Výbava pro letní miminko. Kolik kusů čeho pořídit?

belanna.st
25. bře 2008

Ahojte maminky,mohla byste mi nějaká poradit co vše a asi kolik kusů pořídit pro miminko co by se mělo narodit v červenci?nemám představu co opravdu budu potřebovat a tak. na netu sice píší třeba 3 ks body nebo košilek, ale to se mi zdá dost málo, přeci jenom se může pokakat, nebo nějak jinak ušpinit, nebo zpotit nebo já nevím co ještě, a prát to každý den v ruce se mi zdá jako blbost. tak prosím za reálnou radu a tak pod...děkuji

maxkatka
11. dub 2008

Lucenek, já tu mám jen jednu porodnici v dosahu... cca 10 km (Znojmo)... do Brna to mám přes 60 km, tak tam nepojedu...

Fakt dávají eráry???? A stačí jen pak na odchod??? Jsem z toho jelen.... Takže věci jen pro mě a partnera?

lucenek
11. dub 2008

Jasan že ti míimčo oblíkaj..oni teda dávaj na den dvoje dupky dvě košilky a dvě plíny, je to skoro všude stejné, jen to množství se liší, fakt nekecám, stačí jen na odchod...ale jsou maminy co i na ten pobyt berou věci svoje..se jim nelíbí to erární, ale tot já tak neřeším....a věci jen pro sebe a chlapa...a tobě daj i erár košili aby sis nezamazala tu svoji 😉

maxkatka
11. dub 2008

jsem si říkala, když jsem koukala na fotky co nám fotí v nemocnici a dávají je pak do novin, že ty maminky nijak neřeší, že jsou mimča focený v nic moc suprovských věcech... a to bude asi ten erár... to mi vadit nebude... alespoň se nebudu muset stresovat co sebou vzít a v jakém množství.... vezmu jen něco máličko, kdyby erár nestačil, tak abych měla malou do čeho eventualně převléknout... To mi spadl kámen ze srdce... 😉

lucenek
11. dub 2008

neboj fakt to netahej..sestřičky ti vždycky dají i kdyby malá poblila toje dupky...nenechaj malé miča hulaté 😀 , já fakt beru jen na dom..... 😉

pavlina05
11. dub 2008

Holky, na přípravce nám říkali co si vzít s sebou pro mimi a byly to jen plínky. první den dostaneš 7 plen, pak už musíš použít svoje! TAkže balík plín 😉

jeudi
30. bře 2009

holky poradil by mi nekdo co vse nakoupit miminku nez se narodi?bojim se ze na neco zapomenu.zatim mam kocarek postylku kolotoc hraci decku vibr.lehatko hadrove pleny,obleceni dudliky a flasky.cekam letni miminko nevim jak ho oblict na cestu z porodnice mam mu davat cepicku kdyz bude velke horko?diky 🙂

mirka755
31. bře 2009

jeudi: čepičku určitě, bude to ještě malý uzlíček a i když bude venku 25-30st tak by stačilo aby ho ofouklo ☹. Já teda dávala dceři přes léto baretek, měla v kočárku vždycky tak spocenou hlavičku a když si jí chtěl někdo pochovat tak byla aspoň chráněná.
JInak pro začátek stačí body, dupačky, kraťásky nebo overalky s kr. rukávem, pro chladnější dny mikinka a kalhoty. Opravdu toho moc nekupuj, stačí od každého kousek. Já mám připravenou soupravičku do porodnice: overalek, kabátek, kalhoty, čepičku a capáčky na nožičky.
A doma už mám nachystanou matraci, vaničku, lehátko do ní, lehátko do obýváku, kosmetiku, láhve-odsávačku-kartáč, dudlíky. Pro mě prsní vložky, poporodní vložky, 2 kojící košile (teda spíš jenom hodně rozepínatelné, nejsou přímo kojící), hadrové pleny a soupravičku do postýlky. Tu budeme přivážet od švagrovky na konci května a pak jí hned postavím 🙂.

u nás v porodnici nám dali vše kromě plen a ubrousků

jituskak
31. bře 2009

ahojky, můžu se přidat. zajímá mě hned několik věcí 😉 asi to moc nesouvisí přímo s letní výbavičkou, ale budu mít letní mimi, tak píšu sem 😉 kdy si začnete chystat postýlku a takový věci? já právě nevím, jeslti není třeba 4 týdny dopředu moc brzo. aby se mi neprášilo do postýlky a tak. a zakrývat to nemůžu, páč máme garsonku, tak by to tu vypadalo, jak když se maluje 😀 a ještě jedna otázečka. kolik si berete těch mini plínek. myslím, že to je č.1. myslím konkrétní počet. já fakt nevím. já mám dva balíky po 28, tedy 56 a nevím, jeslti to není do porodnice moc. Už z toho začínám mít nerva, fakt. nemám pořádně nic nachystaný a tím co mám si nejsem jistá...

iivik
31. bře 2009

to je skvělý dotaz - my teda postýlku máme postavenou v ložnici, v ní nandané věci, přikryté prostěradlem jako když se fakt bude malovat. ALe kdy to povléct? Díky za rady!!

jeudi
31. bře 2009

tak ja bych rekla ze by to mohl povleci tatik az budete v porodnici,vzdyt vse nemusite delat vy ne??jinak MIRKO:moc dekuji nekam si to napisu 😀 jsem rada za kazdou odpoved 😉

jituskak
31. bře 2009

to je fakt,a le ais to udělám těsně před. termín mám v pondělí, tak to v sobotu uděláme a bude 😉 miláčkovi těžko bude vadit, že to bude týden zakrytý🙂

jeudi
31. bře 2009

aby jsi to v sobotu nepovlekla a v pondeli se nic nedelo 😀 ja bych to nechala na manzilkovi at se take cini 😀 jinak i kdyz si to povleces tak si myslim,ze takovou chvilku se to tak nezaprasi.cisto ma byt,ale nema se to prehanet

jituskak
31. bře 2009

asi to fakt moc řeším. to bych musela mít vypraný i záclony, vytepovaný koberec i sedačku a podobně... oni to tu nějak zvládnou. mám přece i mamku, kdyby něco 😀
a ještě mi řeknětě, co s těma plínkama? já vůbec nevíííííím 😕 nevím vlastně nic. mám seznam, jako prase a nic nakoupený....

jeudi
31. bře 2009

ne neresis ja kdyz jsem cekala prvni miminko tak jsem taky mela vse tip top 🙂 tak si z toho nic nedelej...janak jak to myslis s plinama??kolik do porodnice?pokud vam tam nedaji tak si spocitej ze sdelas tak 5az 6plinek denne to zalezi na kazdem jak casto prebaluje ale pampersky vydrzi celkem dlouho a pri nejhorsim,kdyby ti dosli tak ti maminka nebo manzel donesou,a nebo ti daj v nemocnici..abych pravdu rekla taky jsem nad tim uvazovala zbytecny balik navic pri prvnim mimi nam poskytli plenky v porodnici ted to zmenili tak jsem taky pocitala kolik si jich mam vzit 😅

jituskak
31. bře 2009

jj, tak jsem to myslela. já právě nic neřešila celou dobu, až teď mně to začíná lézt na mozek 😀

jeudi
31. bře 2009

nedelej si z toho hlavu ono to nak dopadne to si rikam ja 🙂

jituskak
31. bře 2009

však jo, bude teplo, tak nemusím tolik řešit oblečení. spát taky bude mít kde, kočár máme. dřív to taky zvládli s málem, co bylo a myslím, že jsme vyrostli docela dobře 😀

jeudi
31. bře 2009

ja zrovna taky poradne nevim co jeste dokoupit a to uz mam druhe dite takze bych vedet mela..ale presne jak rikas spat ma kde kocar taky a zbytek se pri nejhorsim dokoupi pozdeji,to co zapomenu ted

helulicek
31. bře 2009

Jéé holky, vidím, že tady se pilně nakupuje 🙂 Já zatím krom oblečků, které jsme zdědili po mimi od kamarádek a pár plenek co jsem si koupila na bráně tak nic nemám. Mám pocit, že je jaksi pořád čas, ale jak tak vidím, tak bych se měla začít činit 😅

reni7
31. bře 2009

ahoj-chci se zeptat,mám termín začátkem července,do porodnice sem od kámošky dostala krásnou soupravičku,je to velikost 62,myslíte že je to moc veliký do porodky?jinak mám č.56 snad jen 5 bodýček jinak vše 62,ta 56 se užije jen na chvíli že?
plínky sem si koupila pemprsky new born je jich tam myslím 56 a taky nevím jestli mi bude stačit jeden balík a pak už používat ty 3-6 kilo nebo těch úplně nejmenšíc mít víc?díky za odpovědi 🙂

blka
31. bře 2009

Helulicek, já mám taky pořád pocit, že je čas 😅 . Ale na druhou stranu nemám toho času lítat po obchodech, když su v práci ☹

Reni, podle mě je 62 do porodnice velká. A ty newborn plenky určitě stačí - nevíš, jak velké budeš mít mimi. Kdyžtak dokoupíš menší, ale kdyby přebývaly, tak co s něma, že?

vov
31. bře 2009

Ahojky, také už si říkám, že bychom se měli po nějaké výbavičce začít poohlížet, kromě látkových plen nic nemáme.. Ale když jdu z práce, tak jsem ráda, že jsem ráda a návštěvě obchodů se zatím zdárně vyhýbám 😅 Takže mám shánět spíše velikost 56? Holky, zeptám se, po příchodu z porodnice může spát mimi v zavinovačce? Nebo mám rovnou koupit peřinku?

helulicek
31. bře 2009

Vov: já osobně mám jen pár hadříků v 56. Z okolí vím, že kolikrát i tu 56 holky nevyužili...ale jak tu bylo už psaný, tak myslím, že to mimi tak rychle roste, že v tom větším oblečku chvilku vydrží 😅 Jinak co vím, tak látkovky jsou přece jen o malinko větší než papírovky, tak tu 62 podle mě využiješ víc. Já to mám taky tak.
K té zavinovačce...nějak jsem se o to nezajímala, ale myslím, že to záleží na mimi, některý potřebuje být spíš víc natěsno, některé to nevyžaduje.....zavinovačky mi nepřipadnou tak těsný jako peřinky, ale já mám v plánu víc využívat zavinovačku....peřinky se mi moc nelíbí (ale mám je doma, zdědila jsem je 😉 )

jeudi
31. bře 2009

juu holky tak koukam ze jsem na tom jeste dobre uz skoro vse mam jen to musim vyprat a pripravit a kolik tydnu predem bych to mela vyprat?jinak k te zavince ja ji nepouzivala ani u prvniho jen parkrat a na leto nevim no ted mam dve rychlozavinky tak je snad vyuziju.a holky mate pravdu ze nema cenu kupovat moc hadriku velikosti 56 ale do porodnice bych ji vzala na malyho jsem ji take mela a bylo mu to jeste vetsi..jinak ja jsem hrozna nakupuju stejnak vsechno prtavy...kdyz ono je to tak roztomily 😅

pebi
31. bře 2009

holky, jestli můžu přidat vlastní zkušenost, nekupujte kraťásky... pokud je horko, tak je to na prdýlce další vrstva navíc - plínka, body, kraťásky - je v tom vedro, mimčo je zpocené 😉
no a pokud je chladněji, tak zas potřebujete zakrýt celé nožičky, takže kraťásky zase nevyužijete 😉
...ale to je můj názor, já třeba jsem nedávala ani trička (i když jsem je měla koupené), aby Anetce neofouklo záda, takže jedině bodýčko a tím pádem bez kalhot.
Jasně, když jdete někam pryč, tak si miminko načančáte, ale na takové to spinkání venku na zahradě je to lepší bez 🙂

jeudi
31. bře 2009

pebi:mas pravdu uplne s tebou souhlasim ja to tak take mela lepsi dat jen bodiko a treba zakryt plinkou hadrovou nozky to uplne staci 🙂

helulicek
31. bře 2009

jeudi: já jsem začala prát už teď. Myslím, že to ničemu neuškodí a hlavně podle mě nikdy nevíš co bude...přece jen je možný teoreticky už rodit....no doufám, že to nebude náš případ 🙂

jeudi
31. bře 2009

to je taky pravdou a nerada bych prani nechavala na manzelovi ten by to tam nahazel vse najednou 😖 no ja doufam ze jeste rodit nemuzu...a kdyby se ted mimi narodilo(v 25tt)ma sanci na preziti??ja si to nedovedu predstavit..no nebudu nic privolavat

helulicek
31. bře 2009

Ve 25tt má šanci, ale je to asi na dlouhou dobu v inkubátoru a spec. pracovišti.
Hele, jestli chceš tak se koukni na http://tehotenstvi.academy.sk/index.php?click=2 myslím, že je to tady celkem dobře všechno co se určitýho týdne popsaný 😎
ale neboj, já myslím, že to není tak častý rodit v 25tt....ale utíká to sakra rychle....

mirka755
31. bře 2009

reni: to je velké, to bylo Anetce až tak kolem 2-3 měsíců. Já bych si nachystala 56, 62 si vezmi pokud ti dr řekne že to vypadá na velké mimčo-ale i tak si myslím že 56 budete začínat-aspoň na cestu domů. A pleny - já měla hned od porodnice 3-6kg a malá se mi v nich málem ztratila 😀, teď už mám aspoň do porodnice nachystané 2-5kg (u nás nehrozí velké miminko)

Já měla postýlku přikrytou dekou a ty 4 týdny rychle utekly. Na manželovi jsem to nechtěla nechávat, nevěděl ani jak složit kočárek 😀 - tak jsme se pro něj stavěli až když jsme jeli z porodnice 🙂.

jeudi: raději na to nemysli, protože i když dokáží zachránit takhle malá miminka-nikdo netuší jak to s nimi dopadne. Moje kamarádka měla termín v polovině května a porodila na začátku února - chlapeček měl štěstí že byl tehdy velký (35cm a 1,5kg), pořád je v inkubátoru - snaží se odpojovat, protože se musí naučit postupně dýchat sám a zatím vydržel max půl hodiny. Ale už má přes 2kg, tak snad se z toho drobínek dostane - musíme doufat.