak posloucham ty doktory 😖 😀

bercilla
28. črc 2009

Ahoj Mona...Ja tiež používam nosnú odsávačku, ale môjmu synovi sa to nie veľmi ľúbi, síce komu by sa to ľúbilo, keď Ti znosa ťahajú, ani mne...no ale ja mám od výrobcu campol babies, a tá je dobrá...je pravda, že iné som ešte neskúšala...tak neviem posúdiť...ahoj dúfam, že si vyberieš dobre... 😎

gabrianka
28. črc 2009

ja pouzivala predtim takovou balonkovou ktery mel po zmacknuti vysat ten snoplik ale vubec nic nevysal nechapu jak toto mohou vyrabet ☹

blka
29. črc 2009

Petjo, a to pak ty šušínky vyjedou?

petja
29. črc 2009

blka,ten olejik je skvělej v tom,že celkově působí na nosíka sliznici,žádné šušinky ani krusty se po tom ani netvoří.Kape se to takovým kapátkem,asi 1-2 kapky,když víc,nic se nestane,mimču to projede až do pusinky,to je jasný,ale zkoušela jsem to sama a je mi to velice příjemný.Používám to malému od narození,je to i super prevence rýmy,přes zimu jsem mu to kapala,když to vypadalo,že se chystá nějaká rýmečka,taky je to při rýmě super na odřený nosánek od rýmy..Koneckonců,posílám odkaz...

eatygrenee
29. črc 2009

blka: My odsáváme Arianou asi od 6 týdnů a taky jsem se nejdřív bála- zkoušela jsem na sobě. Ted je to v pohodě, odsávám denně a má krásně čistý nosík. Moc na olejíčky a kosmetiku nejsem- raději jsem zastáncem obyč. vody na zvlhčení sliznice- používáme vincentku nebo mořs. vodu- kápnu ve spreji a za chvilku krásně vysaju. Malá se už ani nebojí 🙂

blka
29. črc 2009

Petjo, díky, vypadá to zajímavě. Možná koupím 😉

Eaty, taky to hodlám zkusit na sobě 😉

petja
29. črc 2009

Eatygrene,není olejik jako olejik.My sme už od narození koupili tento olejik 2x a myslim,že je to opravdu prevence rýmy.Voda je skvělá věc,ale olejik od ATOK je prostě super! Celá ta baby serie je úžasná!

wiwienne
2. srp 2009

..naj je ta na vysavac!🙂a je s tym aj kopa srandy🙂))

gabrianka
2. srp 2009

wiwienne a to je zapotrebi zapnou vazne i ten vysavac nebo jak je to mysleno?o teto odsavacce slysim poprve tady 🙂

berenika39
2. srp 2009

ne, to se tam jen nasadí a čekáš....

moncicik, mám nejlepší zkušenost s tou obyč na vysavač z lékárny, kolem 300 kč, není určená pro časté používání, při chronických onemocněních, ale při jednorázové rýmě určitě funguje dobře, uleví se miminku a nehrozí postup zánětu do středního ucha.....ze zkušenosti doporučuji

shaula
2. srp 2009

Samozřejmě, že ho musíš zapnout, k čemu by jinak byl? To by nemusela být odsávačka na vysavač 😀
Funguje tak, že jeden konec nasadíš na hadici vysavače, ZAPNEŠ, a druhý konec přiložíš k nosíku. Tahem vysavače se krásně vytáhnou všechny soplíky. Ale nepoužívej na vysavač jinou odsávačku, než je na něj určeno, někdo tu radil dát nějakou obyčejnou, to radši nezkoušej.

gabrianka
2. srp 2009

bereniko zase stupidni tva odpoved radsi jdu.shaulo dik

soanpe
2. srp 2009

atok oleje jsou super 🙂 moje maserka je používá

bereniko,bereniko.... 😉

berenika39
2. srp 2009

už budu hodná. dobrou.