Velikost výbavy pro novorozeně. Jak dlouho vydrží?

senja
17. říj 2007

Ahoj holky! Takové téma jsem tu zatím neobjevila, tak to napravuji 😎 Zajímalo by mně jaká velikost se kupuje pro novorozeně (do výbavy) a jak dlouho miminku vydrží? Někde se uvádí 50, někde zase 56. Předpokládejme průměrnou porodní váhu - 3200 g. Zkušené maminy, poraďte 🙂

androna
17. říj 2007

senja no my sme mali porodnu vahu 3,4kg a 50 som nekupovala vobec.56 sme nosili mozno tyzden.takze tych malych veciciek malicko a radsej dokupis ked bude malicke a radsej vecsie.hlavne miminka nemaju radi obliekanie tak su volnejsie a vecsie vecicky lepsie.ja mam skoro 6mes dieta a nosime veci na 9mes az 12mes.

amina
17. říj 2007

Senja, připojuji se k Androne. Lepší je mít rozhodně větší věci, já začínala na 62 a bylo to ok. Každopádně záleží na předpokládané váze mimi, nám od začátku tipovali pořadného macka a nespletli se (lékaři), náš drobek měl 4,30. Lépe se i mimčo obléká do větších věcí a hlavně Ti hadříky na nějakou dobu vydrží. Pod 56 bych vůbec nešla.

makelka
17. říj 2007

Tak já se taky připojuji, 56 jsem měla jen dvoje dupačky a stačily, protože se ti všechno i natáhne přes plínu, tak je to hned menší, takže minimum a stačí, zezačátku roste mimčo hrozně rychle a taky toho určo spoustu dostaneš 😉

lendy1
17. říj 2007
raculka
17. říj 2007

Senja,taky myslím,že 56 a 62 po pár kouscích jsou tak akorát.TU 50 většinou mají jen nedonošené a hodně drobné děti.My jsme 56 nosili celkem dlouho-asi 2 měsíce,v té 62 děsně plaval. 😀
Ale zase záleží na výrobci,oni to číslovaní opravdu mají zajímavé 😠
Miminka ty věcičky moc neušpiní,takže opravdu není potřeba toho kupovat moc. 😉

niega
18. říj 2007

Tak my jsme tu 50 nosili asi 2 týdny, ale to bylo proto, že se Edík narodil 49 cm a 2,89 kg. A měla jsem ji proto, že jsem ji dostala. Nicméně, dobrovolně bych tuto velikost nekoupila a navíc si myslím, že bychom se bez ní obešli. Navíc používáme látkové plínky, takže prcek má o trošku větší zadeček 😀 . Takže moje rada zní - koupit od 56 (a toho maličko) výše, nejlépe je podědit nebo levně koupit od kamarádek či po bazárkách - stojí to spousty peněz a mimčo to má na sobě párkrát...

terezkaaa
18. říj 2007

Jako "zkušená matka"(hihi)už bych toho tolik pro ty drobečky ze začátku nekupovala.Kupovala jsem toho docela dost v 50-56 a něco ani neměl na sobě, páč ani ne za 2 týdny mu to samozřejmě nebylo a je mi toho akorát teď líto 😉

elly
18. říj 2007

Je fakt lepsi kupavat tu 56...muj malej se narodil driv mel 47 cm a 2,30 kg a jeste ted skoro dva mesice po porodu ma 50 velikost. 😉

kacka79
18. říj 2007

Také jsem pro tu 56, já nakoupila ve velkém, no první dítě a možná poslední, tak aby nestrádalo... no 50% toho ani neměl na sobě. Taky na ty uplně malý drobečky jsou nepraktický trička atd.. moc hezky to vypadá, ale pořád nám to lezlo a tlačilo do zádíček, takže doporučuju bodicka + dupačky a k tomu nějaký kalhoty a teplačky....atd

niega
18. říj 2007

Jojo, trička - ty akorát tak do dupaček, nicméně k tepláčkům jedině bodyčko - když ho vezmu do náručí, nemá holý záda 🙂 No hlavně to nepřehánět s tím množstvím, leží to pak akorát ve skříni...

s.arik
20. říj 2007

takže nám je 11 dní, porodní váha 3,2 kg, 50 cm...
nosíme věci 62 až 74 😀 jak co, volné je učitě lepší než těsné, děti se nerady oblékají, rostou rychle a navíc požívám látkové pleny, ty zadeček zvětší 🙂
osobně bych od velikosti 52 a 56 koupila tak po jednom, dvou kouscích a zbytek větší!!!
větší využiješ nejhůř později a malé můžeš kdykoliv dokoupit....každý dárek od kámošů je malé bodyčko 😝 😀
jinak my stejně v podstatě točíme jen naše dvě nejoblíbenější body...zatímco patnáct jiných jen leží ve skříni 🙂

kalo
20. říj 2007

SENJA: To je opravdu těžko odhadnout...já měla nakoupené nejmenší věcičky vel.56. Malá se narodila 2,70kg a 49cm a v 56 plavala!!! Tak jsem pár dní po porodu vyrazila do obchodů jí aspoň pár kousků oblečků koupit (vel.44-50), protože 56 byla obří...tu nosila až v měsíci, dvou ...(asi tak jak píše Elly) 🙂