Výbava. Co určitě mít?

anicka123kk
15. črc 2020

Ahoj,
Chci se zeptat, začínám 6.měsíc, mám koupenou postýlku, kočár a mám pytel oblečení(po mě, sourozencích ap.) a přijde mi že mám všechno, ještě teda dokoupím povlečení, fusak na zimu, takový ten měřič dechu a vajíčko na cestu autem, ale jinak mi přijde že prostě mám všechno a nic víc nepotřebuji, nějaký dudlík nebo tak něco se dá přece koupit za pochodu a ze začátku to ty mimuša stejně nepoužívají, tak mi prosím dejte radu co bych teda určitě měla mít, protože mi tak nějak všechno přijde zbytečne že to nepotrebuju a ze se to dá koupit až v situaci kdy to budu potřebovat, tedy po porodu, díky 🙈

jjasmina
Autor odpověď smazal
Zobraz
klokanka31
16. črc 2020

@anicka123kk Já měla koupený komplet všechno a byla jsem ráda, po porodu to byly fofry, a nebyla kapacita běhat po krámech... Dudlík moje dcera používala od druhého dne po narození...
Ale co bys měla mít určitě-prostěradla a povlečení, alespoň 2x, zabalovačku, vaničku, osušky, žínky, dětský olejíček po koupeli, pudr nebo krém na opruzeniny, hřebínek na česání, vlhčené ubrousky, a hlavně PLENY ☺ A věc která není nezbytná ale je hezká-kniha Moje první vzpomínky 😊

klokanka31
16. črc 2020

@anicka123kk Jo a líh na pupík a tampóny na čištění pupíku.

jjasmina
16. črc 2020

Jak píše
@klokanka31 , já se teda obešla bez dudlíkù, ty nechtěla, ale vzala mi ho teď v 5 měsících na noc. Jinak bych se obešla bez odsavacky mleka a bez vložek do podprsenky. Jinak poporodni síťovane kalhotky super věc a klasicka Zavinovačka. Jinak věci jako lih, mast na zadek, zasyp, plenky, zinky, olej určitě pořídit.Monitor dechu ani hnízdo jsem neměla.

palacinka_marmeladova
16. črc 2020

Dudlíky neměl ani jeden,z oblečení jsem točila tři body furt dokola,postýlku jsem neměla,monitor dechu taky ne.Je to jak řikáš,všechno v dnešní době seženeš online,do dvou dnů doma,nebo vyšleš chlapa do krámu 🤷‍♀️Určo pořiď líh na pupík,do lékárničky paralen a tu sedačku jak řikáš do auta.Jinak asi nic.

leniczka23
16. črc 2020

Já souhlasím, můžeš vše dokoupit za běhu, já mám děti dvě a u obou jsem měla v šestinedělí asi nejvíc volného času za celou dobu, takže u nás se žádný fofry nekonaly. Mrkla bych na nějakej seznam na netu a pokud máš vše důležité, klidně bych zbytek nechala na potom. Protože třeba něco ze seznamu nevyužijete vůbec a něco co tam není naopak hodne. Ale na to přijdeš pak sama. Pohodový zbytek tehu přeji.

zelenaesmolda
16. črc 2020

@anicka123kk
jake mas vajicko?

zelenaesmolda
16. črc 2020

@anicka123kk
ja bych urcite poridila domu aspon jednu lahvicku

zuzita15
16. črc 2020

@zelenaesmolda na co lahvicku? Kdyz bude mit MM a dite nebude sat, tak se stejne nedokrmuje lahvickou, a kdyz bude na UM, tak stejne musi do obchodu/lekarny pro UM, tak veme i lahvicku. Ja mam v supliku nepouzite Aventky koupene dopredu a pravdepodobne je vyhodim.
Jinak souhlasim s tim mit dopredu akorat obleceni, postylku a jeji vybaveni, pliny plus neco na zadecek a vanicku (ackoliv my jsme koupali dcerku asi do 2m v umyvadle, mame velke a ve vanicce rvala 😁), zbytek se da sehnat do 2.dne online. Pupik by se mel cistit idealne jen vlaznou vodou a do sucha, lih zbytecne vysusuje.

zelenaesmolda
16. črc 2020

@zuzita15
no ja jsem kupovala UM uz cestou z porodnice protoze ji dokrmovali uz tam takze bylo fajn,ze jsem tu lahvicku mela doma.Ja jsem teda koupila celou sadu a nechala si ji poslat z UK protoze u nas stoji 2x vic nez jsem za ne dala ja...
Me se osvedcilo na koupani takove to textilni lehatko,v umyvadle bych se bala 🙂

zuzita15
16. črc 2020

@zelenaesmolda mno tak to muze rovnou koupit s tim UM, kdyz bude treba 😉
V umyvadle prave super, na dno jsme dali plinu a jak je melci nez vanicka, tak se tam nebala, to byly hrozny hysterie ve vanicce 😆😆 Jinak mne pak vic vyhovovalo molitanove lehatko, mame uzsi vanicku, protoze ji mame ve stojanu na vanu, takze to textilni na nozickach tam nedrzelo a kynklalo se

zelenaesmolda
16. črc 2020

@zuzita15
me ty molitanove prijdou dost nehygienicke,to mas jako houbicka,nikdy to poradne nevyschne a mnozi se v tom bakterie

amazonkajanik
16. črc 2020

@zuzita15 jestli jsou lahvicky nepoužité,tak bych je nevyhazovala,ale darovala 😉

terla
16. črc 2020

Myslím, že se nemusíš stresovat. U svých děti jsem byla taky spíš praktická a nepořizovala poslední výstřelky. Do tří měsíců miminko fakt nic nepotřebuje, spoustu věcí dostaneš ještě od příbuzných do kouta. Když jsem šla z porodnice, tak jsem koupila pár drobností ještě v nemocniční lékárně (kloboučky na kojení, líh na pupík a tamponky).Časem uvidíš, co ti bude chybět nebo vyhovovat. Není to ani tak o penězích, jako o tom nepodlehnout té masáži na maminky, mít doma vše od kulatých nůžtiček na nehty až po téépe stany s totálně vybaveným pokojíčkem.

zuzita15
16. črc 2020

@zelenaesmolda jj, to mas pravdu, casto jsem kupovala novou 😉
@amazonkajanik jj, ja myslela vyhodim z bytu, nekomu je udam 😉

anicka123kk
autor
16. črc 2020

@zelenaesmolda ještě nemám vajíčko, koupim tak měsíc před porodem někde na bazaru, auto nemám takže kdyby bylo hnusne jak pujdem z porodnice tak nas vezme někdo autem tak abych ho měla projistotu, taky do nej mužů mimi kdykoliv odložit doma zejo 😄
@terla super tak jsem rada že nejsem jediná, která tomu všemu nepodléhá 😄

zelenaesmolda
16. črc 2020

@anicka123kk
odkladat dite do vejce se nedoporucuje,radsi pokud nemas auto a jezdit nebudes od nekoho vejce pujc,kupovat vejce z bazaru fakt neni dobra volba,hlavne ne ty z trojkombinace :

anicka123kk
autor
16. črc 2020

@zelenaesmolda proč by to neměla byt dobra volba? A je snad jedno jestli ho odlozim do lehátka nebo do vajíčka, vždyť je to to stejně

makovice88
16. črc 2020

@anicka123kk Protoze pokud ti tam usne, tak se muze stat i neco horsiho...
https://www.maminka.cz/clanek/nechavate-miminko...

zelenaesmolda
16. črc 2020

@anicka123kk
ne,neni.dite je tam jinak polozene a muze se ti udusit viz odkaz na clanek
a autosedacka z bazaru fakt neni dobry napad-1) neznas stari sedacky a 2) nevis,jestli nebyla bourana a tim padem neni bezpecna.Zivotnost sedacky je cca 7 let.Jestli chces kvalitni sedacku tak je na fb skupina Deti proti smeru,tam ti fakt dobre poradi.

zuzita15
16. črc 2020

@zelenaesmolda ja bych teda apriori netvrdila, ze autosedacky z trojkombinace jsou spatne, mam celou sestavu Peg Perego a k ni vajicko Primo Viaggio SL a testy zde: http://www.autembezpecne.cz/cz/s40/Testy/c1469-...
Ale samozrejme jsem testy prochazela nejdriv a podle autosedacky kupovala kocar....

@anicka123kk vajicko ani lehatko na odkladani opravdu neni idealni, resp na 20min ok, ale rozhodne ne treba na cele dopoledne. Ja kvuli “odkladani” mela v obyvaku kolebku a v kuchyni zidlicku Peg Perego Siesta, ktera jde do uplneho lehu

anicka123kk
autor
16. črc 2020

Holky já taky netvrdím ze to dítě nechám hodiny ležet ve vajcu, jsem sice prvorodicka, ale mám s dětmi dost bohaté zkušenosti a ještě nikdy jsem neviděla dítě které teda odložit do vajíčka a ono tam zůstane spát hodiny ze bych ho tam nechala, článek mi přijde dost zcestný v mnoha věcech si odporuje a protiřečí a snad nikomu normálnímu se nemůže stát ze se dítě udusi ve vajicku, snad má matka přehled o tom co se jejímu dítěti děje 😄 a propo koupit vajíčko na bazaru mi opravdu přijde nejlepší, protoze kdyby každá maminka kupovala nové a nové vajíčko na každé dítě které se ji narodí které v něm zůstane par měsíců, tak jsme vajickama zavalení 😄

anicka123kk
autor
16. črc 2020

@zelenaesmolda rozdíl mezi vajíčkem na par měsíců a autosedackou je jasný, tam jde o něco úplně jiného

modra_zizala
16. črc 2020

@anicka123kk urcite nic vic nepotrebujes, ani monitor dechu u druheho pouzivat nebudu, ale ja pocitam s tim, ze pujde rovnou k nam do postele. V dnesni dobe v ramci ohledu k zivotnimu prostredi bych dopredu nic vic nekupovala. Ja nepouzivala ani zavinovacky, lahvicky, vlhceny ubrousky, kosmetiku.. Vse se da dyztak hned koupit. Ja moc neuzila ani kocarek, ale ten sem nastesti mela z bazarku. A satek jsem dokupovala taky az po porodu 🙂 Kazde dite je jine, tak bych se pak zaridila dle situace a nebyl problem vyslat na nakup manzela 🙂

puhelin
16. črc 2020

@anicka123kk Ve vajicku by dite melo byt co nejdele, tzn. minimalne 12 mesicu. Protoze bezpecnejsi sedacku pro kojence proste nesezenete.

anicka123kk
autor
16. črc 2020

@puhelin jak už jsem psala, nemám auto, všude kam budu potřebovat se dostanu autobusem, takže jsem říkala ze ho koupim jen tak pro jistotu a proto mi přijde zbytečne kupovat nové, když ani nevím kolikrát ho použiju 😊

makovice88
16. črc 2020

@anicka123kk A vsak jo, jestli budes jezdit jen obcas, tak kup sedacku z bazaru, kde riskujes jak jiz bylo receno bourani nebo stari. A kdyz se nahodou neco stane pri te jedne jedine jizde v lacine sedacce, snad te aspon bude hrat pocit, ze jsi usetrila.
Kvalitni vajco je zrovna vec, na ktere neni radno setrit. Ale skoda radit, evidentne jsi uz rozhodnuta...

marta_kovar
16. črc 2020

Mně příjde, že kvalitní a nové vajíčko se dá pořídit už snad i okolo 2500-3000. 😊 Bohužel musím s holkama souhlasit, také bych si to nekoupila. Taky jsem si myslela, že toho není moc co kupovat ale až když jsem si sedla k seznamům co bych měla mít doma, tak mám zatím veliký prd.😄 Samozřejmě netvrdím, že všechno člověk potřebuje a i tak se k tomu snažím přistupovat. Ale to vajíčko bych si koupila určitě nové. Nikdy nevíš kdy se ti bude hodit na cestování a pak mít během každé cesty stres, není asi úplně ono.

areh
16. črc 2020

@anicka123kk já jsem výbavu taky moc neřešila. Spoustu oblečení jsem měla po synovci. Lahvičku bych jen vyhodila, monitor dechu jsem neměla a v těhotenství a porodnici jsem dostala tolik vzorečků různých krémů, že jsem to pak vyhazovala. Na druhé to kupovat nebudu a koupím až vypotřebuju vzorky.
Určitě jsem měla vaničku, postýlku, pleny, prostě zahání věci. Zbytek jsem kupovala později a vlastně mě nenapadá nic, co by mi scházelo. I léky jsem kupovala až preventivně s prvním očkováním. Předem rozhodně ne, stejně bych s takhle malým dítětem předem jela k doktorce.

zelenaesmolda
16. črc 2020

@anicka123kk
vajicko neni na par mesicu,me se do nej dcera vesla jeste v roce a pul a bezpecna by mela byt kazda sedacka,ne,ze pozdeji na tom zalezi vice ci mene.naopak,miminko je nejzranitelnejsi...