Výbava pro mimi. Co máme koupit?

lamia
14. lis 2006

Ahojky, maminky profesionálky, tak jsme pomalu s manželem začali nakupovat nějaké věci pro mimi a narazili jsme na problém - naše naprosto nulové zkušenosti. 😀 Třeba přebalovací pult - jaké máte zkušenosti, je lepší plast nebo dřevo, na co si dát pozor při nákupu (stabilita...), na co jsou proboha všechny ty vaničky a mýdlenky 😀 😀 (konstatuje manžel 😀 )na pultu?? A co oblečky na mimi, co si myslíte, že je opravdu ta základní výbava pro mimi? (v každé knize nebo časáku píšou něco totálně jiného... ☹ ) Prostě se podělte moc prosím o své cenné zkušenosti se vším, co mimi potřebuje, co vás překvapilo, že funguje/nefunguje, je/není zapotřebí a tak. Protože se domníváme, že nejsme jediní z výbavičky poněkud zmatení "čekatelé", tak si dovoluju založit nové téma a předem děkuju za všechny zcela jakékoliv rady a postřehy!

macejka
16. lis 2006

ahojky,jak tak pozoruju tak spousta z vás má přebalovák na pračce.To bych taky brala,ale máme pračku s hornim plněnim takže mám smůlu.Takže přebal. pultík mám na skříňce s oblečenim pro prcka.Přítel ho vyrobil a přivrtal k té skříňce.Nechtělo se nám kupovat nové,viděli jsme samé drahé.a na tom mám ještě tu molit.podložku a je tam místo na plenky,ubrousky,krémíky atd.Každopádně přebalovák hojně využívám.
Polohovací lehátko je fakt super,doporučuju.Máme dvouměsíční mimčo a lehátko používám denně.Náš malej ublinkává takže když ho potřebuju po krmení položit tak ho dávám do lehátka,které trochu zvednu.

Lamia koukám,že jsi z Prahy nebo okolí,pokud netrváš na polohovacím lehátku,které má hrazdičku s plyšákama a je tudíš dražší tak my máme obyčejné,ABC design a kupovali jsme ho na Černym mostě v Baby staru a stálo 650,-

gedren
17. lis 2006

ladunko, myslim, ze koupaci kyblik neni vec, ktera podleha rychlemu opotrebovani, takze klidne muzes koupit jetej a pak ho zase vyhodne prodat 🙂 Co jsem koukla na mimibazar, tak je tam prodavaji kolem 400,-

ene ja kdyztak nekdy vyfotim nasi malou, jak ji v tom tatka koupe 🙂

papaya
17. lis 2006

Holky a v čem je speciální koupací kyblík odlišný od normálního kyblíku (nového, používaného výhradně pro mimčo)?
Gedren prosím tě, někde jsi vypisovala,co jsi koupila v rámci výbavičky, přišlo mi to jako rozumný seznam (nepodstatné věci vyseparované),ale teď si nemůžu vzpomenout v které diskuzi to bylo 😅 Nemapatuješ si náhodou?

lamia
autor
17. lis 2006

Gedren - vyfoť malou v kyblíku, ať máme reálnou představu 😀
Macejka - hrazdičku s plyšákama mít nemusí, ale aby se dalo polohovat a bylo bezpečně držící, to jsou jediné nároky 😀, díky za tip, mrknem na to!!

lamia
autor
17. lis 2006

teď jsem koukala různě po netu a nový kyblík tummy tub jsem viděla za 760Kč, na mimibazaru ho prodávají i za půlku, tak to ještě není tak hrozné, když bych ho pak zas někomu střelila 😀 (a stejně bude ještě jedno mimi 😉 i u nás, teda doufáme...)

gedren
17. lis 2006

papaya, ten kyblik je trochu jinej nez normalni, ma jinej tvar, zaoblenej okraj (o kterej opres miminku hlavicku), je na tom stupnice, kolik vody dat podle vahy ditete a tak...

papayo, pokud vim, psala jsem akorat, co tak do lekarnicky...ale presne si nepamatuju, kde to bylo, jenom vim, ze jsem to psala dvakrat 🙂

danielah
17. lis 2006

Jéje, holky, kyblík máme doma, moc nám to s ním nešlo, takže vám ho klidně na libovolně dlouhou dobu půjčím (prodávat ho asi nebudu kvůli druhému mimi)

gedren
17. lis 2006

Tak uz jsem dala do alba jednu kyblikovaci fotku 🙂

ene
17. lis 2006

Gedren, omlouvam se, ale na te fotce jsem toho moc nevidela, tak jsem se ji dovolila zesvetlat.. Jestli si je chces prehodit, tak jsem to hodila do alba a za chvilku ji smazu..

zirafka105
17. lis 2006

Koukam, ze se tu rozjela diskuse o koupacich kyblicich 🙂 Na koupani jsou urco prima, ale povidala jedna znama, ze pak meli desny problemy, kdyz uz mimco nemelo velikost na koupani v kybli a museli prejit na vanicku/vanu. Mimo nebylo zvykle na velky prostor kolem sebe pri koupani a z velmi oblibene cinnosti se na dloooouho stala cinnost nenavidena 😖 😖 😖

Jo a s tim koupanim me jeste napada jedna vec - svagrovka letos s pulrocnim klouckem zacala chodit na plavani pro nejmensi a ze zacatku meli velke problemy se zvyknutim si na sprchu. Z vanicky to klucina neznal a tak na plavani jecel jak Viktorka. Takze nez zacnete chodit plavat, tak si pomalu zvykejte na sprchu 😉

gedren
17. lis 2006

ene, dik, no ja tam asi necham tu puvodni, neco tam precejenom videt je🙂

zirafko, taky rikala kamaradka, ze meli problem s odnaucovanim kybliku, ze na tom jejich mala byla uplne zavisla a museli ho s sebou tahat vsude...no uvidime, jak dopadneme my 🙂

lamia
autor
17. lis 2006

Gedren - fotka s kyblíkem je sqelá, je to krásnej budulínek, ta Helenka a asi pěkně žravá 😀 Na plavání s mimčem chodit chceme, ale to myslím zvládnem, zkombinovat koupáníčko v kyblíku a zvykání na sprchu. Hehe, kyblíková závislost 😀 ,to jsem zvědavá, jak se to bude líbit naší Áňulce 😀

ladunka
17. lis 2006

strach ze sprchy, to je zajímavé, my myjeme Karolíně zadeček střídavě pod vodovodním kohoutkem a střídavě ji strkáme pod sprchu, zatím na ní nepoznám, jestli má z něčeho fóbii, protože někdy při tom křičí a někdy ne 🙂

ladunka
17. lis 2006

naši kamarádi mají kyblík a holčička se jim prý do něj vleze ještě v roce a půl, prý jí to děsně baví 🙂 Mají super fotku - osmidenní dcerku v kyblíku, do kterého shora kouká jezevčík 🙂

lamia
autor
18. lis 2006

Ladunka - 😀 😀 tak to je super, v roce a půl 😀

papaya
18. lis 2006

Gedred díky za nápovědu, už jsem to našla 😉 Psala jsi to do diskuze "věci potřebné pro mimi" 🙂

osibisa
18. lis 2006

Ahojte 🙂Nějakou radu ohledně výbavičky jsem našla na stránkách

http://www.miminko.estranky.cz/clanky/Vybavicka

Je tam toho hodně, ale určitě si vyberete, co zrovna ten váš prcek bude potřebovat 🙂

puncochacek
3. pro 2006

Psala jsem o výbavičce článek, co se nám osvědčilo tak se mrkněte... Jen je tam malá změna ohledně kyblíčku, ten jsme potom dostali jiný a koupali jsme v něm do 8 měsíců...

http://www.emimino.cz/pages/story/4803

pavlinka3
9. led 2008

ahoj holky
můžete poradit jakou koupit přebalovací podložku? mají totiž takovou "úzkou" se zvednutými okraji a je taková tvrdší a nebo velkou čtvercovou, která je měkčí a spíš je to taková jakoby naducaná omyvatelná peřinka.... 😅

na rozměru nám nezáleží, protože mi manžel udělal přebalovací pult, kam se ta velká akorát vejde od kraje ke kraji, ale zase ta užší mi nechá po straně pultu místo, kde můžu odložit věci na přebalování (krém, pudr, ubrousky atd.).... tak mi prosím poraďte

susik77
9. led 2008

ahoj, my sme mali tu uzku.inak, pocitaj s tym, ze na tej podlozke budes prebalovat mimco do konca 3.mesiaca...potom sa uz bude strasne hybat a prevracat, uz to bude nebezpecne.Teraz prebalujem na jednoraz.podlozk. na posteli.tie podlozky mam teda na viackrat.inak, tiez mi robil manzel prebalovaci.

pavlinka3
9. led 2008

susi a má vůbec smysl kupovat tu podložku??? bych mohla na ten pult dát přeloženou deku, přes ní prostěradlo a ty jednorázové podložky a bylo by to? ne?

luucia
9. led 2008

pavlinko, já mám doma taky tu úzkou a myslím, že už se mi tam malá za chvíli nevejde 😉 a u našich, kde sme docela často, mám právě jen deku, aby to měla měkký a přesto mám jednorázovku 😉 u tý deky je blbý, že se to trochu po komodě klouže

minea
9. led 2008

Pavlínko, k tvé otázce, jestli má smysl podložku kupovat, říkám jednoznačně ano - já bych si to bez ní ani neuměla představit. Mám tu úzkou z IKEA, má nafukovací okraje a stála pár korun (je v mém fotoalbu). Používám ji na přebalovacím stole a beru si jí i do koupelny, když koupeme. Je to strašně praktická věc - když se při přebalování dítě počůrá nebo podložku jinak znečistí, jednoduše se to setře.

susik77
9. led 2008

pavli: ja som bola rada, ze som ju mala aj z dovodu, ze som sa nemusela k malej zohybat-mala som ten prebalovak tak, aby mi presne vyhovoval na moju vysku.teraz, ked prebalujem na posteli, tak si musim sadnut na postel tak, ze si oprem chrbat o vankuse(polstare), lebo ma hrozne boli...na tom prebal. som mavala obyc.pleny-latkove, ked som ju prebalovala.

kupinka
9. led 2008

Tak já jsem třeba malého na podložce přebalovala všeho všudy 2x...v ložnici normálně v posteli a v obýváku na sedačce,byla to pro mě zbytečná investice 😖

aponchie
10. led 2008

prebalovali sme na posteli na sedacce v koupelne na pracce a pozdeji na komode

mobina
10. led 2008

Já osobně jsem si koupila komodu a tu širší podložku, ale švagrová obě děti zvládla na stole, který sloužil, jako přebalovák a měla tam tu užšší podložku. Ono se vyrábí taky víc rozměru i do délky. Synovce, kterému je 15 měsíců tam přebaluje do teď 😉

iza
10. led 2008

pavlínko..jápřebaluju na podložce pořád..mám takovou dřevěnou přebal desku,co se dává na postýlku podložku...takovou pevnější,ale ne tu úplně tvrdou,užší ,má zvednutý okraj ze třech stran....ty zvednutý okraje jsou fajn...trochu zabraňují aby mimi spadlo,mám nějako takovouhle :
http://radi.mimishop.cz/detail.php?zbozi=203506

susik přece i mimi co se otáčí jde přebavolat na přebalováku ne ?
jinak kdybych měla dost prostoru,koupila bych širokej přebalovák(třeba i jako komodu) a na něj dala takovou tu velkou podložku,to mi přijde, že to vydrží nejdéle.Třeba něco takovýho (jen pro inspiraci, je tam už i ta podložka):
http://www.prckove.cz/prebalovaci-komoda-domino...

iza
10. led 2008

a nebo tohle, jen nevím jaké je to v reálu :
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S198...

m.simonka
25. zář 2008

já jsem si objednala také přebalovací pulltík..je i svaničkou-což jsem nevěděla..je větší než jsem myslela ale má strašně moc místa..takže se na něj už těšíme