Výbava pro mimi. Co máme koupit?

lamia
14. lis 2006

Ahojky, maminky profesionálky, tak jsme pomalu s manželem začali nakupovat nějaké věci pro mimi a narazili jsme na problém - naše naprosto nulové zkušenosti. 😀 Třeba přebalovací pult - jaké máte zkušenosti, je lepší plast nebo dřevo, na co si dát pozor při nákupu (stabilita...), na co jsou proboha všechny ty vaničky a mýdlenky 😀 😀 (konstatuje manžel 😀 )na pultu?? A co oblečky na mimi, co si myslíte, že je opravdu ta základní výbava pro mimi? (v každé knize nebo časáku píšou něco totálně jiného... ☹ ) Prostě se podělte moc prosím o své cenné zkušenosti se vším, co mimi potřebuje, co vás překvapilo, že funguje/nefunguje, je/není zapotřebí a tak. Protože se domníváme, že nejsme jediní z výbavičky poněkud zmatení "čekatelé", tak si dovoluju založit nové téma a předem děkuju za všechny zcela jakékoliv rady a postřehy!

rosslyn
13. říj 2010

@majatob mám stupidlí dotaz. Bambusová osuška je to samé, co bambusová plena? Já vím, že je to pro blbce, ale viděla jsem někde napsáno, že mimi by mělo mít na osušení tetra pleny, tak jestli se prostě u mimin místo osuška říká plena (ne plínka, to vím, co je).

majatob
13. říj 2010

@rosslyn rekla bych ze ne, tetra pleny se rika proto, ze jsou ze stejnyho materialu jak obycejna plina, akorat jsou vetsi a trochu pevnejsi, zatim co ta osuska je proste normalni osuska jak takovata dospelacka frote, akorat v detskym provedeni 😅 a bambusova plena bude ctvercova plinka na prebalovani, ne?

sambucca
13. říj 2010

@andelka ahoj 😵 no ty rucniky ze pet korun z Ikey mam, asi je na to vyuziju 😉 holky diky za rady!

andelka
13. říj 2010

@majatob aha, já myslela na větší dítě jestli nemáš. Dany by mi z toho taky už vyrost, tak třeba na druhé 🙂

andelka
13. říj 2010

@sambucca no jasně, je to malý, savý, dobře se to vypere, na tohle užití ideální 🙂

bambusová plínka je jako klasická, 70x70, ale bambusová, je měkčí a víc saje. Já jsem ji používala pod hlavičku když byl Dany malinký, aby to měl měkké. Teď už je víc používám na zadek, když chci savější novosklad, později je budu dávat narovno.
bambusová osuška je jak psala Majatob, jakoby pro dospělé osuška, ne plínka, je taková chlupatější, měkká
tetra plena je pevnější větší, bavlněná - saje dobře, dobře schne