Výbava pro mimi. Co máme koupit?

lamia
14. lis 2006

Ahojky, maminky profesionálky, tak jsme pomalu s manželem začali nakupovat nějaké věci pro mimi a narazili jsme na problém - naše naprosto nulové zkušenosti. 😀 Třeba přebalovací pult - jaké máte zkušenosti, je lepší plast nebo dřevo, na co si dát pozor při nákupu (stabilita...), na co jsou proboha všechny ty vaničky a mýdlenky 😀 😀 (konstatuje manžel 😀 )na pultu?? A co oblečky na mimi, co si myslíte, že je opravdu ta základní výbava pro mimi? (v každé knize nebo časáku píšou něco totálně jiného... ☹ ) Prostě se podělte moc prosím o své cenné zkušenosti se vším, co mimi potřebuje, co vás překvapilo, že funguje/nefunguje, je/není zapotřebí a tak. Protože se domníváme, že nejsme jediní z výbavičky poněkud zmatení "čekatelé", tak si dovoluju založit nové téma a předem děkuju za všechny zcela jakékoliv rady a postřehy!

ene
14. lis 2006
lamia
autor
14. lis 2006

Jéé,a já tolik hledala, jestli už tu něco podobného není, tak sorry 🙂

ene
14. lis 2006

Je to stara diskuze, ale hodne poucna 🙂

lamia
autor
14. lis 2006

Taky koukám, jak to tak čtu. Je to tolik nových věcí a my už máme s manželem hlavu jak pátrací balon a v podstatě nic koupeného 😀

raculka
15. lis 2006

Lamia, určitě jsou tam fajn rady. Ovšem nejvíc věcí stejně poznáš, ať to budeš sama řešit.Já mám 4 měsíční mimi a taky občas zjistím, že úplně vše jsem nedomyslela dobře atd. 😅

lamia
autor
15. lis 2006

No,já jsem dneska dostala přednášku od jedné maminky taky 4m mimíska, tak jsem alespoň malinko poučenější, ale je fakt, že nejlepší poučení bude vlastní drobek 🙂Třeba teď jsme řešili, jakou velikost oblečků vůbec máme kupovat, už dvě maminky mi řekly, že z té 56 jim mimi vyrostlo hned, že je lepší koupit o fous větší, tak máme většinu v 62, tak doufám, že to na naší berušce nebude moc plandat 😀

raculka
15. lis 2006

lamia- tak tohle mi taky každý říkal,ať nekupuju tu nejmenší 56, ale rovnou 62.
Ale můžu říct,že to číslování je různé,takže např. jeden obleček vel 56 jsme nosili do 4 měsíců.A naopak některé 62 už nám nebyly.Samozřejmě záleží,jak bude mimi velké.My žádného obra nemáme (asi se trochu dá tušit podle rodičů),takže jsem ty 56 docela využila.Doporučuju toho nekupovat moc,radši si pak přikoupit.Já špatně odhaduju,jako velikost třeba bude mít mimi v létě.A co se zimní bundičkou na léto 😀

lamia
autor
15. lis 2006

No, naše malá asi nebude taky žádný obřík, protože my jsme s manželem takoví ti čahouni pro boj ve vysoké trávě, takže jednak nemá po kom a jednak v 21.týdnu při odhadu hmotnosti (což je ovšem jen orientační údaj) byla tak nějak průměr, takže bych jí viděla na něco malinko přes tři kila, až se v únoru narodí, teda pokud nepoleze na svět dřív, což bych jí moc nedoporučovala 😀 Věciček jsme kupovali zatím jen pár, něco máme i od známých,tak Ti nám to právě rovnou dali v té 62 😀 Hele a co třeba ty velikosti korbiček na kočárek??Většina kočárků, co se mi líbí, mi po téhle stránce přijdou hrozně malinké, představa prcka nabaleného v zimním oblečení ....(což o to, naše Andulka poroste směrem do léta, ale rádi bychom pak kočárek využili ještě pro dalšího potomka, tak radši větší...no je to celá věda, ty malé dětičky 😀 )

raculka
15. lis 2006

Holčičky většinou bývají drobnější.A je pravda,že spoustu věcí dostaneš a každý kupuje raději větší,případně se tě zeptá.Já mám takové praktické dárečky nejradši. 🙂
Co se týče kočárku,tak náhodou zrovna tohle dneska řeším,že bych si příště koupila asi jiný kočárek.Máme kombinovaný a ta vložená taška nám začíná být dost těsná a to jsou prckovi 4.měsíce a zima je před námi. Ovšem při nákupu mě tohle vůbec nenapadlo,že by prodávali věc,do které se za chvíli dítě nevejde. 😠
Jaký máš vyhlídlý kočárek?

lamia
autor
15. lis 2006

No chtěli jsme ten Jané slalom pro, jenže právě kamarádka dnes mě zrazovala od tříkolky, prý jsou nestabilní (takže do obchodu sebou baťoh tak cca 5 kg a vyzkoušet stabilitu za jízdy...) a navíc prý právě tyhle kočárky mají tu korbu poměrně malou...(takže metr s sebou 😀 ) Co ty a kočárky, co bys doporučila?? My jsme vcelku takoví cestovní a sportovní, tak musíme mít velká nafukovací kola a nejl. kotouč. brzdu, abychom všude projeli, i v lese a ve sněhu a taky abychom mohli na kolečkové brusle 😀 Tak to bude asi celkem náročný výběr, zas na tom Jané mě přijde super hmotnost kočárku, asi nejmenší, co jsem zatím porovnávala na netu...

raculka
15. lis 2006

To je těžká věc.Já bych trojkolku taky právě kvůli té stabilitě nechtěla.Ale mám jednu kamarádku,která je např. s QUINNY moc spokojená.
Na téma kočárky je tu někde diskuze,snad jsi jí objevila.
Co se týče velikosti,jsou asi nejobjemnější,ale taky nejtěžší,polské kočárky Deltim a Tako,ale to jsem nechtěla.Hlavně na Tako jsem slyšela dost stížností a nelíbí se mi.My taky chtěli sportovní typ a aby se dobře rozkládal do auta,ten náš to všechno splňuje,až na tu korbičku,ale to nějak zvládneme. Asi je problém najít kombinovaný kočárek,aby byl zároveň i prostorný.Klasický hluboký je asi lepší,ale zase se nám nechtělo kupovat 2 kočárky.A kolik kg váží ten Jané?
Tak jsem ti asi moc neporadila ☹

lamia
autor
16. lis 2006

To vůbec nevadí, nemůžeš přeci vědět všechno, jsem vděčná i za to, co jsi napsala, koneckonců osobní reference je vždycky to nej, co člověk může získat.

ladunka
16. lis 2006

Ahoj lamio,

trochu se vám vklíním do diskuse 😉 Moje švagrová mi začátkem mého těhotenství radila Hlavně ne tříkolku! Čekala svou holčičku dva měsíce přede mnou, a hádej - nakonec si koupila trojkolku Jane, a to už jedno dítě má, které odvozila na čtyřkolce (tu prodali). Zrovna trojkolek Jane bych se vůbec nebála, naopak, pokud jsi ochotná ji zaplatit, jsou tyhle kočárky na trhu jedny z nejlepších. Stabilitu mají posílenou tím, že se zadní kolečka nahoře trochu stáčejí k sobě. Velikostí korbičky jsou na trhu taky jedny z největších, dítě se Ti do ní na zimu s fusakem určitě vejde.

Já osobně trojkolku mám, zatím s ní tedy jezdím deset dní a s dítětem něco přes tři kila, ale jsem velmi spokojená. Včera jsme byly na procházce v lese a s žádným terénem jsem neměla problém. Kočárek je navíc velmi lehko ovladatelný, stačí mi jedna ruka.

lamia
autor
16. lis 2006

Díky moc, přeci jen je tenhle kočárek pořád můj favorit, tak jsem ráda, že slyším něco pozitivního. Je fakt, že jsou dost drahé, ale plánujeme ho využít i pro další mimi 😀 Hele, zkušené maminky, můžu vás ještě zneužít, co vaše názory na místo na přebalování a přebalovací pultíky??Jak vy to děláte??Kamarádka tvrdila, že se jí nakonec nejlíp přebaluje na obyč. přeb.podložce na vršku pračky v koupelně a že její příbuzné taky pult na nic nevyužily a jen překážel, tak to je naše nové dilema dne 😀 , díky, pokud přidáte názor.

ladunka
16. lis 2006

lamio, přebalovací prostor v koupelně je ideální. My jsme si pořídili přebalovací komodu z Ikea, je bezva v tom, že se časem sundá přbalovací poult a zůstane dřevěný úložný šuplíkový prostor, viz.
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/P... , v té komodě mám uložené oblečky a nahoře jsou mastičky a související serepetičky.
Ovšem malou stejně neustále nosíme do koupelny, kde jí myjeme při přebalování zadeček a dost krkolomně ji svlékáme a sušíme na pračce. Pračka je bohužel vrchem plněná 🙂 koupíme proto ještě tvrdou přebalovací podložku na vanu.

lamia
autor
16. lis 2006

No já právě zvažuju, že bych taky pořídila přebalovací podložku na vanu - máme takovou s hodně širokým okrajem, tak by to bezva šlo,ať můžem rovnou opláchnout prdýlku,ale jak všude maminkám vnucují ty pulty, tak jsem byla nahlodaná, jestli to přeci jen není zapotřebí 😀 . komoda je bezva, jenže nám už by se do pokoje nevešla, plánovali jsme jen takový ten pult na kolečkách a od toho mě právě kamarádka zrazovala. Tak díky za radu!!!

lienkal
16. lis 2006

ahoj, já jsem spokojená s obyčejnou přebalovací podložkou (molitan, který je obalen nějakým plast. materiálem), když byla Niky malá, tak jsem to vždy hodila na postel či gauč a bylo, teď to používám jen po koupání, nezabere to místo a je to za pár stovek. Poradila mi to kamarádka (4děti), že prý za přebalvací pult nemá cenu utrácet, tak jsem ráda, že jsem ji tenkrát poslechla 🙂

lamia
autor
16. lis 2006

Díky, tak to tak začínám taky vidět, že pultu odzvonilo, no, ne že by nebylo za co jiného ty penízky utratit, na mimi by se toho našlo 😀 A co lehátka pro mimísky, používáte??

lienkal
16. lis 2006

lehátko do vany? To jsem měla ještě po sobě a nějak mi to s ním nešlo, tak jsem koupala v půjčené malé vaničce a v půl roce už ve velké vaně a to mimčo už začíná sedět, tak jsem opět byla krkavčí matka, která neuděla útratu 🙂

lienkal
16. lis 2006

lamia- a co už máš pořízeného? já ještě nic, oblečení na prvního půl roku mi půjči kamarádka, pak už chci svoje, protože ty příkrmy to oblečení občas pěkně zniční, začínám se dívat po kočárku- budu potřebovat tandem (aby mohli sourozenci sedět za sebou), ale to nechám až na prosinec, postýlku mám a zbytek asi na prosinec...

gedren
16. lis 2006

Ahoj,

1) mame trojkolku Jane, koupili jsme bazarovy Powertrack s pevnym prednim kolem za dobrou cenu, no a zatim jsme spokojeni (teda ja s tim moc nejezdim, spis manzel 🙂), je krasne lehoucka, dobre ovladatelna, do/ze schodu, je-li treba, ji manzel odnese v jedny ruce i s ditetem 🙂 (ja teda asi tezko, ale nezkousela jsem...), korbicka je teda spis mensi, ale detatko mame taky mensi 🙂, takze snad nam zimu vydrzi. Se stabilitou jsem zatim taky nepozorovali zadny problemy.

2) Prebalovani mame na vane. Koupila jsem na mimibazaru taky pouzitou (neni to na ni ale vubec videt) podlozku s pevnou spodni deskou, manzel na ni prisrouboval jeste zespoda kousky prken, aby to stabilne drzelo a nesklouzlo dovnitr do vany, no a je to super, protoze taky mimco obcas zkadeny musime umejt, proste je dobry to nejak do ty koupelny umistit. Driv jsme meli taky pracku s hornim plnenim, ted mame sice s prednim, ale je na ni susicka, takze ta vana byla jedina moznost. Kdybych mohla dite prebalovat na pracce, asi bych to tak udelala, abych se k ni nemusela tolik shybat. Pokud mate velikou koupelnu, tak je samozrejme idealni specialni komoda/stolek s akoratni vyskou, no ale jinak si zatim myslim, ze je lepsi provizorni reseni v koupelne, nez perfektni reseni na miru uprostred obyvaku 🙂.

3) Lehatko myslis polohovaci? Uvazuju o tom, ale zatim neni potreba, pres den se nam vali v obyvaku na kusu stary matrace 🙂. A jestli myslis do vany, tak zatim taky ne, koupeme v kybliku, mame pujceny od kamaradky, a je to super! 🙂

lamia
autor
16. lis 2006

Lienkal- díky, myslela jsem takové to polohovací na den, kamarádky co mají mimča (bohužel je jich zoufale málo...)ho všechny moc pochvalují, tak ještě je čas, uvidíme, ale do toho bych asi investovala. Koupáníčko bude asi nejspíš v kyblíku, u mě má přednost i díky tomu, že je skladnější než vanička 😀

Gedren - díky za postřehy! Koupelnu sice máme docela velkou,ale zas na druhou stranu už v ní je skřínka, kam se krámy na přebalování apod v poho vejdou, takže to vidím teď už jednoznačně na přebalování tam 🙂, komoda by asi zbytečně zabrala další místo. Jak se líbí malinké koupání v kyblíku?? 🙂

lamia
autor
16. lis 2006

Lienkal - no právě, že ještě nemáme nic 😀 , jen nějaké oblečky, které jsme nakoupili vždycky v euforii po UZ 😀 nebo dostali od známých, pár mám i ze sekáče, ale jinak výbava žádná ,takže naše mimi má zatím jen maminku s tatínkem 😀 😀

raculka
16. lis 2006

My taky používáme přebalovací podložku za pár stovek-zatím ji máme v pokojíku,kde přebalujeme atd.Je fajn,že ji můžu kamkoliv přemístit,třeba i na tu vanu,pračku a dobře se omývá.
Jinak lehátko do vany mi přijde super(my máme kovové potažené látkou).Dříve jsme koupali v té malé vaničce,ale tak nějak nám přišlo náročné,mimi držet na ruce a to lehátko se do ní bohužel nevešlo.Teď dáme prcka do velké vany na lehátko a to čvachtání se mu moc líbí.😉

gedren
16. lis 2006

lamia, tak to mate super, soupnete prebalovaci podlozku na skrinku a bude 🙂. Kamarad mel i na skrince od truhlare udelany specialni nastavec, ze okolo te podlozky byly takove jakoby "steny" (do vyse asi 10 cm), z predni strany otviraci, protoze jak mimi rostlo, tak se tam pak uz neveslo 🙂.

Jinak z koupani v kybliku je Helenka nadsena, vzdycky trochu krici akorat kdyz ji svliknem, ze je ji zima, ale jakmile ji tam ponorime, tak akorat kouka 🙂 - koupe tatka, dela s ni psi kusy (treba ji parkrat rychle vytahne nahoru a zase spusti dovnitr 🙂) a ji to vubec nevadi. A prave ze pri normalnim koupani ve vanicce neni miminko uplne ponorene, tak je mu zima celou dobu, no a v tom kybliku mu zima neni 🙂.

lamia
autor
16. lis 2006

Gedren - tak to je super, vidím, že kyblík to asi fakt vyhraje 😀 Jak často koupete, každý den??

lamia
autor
16. lis 2006

Ladunka - teď jsem omrkla váš kočárek a taky nevypadá špatně, no vidím, že na jeho vybrání budeme s budoucím taťkou potřebovat asi několik zkoušecích dnů 😀 ještěže bude Andulka až únorové mimi 😀

ladunka
16. lis 2006

lamio, oproti Jane je trochu mohutnější, o trochu těžší, nemá ruční brzdu a nemá nafukovací kolečka. Na druhou stranu je v plné výbavě o několik tisíc levnější. Nejlepší je určitě si je omrknout a osahat v reálu 😉

ladunka
16. lis 2006

my zatím nekoupeme nijak pravidelně (ostudy jsme 🙂 ), ale máme lehátko s kovovou konstrukcí potažené látkou, a to dáváme do velké vany. Nejradši bych koupala v kyblíku, ale ten nám bohužel nikdo nepůjčil, jinak bych v něm koupala moooc ráda - kupovala jsem ho před rokem kamarádce a pro nás jsem už lakomá, přeci jen originál je drahý. I když před chvílí manžel sondoval jak dlouho vydrží, tak bychom ho možná ještě koupili... třeba z druhé ruky. Uvidíme. Kája je ve vaně v pohodě, pokud tam dáme dost vody, aby byla skoro celá pod vodou.

ene
16. lis 2006

Prosim, prosim, jak vypada ten kyblik? A kolik tak stoji? Ja to jeste nevidela 😅