Výbava pro dvojčata, co vše potřebuji?

dooriska
20. dub 2012

Ahojky jsem poprvé těhulka a hned čekám dvojčátka 🙂 . Z velké radosti se ale stává i o to vetší starost. Děti nejsou ještě ani na světě a já si už nevím rady. První otázka byla kočárek nejlepší by byl asi easywalker duo, ted zbývá jen otázka co vše je nutné přikoupit ke kočárku.(pláštěnky,stínítka atd.). koukám jen na bazarové kočárky jelikož peněz není mnoho. 😢 Co vše potřebuji k výbavě pro dvojčata? kolik plenek a fin jaké pleny jsou nejlepší, v čem koupat, jaké oblečení, a jakou drogerii používáte.. je toho opravdu mnoho a já si připadám jak zmatená včela, proto děkuji za každou radu ze živata 😉

katka_21
20. dub 2012

@dooriska Hezký den, gratuluji ke krásnému dvojnásobnému těhulkování 🙂. Výběr kočárku Easywalker Duo je podle mne dobrá volba, ještě bych k němu dokoupila určitě pláštěnku, praktická je také taška ke kočárku (Easywalker Nursery bag, nebo i jiné značky) a dále zimní fusaky pro miminka. Jinak na doporučenou výbavičku pro miminka se můžete podívat zde https://www.modrykonik-pro.cz/katalog/firma/kat... Vypsané oblečky v podstatě násobte 2x 😉. Co se týká kosmetiky a druhu plenek, každá maminka si oblíbí jinou značku, pro začátek bych se držela osvědčených značek a dále uvidíte pak sama, co bude děťátkám vyhovovat nejlépe 🙂. Pokud by jste měla zájem, můžu Vám sestavit výbavičku oblečení, řekněme např. na první tři měsíce, za speciální cenovou nabídku. Vybrala by jste si z katalogu co by se Vám líbilo... Pro bližší info mi napište do IP 😉 . Přeji Vám hezký den a pohodové těhotenství

dlabinecka
20. dub 2012

Ahoj! Sama dvojčátka nemám, ale dětičky brzy po sobě a v okolí spousta dvojčátek 🙂 Easywalker duo je uplně užasný kočárek, měla jsem ho jako sourozenecký a tisíckrát doporučuji. Fusáčky jsem měla originál z kočárku 😉 A byly fajn. Co vím od kamarádek, tak není potřeba veškreá vybavička 2x, lecos se prostřídá, protočí.. Plenky používám látkové, tam neporadím, kosmetika každému sedne jiná, ale pokud hodně řešíte finance, tak bych klidně zkusila i levnou českou kosmetiku -atrid, batole.. Nikdy vám nikdo nezaručí, co dětem sedne. Já používám na děti johnson's, cena přijatelná, ale spousta mamin na ni nadává, nám sedí... My koupeme v kyblíčku, ušetříte prostor, vodu, je to raz dva.

jarkalada
20. dub 2012

Vše x2 není třeba. Lukášek byl sice jen o pár cm větší, ale i tak mohou nosit věcí "po" sobě. My jsme narozeni na konci září, vy budete v říjnu. Užili jsme nejvíce body s dlouhým rukávem, overálky. Na začátek stačí od každého něco, postupně uvidíš, co vám bude vyhovovat a v jaké velikosti.
To samé s kosmetikou. Nějaký krémík na zadeček a šampon na koupání, olejíček, dezinfekce na pupíčky, štětičky do oušek, nějaké nevoňavé vlčené ubrousky. Těch bych do zásoby hodně nekupovala. Taky jen pár balení-může se stát, že taky nebudou třeba vyhovovat. Víc asi není třeba.
Nebo s plínama - taky, já nevím.. 2 balíky třeba těch nejmenších, 2-5kg. My je třeba užili dlouho, ale např. kamarádka měla 4,5kg cvaldu, tak použili tři plínky a zbytek nám věnovala 😎
Pokud to jde, počkej si na akci, je zbytečné dávat o stovku na balík víc.
Určitě tak 20 normálních látkových plínek - na ublinkávání, otírání atd..
Kočárek máme taky z druhé ruky, bohatě stačí. Přikoupila jsem akorát pláštěnku, i když tu jsme ještě nepoužili - záleží, jestli denně třeba chodíš s kočárem do krámu, nebo jen jako my, na procházky. Teď chci pořídit ještě síťku proti včelám a jinému otravnému hmyzu 😎
Koupali jsme cca 4 měsíce ve vaničce, teď máme pro každého lehátka do vany a nemohu si vynachválit.
Snad ti něco z toho výpisu k něčemu bude, přeju ti zdravá usměvavá děťátka 🙂

saaarinka
22. dub 2012

Já jsem taky původně chtěla easywalker, ale po první jízdě s ním jsem si to rozmyslela a vybrala si TFK. Easywalker nemá brzdu na rukojeti, nevím jak jsi silná a v jakém jezdíš terénu, ale mě představa plného kočárku (který má 20 kg + dvě děti, které v roce mají každé přes 10 kg) vyděsila. Zkoušela jsem s ním jezdit s ročníma dvojčatama a i z mírného kopečka je to záhul. Proto jsem si vybrala TFK, který je v podstatě stejný jako EW, ale má kotoučovou brzdu na rukojeti a pohodlně si přibržďuješ 😉

betuse
22. dub 2012

Tak jsem na tom podobně- hodně zmatená 😀 a ráda za každou radu 🙂

sariky
22. dub 2012

pokud neporodim spontanne do konce pristiho tydne, tak me budou vyvolavat a jsem prvorodicka a take cekam dvojcatka 🙂 zatim tedy nemam prakticke zkusenosti, ale kocarek jsme (rovnez z fin. duvodu) koupili ojety EW Duo, postylky mame 2 (jednu v loznici, druhou v obyvaku) a ze zacatku budou obe miminka spat v jedne postylce tam, kde zrovna budu, abych je mela po ruce. obleceni jsem nekupovala, vse mam pujcene, takze aspon na tomto jsem usetrila. od kamaradek vim, ze nema smysl delat velke zasoby cehokoli, protoze kazde miminko je unikatni a kazdemu miminku se libi neco jineho. takze jsem poridila jen par baleni plenek (tak akorat do porodnice) a uvidim, jak budou vyhovovat a podle toho poridim dalsi nebo zkusim jinou znacku. to stejne s kosmetikou. vse dokoupim az podle zkusenosti. rozhodne jsem nekupovala vsechno 2x (koupaci kyblik mame jen jeden - kvuli bezpecnosti budu koupat vzdy jen jedno miminko, takze nepotrebuji dva kybliky), obleceni budu prostridavat, povleceni jsem a zavinovacky jsem koupila v neutralnich barvach (cekam kluka a holku, tak abych nemusela resit co je koho 🙂) ....no a zbytek se dokoupi casem podle potreby. hlavu vzhuru, zadny stres 😉

ladybugie
22. dub 2012

já mám dvojčátka jako druhé, tak mám ńějaké věci už po dceři. Teď mám dva kluky a jsou i v růžové, neřeším to. Zvládla jsem to hlavně díky holkám tady z koníka, které mi neuvěřitelně pomohly a poslaly mraky oblečků. Kočárek mám ojetý Patron, místo slunečníku dávám plínku a místo síťky proti hmyzu záclonu 🙂 Kosmetiku kupuji jen v akci a vždycky velkou zásobu. Jinak používám hlavně lenienskou z lékárny - je levná a účinná. Plenky jsem kupovala různé značky už během těhu, od porodu jsem ještě žádné nekupovala. Co se týká příkrmů, které budeme za chvilku začínat, tak jsem řekla známým a příbuzným, aby je klukům kupovali darem místo hraček, kterých mám hafo po dceři. Koupu od narození po jednom ve velké vaně. postýlku mám zatím jednu, v kuchyni spí v ohrádce, tu mám taky jednu. Za chvíli budeme rozdělávat druhou postýlku. mám dvě polohovací lehátka, bez těch by to nešlo 🙂

vlckulka
22. dub 2012

.Dvakrát určitě postýlky, monitory (pokud uvažujete), povlečení, peřinky. Jednou vaničku, chůvičky. Plenky jsem koupila tři balíky vel. 2-5 kg a nakonec jsme je používali poměrně dlouho, holky měly dvě kila. Ono u dvojčat asi není moc velký předpoklad, že budeš mít 4kg cvalíky 🙂) S tím oblečením je to jak u koho, nevím tedy, jak si kdo představuje, že u dvojčat budu prostřídávat oblečení, oblečení jsem měla vše dvakrát, prostě najednou musím obléct dvě děti 🙂. Pořizovala jsem vel. 50 a nejvíce jsem měla overálků, holky docela ublinkávaly, takže jsem převlíkala neustále. Pak nějaká bodýčka s dlouhým rukávem, dupajdy atd.Měla jsem asi tak 8x overálek, 10x body a 6x dupajdy v jedné velikosti. Holkám jsou dva roky, takže už si přesný počet nepamatuji. Mě osobně toto přišlo nejpraktičtější, v těchto maličkých velikostech jsem žádná trička, tepláčky, sukýnky atd. vůbec neměla a to mám holky narozené v létě. TO je ale asi na každé z nás, do čeho si chce miminka oblékat. Dále jsem měla zavinovačky, velmi se mi osvědčily spací pytle. Prostě před porodem jsem pořizovala jen tu nejzákladnější výbavičku, zbytek jsem dokoupila až po porodu, když už jsem věděla, co přesně budu potřebovat (např. nekojila jsem, tak jsem lahvičky, sterilizátor atd. kupovala cestou z porodnice). Určitě se tím nestresuj, já jsem se nestresovala absolutně vůbec, ve 30 týdnu jsem neměla nic krom pár kousků oblečení a kočáru 😀 a pak mě zavřeli do nemocnice s tím, že mě nepustí do porodu, tak mi manžel přinesl do porodnice katalogy z mimiobchodu a já si krátila čas tím, že jsem vybírala a tatínek nakupoval a pak mi malé věci vozil do porodnice ukazovat 😀 😀 Po cestě z porodnice jsme dokoupili to co bylo v dané chvíli velmi nutné, zbytek postupně a zvládli jsme to také 🙂

amasonic
22. dub 2012

Tak my máme aktuálně pětiměsíční dvojčata (holka+kluk) a dopředu jsem neměla taky skoro nic, pořád jsem si říkala času dost 🙂, ale podobně jako vlckulku mě zavřeli v 32. týdnu do porodnice a 34+1 jsem rodila, takže jsem neměla už možnost nic shánět. Co je určitě základ, jsou postýlky (+ peřinky, povlečení, prostěradla, matrace) my jsme měli už od začátku 2 a spali sami. Vzhledem k tomu, že se prckové narodili dřív a byli ještě necelý měsíc v nemocnici, jsem potřebovala (ale ty třeba nebudeš): odsávačku na mléko (měla jsem ruční Avent a super, lepší než elektrická medela v porodnici), sterilizátor do mikrovlnky (využiješ na odsávačku, dudlíky, lahvičky), vložky do podprsenky, pro děti jsme nosili plenky bella happy before newborn (a taky je tam používali) a od dvou kil pampers newborn. Na vánoce jsme dostali druhů plen, tak jsme mohli vyzkoušet, ale stejně jsme se vrátili k pampersům, nejlepší jsou premium care a active baby. Jsou sice dražší, ale oceníš zase že děti jsou déle suché a nemusíš pořád převlíkat. Šílený jsou huggies economy, červené, ty protékají neustále kolem nožiček. Teď střídáme pampersky s plínkama z DM a ty jsou taky fajn. Vlhčený ubrousky mám nejradši huggies zelené, ale někomu vadí že jsou dost mokrý. Plínek ani ubrousků moc dopředu radši nekupuj. Z oblečení jsme využili hlavně body s dlouhým rukávem, overaly a dupačky, na ven na to svetříky a kombinézu. Určitě si pořiď zimní fusaky od emitexu combi. Kočárek máme Dorjan danny sport twin. Cenově byl přijatelný, jezdí se s ním dobře, jen mi vadí že jdou už korbičky špatně "vycvakávat".Na něj jsem dokupovala jen síťku na hmyz, to ale až teď na jaře. Autosedačky máme ke kočárku stejné. Asi je dobré mít doma do zásoby aspoň jednu krabici s umělou výživou, kdyby byl nějaký problém. Dále máme doma houpací vibrační lehátka od fisher price, taky neocenitelná pomůcka, děti tam můžou být už od malinka, líbí se jim tam, houpou se a teď je tam i krmím. Jo a kosmetiku používáme klorane bebe, mám jen šampon na tělo a vlasy a mléko po koupání. Taky to úplně stačí. No a samozřejmě pro mě nepostradatelné jsou monitory dechu- máme babysense půjčené z nemocnice (900/půlrok) a asi si to ještě prodloužíme. Díky nim jsem v noci v klidu a ještě se nám nestalo že by spustily poplach. Chůvičky používám jen občas, pokud děti nechám venku v kočáře. Jenže oni se brzo budí, když se s nima nehoupe, takže někdy je lepší mít otevřené okno než vytahovat chůvičky 🙂 Co mě ještě napadá tak máme dětský teploměr a Panadol čípky a sirup pro případ teplot. Jo a 1 vaničku, ale brzo půjdou do velký, protože už hodně cákají. Snad jsem to nenapsala moc chaoticky a aspoň trochu ti to pomůže 🙂

ivarei
24. dub 2012

@dooriska Gratuluju k dvojčátkům 🙂 🙂 🙂

1) Kočárek
V podstatě souhlasím s tím, co bylo napsáno dříve - kočárek doporučuju pořádně zvážit, případně vyzkoušet - nám se osvědčil Jané twin two - za sebou - https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ivarei/album..., takže všude projde, skladný a lehký. Vedle sebe máme Zekiwu - https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ivarei/album... a http://www.srovname.cz/zekiwa-jogger-double/sro..., je to levný kočárek a dělají do něho vložné tašky pro miminka, ale podle mě nemá ani minimální chybičku, prostě je naprosto super, měla jsem možnost vozit děti v EW duo a Zekiwa mi opravdu vyhovuje víc ;), přestože jsme ji původně pořídili za 500,- z MMB s tím, že ji zničí v letadle - a nakonec s ní jezdíme pořád 🙂. Ještě ke kočárkům - doporučuju pořídit golfky (máme Peg Pérego https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ivarei/album... a super), hodně to ulehčí cestování a tahání se s kočárkem, až budou děti větší, mají pultík - hrozně šikovná věc 😀. Pozor na kočárky hartan, nejsou mezi sebou pevně oddělené a děti se vzájemně ruší - https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ivarei/album... , kočárek má celkově blbou konstrukci, je neskladný - já ho chtěla kvůli přehazovací rukojeti ;)

Máme i jednotlivé kočárky - úplně obyč golfky, hodí se, když je třeba někam jít jen s jedním mimčem (druhé je třeba nemocné), nebo když jdeme ven ve dvou - https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ivarei/album... - mám mezi ně spojku chicco, záležitost asi za 400,-, na fotce by měla být vidět, je to spíš nouzové řešení, protože kočárek je se spojkou dost široký;)

2) Spinkání
Na spinkání určitě dvě postýlky, i když znám i maminky, které měly děti do tří měsíců v jedné postýlce. Zhruba 3 měsíce jsem používala postýlky vyřazené z porodnice, je prima, že jsou menší a dítko se v nich prý cítí bezpečně a hlavně jsou vysoké, takže se mi děti hezky zvedaly, po císaři jsem to ocenila ;). https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ivarei/album... Lehce se s postýlkami manipulovalo - a když jsme u toho - rozhodně doporučuju postýlku s kolečky, to je u dvojčat nutnost, když jedno hůř spinká, stěhuji se s ním vedle 🙂

Pak jsme měli košíky, tam byly děti asi do 4 měsíců přes den, super věc, A+A měli reflux, takže měli korbičky pořád nakloněné, aby nezvraceli. Košíky byly lehké a měly madla na přenášení, což bylo fajn, mohla jsem spící děti kamkoli odnést, když jsem potřebovala odejít. Brala jsem je v nich i na zahradu, narodili se v létě, bylo horko a košík je daleko vzdušnější než kočárek ;). Je to taková investice navíc, není určitě nutná, ale pro mě k nezaplacení -https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ivarei/album... .

Později jsme dětem pořídili postýlky od Klupše, levné, ale fajn - https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ivarei/album...

3) Papání
Asi bude potřeba mít doma lahvičky, pro případ, že se nepodaří kojení - já prostě počítala, že budu kojit a měla jsem jen ty z kufříku od doktora, takže jsme narychlo dokupovali ;)
Možná to někdo odsoudí, ale od 6 týdnů jsem hodně využila klokanky (Baby Björn), například při krmení - kvůli refluxu jsme odříhávali běžně 45 minut, přičemž bylo třeba nakrmit druhé mimčo, aby papali ve stejnou dobu - jedno jsem tedy dávala do klokanky, kde odříhávalo a druhé mezitím krmila, případně jsem obě děti krmila v kojícím polštáři - další neocenitelný pomocník - a pak jedno odříhávalo přes rameno a další v klokance - https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ivarei/album... . Taky jsem je v klokance nosila ze schodů ;), pro jistotu.

Rozhodně doporučuji sterilizátor do mikrovlnky, prakticky do půl roku, možná roku jsem vyvyřovala všechno po každém papání + dudlíky a různé hračky, opravdu se mi vyplatil. Byl z Ebay a cena se pohybovala kolem 600,- Kč za nový ;).
Na prdíky a celkově při Aničky problémech s jídlem jsme užívali do roka kapičky Bio Gaia (snad to píšu dobře)

4) Hygiena - doporučili mi dvě vaničky a koupat ve dvou, aby děti měly stejnou teplotu vody, stejný režim a tak.. To jsme nepraktikovali, vaničku jsme měli jednu a koupali jsme stejně ve dřezu/umyvadle a pak rovnou ve velké vaně ;) ;). Kosmetiku používáme Bübchen nebo Hipp. Taky je třeba pořídit opalovací krém 🙂. Olej po koupání jsme používali od Avirilu, cca za 17 Kč. Na zadeček jsme používali Bepanthen nebo mastičku, kterou nám namíchali na kožním.
Pleny jsme nakupvali v nemocničním skladu - byla tam množstevní sleva a ohromná výhoda v tom, že jsme je mohli vyměnit za jinou velikost, takže jsme neměli obavu brát větší množství - v nemocnici dávali tuším pleny Happy, my pak přešli na Huggies s gumičkou na zádech, po Pampers se Aničce dělala vyrážka a navíc protékaly. Ubrousky používáme taky huggiesky 🙂

5) Další
Váha - měli jsme kvůli přibírání (nepřibírání), vážili jsme před a po jídle ;), stála tuším 1700,-
Hraní - koupili jsme velkou hrací deku - fajn věc - https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ivarei/album...
Lehátka - nejdřív doporučuju koupit jedno, třeba Aničce se tam zpočátku moc nelíbilo, takže jsme ho dokupovali až asi ve 4-5 měsících.
Cestovní postýlky - máme jednu, moc nevyužíváme...
Ohrádka - koupili jsme obrovskou, používali jsme ji asi měsíc...https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ivarei/album...
Oblečení - doporučila bych koupit pár věcí ve vel. 44, mně to všichni rozmlouvali, ale nakonec ji A+A nosili docela dlouho a přišlo mi to lepší, než kdyby plandali 2 měsíce ve velikosti 50, abych ušetřila - na výběr má dost třeba C&A.
Hračky - kolotoče, hračky a tak - to už je milá nadstavba pro radost. 🙂 Hodně se nám osvědčili usínáčci 🙂 - doporučuju. Teď už všchny hračky pořizujeme dvojmo, děti se perou 😀
Chůvičky jsme dlouho neměli, A+A hrozně zvraceli, nenechávala jsem je ani ve vedlejší místnosti, vždycky jsem postýlku přestrkala a v kočárku jako malincí moc nespinkali, teď chůvičky máme - Sencor, úplně obyč, z MMB za 260,- a fungujou dobře.

Hodně štěstí 🙂 🙂 🙂

iivik
24. dub 2012

ahoj, sice nemám dvojčata, ale rozdíl mezi dcerou a synem je 2 a 4měsíce. Oblečení na doma syn podědil, takže spí v růžovém. Já využívala nejvíc propínací overálky, těch jsem měla opravdu hodně, k tomu kabátky přes overálky. S oběma dětma jsem cvičila (a cvičím se synem stále) a je to nejrychlejší a nejpohodlnější svlékání. pár hezkých oblečků do poradny, pro dcerku - narozená v létě žádná sukně, nic.... krátká body jsem měla na dceři coby miminku snad 3x..

Co se týká kosmetiky, používali jsme jen vodu a Sebamed, ale syn začíná být alergický,tak určitě nekupovat zásoby, zbytečně vyhozené peníze. Plenky - dcera od narození měla z DM Babylove, pak Pampersky a v pohodě, syn od narození Babylove, pak začaly protékat, tak jsem zkusila žluté Pampersky - to bylo ještě horší, tak jsme se vrátili k DM plenám, te´D zkusili Pampers Activbaby - má už 7kilo a je na ně alergický, celý se osypal, takže zase má DMpleny - tak nic nekupuj, manžel může vždy zajet koupit. ¨

Malou vaničku jsme pro dceru koupili také, ale líp se mi koupalo ve velké a v lehátku a taky to doporučují lékaři kvůli kyčlím - víc vody, takže nakonec to byla zbytečná koupě.

určitě nešetřit na monitoru dechu, chůvách a později na botech!

jo a nakupuju zásadně v akcích a ve slevách a ve velkém, protože to fakt ušetří hodně peněz - co se týká plen, příkrmů, ale i oblečení ve slevách, jakmile vidím i něco většího beru to, teď na druhém rodičáku otevřu skříň a jak když to najdu.

Hlavně odhoď stud a všem naférovku řekni, co si přeješ a co nepřeješ - tchyně mi nosila na dceru do jejích dvou let oblečení, ale bylo jí tak akorát (a to roste hodně pomalu). syn teď dostal taky oblečení a je mu málem malé a vysvětlit si to nedá - bohužel. Nebo a to je nejlepší varianta /tak to dělají moji rodiče/ dají dětem maličkost a obálku k tomu. Oblečeního mám plnou skříň a za peníze koupím kvalitní boty.

Přeji hezké těhotenství a radosti

jennyska
22. črc 2013

Ahoj Všem 🙂
Na MK s maminkama tvoříme takovou Wiki knihovničku Modrého koníka, kde si sepisujeme vedle obecných informacích o všem mateřském také zkušenosti. Máme tak na jednom místě jak informace, tak zkušenosti, k dohledání rychle a přehledně 🙂

Proto bych Vás chtěla poprosit, pokud máte zkušenost s Dvojčaty a chtěly byste se s ní podělit ostatním jako tady ve veřejném fóru, prosím, vložte ji do https://www.modrykonik.cz/dvojcata/ . Hodně to pomůže ostatním maminkám, které právě čekají dvojčátka. Přečtou si jak základní, obecné info o Dvojčátkách a ještě k tomu i zkušenosti druhých žen.

Děkuji Vám, že si navzájem tímto pomáháme a mějte krásný den.
Janča
Modrý koník - Asmira team