Velikost ponožek u miminek. Poraďte

barbarik
18. lis 2011

Ahoj holky, nedaří se mi zjistit, jak je to s velikostí ponožtiček pro miminka. Potřebuji malému sehnat ponožky, ale výrobci uvádí jen velikost a ne stáří miminka. Konkrétně můj chlapeček má 2 měsíce. neporadí mi někdo? 🙂

barbarik
autor
18. lis 2011

(žiji v zahraničí, máme asi jiné číslování - jako bylo u nás dřív. Takže nepomáhá malému změřit nožičku.. Nabízejí rozměry ponožek 19 až 26).

mavanka
18. lis 2011

Tady v Čechách ponožky číslují stejně, jsou tak číslované i botičky - každé číslo je 0,66 cm větší, než předchozí (myslím, takže velikost 19 má cca 12,5 cm), na netu se dají najít i převodní tabulky.... ale pro takhle malé miminko bude velikost 19 ještě asi velká..

Třeba Tesco, H&M, C&A ale prodávají i maličké ponožky - zkus se kouknout tam, určitě je v Moskvě taky máte... nebo zkus ty 19 a uvidíš, jak moc velké mu budou, případně chvíli počkají

barbarik
autor
18. lis 2011

@mavanka Moc děkuji! Zkusím se mrknout do CAčka, to tady je 🙂 Jinak všechno objednávám přes internet a tam jsem právě narazila 😒

marhulinka
18. lis 2011

Pro mimi jsem brala od oka,pak podle číslování...podle věku to určit nejde,protože každé mimi má jinak velkou nožku 😉

jasminy
19. lis 2011

Já jsem taky kupovala podle odhadu nebo jsem změřila nožičku a potom ponožku v krámě. Podle věku to většinou nesedí.