Výbava pro mimi. Co máme koupit?

lamia
14. lis 2006

Ahojky, maminky profesionálky, tak jsme pomalu s manželem začali nakupovat nějaké věci pro mimi a narazili jsme na problém - naše naprosto nulové zkušenosti. 😀 Třeba přebalovací pult - jaké máte zkušenosti, je lepší plast nebo dřevo, na co si dát pozor při nákupu (stabilita...), na co jsou proboha všechny ty vaničky a mýdlenky 😀 😀 (konstatuje manžel 😀 )na pultu?? A co oblečky na mimi, co si myslíte, že je opravdu ta základní výbava pro mimi? (v každé knize nebo časáku píšou něco totálně jiného... ☹ ) Prostě se podělte moc prosím o své cenné zkušenosti se vším, co mimi potřebuje, co vás překvapilo, že funguje/nefunguje, je/není zapotřebí a tak. Protože se domníváme, že nejsme jediní z výbavičky poněkud zmatení "čekatelé", tak si dovoluju založit nové téma a předem děkuju za všechny zcela jakékoliv rady a postřehy!

helulela
16. srp 2010

@sambucca k výbavě na vycházky přidám pití + svačinu pro mě, co kojím, přepadají mě záchvaty hladu a žízně 😅

sambucca
16. srp 2010

@majatob a mas v tasce nejakou kosmetiku na prebalovani? treba v cestovni velikosti? nebo venku na prebal pouzivas jen vlhceny ubrousky? taky me napúadnul antibakterialni gel - mame pejska, tak az vyhodim bobek v pytliku, radsi si umeju ruce ze jo... ty vado, 12 plen na den, fiiha 😀

sambucca
16. srp 2010

@helulela jo to jsem si taky rikala nejaky musli tycinky a pet lahvi s vodou

majatob
16. srp 2010

@sambucca jedinou kosmetiku co pouzivam je mesickovej olejicek, ten je super na vsechno 🙂 ale ven ho netaham, tam mi staci ty ubrousky 🙂 psa nemame, ale ten gel asi neni spatnej napad 😉

sambucca
16. srp 2010

mesickovej olejicek jo? no vidis, diky za radu 😉 🙂 ja mam rybilku a bepanthen, na myti spec. mydlo od Biodermy a krem na zimu od Avene. Jinak taky zadny samponky, peny, atd. - si rikam cim min tim lip.

helulela
16. srp 2010

@sambucca kvůli psovi bych se taky přimlouvala za gel...já ještě beru látkovou plínku na utírání pusy, malý je blinkálek

helulela
16. srp 2010

@sambucca Rybilka je na prdýlku super a Bepanthen univerzální na všechno

janicka006
16. srp 2010

@sambucca my používáme jen slunečnicový olej na tělíčko...a úžasný.Je to levný a alespoň pro nás lepší než kdejaká drahá značková kosmetika.
A jinak když se Michalka narodila,tak jsem jí byla přihlásit v pojištovně a dostala jsem tam kufříček ve kterém jsou i takové desinfekční spreje na ruce...
A pro rybilku hlasuju taky..sice nevoní,ale je je super...i když my používáme něco podobného,míchají nám to v lékárně do kelímku..smrdí to stejně jako rybilka,takže bych řekla,že to bude něco podobného...

klara.t
16. srp 2010

@sambuca my v tašce vozíme tak 3 plínky, jednu hadrovou plínku, pidi balení bepanthenu nebo rybilky (vzorky z těch kufříků), vlhké ubrousky, přebalovací podložku máme jako součást tašky, tak tu ne. To jsme vozili zezačátku. Oblečení jsem nikdy netahala, protože se mi nestávalo, že by to vyteklo z pleny. Později jsem začala vozit nějaké jednoduché malé lehké hračky (chrastítko apod), lahvičku s čajem, kupony do DM, no a když už jsme nebyli ve fusaku, tak třeba mikinu, kdyby se ochladilo. v létě ještě krém na sluníčko.
Pokud ti budou téct prsa, tak nějaké prsní vložky.

marki.s
18. srp 2010

Ahojky holky! Chtěla bych se zeptat, poprosit o radu, myslíte si, že je potřeba pro novorozeně teď na podzim - zimu - jaro mít zavinovačku do autosedačky nebo stejnou službu mi udělá i fusak (emitex nebo outlast) a ještě ho využiju i jinak? Díky všem za názory a rady 😉

neumisa
18. srp 2010

@marki.s popravdě neumím si představit, jak se dá dítě v zavinovačce nebo fusaku uvázat do autosedačky ... ale třeba existují nějaké special vychytávky ... každopádně do klasické autosedačky - vajíčka nelze dítě v zavinovačce/fusaku bezpečně uvázat ... doporučuji spíš teple obléknout a přikrýt dekou ...

neumisa
18. srp 2010

@marki.s již jsem se poučila ... a přijde mi to zbytečné, pokud v tom autě nebudete trávit opravdu hodně času - a pokud se auto vyhřeje, tak se asi bude mimčo potit ... nevím, já bych to nekupovala ...

kjajule
18. srp 2010

@marki.s stejnou službu ti udělá i ten fusak emitex, záleží na tobě co pořídíš, já měla fusak do autosedačky zvlášt je to jen o pohodlí mě se nechtělo přendávat fusaky z kočáru do autosedačky ... než tam ty pásy zase "nahoníš" do těch děr... 😀
ale nutnost to určo není 😉

marki.s
18. srp 2010

@neumisa Emitex má totiž přímo zavinovačku do autosedačky http://emitex.cz/a-zavinovacka-zimni.php a fusaky se dělají s s otvory na to 5ti bodové uchycení v sedačce.

sambucca
18. srp 2010

@neumisa ja nevim, jsem jeste maminka prvorodicka cekatelka 🙂 , ale rikam si ze tu emitex zavinku do autosedycky vyuziju nejen na prechod do auta - kdyz pojedu na nakup auto za tu dobu nevytopim, a nekde v obchodaku kde jsou lidi v bundach necham malou v zavince, kdyby bylo vedro staci rozepnout? Nebo na cestu k doktorovi?
Ja mam oboje, zavinku emitex s MMB jen vypranou za ctyri stovky a fusak do kocarku jsem dostala od kamosky, tak jsem rada za oboji - potreba to neni, ale jak pise kjajule, prendavat se s tim nekde venku v zime by se mi nechtelo 😒

neumisa
18. srp 2010

jasně, pokud řídíte, tak asi jo - já jsem neřidič, jen se vozím a do obchodu jsem vždy vyrážela jen s kočárem, tak mi to přišlo nepotřebné.

sambucca
18. srp 2010

@neumisa no tak jasne, pokud nepouzivas autosedacku, tak je jasny ze to jen zabira misto 😉

neumisa
18. srp 2010

@sambucca autosedačku jsem využila maximálně, třeba i jako krmící židličku, když jsme začínali s příkrmy - uvázané děti neprchají a nemají takový rozptyl při vrhu mrkví 😀 😀 😀 jak říkám, já se s dětmi vozím a ne málo, ale vždy se to u nás řešilo oblečením a dekou. a samozřejmě fusakem do hlubokého kočáru, ale to je jiná kapitola.

marki.s
18. srp 2010

@kjajule No to je fakt, tohle by bylo docela zdlouhavé a po pár pokusek bych z toho byla na hlavu... 😀

kjajule
18. srp 2010

Já si ráda věci usnadnuju, takže než bych to stále přehazovala radši jsem koupila obojí 😉
Já sem na nerva když to musim prostrkávat třeba i jednou za měsíc když peru fusak občas to fakt nejde a než tam prostrkáš tech pět pásů...a dělat to pokaždé když skládám kočár do auta a beru autosedačku to by mě švihlo...já jsem velice aktivní řidič, jezdím autem povětšinou sama s malým a než se do auta naskládáme...a ještě do toho přehazovat fusaky...no každej at posoudí sám jak to využije... 😉

marki.s
18. srp 2010

@kjajule No to je jasné. Něco na tom určo bude. Díky za rady. Asi to vyřeším zvlášť zavinovačkou do autosedačky (kdyby byl moc velký mráz, tak přikryju dekou) a fusakem do kočárku. Taky by to šlo, ne?

sunea
18. srp 2010

@marki.s My sme mali zavinovacku do autosedacky od Emitexu (zimnu, teply fleece) a bola to jedna z najlepsich veci, vyuzili sme ju asi do 9 mesiacov veku syna (potom uz bolo na nu teplo, ale bola mu dobra). Syn je narodeny v 6/2009 a jednak sme ju vyuzili na cestovanie, ked sa ochladilo, jednak som ju pouzivala v kociari - aj v zime, ked nebol velky mraz, uplne stacila. Fusak som pouzila len parkrat, ked bolo nejakych minus 10 stupnov. Tu zavinku do autosedacky nemusis nijako prevliekat, lebo su tam patentky, takze velmi lahka manipulacia.

klara.t
19. srp 2010

@marki.s já myslím, že do autosedačky je to zbytečné. My do ní neměli nic, ani fusak, ani tu zavinku. Malou jsem prostě měla normálně oblečenou a pak v takovém medvídku Tak pokud máš něco podobného, tak nic kupovat nemusíš. Pokud ne, tak bych koupila tu zavinku do autosedačky od emitexu.
Malá se narodila 1.1. a to byly ty mrazy a stačilo to na to přenesení do auta s dětskou dekou. V autě je většinou vytopeno, tak jsem to pak rozepnula. Ušetřila jsem za tu zavinku, i když se mi taky moc líbila. Já být tebou, tak to vyzkouším bez ní, kdyžtak jí dokoupím. Však jí mají skoro všude.
V kočáru jsme měli ten fusak Emitex combi 2v1 excluzive, ze kterého jde vyndat ta zimní vložka, takže v tom slabším jsem jí vozila snad až do května a nemusela jsem mít žádnou deku apod.

ines22
19. srp 2010

Ahoj, my měli tu zavinku od Emitexu přímo do autosedačky a fakt sme jí užili. Byla super. Hlavně sem ji pak používala i do kačárku. Má takovou jakoby kapucku takže jsem věděla že je tam mimi zachumlané až po čumáček a je mu fajn.

marki.s
19. srp 2010

@klara.t Krááááásná fotka!!! 😵 Fakt paráda! Krásná kombinézka a Adélce to moc sluší! 🙂 🙂 🙂

sambucca
26. srp 2010

Ahoj holky, tak jsem tu zas, nejspis opet se stupidnim dotazem 😀 Doufejme ze budu kojit, manzel me pozadal jestli by bylo mozny ze jednou denne bude "kojit" on, tj. ze ja odstrikam do lahvicky a on nakrmi 🙂 Myslim ze je to super napad, lahvicky se savickou od 0m uz jsme poridili a sterilizator mame pujceny od kamosky. Chtela jsem se zeptat, je mozny pokud odstrikam dat mlicko do lednice a pak az bude potreba manzel ho vynda a pouzije? Jak dlouho se da mlicko skladovat timhle zpusobem, a hlavne, jak se ohriva na urcitou teplotu? Asi ho nejde nalejt do rendliku co... 😀

neumisa
26. srp 2010

@sambucca v ledničce se dá skladovat 24 hodin, v mražáku půl roku. Mlíčko se dá ohřívat buď v ohřívačce na láhve přímo ve flašce nebo i v mikrovlnce, ale musí být zakryté - já bych upřednostnila tu ohřívačku, přijde mi šetrnější

např: http://www.easytoys.cz/ohryvacka-na-lahve-elekt...

jinak chválím manžela za projevenou snahu, to se často nevidí 🙂

helulela
26. srp 2010

@sambucca lahvičku s mlíkem můžeš ohřívat i ve vodní lázni normálně na sporáku, je to rovnoměrnější než mikrovlnka
je to od manžela moc hezký nápad, ale radši na to moc brzo nespěchej a buď opatrná, co to dělá, ať nejsou problémy s kojením. Některému mimču lahvička kojení nenaruší, ale některý jsou na to děsně chytlavý ☹

sambucca
26. srp 2010

@neumisa diky! no ale kdyz to dam do mikrovlnky na nejnizsi stupen ohrevu, vyjde to nejspis nastejno jako tahle hracka za sedmset 😅 ne? ja myslela ze v mikrovlnce se to nesmi, ale ani nevim proc 😒 zakryte, to znamena timhle? http://www.docsimon.cz/zbozi/avent-tesnici-vick... asi se to stejne bude hodit... a ty termoobaly na lahvicky, kdyby treba sel s malou na prochazku s kocarem, jak dlouho to vydrzi ve stejny teplote, mate nekdo odzkouseno?

neumisa
26. srp 2010

@sambucca nevím, jestli se tahle těsnící víčka dají strčit do mikrovlnky, to jsem nezkoušela 😉

na tu ohřívačku zkus kouknout třeba na bazárku, třeba ji někdo má a dá levnějš, přinejhorším si vystačíš s hrnkem vody a ohřeješ flašku starým dobrým způsobem na sporáku ve vodní lázni 😀

já jsem měla termoobal z polystyrenu a byl naprd, navíc děsně smrděl, ale to už bylo dávno, třeba jsou teď nějaké novější a lepší.