Výbava pro mimi. Co máme koupit?

lamia
14. lis 2006

Ahojky, maminky profesionálky, tak jsme pomalu s manželem začali nakupovat nějaké věci pro mimi a narazili jsme na problém - naše naprosto nulové zkušenosti. 😀 Třeba přebalovací pult - jaké máte zkušenosti, je lepší plast nebo dřevo, na co si dát pozor při nákupu (stabilita...), na co jsou proboha všechny ty vaničky a mýdlenky 😀 😀 (konstatuje manžel 😀 )na pultu?? A co oblečky na mimi, co si myslíte, že je opravdu ta základní výbava pro mimi? (v každé knize nebo časáku píšou něco totálně jiného... ☹ ) Prostě se podělte moc prosím o své cenné zkušenosti se vším, co mimi potřebuje, co vás překvapilo, že funguje/nefunguje, je/není zapotřebí a tak. Protože se domníváme, že nejsme jediní z výbavičky poněkud zmatení "čekatelé", tak si dovoluju založit nové téma a předem děkuju za všechny zcela jakékoliv rady a postřehy!

neu.sona
25. dub 2010

Ahoj holky,

tak my jsem hodně investovali do kočárku, protože bydlíme v takovém zapádakově a jezdíme tady skoro pořád po polňačkách a lesních stezkách. Máme Jane 2009 slalom, ale teď bych asi volila trojkolku od Teutonii. Od Jane máme celou sadu.
Pak mám hodně věcí z druhé ruky a taky koupené od prarodičů Matýska.
Určitě doporučuji komodu s přebalovákem. Já mám z Ikey, z druhé ruky tedy, asi za 1500,-. Super věc, nemůžu si vynachválit. Nad ní mám dvě poličky, kde mám kosmetiku a podobné věci.
Postýlku máme od babičky s dědou, matrace kokosová, mantinely do postýlky plus peřinky a povlečení. To máme dvakrát a bohatě to stačí.
Potom jsem dostali od známých monitor dechu, za začátku super věc, opravdu doporučuji 🙂.
Plínky používáme jenom Pampers. Zkoušela jsem i bella a jiné, ale malý je po nich šíleně opruzený. Pampersky jsou dost měkké a ty nové premium care jsou ještě lepší. Jsou sice dražší, ale doporučuji.
Jinak, já taky ze začátku používala kosmetiku od Hippu, ale je to naprosto zbytečné. Začali jsem používat do koupele Linola Fett Olbad, dám pár kapek a nemusím vůbec mazat. Obličej tedy mažu také Linola Fett a vlásky umývám tak jednou za týden šamponem od Hippu. Na zadeček používáme pouze sudocrem. Také super věc.
Jinak jsem si koupila dvě deky, rychlozavinovačky jsou podle mě k ničemu, pak dudlík do zásoby, ale stejně jsem v porodnici dostali a pak nechtěl jinej, hřebínek, digi teploměr, odsávačku na vysavač, vatičky do uší a taky výborná věc je mořská voda do nosu. Používáme stále a malý měl poprvé rýmu až teď. Hodně dobrý je Sterimar, ale bohužel ta cena tomu odpovídá, takže já používám physiomer, též dobrý.
Oblečení jsem si nakoupila skoro všechno z druhé ruky. Měla jsem hodně bodýček, ty jsme spotřebovali nejvíc a potom nějakou mikinku, dupačky, čepičky, ponožky, overálky na spaní, kalhoty a postupně jsem podle potřeby dokupovala.
Taky jsem si koupila dvacet látkových plen na ublinkávání a atd.
Na sterilizaci dudlíků jsem dostala box do mikrovlnky. Taky super 🙂)

jijitka
25. dub 2010

kubinkov - to je určitě taky řešení, ale třeba můj malý koupání miluje, tak ho o to nebudu připravovat kvůli svému pohodlí, a ještě se krásně zklidní před spaním.
Navíc, dítě, které nebude nejdříve v malé vaničce se pak do velké může bát.

kubinkov
25. dub 2010

jijitka: U nás se ve velké vaně nikdo nebál a malou vaničku jsme nepoužívali. 😀
Na přebalování je možné použít i pevnou podložku na postýlku. Ta se mi moc osvědčila.
Pro nezkušené maminky je vhodné koupit kočárek z druhé ruky, protože když nevyhovuje, není to taková škoda a nový se dá koupit vždycky. Hodně důležitá je celková váha kočárku, nad 15 kg už bych nikdy nešla. Ale je mi jasné, že se tím výběr velmi zúží. A navíc výrobci často uvádí váhu nižší než je zkutečnost. 😒

jijitka
25. dub 2010

kubinkov - já znám holčičku, kterou její maminka umývala pod sprchou a do vany jí teď nikdo nedostane ani za nic, to jsou scény, jak by jí chtěli topit. Ale jistě, každé dítě je jiné 🙂

Co se týká plínek - každá maminka by si měla vyzkoušet, co vyhovuje jejímu miminku. Mě příjemně překvapily Tesco - newborn (žlutý obal) a naopak z Pampers prem.care zas tak unesená nejsem.
Od příchodu z porodnice bych se neobešla bez rychlozavinovačky - malý v ní spí doteď, s tím, že to má zapnuté jen přes bříško, nohy venku 😀 a ještě ho přikrývám dekou. Zvykl si na ní a usíná v ní skoro okamžitě. Další věc k nezaplacení je odsávačka na vysavač, taky jsme využívali snad od druhého týdne.

sambucca
25. dub 2010

jijitka: o kybliku jsme premysleli, ale znas to - jsou dva tabory a ke kterymu se pridat kdyz to neznas? Zas tak levnej neni abysme jen zkusili, no uvidime do zari casu dost🙂 Neco vymyslime, nic jinyho nam stejne nezbejva😀

Na prebalovani si myslim ze ta podlozka je nejlepsi, muzu ji prendavat po byte jak se mi zlibi 😉 Ja o tom prebalovaku premejslela kvuli vanicce, takhle je to vyreseny.

Jeste jsem se chtela zeptat jijitky na ty punchochacky s sirsim pasem - budeme mit v zari holcicku, nevim proc ale ulitla jsem si na ruznejch sateckach nahore maji jen raminka jako dupacky, vetsinou jsou ze sametu nebo manzestru, sekace jich jsou plna prijdou mi desne roztomily🙂 Rikala jsem si ze holcice dam puncochace a body s dlouhym a pres to tyhle satecky - to je mozny? A od kolika ji muzu davat ty puncochacky? Diky za rady!!!

sambucca
25. dub 2010

neusona: dudliky do mikrovlnky? jak dlouho to pak trva? a kolik to tak stoji?

kubinkov
25. dub 2010

Punčocháče se vyrábějí od nejmenší velikosti ( 56) a jsou krásně barevné. Takže se budeš moci vyřádit. 🙂 Jen na nejmenší miminko se neoblékají moc dobře.

neu.sona
25. dub 2010

No jako na sterilizaci dudlíků do mikrovlnky. Můžeš tam dát i lahve a cokoliv jinýho. Víš, že ani nevím 🙂 , dostala jsem to. Od Chicca.

sambucca
25. dub 2010

neu.sona: to zni super, usetri to cas a "hejblatka" ne? po tom se podivam!

kubinkov: juuuu, no to se tesim!!!!

vladimuraz
25. dub 2010

Tak sterilizátor do mikrovlnky vřele doporučuji, koupila jsem použitý od Aventu za 400,- Kč, vejdou se tam 4 komplet lahvičky i dudlíky, cca za 5minut je vyvařeno 😉 .
A bez odsávačky na vysavač bychom nemohli žít 🙂

sambucca
25. dub 2010

jo a davate nejdriv bodycko pak puncosky nebo naopak? 😀 😀 😀 to vite, zacatecnik 😝 😅

anitta
25. dub 2010

kyblík jsme používali a měl uspěch ale dlouho se do něj nevešel 🙂
plínky taky Pampers
sterilizátor Avent do mikrovlnky super
kočárek trojkombinace Jané úžasnej
monitor dechu jsme měli jedenáct měsíců ale hodně houkal falešně nevím proč 😒 Davídek byl vždy naprosto v pořádku

kubinkov
25. dub 2010

A kolikrát jste ten vynález na sterilizaci použili? 🤐

sambucca
25. dub 2010

jo jo, tu odsavacku na vysavac mi doporucujou vsichni, kor kdyz budeme mit zimatko🙂

anitta
25. dub 2010

já dávam body a pak punčošky 😀

vladimuraz
25. dub 2010

Sambucca, já dávala tedy bodýčko a pak punčošky, synovec to měl vždy obráceně a vypadal úúúchylně 😀

anitta
25. dub 2010

sterilizáor dvakrát denně ráno a večer 😉

kubinkov
25. dub 2010

sambucca. Je to v podstatě jedno. Já dávala body a na to punčošky.

jijitka
25. dub 2010

sambucca - viz.kubinkov - já je malému začala dávat někdy na začátku 2.měsíce. Jen byla trochu fuška sehnat velikost 56. A vyplatí se koupit kvalitnější - vyjdou tak na 100-120 Kč, ale vydrží 🙂

Dudlíky a lahvičky taky sterilizuju v mikrovlnce, ale v obyč. plastové misce 😉

kubinkov
25. dub 2010

anitta: 😀 😀 😀 😕

vladimuraz
25. dub 2010

Kubinkov, sterilizátor jsme používali denně aspoň jednou, Ty jsi nevyvařovala? 😉

sambucca
25. dub 2010

anitta: no monitor mi prijde treba fakt navic, vsude pisou ze je pro predcasne narozeny decka a taky vetsina holek rika jak jim houkal falesne😀 my mame doma alarm na plyn a je to to samy v bledemodrym 😀

anitta
25. dub 2010

falešný poplach je fakt infarktová záležitost hrůůůza ale zase jsem pak byla klidnější když se to uklidnilo.. záleží jakou máš matracia třeba plovoučka atd ... je to napsané v té knížce ale existuje monitor na plínku a ten je ok

kubinkov
25. dub 2010

Opravdu jsem vyvařila všechno jen po koupení a pak občas zalila dudlík vařící vodou z konvice v hrnku. Nejsem doktorka Suralová! 😨 Normální umytí je podle mě dostačující.

jijitka
25. dub 2010

vladimuraz - živě jsem si představila tvého synovce 😀 😀 😀

vladimuraz
25. dub 2010

Kubinkov, jsem mimo, nevím, kdo je doktorka Suralová 😀 . Tak já mám doma extrémně nedonošenou holčičku, tam jsou ze začátku ty požadavky na hygienu trochu jiné...

anitta
25. dub 2010

taky jsem to jednou oblékla omylem obráceně a zasmála jsem se dost

sambucca
25. dub 2010

kubinkov: ja se priznam, taky pochybuju ze budu denne vyvaret, ne ze bych byla prasatko ale verim ze troska bakterii diteti neposkodi. mam v okoli decka ktery zijou v tak septickym prostredi az me to desi. coz teda u nas nehrozi, mame pejska a nehodlam ho od mimi nijak oddelovat, ani na zacatku 😉 ale alespon jednou tejdne lahve a dudliky vyvarim, to snad si vzpomenu 😀 ale jestli to staci v obyc plastu v mikrovlnce, kupovat ty udelatka nepotrebuju - jijitka kolik minut to pak v ty mikrovlnce smazis a na kolik 😀 😀 😀 ?

sambucca
25. dub 2010

kubinkov googlila jsem vyraz doktorka suralova a nic moc 😀 napis vic 😀

sambucca
25. dub 2010

holky neni taky rozdil ve frekvenci vyvarovani treba kdyz mate jen umelou vyzivu narozdil od kojeni? tam pak asi vyvarim jen ty dudliky ne? jsem mimo?