Výbava pro mimi. Co máme koupit?

lamia
14. lis 2006

Ahojky, maminky profesionálky, tak jsme pomalu s manželem začali nakupovat nějaké věci pro mimi a narazili jsme na problém - naše naprosto nulové zkušenosti. 😀 Třeba přebalovací pult - jaké máte zkušenosti, je lepší plast nebo dřevo, na co si dát pozor při nákupu (stabilita...), na co jsou proboha všechny ty vaničky a mýdlenky 😀 😀 (konstatuje manžel 😀 )na pultu?? A co oblečky na mimi, co si myslíte, že je opravdu ta základní výbava pro mimi? (v každé knize nebo časáku píšou něco totálně jiného... ☹ ) Prostě se podělte moc prosím o své cenné zkušenosti se vším, co mimi potřebuje, co vás překvapilo, že funguje/nefunguje, je/není zapotřebí a tak. Protože se domníváme, že nejsme jediní z výbavičky poněkud zmatení "čekatelé", tak si dovoluju založit nové téma a předem děkuju za všechny zcela jakékoliv rady a postřehy!

sambucca
22. kvě 2010

@sussanah: juuu, no tak to jsem genius, ja prave nasla ty kikko lux! Gramaz jsem kontrolovala, ja prave videla nejaky v obchode a ty byly za ty penize skoro jako sitka 😅 a co tetra pleny, potrebuju nejaky? nebo jste na utirani hned pouzivaly osusky?

sussanah
22. kvě 2010

tak my teda jeste pouzivame porad tetrapleny na utirani po koupani, jsou bezva. Zklamaly me ale potistene kikko tetra, jsou dost tuhe, nejlepsi jsou ciste bile, jsou mekoucke. Potistene mame na frajerinu 😎

aponchie
22. kvě 2010

potistene mam z argentiny a jsou megamekoucke a taky je mame na frajerinu 😀 ale souhlasim,ze jsou latkovky super davam pod hlavicku porad utiram tim po jidle i po koupani

sambucca
5. čer 2010

dalsi otazka pro zkusene maminka🙂 kolik baliku tech nejmensich jednorazovych plnenek (velikost 3-6 kg, Newborn) miminko cca spotrebuje nez doroste do vetsich? kvuli tomu ze zijeme mimo Cr a chci nakoupit megapacky tady je to levnejsi. diky!!!

naty
5. čer 2010

Já sem třena nepoužila žádný... 😅 ...měla sem koupený ten střední balíček,ale malýmu se hned zařezávaly do nožiček, tak sme šli na dvojku... 😀 ...je to podle toho, kolik bude měřit, vážit atd. ...být tebou koupím jedny a spíš ty dvojky...ale to dopředu fakt říct nemůžeš...může se narodit dřív a využijete je hodně, nebo pozdě jako my a nevyužijete je vůbec...takže extra velký zásoby newborn bych nedělala...

sambucca
5. čer 2010

@naty diky, ja ani nevedla ze jsou tech newborn dve velikosti... asi mas pravdu, tech newborn zas neni takova spotreba, vydrzi asi kratkou dobu jak mimco rychle roste... tak si nakoupim do zasoby ty midi - to uz je dobrej napad, ne?

naty
5. čer 2010

no, my máme pamprers a tam jsou new baby 1 a 2...teď už jsme na 3... 😀 ...podle toho, co chceš za značku, já sem ostatní moc nezkoumala, jak to mají číslovaný...ale u těch pampers bych koupila jedny střední new baby 1, pak třeba dvoje megapacky new baby 2 a hááááfo active baby 3... to bys měla každopádně spotřebovat...jiný značky nevím, zkoušela sem je, ale třeba háppy (nic moc mezi náma) se tou velikostí liší, koupila sem jedny, který by měla být stejně velký a nám jsou teda o dost větší než pampersky...no, však uvidíš... 😉

florule
5. čer 2010

sambucca: já bych teda nějaké velké zásoby nedělala. Je potřeba vyzkoušet, co bude vyhovovat. Některé maminy si ztěžovaly, že děti mají po Pampers opruzené zadečky, tak ať pak nemáš velké zásoby, které nevyužiješ 😉

sambucca
5. čer 2010

@florule: ja nechci Pampers, chci Huggies - precetla jsem vsechny mozny diskuze a moje nejkamaradka se zucastnila testu vsech moznxych plenek dohromda s dvaceti dalsima holkama testovaly plenky - Pampers prej hodne protykaj, Huggies to vyhrali na plny care. Zase predstava ze budu kupovat baliky po X kusech a testovat, to asi ne 😒

kamilka
5. čer 2010

@sambucca pleny Huggies nejsou špatný, ale dej pozor, jsou classic a premium. Classic jsou nic moc, rády protejkají. U Pampers mi vadí ten pach toho gelu, ale už jsem si zvykla 😅 Stejně mám nejradši babylove z DMka, nemívají teda na ně akce, ale když použiješ kupony od nich, vyjdou na dobrou cenu.

jijitka
5. čer 2010

@sambucca - určitě vyzkoušej více značek. Každému mimču sedí něco jiného. Mě se malý neoprudil z ničeho - zatím, uvidíme přes léto 🙂 Huggies premium nejsou špatné, často jsou na ně akce, ale mě se zdají ve srovnání s Pampers dost tvrdé. Já jsem třeba byla hodně spokojená s Tesco Newborn - byly ve žlutém obalu. Babylove z DM jsou taky OK a maminy hodně kupují Bella Happy, protože mají výkroj na pupík - taky jsem je měla a jsou v pohodě. A já bych netvrdila, že nějaké pleny protékají a jiné ne, záleží jak kterému dítěti sedí atd....

sambucca
5. čer 2010

holky diky moc, me z toho jde hlava kolem, jsem rada kdyz mi nekdo poradi 😉 🙂

naty
5. čer 2010

sambucca: ono je toho moc a každýmu vyhovuje něco jinýho, ale fakt bych se nebála toho vyzkoušet víc, vždycky to nějak unosíš!! taky sem si říkala, že třeba nedělají vzorový balení po 10, ale chtějí vydělat,co naplat...já sem začala zkoušet někdy ve 3 měsíci - a nejlíp se mi osvědčily překvapivě taky Tesco, pak Pampersky (protekly mi mockrát, ale už vím, jak na ně, takže už neprotýkají 😀 ), Huggiesky sou taky moc fajný, ale přijdou mi takový tvrdý, Háppy ty mi teda nešly pod noc vůbec zatím a chystám se na ty z DM, až se někdy dostanu do města... 😝 ...však uvidíš, třeba tě to chytne a budeš zkoušet ještě ráda!! 😀 Můžem tu jen doporučit, ale jak vidíš, co dítě, to plena, takže ti nezbude než ozkoušet je... 😀

lidiab
22. čer 2010

Ahoj holky, poradte prosim jak bych mela miminko ukladat spat v tech prvnich mesicich?? Myslim jestli v zavinovacce nebo pod perinku nebo do spaciho pytle? Narodit by se mel koncem srpna, predpokladam tedy ze jeste bude dosti teplo. Mam zatim jednu rychlozavinovacku, jeden spaci pytel (ale spis pro trochu vetsi mimi), normalni perinku a par lehkych bavlnenych dek do kocarku, staci mi to takhle? Nebo mam jeste radsi koupit jeste jednu zavinovacku? Nejak furt nemohu pochopit zda novorozenci maji byt spis v teple nebo zda se ma hlidat aby se neprehraly... 🙂

jajulinka
22. čer 2010

-lidiab:ahojky.Mně se malý narodil loni v červenci a dávala jsem ho spinkat v rychlozavinovačce.Miminka to mají rádi.Cítí se bezpečně a v teploučku.

sunea
22. čer 2010

@lidiab suhlasim s @jajulinka. Nas maly sa narodil v 6/2009, v lete bolo vela horucich dni. Spaval len v bodycku a rychlozavinovacke, vobec nebol prehriaty, ani mu nebola zima. Male miminka velmi rady spavaju zavinute, citia sa tak dobre, lepsie spia (my sme este zavinovali ruky plienkou a potom sup do rychlozavinovacky a spal ako anjel).

klara.t
22. čer 2010

Taky jsem pro rychlozavinovačku. Kdyby byly sakra vedra, tak zabalíš do plíny, nebo tetra pleny (osušky), to ti určitě ukážou v porodnici. Tam naší malou balili do pleny. Mě stačila jedna rychlozavinka. Malá neblinkala. Vždy jsem jí vyprala hned ráno a do večera uschla. Kdyžtak bych koupila další až bude potřeba. Dopředu ne. Mají ji ve všech krámech pro děti.

mehlo
22. čer 2010

čauky tak já za sebe v žádným případě rychlozavinovačku, nějak nechápu ten účel- měla jsem několik klasických a spokojenost veliká. Co se týče přebalovadla tak upřednostnuju dřevo- nechali jsme si za pár korun od známého vyrobit komodu, ve které byly všechny věci na přebalování a ze začátku jsem na té komodě měla normální látkovou doma šitou přebalovací podložku a až se začal trošku hejbat tak jsme nechali udělat přebalovadlo s okrajama a máme ho dodnes- malýmu je skoro 16 měsíců.

lidiab
22. čer 2010

Dekuji vsem za rady! 🙂 Zatim tedy druhou zavinku kupovat nebudu, manzela pro ni muzu poslat kdykoli!

lidiab
22. čer 2010

Jeste jsem se zapomela zeptat...vyuzili jste vubec na novorozence bodycka s kratkym rukavem? Mam jak s dlouhym tak s kratkym, ale na novorozence jen asi po 3 kusech a ted rozmyslim zda jeste nejake dokoupit.
Trochu vyse jste resili plenky jednorazovky, ale nezminujete Fixies, co si o nich myslite? Ja jsem totiz dostala od zname 2 velka baleni Fixies newborn 2-5kg, ktere ona nevyuzila a je tam toho asi na 2 tydne. Premyslim zda vubec jeste nejake jine v teto kategorii kupovat.

klara.t
23. čer 2010

Fixies jsou taky ok, ale jsou dražší a nedají se sehnat všude. Proto se moc nepoužívají. Já pro mimi dokupovala v Tescu sadu bodýček s krátkým rukávem (3ks bílých za 99,-), protože jsem měla zimní mimi a dávala jsem je pod overálek, když bylo chladněji. S dlouhým rukávem jsem dávala pod dupačky. Těch jsem měla o něco víc. Pokud máte blízko tesco, tak to taky už nekupuj dopředu. Uvidíš jaký obřík nebo naopak prcek se ti narodí. Kdyžtak tam pošleš manžela. Další rada je, nekupovat moc strakatá bodýčka. Protože na to pak dáš barevné dupačky a kolikrát to bije do očí. S bílý bodýčkem jde udělat různá kombinace. Nebo krémovým atd. Já ty strakatý ani nevyužila, malá se mi nich prostě nelíbila.

romana29
23. čer 2010

Já osobně taky jedině rychlozavinovačku, spokojenost maximální. Klasickou jsem měla jednu a tu jsem vůbec nepoužila. stejně tak takové ty podle mě "divné" košilky, které jsem doteď nepochopila, jak a kde se zavazují 😀 . Stejně tak jsem nevyužila a pak ani už nikdy nekupovala dupačky a overálky, které mají druky po celých nožkách. Mnohem rychlejší pro mě bylo dát kabátek a na to klasické dupačky, zapnout jen knoflíčky nebo druky nahoře a hotovo.
Jinak bodýčka s krátkým rukávkem jsme my osobně užili, protože před třema rokama byly hice....Daník byl venku několikrát v kočárku jen v plíně, protože jinak by se upekl....Teď je mám taky, ale nevím, jestli je použiju, to záleží na tom, kdy se malá narodí....

sunea
23. čer 2010

@lidiab My sme bodycka s kratkym rukavom vyuzili. Co sa tyka poctu, to zavisi od toho, ci ti bude blinkat alebo nie (nas maly blinkal do 4 mesiacov). Na druhej strane - v lete sa ti pradlo rychlo vysusi, a z najmensej velkosti ti prcke za mesiac vyrastie, takze to netreba s tymi zasobami hrotit. Ako pisali holky vyssie, manzel moze potom skocit kupit, ak to bude nutne.
Fixies plienky som mala raz, ale moc mi nevyhovovali. Ale neboj, tie dva baliky vyuzijes, len tak to pofrci 🙂 Nam sa osvedcili pre novorodenca (aj pre starsich) Bella Happy (maju v Hypernove-Albertovi). Doporucujem hladat akciovy tovar alebo predajcov na internete (aj napr. na Aukre), dost tym usetris.

lidiab
23. čer 2010

Vsem jeste jednou dekuji za rady 🙂

klara.t
23. čer 2010

Tak to já právě naopak vyžadovala, aby dupačky a overálky měly zapínání mezi nožičkama. Při přebalování jsem malou nemusela svlékat, jen rozepnout a vykasat. Dostala jsem jedny dupky bez těch cvočků mezi nohama a dala je jen 1x, protože mě štvalo to pořád svlékat. A malou taky. Bez toho rozepínání nekupovat!
Jo a tu rychlozavinovačku jsem vždy převázala smotanou plínou, aby nemohla vytáhnout ručičky - to jí budilo. Takhle mi to ukázali na kurzu a bylo to mnohem lepší.

jasekd
24. čer 2010

Za me do porodnice byly dobre plinky Happy newborn, malej mel 3,75 kg, ale spis dlouhej a hubenej a krasne mu sedly, ted uz mame latkovky.
Obleceni rozhodne overaly na rozepinani mezi nohama nebo nejlepe cele rozepinaci, co se nemusi pretahovat pres hlavu. Dupacky mi ale nevyhovuji, nejlepsi mi pripada kombinace bodycko, teplacky a ponozky. U bodycek mi nejvic vyhovuje zapinani u krku na patentky na rameni a ne takovy to prekladany na raminkach bez patentku (jak to popsat 😲 ), co rozsiruje diru na hlavu, Martinovi to je u krku pak veliky. A vedet, ze bude tak blinkat (malej ma reflux), tak mu koupim i bryndacky, no ma misto toho kabatky jeste po mne, bryndaky jsem videla akorat veliky.
Na spani u mrnouse je super rychlozavinovacka, da se v ni i dobre polohovat treba na bok, kdyz ti mimi blinka, my to dost vyuzili, ted co je vetsi a spi na zadech, tak ma spaci pytel na noc, protoze vsechno jine skope nebo si naopak pretahne pres hlavu, pres den ma decku, to ho ohlidam. Ten spacak ma na vetsi dite, ono je tam u rucicek dvoje zapinani, tak to sedi i jemu a nikam to neskope.
Prebalovala jsem na stolku na podlozce z IKEA, takova nafukovaci, delaj se na ni ty potahy se srdickem, jeden modrej druhej cervenej, ma to tu kdekdo 🙂 ted na ty podlozce na zemi, aspon nikam nemuze spadnout. Prebalovak nemame, mame malinkej byt a bala bych se, ze z nej spadne. My vubec zijem dost na zemi 😀

andrea0903
24. čer 2010

@jasekd uplne suhlasim mala som mnoho veci a tie Happy newborn su velmi dobre a cenovo taktiez velmi vyhodne

collette
2. črc 2010

Každé z nás vyhovuje něco jiného, ale jedna rada je univerzální - nenechat se unést 😀 já to nezvládla, a pak jsem neměla věci kam dávat a nakonec některé vůbec neměl na sobě 🙄 takže s rozumem 😉

jinak Háppy Newborn jsme používali také, byla jsem nadšená, hlavně tím vykrojením pro pupíček a cenou. Proto jsem byla rozčarovaná, když jsme přešli na větší velikost, použila jsem pět plen z balíku a malý byl vždy během deseti minut počůraný až v podpaží ☹ tak jsme skončili na pamprskách. drahé, ale za ten klid mi to stojí...

sambucca
16. srp 2010

ahoj holky, zacatecnice je opet tady 🙂 tentokrat dve otazky: 1)kolik jednorazovek mam mit doma nachystano abych mela cca 14 dni klid a nebehala po drogeriich? zatim jsem koupila 42ks Happy s vykrojenym pupikem 2-5kg a 90ks Huggies Newborn 3-6kg. 2) co jako zkuseny mamky nosite v tasce na kocarku? nejaky tipy co se vam osvedcilo? co je zbytecny tahat atd? diky 🙂

majatob
16. srp 2010

ahoj 🙂

@sambucca ze zacatku pocitej tak 12 plinek na den (radsi vic nez min),u nas to tak prvnich 14 dni plus minus vychazelo 🙂 a v tasce klasika - nepromokavou podlozku, plinky, ubrousky, nahradni obleceni, kapesnicky, sacky na znehodnoceny obleceni a potreby na krmeni (jsme na um) 🙂