Výbava pro mimi. Co máme koupit?

lamia
14. lis 2006

Ahojky, maminky profesionálky, tak jsme pomalu s manželem začali nakupovat nějaké věci pro mimi a narazili jsme na problém - naše naprosto nulové zkušenosti. 😀 Třeba přebalovací pult - jaké máte zkušenosti, je lepší plast nebo dřevo, na co si dát pozor při nákupu (stabilita...), na co jsou proboha všechny ty vaničky a mýdlenky 😀 😀 (konstatuje manžel 😀 )na pultu?? A co oblečky na mimi, co si myslíte, že je opravdu ta základní výbava pro mimi? (v každé knize nebo časáku píšou něco totálně jiného... ☹ ) Prostě se podělte moc prosím o své cenné zkušenosti se vším, co mimi potřebuje, co vás překvapilo, že funguje/nefunguje, je/není zapotřebí a tak. Protože se domníváme, že nejsme jediní z výbavičky poněkud zmatení "čekatelé", tak si dovoluju založit nové téma a předem děkuju za všechny zcela jakékoliv rady a postřehy!

jjaanca
25. zář 2008

Taky něco přidám. Sice jsem to tu celé nepročetla, možná budu někoho opakovat, ale ke kočárku: my máme X-lander XA (kombinace, čtyřkolka s předními otočnými). Trojkolku jsem nechtěla právě kvůli stabilitě, ale líbí se mi jak jsou kočárky s otočnými koly ovladatelné. Co se mi ale nelíbí je to, že už jsme přešli na sporťák a Lucka je ještě malinká a dost mi vadí že jí nevidím. (Museli jsme do sporťáku protože mi v korbě plakala že nevidí ven.) Pořád obíhám kočárek jestli nemá čepičku slezlou do očí, jestli spí atp. U Jané Slalom se sporťák otočit nedá, ale dá se to u Cam Cortina x3 evolution. Já tedy moc nechápu proč jsou ty Jané tak oblíbené. To je lepší ta Cortina než Jané Slalom a je lepší (levnější) X-lander XA než Jané nomad. Já se s tím docela dost zabývala.
A korbička? Kdybych čekala mimi na zimu, tak bych asi vybírala kočár s velkou korbičkou, aby třeba v dubnu kdy je ještě zima nebyla korba malá. Já mám mimi v březnu a tak jsem se šla zeptat do březnovek z předchozího roku jak se jim mimča na podzim vešla s fusakem do korby. Odpověď byla, že v době fusaků už byli všechny mimča ve sporťákách. Tak jsem koupila malinkou korbu. Takže doporučuji, jděte se zeptat mamin které mají mimi ve stejném měsíci minulého roku. 😉
S oblečením: mě mimi dost často ublinkávalo, takže jsem hodně převlíkala a protože nemám ráda praní v ruce, tak sem byla ráda, že mám té velikosti 56 víc (aby se naplnila pračka).
A věc kterou jsem hodně použila a ocenila bylo lehátko. Mimi nechtělo být samo v postýlce protože nevidělo ven a v lehátku jsem si ho nosila po bytě a ono mě pozorovalo.
Jo a taky jsem ráda za kolečka u postýlky - je to moc praktické, když se mimi v noci probudí,tak jen vytáhnu ruku a s postýlkou cloumám (jezdím sem tam).

janeyzelvicka
25. zář 2008

Já jen doplním - máme tříkolku chicco trio s3 a zatím jsme spokojení, mě zase přijde super, že se s ní lehce manipuluje, stačí jedna ruka... a nechápu proč nestabilní, když ten kočárek normálně tlačím a koukám na cestu, tak nevím co by se mohlo stát... akorát moje mamka táhla kočárek za sebou, jednou rukou, nekoukala na něho, vybrala zatáčku jak závodník po dvou kolech a pak se diví, že si málem vyklopila vnučku, ale to já nemám v plánu dělat 🙂
přebalovák máme nafukovací z ikei a spokojenost...
a z velikosti 56 malá pomalu začíná vyrůstat, je jí 7 týdnů... podle některých jsme měli oblečení hodně, ale malá furt blije, takže aspoň každý den neperu... ale vyznat se v těch velikostech je taky umění, není 56 jako 56...

kopcik
26. zář 2008

my jsme neupotřebili polovinu oblečení, co jsme nakoupili. dovezli jsme si většinu věcí ze zahraničí a měli jsme velké oči. malý hrozně rychle vyrostl a tak už schovávám věci, které nikdy nebyly nošené a pokud další mimi bude holčička, tak ani nebudou... takže si myslím, že stačí jen pár kusu od všeho - vestičky, dupačky atd. nedoporučuju pro malé mimča trička, která se přetáhnou přes hlavičku aniž by u krčku měly nějaké zapínání, protože je to velmi nepraktické a taky pokud není pod tričkem vestička, tak má věčně holé záda.
největší blbost, co jsme koupili, bylo takové to nosítko, ať už na záda, nebo břicho, protože malý, když se narodil, tak byl tak maličký, že tam být nemohl a teď už tam být nechce, protože není na to zvyklý. takže další věc nikdy nepoužitá.. 😒
no a nakonec jsem já chytrá vybírala kočárek podle vzhledu a nemyslela na to, v jakém stavu jsou v ČR chodníky, takže když jedeme, tak se až malému třepou líčka, protože to nemá žádné pérování. 🙂

jjaanca
26. zář 2008

janeyze... mě přiadá nestabilní například když se vyjíždí nebo sjíždí na schod, nebo při trochu nerovném terénu. Viděla jsem asi dvakrát jak se kočár málem vyklopil (jednou na přechodu a podruhé při vystupování z nízkopodlažního busu).
Doplňuji ještě k oblečení, že jsem vůbec nepoužila věci co se nandavají přes hlavu a dodatečně nakoupila zapínací (mikiny, svetříky).
kopcik my zas nosítko používáme když je malá hodně mrzutá a nedá se utišit - nosítko jí spolehlivě zvedne náladu. Ale fakt je, že jí to vyhovuje až tak od 3 nebo 4 měsíce kdy je otočená ven. Takže ještě vydrž, třeba ho nakonec využijete.

kacka.va
26. zář 2008

kopcik: já tomu vždycky přidělávala cvočky, protože se to u toho krku taky pořád šklebilo a malá měla holá ramena. Jinak výborná věc jsou dupajdy s rozepínáním u nohou, aby se mimčo nemuselo pořád vysvlékat celé. Já měla některé dupajdy bez zapínání a pak jsem to párala a taky jsem tam dávala cvočky.

janeyzelvicka
26. zář 2008

Já si zase nosítko nemůžu vynachválit, protože jsem hodně u počítače nebo se učím (takže sedím)... dám ji do nosítka (mám alpino), ona si tam leží a chrupká a já si dělám co potřebuju... když jsem ho neměla, furt jsem lítala k postýlce, ona se tam mlela a chtěla být se mnou a neudělala jsem nic...
Chodníky jsou fakt katastrofa, ještěže máme na kočárku docela velká kolečka, jinak bychom je asi věčně vyndávali z nějakých děr... naštěstí malé se líbí, jak to drncá, čím víc, tím líp 😀

zelva
26. zář 2008

Co se týká oblečení, malý měl porodní váhu 2860 g, takže nosí 56 a počítám, že ještě pár týdnů bude. Nechápu jak někde v těch seznamech co do výbavy píší třeba pořídit si 3x dupačky 56 , 2x kabátek 56 atd. Já doporučuji nakoupit toho rozhodně víc, páč si x krát za den ublinkne nebo když máte chlapečka, tak provede já tomu říkám "čůrací trik". Když ho rozbalím, tak se krááásně vyčůrá a to tak, že počůrá mě, sebe a vše okolo. I když ho rozbalím a chvíli mu držím plínu, tak on si prostě počká až jí dám pryč. 😀 Takže převlíkám fakt furt. Doporučuji overálky, dupačky s rozepínáním dole na přebalování, teď na podzim nedoporučuji bodyčka s krátkým rukávem a trička, to vůbec nedávám a přitom toho mám plno. A pak taky doporučuji hory plín, při kojení neustále někde něco teče apod. Já jich nakoupila 50 a jsem za ně fakt ráda. 😅

janeyzelvicka
26. zář 2008

zelvi ony se na nás asi ty mimča domlouvaj, Kika dělá to samé 😀 já ji kvůli přebalování radši vždycky svlíknu celou, protože vždycky jak se při tom počůrala, tak měla všecko mokré a to bych musela furt prát...
body už jsou mi taky na prd, ale Kika je srpnová, takže je ještě docela užila... plín mám asi 25 a zatím to jde, i když furt blije 😀 😀
teď budu stejně prát častěji, pač přecházíme na látkovky...

kacka.va
26. zář 2008

já mám plín asi 30 a bohatě mi to stačí.

zelva
6. říj 2008

janey: když mně se třeba v noci nechce ho celého svlékat, takže to prostě risknu. Ale je fakt, že peru fakt často.
Jo jinak s těma velikostma. Já bych teď dle zkušenosti řekla, že kdo má mimčo kolem 3 kg, tak 56 rozhodně unosí, ale pokud už má někdo novorozeňátko ke 4 kg, tak pomalu 56 nepotřebuje a může dávat rovnou 62. Malý už má skoro 4 kg a ta 56 nám ještě tedy je, ale myslím, že už dlouho nebude.

kacka.va
6. říj 2008

zelva: my měli 3,5 kg a 56 jsme sakra unosili, záleží od jakého výrobce kupuješ, už jsem to tu psala několikrát 🙂.

noangel
6. říj 2008

ja musim souhlasit se zelvou syn mel porodni vahu 4kg a velikost 56 mu byla tak max 3 tydny nastesti sem mela jen par velikosti 56 a rovnou nosil 62

bj.babe
23. srp 2009

ahojky.Byla jsem odkázaná na toto téma.Najdu tady snad odpověd,kterou hledám.Ráda bych se zeptala,zda je možné na starší kočárek zn.teutonia použít novější korbičku.Nevím,zda se to nějak mění,nebo zda firma používá stale stejné uchycení.Díky za případnou odpověd.Ráda bych si tento kočárek koupila,ale nechci kupovat zajíce v pytli 😵

aponchie
23. srp 2009

56velikost jsme oblikli jen prvni dva tydny a to buhvi jestli mame 65cm a skoro7kg 😀

martulikk
24. srp 2009

Moje malá měla při narození 49cm a 3350g. Už jsou jí 4 týdny a kousek, 56 (z Tesca) ještě nosí a to je docela buřtík 🙂 Takže určitě záleží na tom, od jakého výrobce oblečky porovnáváme... třeba ještě před porodem jsme koupili i pár 50 v HM a ty jsou nám ještě velké 😅

majatob
24. srp 2009

my jsme 56 tahali bezne jeste snad v pul roce...ale je fakt, ze jak kterou 😀 bodycka z Tesca vydrzely neskutecne dlouho 😀

jmisa
24. srp 2009

56 nosíme ještě nyní.

naty
24. srp 2009

bj.babe: a neí lepší se informovat přímo u výrobce nebo se na něj jet podívat? 😅

jirinkas
25. srp 2009

Ahoj, taky se přidám s dotazem. Mám 9ti týdenní mimi, začínáme nakupovat zase větší oblečky (+/-68). Poradíte prosím, co a kolik jste nakupovaly na podzimní období? Díky moc.

kjajule
25. srp 2009

No tak já koupila cca 6-8x bodyčko dlouhý rukáv ten samý počet dupaček....boyčko s krátkým rukáven asi jen 4x....tři mikiny a troje teplejší kalhoty , pak jedem dva svetříky od babiček...a jednu kombinézu ale tu až na zimu...čepičky ponožky a botičky nevím ...to sem zase měla skompletovaný aby se mi to hodilo...jo a taky 2-3x punčocháče v 68 😉 už se dají koupit...

jirinkas
26. srp 2009

Díky moc 🙂 Bodýček nakupuji velkou zásobu, malý hodně blinká ... Ještě se zeptám, jak dlouho vám velikost 68 vydržela?

kjajule
26. srp 2009

No ono zleží co to je za značku oblečení třeba tesco a CaA vydržely do půl roku malej byl takovej normální průměrný mimčo narodil se 3,5kg...tu 68 jsme nosily celkem dlouho... 😉

jirinkas
15. říj 2009

Ahoj mamči,
jak teď oblíkáte svá dítka? Dneska asi poprvé vytáhnem fusak, ještě není taková zima, tak malého tolik oblékat nebudu, ale co dělat v mrazech? Dávali jste dětem do fusalu i kombinézku? Není to zas moc? Vojtovi jsou teď 3,5měsíce a fusal máme od emitexu.... díky moc 🙂

josifek
15. říj 2009

Jirinko....máš supr fusak nemusíš moc oblíkat já u prvního měla berana a dávala jsem mu do něj sametové dupačky košilku(body tenkrát bylo drahé a málo)svetřík a papučky a čepičku a rukavky a to byli mrazy i -10 stupňů a stačilo.A tak nějak budu oblékat i naší malou, ty dnešní fusaky jsou supr teplé a snadno udržovatelné 😉 kombinézku dávám teď a přikrívám dekou 😀

josifek
15. říj 2009

Zelva my měli 2950g a 47 cm a 56 jsme odložily tento týden a to má 11 týdnů teď nosíme 62 ale některá je nám ještě dost velká.Opravdu záleží na výrobci 😉

blka
15. říj 2009

Josifek, oblíkalas jenom tak málo 😕 ? Já mám právě beránka a dneska v něm vyrazíme a furt přemýšlím, do čeho ho oblíct. Do teď jsme chodili v tom, v čem byl doma+taková podzimní kombinézka a v kočárku 2 deky (1 i ze spodu) a nánožník. Jsem myslela, že mu tu kombinézku obleču i dneska.

blka
15. říj 2009

Na sobě má body s krátkým a overálek.

michelle1
15. říj 2009

do kočárku dáváte deku i zespod? A máte někdo tu španělskou? Přemýšlím nad ní. Do postýlky na matraci taky deku a pak až prostěradlo?

blka
15. říj 2009

Michelle, ano, doteď jsem dávala v kočárku deku i zespodu. V postýlce mám matraci, chránič, prostěradlo. Dnes v noci ležel ještě na dece a byl zakrytý dekou.

josifek
15. říj 2009

Nevím děvčatka malá je dneska v tenké kombinéze má pod ní jen dupky semišky a body a kabátek semišky a přikrytá dekou a pod sebou má složenou zavinovačku a bylo ji parádně kukněte na foto
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...