Vibrační verzus houpací lehátko

hhranolka
25. bře 2012

Jake melo(ma) vase mimco lehatko? Houpaci, nebo vibracni? Houpaci myslim to, ktere se houpe samo... Nemam moznost u nikoho vyzkouset. Co je lepsi? Prosim zkusenosti, neni to zrovna levna zalezitost, tak prosim o radu

jop
25. bře 2012

@hhranolka ahoj, vlastní zkušenost nemám, ale kamarádka má vibrační lehátko a moc si to pochvaluje, že jí tam malý jako miminko hned usnul, ale zase jiná kamarádka si to půjčovala a říkala, že jejímu miminku se to vůbec nelíbilo. Takže to bude asi hodně individuální. Mně osobně to přijde divné z principu, takové nepřirozené. Lehátko jsme měli obyčejné.

lck79
25. bře 2012

@hhranolka Já jsem měla půjčené vibrační, bylo fakt super, malej trpěl na koliky a v tomhle zaručeně usnul, takže jsem ho pak jen přendala do postýlky a byl klid 🙂 Teď čekáme druhé mimčo a taky právě přemýšlím, jestli by to houpací nebylo lepší, ale nikde jsem ho zatím neviděla naživo, jak moc se houpe a tak. Takže nejspíš koupím to vibrační (Bright Starts), to se dá sehnat od cca 700,-, to celkem jde..

kristynaw
25. bře 2012

ja mam i lehatko, vibracni ( bouncer) i houpacku,co se houpe sama ( swing) jsou to dve rozdilne veci. vibracni lehatko nam pomaha pri kolice, houpacka se libi take.... chce to zkusit

kristynaw
25. bře 2012

a rychlost houpani se da nastavit, u nekterych i smer

lck79
25. bře 2012

@kristynaw A můžu se zeptat, jaké houpací lehátko konkrétně máš?

kristynaw
25. bře 2012
lck79
25. bře 2012

@kristynaw To je krásnej brouček 🙂 Tak já nevím. Nakonec asi vyberu podle ceny, tzn. asi to vibrační..

kristynaw
25. bře 2012

to lehatko je dobry jednak ty vibrace, nemusis je zapinat, pokud se mu to nelibi. ale muzes to dat na stul, kdyz varis, na zem v koupelne,kdyz se sprchujes a tak. ta houpacka moc prenosna neni (prodavaji i prenosny) no ale to lehatko je praktictejsi.

hhranolka
autor
25. bře 2012

Takze kdyz nasi Terku trapi boleni briska, tak bude lepsi vibracni....

kuratkol
25. bře 2012

My jsme koupili vibrační, i když nám příliš na vibračním nezáleželo. Chtěli jsme lehátko/sedátko, které nám bude sloužit co nejdéle. Proto jsme zvolili lehátko/sedátko od Fisher price takovou trojkombinaci, jak mimčo roste. Používáme ho teď i na krmení. Bližší popis, jak lze používat je zde: http://www.babyhit.cz/lehatko-fisher-price/d-71...

kristynaw
25. bře 2012

@kuratkol tohle mame u tchyne. a co se me na tom nelibi je,ze to etatko v tom hone sedi. jsou i lehatka, v kterych vic lezi....
@hhranolka
@hhranolka jj,zkusila bych to. vzdycky to muzes vypnout 🙂

kuratkol
25. bře 2012

@kristynaw Dá se víc sklopit, zkoušeli jste to ?

kristynaw
25. bře 2012

jj,ale i sklopene me prijde hodne v sede ...

danusskaaa
25. bře 2012

@hhranolka my mame vibracne lehatko s melodiami. je suprove a kedze je postavene na dvoch ohnutych nozickach, da sa aj hojdat, avsak musis pouzit ruku, alebo nohu aby chodilo hore-dolu 😀 tym padom je to dvojvyuzitie v jednom...

gubcikova
25. bře 2012

my máme reflux a vibračné kresielko je pre nás skvelé

yfana
26. bře 2012

@kristynaw
Chtěla jsem se zeptat... mám doma už jednoh sviště a v květnu čekáme druhé, tak se poohlížím taky po houpačce a zaujala mě ta Graco - má totiž i kolotoč, může tam být i úplně malé mimi a není tak obrovská. Jen jsem se chtěla zeptat na zkušenosti s případným přenášením celé houpačky, když mimi usne (máme doma schody 😒 ) a vlastně s celkovou manipulací... Za jakékoliv bližší informace budu mooooc ráda!!! Díky

kristynaw
27. bře 2012

@yfana no tak prenaseni s malym urcite ne . je to tezky a velky a tak. na to bych koupila cestovni houpacku. ty maji taky kolotoce

yfana
27. bře 2012

@kristynaw
Díky moc! Jsem z toho už faaaakt zoufalá. Nějkou houpačku na zabavení bych potřebovala, ale mám fakt strach, že to budu chtít občas přesouvat nahoru a dolů a tak bude tento fakt dost důležitý 😖 O cestovní houpačce jsem ještě neslyšela, ale zkusím něco pohledat (zatím na mě vykukuje jen FP (http://www.eshop-rychle.cz/aphracky/eshop/14-1-... ) a ta mi přijde na pohled pro malé mimi hrozně v sedě... nevím ☹ Ach joooo.... pokud by někdo poradiiil, budu nejvděčnější!!! Díky, díky

rymeska
28. bře 2012

Yfana - přesně tuhle houpačku jsme měli pro naší dcerku a osvědčila se moc, moc 🙂 . Byla v ní schopná vydržet hodně dlouho a dokonce i spát třeba dvě hodiny v kuse. Ta houpačka má osm rychlostí, takže umí houpat jen velmi lehce a i více. Má několik melodií, které můžeš zapnout sama nahoře na ovládání a nebo starší dítko je umí zaonout samo tím, že zatahá za ty hračky. Jinak houpačka když hraje, tak blikají i světýlka a to děti taky hodně baví 🙂 . Jo a hlasitost jde nastavit a nebo jde hraní úplně vypnut, stejně jako houpání. A je přenosná, ale to jsi už vyčetla 🙂 . Tak snad jsem ti pomohla, kdyby jsi se chtěla na něco zeptat, tak klidně napiš 😉 . JO a potah je sundavací a dá se prát v pračce, což je taky moc fajn .....

sky.veronika
23. dub 2012

Tak mi asi budeme kupovat graco swing and bounce http://www.hugzbabystore.ie/graco-swing-and-bou... vcera jsem ji mela moznost vyzkouset u kamaradky a je fakt super, konstrukce je lehka a pri tom stabilni, sedacka se da oddelat kdyz potrebujete a mate z ni proste lehatko s moznosti vibraci. Pravda je trosku drazsi, ale co uz... 😀

kacenkaharris
2. kvě 2012

@hhranolka Ja som odskusala oba druhy viackrat, niektore deti sa utisili na vybracnom za sekundu, ine to znervoznovalo, ale este som sa nestretla s miminkom, ktoremu by vadilo hojdacie, vsetky boli pekne spokojnucke a hlavne potichu 😉

hhranolka
autor
2. kvě 2012

@kacenkaharris tak jsem mela pujcenou houpacku graco a hruza.... Mala v ni byt vubec nechtela a kdyz uz to chvili vydrzela, tak se poblinkala 🙂 takze za nas houpacka nevyhovuje, jeste ze jsem ji mela jen pujcenou a ne koupenou...

koran
4. čer 2012

ahojte, chcem malej kúpiť nejaké to lehátko, čo je do 18kg, vibračné. čo je tá značka bright starts, tak nemajú pestré farby, ja myslím že by malo byť farebné, lebo to bábatko viac zaujme. potom čo je jedno farebné od toho bright starst, tak sa dajú dať len do 2 polôh a ja by som chcela viac - aj do lahu. takže zháňam farebné, vibračné (aj melodie by boli fajn) s hrazdičkou a trojpolohovatelné. neviete o nejakom? hladám ale marne, dakujem

evaii
24. črc 2012

Ahoj, měla bych dotaz take k lehátku. Jak ta mimika mohou mít ta lehátka od narození polohovatelná. Segra mi ríkala, aby si na tom malej neničil záda. Díky za odpověd

ined77
7. čer 2014

Dobrý večer maminky,

do naší Wiki knihovničky byl přidán článek Lehátko pro miminko https://www.modrykonik.cz/lehatko-pro-miminko/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete i Vy své zkušenosti s lehátkem. Využily jste jej, líbilo se v něm Vašemu děťátku? Myslíte si, že lehátko je či není vhodná součást výbavičky pro miminko? Vaše rady, tipy a zkušenosti jistě ocení i ostatní těhulky či maminky, které třeba zrovna teď koupi lehátka zvažují.
Mockrát Vám děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o vaše bohaté zkušenosti 🙂 .
Přeji všem krásný večer
Denisa

@evaii @koran @hhranolka @kacenkaharris @sky.veronika @rymeska @yfana @kristynaw @gubcikova
@danusskaaa @kuratkol @jop ... a další 🙂 .

mishak1111
7. črc 2014

Máme doma lehátko Java Jungle (více: http://www.lily-anna.cz/2014/05/kupujete-vibrac...) a miminko si na něj od cca dvou měsíců zvyklo. Do té doby v něm občas usnula, ale žádná sláva. Teď je v něm spokojená.